Родители и деца

Подобрување на имунитет!

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by avanturistka on 10.10.08 15:31

a da mi kaze nekoj nesto za ovie ribini zrnca mislam deka se vo prozirna kapsula zolta kako so tecnost vnatre dali se stvarno za imunitet ili za nesto dr.

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18410
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by Sandra_Anja on 10.10.08 15:43

Kiki напиша:jas za imunitet si pijam Centrum

Kiki, a koj Centrum go pies? Jas pijam Materna, ama toj e za trudnici i doilki samo taka? I koj ti prporaca Centrum?
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19092
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by Kiki on 10.10.08 15:59

Obicniot centrum. Nikoj ne mi go preporaca. Sama si go zemav. Nekade imam citano deka e dobar.Eden period bas bev bolezliva i od togas postojano go pijam i super sum
avatar
Kiki
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 973
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : :)
Поени : 18843
Registration date : 2008-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by Vesnicka on 10.10.08 23:44

Za imunitet e dobar maticniot mlec.Go ima vo site apteki.
avatar
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1038
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 18322
Registration date : 2008-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by ivi on 29.10.08 12:28

На мене ми е многу наслабнат имунитетот,постојано сум настината,грозница ме тресе,носот постојано ми тече и немам многу енергија,многу често сум омалаксана,а и крвта ми е на најдолна граница.Кажувајте што повеке помага Имунал или Центрум
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18485
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by kara on 29.10.08 12:33

За крвта добар лек: Во блендер стави свежо цвекло, лимон, морков и мед. Сето тоа да стане убава смеса и потоа да го јадеш. Веднаш треба да почувствуваш резултати. Пробај, сепак е на природна база.
Исто така, знам дека за многу слаба крв еден многу стар лекар кажа еден ерменски лек. Да се напиеш некоку голтки крв од желка. Знам дека ти звучи грдо и најгрозно на свет, ама помага досега многу пати и тоа многу успешно. Ова го кажувам најдобронамерно, да не бидам погрешно разбрана, оти и мене ми звучи одвратно ама како мала ми дале да се напијам и ми се подобрила состојбата. Чао!
avatar
kara
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1111
Age : 35
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 18404
Registration date : 2008-09-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by ivi on 29.10.08 12:39

Ау,стварно звучи многу гадно,ама ако имам можност би се напила.А за ова со цвеклово би пробала сигурно.Фалаааа
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18485
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by kara on 29.10.08 12:45

молам. Се надевам дека ќе ти помогне.

Ако би се напила, тогаш треба да најдеш една желка, има луѓе кои
одгледуваат желки. Да се извади од оклопот и во делот кај срцето ќе ја
иссечете и ке извадите еддно две три голтки. Толку ти треба да се
напиеш. Нема ти една чаша крв да пиеш. Па не си вампир hahahaha Да се нашалам малце. Ако?
avatar
kara
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1111
Age : 35
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 18404
Registration date : 2008-09-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by bella* on 29.10.08 12:50

Vesnicka напиша:Za imunitet e dobar maticniot mlec.Go ima vo site apteki.
Јас би препорачала исто матичен млеч и прополис , меѓутоа никако купени од аптека, туку природен помешан со мед,поскап е ама вреди ,исто како и конзумира природно.
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 18333
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by obicna on 14.11.08 4:04

Тој матичен млеч може ли тука да го најдам мислите женски? Од што е направен? Фала однапред.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 19874
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by Bona Dea on 14.11.08 12:26

Би се надоврзала кон прашањата на Обична за оние кои го користеле во природна форма: во каква состојба е природниот матичен млеч, како се конзумира, колкава е дозата за дневна употреба?
avatar
Bona Dea
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 48
Age : 41
Локација : Скопје
Поени : 17625
Registration date : 2008-10-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by hormonce on 14.11.08 14:28

Бидејќи гледам дека си од Скопје, можам да те упатам каде да најдеш матичен мед. Го има во Земјоделска Задруга за производство на мед НАПРЕДОК, се наоѓа на триангла во Маџари. Помеѓу 150-200 ден чини, значи се конзумира исто како мед,по 1-2 лажици. Млечот е како пена одозгора, а одоздола има мед, се промешува и се зема, а потоа пак медот легнува долу,а млечот е на површина. Барем јас го земам тој матичен млеч.
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18083
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by Bona Dea on 14.11.08 14:35

hormonce напиша:Бидејќи гледам дека си од Скопје, можам да те упатам каде да најдеш матичен мед. Го има во Земјоделска Задруга за производство на мед НАПРЕДОК, се наоѓа на триангла во Маџари. Помеѓу 150-200 ден чини, значи се конзумира исто како мед,по 1-2 лажици. Млечот е како пена одозгора, а одоздола има мед, се промешува и се зема, а потоа пак медот легнува долу,а млечот е на површина. Барем јас го земам тој матичен млеч.

Фала Hormonce!flower
Уште нешто ме интересира: дали може да се зема во текот на бременост?
avatar
Bona Dea
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 48
Age : 41
Локација : Скопје
Поени : 17625
Registration date : 2008-10-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by bella* on 14.11.08 14:36

МАТИЧНИОТ МЛЕЧ е секако најдобар да се конзумира во природна форма, два пати на ден, се јаде односно се топи во устата и после него гледајте да не јадете барем 1 саат.Јас го конзумирам помешан со мед и тоа мора да употребувате дрвена или пластична лажичка, т.е никако да не дојде во контакт со метал(истото важи и за медот), Има темно кремаста боја и англискиот негов назив е royal jelly-самото име зборува се.
инаку матичниот млеч помага при-
-зголемување на имунитетот
-забрзување на растењето
-намалување на заморот
-регенерирање на организмот истрошен од болести
-зголемување на потенцијата
-забавување на стареењето
-подобрување на функцијата на жлездите со внатрешно лачење
-стабилизирање на крвниот притисок......
Со него се храни матицата,таа се раѓа како обична пчела меѓутоа хранејки се со матичниот млеч, ја зголемува својата тежина за 1500 пати и неси по о когку 2000 јајца дневно(не постои ниту едно друго суштество на земјата со таква репродуктивност) се разбира сето тоа се должи на матичниот млеч
Може да се купи од било кој пчелар што знае да го вади истиот.
Јас го конзумирам преку целата бременост, а и сега кога дојам
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 18333
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by obicna on 14.11.08 14:59

Znaci tuka da go baram pod royal jelly?
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 19874
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by bella* on 14.11.08 15:32

Ако сакаш на интернет да пребаруваш ДА -под royal jelly,
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 18333
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by obicna on 14.11.08 15:34

Svativ malce povejke i sea vaka ne mi teknuva deka sum gledala niz prodavnicite pa taka mi ostana da pobaram na google. Smile Fala Biba.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 19874
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by lela on 14.11.08 17:50

Dali mozda nekoj slucajno znae kako se vika maticen mlec na germanski.Jas nemozam nikako da najdam.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20737
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by bella* on 14.11.08 18:29

Gelée Royale- vaka se vika na germanski
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 18333
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by tanja_sr on 12.12.08 10:53

jas go koristev maticniot mlec pomesan so med i vo vid na tableti na prirodna baza po preporaka na lekar koga mi bese skrsena klucnata koska pred 2 godini. a sega si koristam abc spektrum se zema 1 tableta na den i gi sodrzi site vitamini i minerali za podobruvanje na imunitetot osobeno vo ovie zimski periodi
avatar
tanja_sr
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 118
Age : 42
Локација : strumica
Поени : 17902
Registration date : 2008-09-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by lady on 04.01.09 1:23

Vo vrska so temava- i jas rabotam na toa da go zgolemam imunitetot bidejki imav pocetna faza na HPV za da ne dojde do sirenje na virusot ginek.mi rece da pijam kapsuli ALKAKAPS 60 tableti se, se pijat po 1 na den so jadenje.Izgledaat kako kapsuli zolti i prozirni vnatre se so tecnost - maslo od crn drob na ajkula.I mi rece da jadam cveklo, spanak, dieti nikako.

lady
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 3
Age : 33
Локација : prilep
Поени : 18094
Registration date : 2008-07-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by Monika on 03.04.09 12:44

За подобрување на имунитетот порано имам пиено алое вера од forever living, и едни абц витамини исто од таа фирма. Сега гледам многу нови производи и во дилема сум што да земам,и што ќе биде добро за гинеколшки проблеми. Ми препорачаа и некои оксибор(боролета), еве читам и за тие таблети од црн дроб на ајкула. Нормално не можам се да пијам, и незнам што да купам...
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18743
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by obicna on 03.04.09 16:18

Jas koga se odlucuvam za da zemam dopolnietlni vitamin i sl sekogas u butikot prasuvam, im kazuvam sto i kako i tie mi pomogat da biram po moi potrebi. Neli mozes i ti taka Monika ako se mislis?
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 19874
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by Anika on 03.04.09 16:22

Monika напиша:За подобрување на имунитетот порано имам пиено алое вера од forever living, и едни абц витамини исто од таа фирма. Сега гледам многу нови производи и во дилема сум што да земам,и што ќе биде добро за гинеколшки проблеми. Ми препорачаа и некои оксибор(боролета), еве читам и за тие таблети од црн дроб на ајкула. Нормално не можам се да пијам, и незнам што да купам...

Купи си алги од Aquasource пиј Алое Вера ако не ти е гадно. Јас го имам дома во фрижидер ама кога и да се решам да се напијам ми се згадува од непријатниот и горчлив вкус.

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 17893
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by Bela on 03.04.09 16:27

За имунитетот сум пиела центрум од А до Цинк, и центрум матерна додека бев трудна, матичен млеч од ревита, ама многу рипаат килограмите (барем кај мене) од сите овие.
Лани откривме капсули за подобрување на имунитетот: Хитозан и морам да кажам, дека се најдобри, и би ги препорачала на секој.
avatar
Bela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 526
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 17542
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Подобрување на имунитет!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот