Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Количка

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next
АвторПорака
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2129
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: ок
Поени: 12424
Registration date: 2008-11-21

ПишувањеПредмет: Re: Количка   05.02.09 0:44

Оди во КРШ во Рамстор доле во подрумот има Грако колици за близнаци сигурно .
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12435
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Количка   05.02.09 1:01

Mislam deka vidov vo Leptokarija kolicka za bliznaci
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2129
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: ок
Поени: 12424
Registration date: 2008-11-21

ПишувањеПредмет: Re: Количка   05.02.09 1:04

Kikic напиша:
Mislam deka vidov vo Leptokarija kolicka za bliznaci

да мислам дека има во продавницата на Нук во Лептокарија.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14036
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Количка   05.02.09 1:06

И во беби шопот подоле од Нук во Лептокарија накај Тутунска Банка, изложени се надвор
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12435
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Количка   05.02.09 1:08

E da neznaev kako se vika prodavnicata taa kaj Tutunska banka
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
dina
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 205
Age: 31
Локација: Скопје
Расположение: одлично
Поени: 11815
Registration date: 2008-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Количка   05.02.09 2:51

Ние на Маркони му купивме тркачка количка од GRACO со три огромни тркала, комплет со транспортер, зимска прекривка и фолија за ветер и дожд и е супер, само има една маана што е малку тешкичка Smile.,ама тоа е тоа ке развиваат мускули мама и тато.
А за цената мислад дека беше околу 28000, ја начекавме на попуст пред нова година.
Вратете се на почетокот Go down
lola
Twin joy
Twin joy


Female
Број на мислења: 856
Age: 40
Локација: Скопје
Расположение: така
Поени: 13466
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Количка   05.02.09 21:46

ок фала ви многу женски, баш ќе го пратам мм попладне да разгледа низ Лептокарија и Рамстор
ние пред Нова Година ги поминавме сите продавници за колички и во Лептокарија и во Рамстор (таму долу до Нептун), но ништо немаа...можеби сега имаат некоја нова пратка којзнае...веднаш ќе провериме, фала уште еднаш
Вратете се на почетокот Go down
lola
Twin joy
Twin joy


Female
Број на мислења: 856
Age: 40
Локација: Скопје
Расположение: така
Поени: 13466
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Количка   12.02.09 22:27

нема нова пратка ниту во Нук ниту во бејби шопот до Тутунска ни остана уште во Рамстор да провериме
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 787
Age: 37
Локација: skopje
Поени: 12246
Registration date: 2008-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Количка   12.02.09 22:58

лола што не видиш во чико или енци менци ние од чико си земавме убава квалитетна количка која се склопува како чадор и воопшто не зафаќа простор во кола ЦТ 01 многу е убава и може да се користи од новороденче па до крај и летна и зимнае и нема потреба да се купува уште 1
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14036
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Количка   12.02.09 23:00

Лола бара за близначиња количка, види и во Рамстор би требало да има
Вратете се на почетокот Go down
lola
Twin joy
Twin joy


Female
Број на мислења: 856
Age: 40
Локација: Скопје
Расположение: така
Поени: 13466
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Количка   12.02.09 23:02

лила, лесно е за единечни колички, секаде има избор, какви сакаш...ама за близнаци нема шанси да видиш по продавници, само во каталог...а не па уште да бираш. секаде имаме прошетано и нема. ништо, изгледа ќе мораме да нарачуваме ne znam
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 787
Age: 37
Локација: skopje
Поени: 12246
Registration date: 2008-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Количка   12.02.09 23:03

леле мацо сега видов дека носиш близначинја , извини не ти го видов тикерот
Вратете се на почетокот Go down
radost
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 326
Age: 34
Локација: Makedonija
Расположение: odlicno
Поени: 11972
Registration date: 2008-10-10

ПишувањеПредмет: Re: Количка   13.02.09 0:04

Lola jas pred nekoj den kupuvav podarok za bebe i ima KRS prodavnica i dolu vo Trgovski karshi Promes. Isto mozhe da vidite i vo BIser i karshi Biser tamu ima nekolku prodavnica za bebeshka oprema. So sreka.
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 962
Age: 31
Локација: Skopje
Расположение: Onaka
Поени: 12983
Registration date: 2008-05-09

ПишувањеПредмет: Re: Количка   13.02.09 0:12

http://www.babycenter.com.mk/products.asp?categorie=10&page=2

Proveru tuka za kolicki, nie nasata ja zemavme od tamu epten sum zadovolna eve ja nasata samo sto e sivo so portokalovo
http://www.babycenter.com.mk/item.asp?itemID=155
Вратете се на почетокот Go down
radost
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 326
Age: 34
Локација: Makedonija
Расположение: odlicno
Поени: 11972
Registration date: 2008-10-10

ПишувањеПредмет: Re: Количка   13.02.09 0:20

E da ke zaboravev ima i edna prodavnica za bebeska oprema na Ilindenska (na raskrsnicata so Leninova).
Вратете се на почетокот Go down
dina
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 205
Age: 31
Локација: Скопје
Расположение: одлично
Поени: 11815
Registration date: 2008-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Количка   13.02.09 0:33

За колички или било каква бебешка опрема може да разгледате во бисер каде има три продавници, и во зградата карши бисер каде исто така има уште три продавници и горе доле се застапени сите марки на бебешка опрема што се застапени во земјава, освен PegPereego кој ги има на илинденска.
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11784
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Количка   13.02.09 1:22

lola напиша:
нема нова пратка ниту во Нук ниту во бејби шопот до Тутунска ни остана уште во Рамстор да провериме

Najpametno ti e da si naracas u nekoja prodavnica.
Ne veruvam deka ke najdes nesto sto ti sakas bez naracka.
Otidi, na primer u Enci Menci i prasaj da ti pokazat katalog. Isto u Chicco, u KRS, sekade prasajte si ubavo
i poracajte, imate barem 10 nedeli fora nekoj nda nabavuva roba!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
lola
Twin joy
Twin joy


Female
Број на мислења: 856
Age: 40
Локација: Скопје
Расположение: така
Поени: 13466
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Количка   13.02.09 21:40

[/quote]Najpametno ti e da si naracas u nekoja prodavnica.
Ne veruvam deka ke najdes nesto sto ti sakas bez naracka.
Otidi, na primer u Enci Menci i prasaj da ti pokazat katalog. Isto u Chicco, u KRS, sekade prasajte si ubavo
i poracajte, imate barem 10 nedeli fora nekoj nda nabavuva roba![/quote]

така и ќе биде мама Маја...или другата опција е да тркне мм до Софија или Солун, нема друго решение
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11784
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Количка   13.02.09 22:32

lola напиша:
MamaMaja напиша:
Najpametno ti e da si naracas u nekoja prodavnica.
Ne veruvam deka ke najdes nesto sto ti sakas bez naracka.
Otidi, na primer u Enci Menci i prasaj da ti pokazat katalog. Isto u Chicco, u KRS, sekade prasajte si ubavo
i poracajte, imate barem 10 nedeli fora nekoj nda nabavuva roba!

така и ќе биде мама Маја...или другата опција е да тркне мм до Софија или Солун, нема друго решение

Jas sega koga ke razmislam letoska koga bevme vo Solun, a bevme dva pati i bas po detski
prodavnici se akavme, nikade nemase vaka izlozeno, golem izbor na kolicki za bliznaci.
Nemoj da go zaboravite i Belgrad, i tamu ima golem izbor od se i sesto.
I plus mozete na telefon da si prasate za se sto ve interesira.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11784
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Количка   14.02.09 10:35

Znaes lola sto mi tekna.
Edna moja drugarka si kupi dve obicni kolicki i nekoi povrzuvaci so koi
se povrzuvaat za da se vozat zaedno.
Taka si obezbedi i razdoeni i spoeni kolicki.
Prasaj vo Enci menci ili vo Chicco dali imaat takvi povrzuvaci.
Eve otprilika na sto mislam:


Edit: zaboraviv da ti kazam zasto se odluci na toa ona.
Sfati deka so kolicka, klasicna za bliznaci nema da moze nikade da vleze, u niedna prodavnica.
Pa vaka gi vozese samo koga odese sama na setanje niz parkovi, a ako ide so mazot, sekoj po edno bebe.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11784
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Количка   14.02.09 10:39

Vidi na amazon kostaat 14 dolari:

http://www.amazon.com/Prince-Lionheart-6550-Stroller-Connectors/dp/B000056J23

Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
obicna
Дежурна форумџика
Дежурна форумџика


Female
Број на мислења: 4100
Age: 32
Локација: Дома си е дома
Расположение: Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени: 14004
Registration date: 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Количка   14.02.09 16:23

www.yellowpages.com.mk odberi БЕБЕШКА-ДЕТСКА ХРАНА,ОПРЕМА,ОБЛЕКА Odberi koj grad i svrti na tel prasaj si. Bi trebalo nekade da imat kola za bliznacinja.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1410
Age: 36
Локација: Насекаде по малку
Расположение: Многу гушкање!!!!!!!
Поени: 12792
Registration date: 2008-09-15

ПишувањеПредмет: Re: Количка   16.02.09 7:58

Kaj nas se e najskapo , nie vo sreda ke barame niz Sk. gi iscitav site vasi postovi i sliki , ako ne najdeme nesto solidno do 9 000( tolku mozeme da si dozvolime ) ke barame vo Bugarija .Nasite komsii pred dve ipol godini za 100 Eur od Bg. donesoa ja koristat maksimalno i leto i zima .Duri i shopingot si go stavaat ispod prostorot kaj sto sedi deteto , cvrsta i prakticna .
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11784
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Количка   16.02.09 9:12

Ves напиша:
Kaj nas se e najskapo , nie vo sreda ke barame niz Sk. gi iscitav site vasi postovi i sliki , ako ne najdeme nesto solidno do 9 000( tolku mozeme da si dozvolime ) ke barame vo Bugarija .Nasite komsii pred dve ipol godini za 100 Eur od Bg. donesoa ja koristat maksimalno i leto i zima .Duri i shopingot si go stavaat ispod prostorot kaj sto sedi deteto , cvrsta i prakticna .

За тие пари комотно можеш да си купиш Чико ЦТ 04. Одлична количка!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1399
Age: 30
Локација: Skopje
Расположение: odlicno
Поени: 11920
Registration date: 2009-01-04

ПишувањеПредмет: Re: Количка   20.02.09 10:51

Ves напиша:
Kaj nas se e najskapo , nie vo sreda ke barame niz Sk. gi iscitav site vasi postovi i sliki , ako ne najdeme nesto solidno do 9 000( tolku mozeme da si dozvolime ) ke barame vo Bugarija .Nasite komsii pred dve ipol godini za 100 Eur od Bg. donesoa ja koristat maksimalno i leto i zima .Duri i shopingot si go stavaat ispod prostorot kaj sto sedi deteto , cvrsta i prakticna .
Мојата количка е на Чико и ја купивме 8300 незнам кој модел е ќе го побарам упатството и ќе ти пишам.Количката е супер јас сум презадоволна и ми се допаѓа што тркалата се големи по улициве кај мене со куп камења нема гајле.Комбинација е летна зимска и е од лежење до седење може да се користи до 3 години
Вратете се на почетокот Go down
 

Количка

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 15Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  ::  :: -