Родители и деца

Каде би требало да живеете?

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Каде би требало да живеете?

Пишување by Emi on 21.11.07 13:56

http://www.quizilla.com/users/blondeskr/quizzes/Where%20should%20you%20live%3F/
The Bahamas are your home because you are exotic, love to relax, and dont like cold places.

pa Wink samo sto da pravam sto tamu nema sneg????
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21196
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by lola on 21.11.07 14:05

New York is your home,because you are stylish, love to shop and live the main stream life.
да, токму така...ме личи да сум њујоркчанка Very Happy
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 20236
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by Emi on 21.11.07 14:08

Najpoveke za shoping a lola?
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21196
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by lola on 21.11.07 14:19

Да, за шопинг секако, тоа ми е омилено хоби. Ама не само тоа - отсекогаш сум го обожавала Њујорк (додуша не сум била, за жал) - ги сакам таквите мегаломански градови, со врвулица луѓе по улиците, со огромни згради околу тебе, со комшии кои не ги познаваш, со милион продавници, галерии, музеи и што ти не уште... flower
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 20236
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by Cogswell on 13.01.08 3:19

The Bahamas are your home because you are exotic, love to relax, and dont like cold places.
A Emice, mozemo zajedno da se selimo! Ima da nam se nauzivaju cerkice na plazama! A nas ce dva preplanula lepotana da hlade sa dva palmina lista!

Cogswell
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 72
Age : 35
Локација : nadvor
Поени : 20220
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by rich_bitch1 on 02.04.08 20:54

New York is your home because you are stylish, love to shop, and live the main stream life

HEHE ja i lola ke se selime vo New York
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20453
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by moja Ina on 02.04.08 22:14

Thailand is your home because you love adventure and are very outgoing to people you dont know. You love experiencing different cultures.
zamisli
avatar
moja Ina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 617
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 19734
Registration date : 2008-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by iki on 25.04.08 12:35

New York is your home because you are stylish, love to shop, and live the main stream life.
He he ...NY a? Suupeerr..samo sto tesko ke go vidam nekogas pa i da ziveam ...eheeeee
avatar
iki
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 169
Age : 38
Локација : Makedonija
Расположение : Tazna
Поени : 20065
Registration date : 2007-12-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by Juni08_Andrea on 25.04.08 17:38

Ic da ne zalite ni za New York ni za bilo koja tuga zemja.Nigde ne e poubavo od kaj nas vo Makedonija
:kis heart:
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 20189
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by lola on 25.04.08 17:44

ne, jas ne sakam da ziveam na drugo mesto osven ovde. samo onaka turisticki mi se odi da go vidam New York. posle se vrakam obavezno!!!
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 20236
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by Juni08_Andrea on 25.04.08 17:53

Za taka se slozuvam so tebe.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 20189
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by Goca on 25.04.08 23:06

Washington state is your home because you love apples and you have mood swings a lot like the washington weather

Ne mi e bas po keif.
avatar
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 39
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 20464
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by Nene on 07.06.08 1:29

Your Result


The Bahamas are your home because you are exotic, love to relax, and dont like cold places
avatar
Nene
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 430
Age : 31
Локација : Daleku od doma
Расположение : Odlicno
Поени : 19337
Registration date : 2008-05-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by vedrana on 17.07.08 13:42

TAJLAND
pa ne ispadna taka loso pravo da Vi kazam :bravo:
avatar
vedrana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 585
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Feelings change - memories don’t., but we belive in God
Поени : 19693
Registration date : 2008-03-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by vedrana on 17.07.08 13:43

Your Result
Thailand is your home because you love adventure and are very outgoing to people you dont know. You love experiencing different cultures.
avatar
vedrana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 585
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Feelings change - memories don’t., but we belive in God
Поени : 19693
Registration date : 2008-03-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by kavadarcanka on 17.07.08 13:48

Thailand is your home because you love adventure and are very outgoing
to people you dont know. You love experiencing different cultures.
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 19487
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by sanja83 on 17.07.08 13:57

Your Result
Washington state is your home because you love apples and you have mood swings a lot like the washington weather

Па може
avatar
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 35
Локација : Macedonia
Поени : 19734
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by Emilija on 17.07.08 14:46

Thailand is your home because you love adventure and are very outgoing to people you dont know. You love experiencing different cultures.

Мислам дека ќе ми биде жешко :zesko:
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19839
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by Lili on 17.07.08 15:42

Washington :-)

ne e loso :-)
avatar
Lili
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 953
Age : 35
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 19338
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by Freya on 17.07.08 15:47

Your Result

The Bahamas are your home because you are exotic, love to relax, and dont like cold places.

Ic nema da mi bide loso Smile
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 19320
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by obicna on 20.07.08 4:14

Freya напиша:Your Result

The Bahamas are your home because you are exotic, love to relax, and dont like cold places.

Ic nema da mi bide loso Smile


I ja dobiv istoto, potpolno se slozuvam. Smile))
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20774
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by veki22 on 29.08.08 17:01

new york
avatar
veki22
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 457
Age : 33
Локација : skopje
Поени : 18867
Registration date : 2008-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by beti 24 on 29.08.08 17:22

Your Result

Thailand is your home because you love adventure and are very outgoing to people you dont know. You love experiencing different culture
не знам како е
avatar
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1057
Age : 34
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 19178
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by majuvce on 03.09.08 19:58

New York is your home because you are stylish, love to shop, and live the main stream life.

точно, јас сум само за таму! сакам пак...
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 19148
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by Nate_David on 06.09.08 17:24

Thailand is your home because you love adventure and are very outgoing
to people you dont know. You love experiencing different cultures.
avatar
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1166
Age : 32
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 19264
Registration date : 2008-07-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде би требало да живеете?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот