Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Правосмукалка со воден филтер

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
Svetlana
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 527
Age: 37
Локација: повеќе на работа
Расположение: кога како
Поени: 12105
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Правосмукалка со воден филтер   17.08.08 22:09

Dali ste zadovolni od vasata pravosmukalka na voda.
Kade mozam da najdam filter za LIV aquafilter 2000.
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1057
Age: 31
Локација: домче со Марко
Расположение: најсрекна на целиот свет
Поени: 12388
Registration date: 2008-07-07

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   17.08.08 22:45

за филтерот што прашуваш каде да го најдеш не знам, но за правосмукалка со воден филтер јас имам на горенје ја добив од старејковицата за свадбата и пред некој ден ја пробав бидејќи почнав да чистам таму на нашиот спрат што го спремаме немам зборови супер е не дига прашина има сто делови за пархет за плочки за ќошиња за се и сешто и има дел за мокро прање алал нека и е на тие што ги измислиле
Вратете се на почетокот Go down
lejdi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1028
Age: 31
Локација: skopje
Расположение: presrekna
Поени: 12243
Registration date: 2008-08-09

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   18.08.08 9:06

I jas imam pravosmukalka so voden filter znaci mnogu e dobar ,usisuva super ama ima edna maana mnogu e glomazen pa moraam da odmaram posle sekoja soba.I zatoa pocesto go maltretiram mm da mi pomogne. :metam:
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1682
Age: 31
Локација: na rabota pa domce i obratno
Расположение: odlicno
Поени: 12453
Registration date: 2008-07-29

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   18.08.08 9:52

I nie imame pravosmukalka na voda i mnogu sum zadovolna stvarno mnogu ubavo cisti ne se kreva prasina kako so obicnite pravosmukalki i mozes da si stavis omeknuvac za alista i da ti mirisa na nego vo sobite kako osvezuvac isto,e maana e sto e golema i mnogu poteska od dr pravosmukalki a inaku vredi da se dadat pari za nea.
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 533
Age: 39
Локација: Skopje
Расположение: super ,odlicno
Поени: 13449
Registration date: 2007-11-20

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   18.08.08 10:22

imam rownson pravosmukalka so voden filter,mnogu ubavo cisti ,ima del sto gi trese i gi cesla tepisite za usisuvanje na voda i uste nekolku delcinja za mebel i sl.. Mnogu sum zadovolna ima mana sto e glomazna i teska ama vredi za parite.
Вратете се на почетокот Go down
monice
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 207
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: Многу добро скоро Одличноооооооо
Поени: 12172
Registration date: 2008-07-28

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   18.08.08 10:46

Jas koristam Rovus so voden filter i sum zadovolna od nea mnogu, no mnogu me nervira sto brzo se zagreva pa treba da ja odmaram.
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 527
Age: 37
Локација: повеќе на работа
Расположение: кога како
Поени: 12105
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   19.08.08 1:38

Dali i sto smeam da stavam vo vodata za da mirisa ubavo pri cistenjeto .
Omeknuvac ako stavam neznam da ne mu steti na filterot .
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13055
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   19.08.08 1:40

Свекрва ми има таква правосмукалка и е многу задоволна од неа , инаку она става парфем малку и вика дека ептен убаво мириса во собите после тоа.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4537
Age: 35
Локација: skopje
Расположение: екстра
Поени: 14070
Registration date: 2008-05-05

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   19.08.08 2:31

и јас имам ровус ставам омекшивач не е штетен за филтерот
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13663
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   19.08.08 2:32

а колку пари се тие правосмукалки за кои зборите?
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4537
Age: 35
Локација: skopje
Расположение: екстра
Поени: 14070
Registration date: 2008-05-05

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   19.08.08 2:37

ровусот е на топ шоп цената незнам точно колкуе ја имам скоро 2 год мислам околу 8ооо не ме држи за збор
Вратете се на почетокот Go down
desi
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 356
Age: 31
Локација: veles
Поени: 12320
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   19.08.08 3:58

i jas imam pravosmukalka so boden filter ja dobiv za svadbata i mnogu sum zadovolna samo e golema i sega vo bremenosta go teram mm da mi pomaga koga cistam oti ne mozam sama, a kako im se dvizat cenote tocno ne znam oti jas ja dobiv na poklon
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 527
Age: 37
Локација: повеќе на работа
Расположение: кога како
Поени: 12105
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   19.08.08 19:18

rich_bitch1 напиша:
а колку пари се тие правосмукалки за кои зборите?
LIV aqufilter 2000 Slovenska so dve god garancija ,za suvo , mokro cistenje i samponiranje.
Jas ja plativ 10990 den.
Vredi za sekoj denar.
Samponiram odnosno peram mebel , pod, tepisi , prozori, i ima mnogu golema usisna mok mislis ke go izede podot.
Od kako ja imam ne mozam da se zamislam bez nea.
Alal da mu e na toj sto gi izmisli i maz mi sto mi ja kupi. :cool:
http://www.liv.si/sesalniki/aquafilter2000_e.html
Вратете се на почетокот Go down
lejdi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1028
Age: 31
Локација: skopje
Расположение: presrekna
Поени: 12243
Registration date: 2008-08-09

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   25.08.08 8:34

Svetlana напиша:
rich_bitch1 напиша:
а колку пари се тие правосмукалки за кои зборите?
LIV aqufilter 2000 Slovenska so dve god garancija ,za suvo , mokro cistenje i samponiranje.
Jas ja plativ 10990 den.
Vredi za sekoj denar.
Samponiram odnosno peram mebel , pod, tepisi , prozori, i ima mnogu golema usisna mok mislis ke go izede podot.
Od kako ja imam ne mozam da se zamislam bez nea.
Alal da mu e na toj sto gi izmisli i maz mi sto mi ja kupi. :cool:
http://www.liv.si/sesalniki/aquafilter2000_e.html
kazi kolku e dobra i jas imam ista.Za takva vi zboruvav celo vreme :metam:
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1816
Age: 30
Локација: Prilep
Расположение: umorno no presrekno
Поени: 12743
Registration date: 2008-07-15

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   25.08.08 9:21

I jas imam AQUA 1800 vati so voden filter ja kupivme bas pred nova godina cinese 6500 den.Zadovolna sum
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 821
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: Prekrasno :)
Поени: 12621
Registration date: 2008-07-22

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   25.08.08 20:18

Јас имам Rovus. На почетокот работеше убаво, ама после 7-8 месеци престана да усисава како што треба.
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 527
Age: 37
Локација: повеќе на работа
Расположение: кога како
Поени: 12105
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   25.08.08 20:20

Sandra i edna moja prijatelka go ima istiot problem so Rovus,prvite meseci vo red sega nema sansi da usisa ako e so filter, za da vlece normalno go vadi filterot a so filter uopste ne usisuva.
Voopsto ne e zadovolna.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13055
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   25.08.08 21:07

А дали го има некој усисивачот на Цептер, баш гледав реклама и ми се виде добар, ама ако има некој искуство со ваков усисивач да каже дали е ОК?
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1057
Age: 31
Локација: домче со Марко
Расположение: најсрекна на целиот свет
Поени: 12388
Registration date: 2008-07-07

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   25.08.08 21:20

вујна ми го има одличен е го има 4 години, презадоволна е. Јас мислам дека на ровусот филтерет треба да му се смени за да функционира како што треба
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1057
Age: 31
Локација: домче со Марко
Расположение: најсрекна на целиот свет
Поени: 12388
Registration date: 2008-07-07

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   25.08.08 21:21

вујна ми го има на цептер за цептер зборувам дека е ок стар, да си го купиш нема да зажалиш
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 527
Age: 37
Локација: повеќе на работа
Расположение: кога како
Поени: 12105
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   25.08.08 21:22

Star bev u plan za Zepter za "Tutto jebo" ali cenata e izgor skapa 1500 evra,se mislev ako e do 500- 600 evra vredi da se dadat ama ova se veke premnogu pari.Prezadovolna sum i so LIV aquafilter 2000.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13055
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   25.08.08 21:28

Која цена е дали знаеш, пошто на рекламата не кажуваат за цена?
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13055
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   25.08.08 21:29

Уф на тој и мислев ама многу е бре 1500 евра...
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 527
Age: 37
Локација: повеќе на работа
Расположение: кога како
Поени: 12105
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   25.08.08 21:29

Star ti pisav 1500 evra e , se rasprasav oti bev u plan da ja kupam.
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1057
Age: 31
Локација: домче со Марко
Расположение: најсрекна на целиот свет
Поени: 12388
Registration date: 2008-07-07

ПишувањеПредмет: Re: Правосмукалка со воден филтер   25.08.08 21:50

тој постариот е 600 евра
Вратете се на почетокот Go down
 

Правосмукалка со воден филтер

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 7Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -