Родители и деца

Како кое годиште се однесувате?

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Како кое годиште се однесувате?

Пишување by obicna on 21.08.08 4:51

http://www.blogthings.com/whatagequiz/
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20774
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by obicna on 21.08.08 4:54

Mene mi ispadna 25, eh ajde 25-26, golema razlika. :bla bla:You Act Like You Are 25 Years OldYou are a twenty-something at heart. You feel like an adult, and you're optimistic about life.

You feel excited about what's to come... love, work, and new experiences.You're still figuring out your place in the world and how you want your life to shape up.

The world is full of possibilities, and you can't wait to explore many of them.
What Age Do You Act?
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20774
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by STAR * on 21.08.08 8:14You Act Like You Are 24 Years Old


You are a twenty-something at heart. You feel like an adult, and you're optimistic about life.
You feel excited about what's to come... love, work, and new experiences.

You're still figuring out your place in the world and how you want your life to shape up.
The world is full of possibilities, and you can't wait to explore many of them.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19845
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by Svetlana on 21.08.08 8:23

E da sakav tocno da pogodam nemase da pogodam.
You Act Like You Are 31 Years Old

You are a thirty-something at heart. You've had a taste of success and true love, but you want more!
You're responsible, wise, and have enough experience to understand a lot of the world.

You're at the point in your life where you understand yourself pretty well.
You are figuring out what you want... and how to get it!
avatar
Svetlana
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 527
Age : 41
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 18895
Registration date : 2008-08-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by beti 24 on 21.08.08 9:10

You Act Like You Are 29 Years Old
You are a twenty-something at heart. You feel like an adult, and you're optimistic about life.
You feel excited about what's to come... love, work, and new experiences.

You're still figuring out your place in the world and how you want your life to shape up.
The world is full of possibilities, and you can't wait to explore many of them.
е тоа сум јас
avatar
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1057
Age : 34
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 19178
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by veki22 on 22.08.08 10:39

Lele na 30 hihi
avatar
veki22
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 457
Age : 33
Локација : skopje
Поени : 18867
Registration date : 2008-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by Mimi on 22.08.08 10:46

You Act Like You Are 31 Years Old
You are a thirty-something at heart. You've had a taste of success and true love, but you want more!
You're responsible, wise, and have enough experience to understand a lot of the world.

You're at the point in your life where you understand yourself pretty well.
You are figuring out what you want... and how to get it!
avatar
Mimi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 286
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 18986
Registration date : 2008-08-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by marijana on 22.08.08 11:23

you Act Like Are28Years old
you are a twenty-something at heart
you feel like an adult and you are optimistic
about life
you feel excited about whats to come...love,work and new experiences

You are still figuring out your place in tha world and how you want your life to shape up
the world is full a possibilities and you cant wait to explore many of them
avatar
marijana
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 62
Age : 32
Локација : македонија
Расположение : супер
Поени : 19167
Registration date : 2008-06-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by Goca on 22.08.08 13:15

Хммм мене ми испадна точно :geek:
You Act Like You Are 29 Years Old

You are a twenty-something at heart. You feel like an adult, and you're optimistic about life.
You feel excited about what's to come... love, work, and new experiences.

You're still figuring out your place in the world and how you want your life to shape up.
The world is full of possibilities, and you can't wait to explore many of them.
avatar
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 39
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 20464
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by Sister on 22.08.08 13:23

you akt like you are 22 years old.


се си е точно јас и се чувствувам 10 години помлада. hihi
avatar
Sister
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 930
Age : 42
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 19164
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by baby24 on 22.08.08 13:26

You Act Like You Are 21 Years Old
You are a twenty-something at heart. You feel like an adult, and you're optimistic about life.
You feel excited about what's to come... love, work, and new experiences.

You're still figuring out your place in the world and how you want your life to shape up.
The world is full of possibilities, and you can't wait to explore many of them.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 19243
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by rich_bitch1 on 22.08.08 15:14

You Act Like You Are 23 Years Old
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20453
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by STAR * on 22.08.08 15:54

РБ точно ли ти е жити све ???

Мене ми испадна 24, а врска нема , некад сум како 17 год. што да правам имам многу младелашки дух во себе. Дури и на работа си имам некои детски испади, знам да си купам лижавче и да си работам на компјутер, дир. кога ќе ме види се крсти. Поготово па и кики кога ќе врзам ме праќа у градинка Smile
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19845
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by Sandra on 22.08.08 16:06

Ептен се понашам соодветно на возраста!!! Како погодија колку години имам?
You Act Like You Are 27 Years OldYou are a twenty-something at heart. You feel like an adult, and you're optimistic about life.

You feel excited about what's to come... love, work, and new experiences.You're still figuring out your place in the world and how you want your life to shape up.

The world is full of possibilities, and you can't wait to explore many of them.

Sandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 821
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 19411
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by SonjuS* on 25.08.08 2:44

You Act Like You Are 23 Years Old
You are a twenty-something at heart. You feel like an adult, and you're optimistic about life.
You feel excited about what's to come... love, work, and new experiences.

You're still figuring out your place in the world and how you want your life to shape up.
The world is full of possibilities, and you can't wait to explore many of them.
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19456
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by ZZ on 25.08.08 14:49

You Act Like You Are 11 Years Old !!!!!!

kuku , a ja imam skoro 40!!
sve vas šijem ubedljivo, mladja sam čak i od sopstvenog sina!
avatar
ZZ
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 528
Age : 48
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 20254
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by obicna on 26.08.08 3:28

ZZ напиша:You Act Like You Are 11 Years Old !!!!!!

kuku , a ja imam skoro 40!!
sve vas šijem ubedljivo, mladja sam čak i od sopstvenog sina!


Hahahaha, da si zdrava i ziva ZZ, me nasmea. :big hug:
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20774
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by lejdi on 28.08.08 22:12

mene mi se padna na 23 sto i mislam deka e tocno
avatar
lejdi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1028
Age : 34
Локација : skopje
Расположение : presrekna
Поени : 19033
Registration date : 2008-08-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by moja Ina on 28.08.08 22:18

You Act Like You Are 26 Years Old
тука некаде сум
avatar
moja Ina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 617
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 19734
Registration date : 2008-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by mamazako on 25.02.09 14:40

What Age Do You Act?

You Act Like You Are 23 Years Old


You are a twenty-something at heart. You feel like an adult, and you're optimistic about life.
You feel excited about what's to come... love, work, and new experiences.

You're still figuring out your place in the world and how you want your life to shape up.
The world is full of possibilities, and you can't wait to explore many of them.


некогаш се осеќам како да ми се 73, а не 23.
avatar
mamazako
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 456
Age : 43
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 18822
Registration date : 2008-09-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by MamaMaja on 25.02.09 15:00

Ич не правам, знам што ќе ми каже.
Ко пубертатлија hihi
avatar
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1124
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 18554
Registration date : 2009-01-27

http://www.mmm.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by Misticia on 25.02.09 15:21

You Act Like You Are 32 Years Old
You are a thirty-something at heart. You've had a taste of success and true love, but you want more!
You're responsible, wise, and have enough experience to understand a lot of the world.

You're at the point in your life where you understand yourself pretty well.
You are figuring out what you want... and how to get it!
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 19233
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by Mama Ane on 25.02.09 15:27

You Act Like You Are 21 Years Old

You are a twenty-something at heart. You feel like an adult, and you're optimistic about life.
You feel excited about what's to come... love, work, and new experiences.

You're still figuring out your place in the world and how you want your life to shape up.
The world is full of possibilities, and you can't wait to explore many of them.
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20806
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by delfin76 on 25.02.09 17:10

mene mi izleze 25 godisna deka sum pa dobro nemam nisto protiv
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 19180
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by Sanja_Ivana on 25.02.09 17:17

You Act Like You Are 25 Years Old


You are a twenty-something at heart. You feel like an adult, and you're optimistic about life.
You feel excited about what's to come... love, work, and new experiences.

You're still figuring out your place in the world and how you want your life to shape up.
The world is full of possibilities, and you can't wait to explore many of them.

taman sum si za godinite
hihi
avatar
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 962
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 19753
Registration date : 2008-05-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како кое годиште се однесувате?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот