Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Транспортери и релаксатори за бебиња

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1682
Age: 31
Локација: na rabota pa domce i obratno
Расположение: odlicno
Поени: 12463
Registration date: 2008-07-29

ПишувањеПредмет: Транспортери и релаксатори за бебиња   16.08.08 8:57

Mnogu imam merak koga ke se rodi bebeto da mu kupime transporter,nekako mnogu korisno mi izgledaat ama mi kazaa vo edna prodavnica deka poveke od 2 saati bebto ne smee da sedi vo nego.Dali imate vakvo nesto za vaseto bebe i tocno li e deka ne smee da lezi vo nego poveke od 2 h i kolku ste zadovolni?
Вратете се на почетокот Go down
Ben10
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 131
Age: 41
Локација: Скопје
Поени: 12082
Registration date: 2008-08-16

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   16.08.08 11:39

на каков транспортер мислиш? ако мислиш на автоседиште од 0 до 6 месеци не само што е добро, туку е најбезбедно.
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1682
Age: 31
Локација: na rabota pa domce i obratno
Расположение: odlicno
Поени: 12463
Registration date: 2008-07-29

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   16.08.08 14:27

Ne na avtosediste tuku na onie relaksatori mislam deka se neli transporteri gi vikaat ,vo koi bebeto moze da si spie,da si lezi itn.
Вратете се на почетокот Go down
Ben10
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 131
Age: 41
Локација: Скопје
Поени: 12082
Registration date: 2008-08-16

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   16.08.08 15:13

Што знам што да ти кажам. Не знам ни самата. Го имав со син ми - и он несакаше да го види. Не два саати - на две минути Very Happy Со него ми беше тотално непотребно. Некои пријателки имаат сосема солидно искуство. а два саати - иххх ќе видиш колку е тоа многу. некогаш се доволни само 5 минути, колку да можеш на раат да отидеш у wc Smile
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1718
Age: 28
Локација: Лаблана - Крањ :(
Расположение: Кул
Поени: 12610
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   16.08.08 22:06

Сестра ми имаше релаксатор за двете деца и многу и се најде. Многу корисна работа, ако се навикне бебето во него.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Ane
Administrator
Administrator


Female
Број на мислења: 2289
Age: 42
Локација: Skopje
Расположение: весело
Поени: 13632
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   17.08.08 3:10

и ние одлично го искористивме транспоретрот (релаксатор си го викам ја). и за одење по гости и дома ако требаше нешто да работам и за прошетки.
па кога почна да јаде кашички, а уште не седеше, тој ни беше од огромна помош.
така што јас топло ти го препорачувам.
е сега за седење колку смее - па мислам дека никоја мајка не би го оставила подолго од 20 минути и да сака. ги фаќа нервоза и не им се седи.

***********************************************************************************************************************************

Вратете се на почетокот Go down
vesna velkova
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 509
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12331
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   17.08.08 5:11

јас го ставив во кола зошто претежно сум сама кога возам и нина многу го обожава само што ќе ја ставам одма заспива.закон работа.
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12453
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   01.09.08 6:49

Nie ne go koristime za doma,tuku za vo kola i plus se montira na kolichkata,a Nela mnogu saka da sedi vo nego najrelaksirana :spie:
Вратете се на почетокот Go down
magi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 31
Локација: sekade po malku
Расположение: koga kako
Поени: 12263
Registration date: 2008-08-12

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   01.09.08 12:48

I jas kupiv eden zaedno so kolickata mi e ama mi stoi nesto kako mnogu vdlabnatina da ima a si pisuva deka e za bebinja od 0-6 meseci samo mene mi e strav zasto neli bebinjata treba da se drzat ispraveni na kicmata neznam vo dvoumica sum dali i ke go koristam na pocetokot.Dali ima nekoj takov?
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност


Female
Број на мислења: 1042
Age: 39
Локација: Belgrade
Поени: 13138
Registration date: 2008-02-29

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   01.09.08 12:51

magi напиша:
I jas kupiv eden zaedno so kolickata mi e ama mi stoi nesto kako mnogu vdlabnatina da ima a si pisuva deka e za bebinja od 0-6 meseci samo mene mi e strav zasto neli bebinjata treba da se drzat ispraveni na kicmata neznam vo dvoumica sum dali i ke go koristam na pocetokot.Dali ima nekoj takov?


Ma neeeee ,sosema pogresno ,uzivaj i stavaj si go bebusot .
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1682
Age: 31
Локација: na rabota pa domce i obratno
Расположение: odlicno
Поени: 12463
Registration date: 2008-07-29

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   01.09.08 12:54

magi напиша:
I jas kupiv eden zaedno so kolickata mi e ama mi stoi nesto kako mnogu vdlabnatina da ima a si pisuva deka e za bebinja od 0-6 meseci samo mene mi e strav zasto neli bebinjata treba da se drzat ispraveni na kicmata neznam vo dvoumica sum dali i ke go koristam na pocetokot.Dali ima nekoj takov?
Pa kazuvaat deka bebeto lezelo vo takva polozba dodeka bilo vo stomakot na majkata.Koj da znae ,eve bas denes vidov moze 10 bebinja kako gi nosat vo transporteri onie so se vgraduvaat na kolicka i bebusive gajle si nemaat uzivancija u boja.
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12453
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   02.09.08 4:54

Најбезбеден е,и ортопедот ни го потврди тоа,ни рече дека никако не треба да се користат оние корпи ,туку само транспортери зашто во него биле заштитени и заврзани како во болид-баш така се изрази
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2586
Age: 38
Локација: Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение: Prednovogodisno!
Поени: 13409
Registration date: 2008-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   02.09.08 12:26

Nie imame od Chicco i sakale ili nekele mora da e vo nego.ovde nema sansi ,dete da vozis vo kola, bez da e vo car seat.
Вратете се на почетокот Go down
nikolina008
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 310
Age: 31
Локација: nekade
Расположение: podobro
Поени: 11965
Registration date: 2008-09-10

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   20.11.08 3:21

Nie imavme duri dva relaksatora, no nekako ne gi iskoristivme mnogu.Ako ostanese nekoi 2-3 minuti i tolku.Podocna za jadenje go iskoristivme maksimalno.
Koga seuste ne sedese toa ni bese hranilica.Mislam deka moze vo odredeni situacii da se najde, no ne e neophoden.
Вратете се на почетокот Go down
magi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 31
Локација: sekade po malku
Расположение: koga kako
Поени: 12263
Registration date: 2008-08-12

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   20.11.08 3:30

Vo temava zborime za transporteri ama dobro ne e loso da se slusne i mislenje za relaksatori i nie imame ama maksimalno gi koristime i transporterot i relaksatorot.
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 615
Age: 35
Локација: Skopje
Поени: 12944
Registration date: 2008-03-25

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   20.11.08 4:41

I nie imavme transporter za vo kola(onoj sto e vdlabnat) i relaksator za doma (koj e prav). I dvata mnogu gi koristevme i super mi posluzija. Celo vreme Damjan doma si lezese vo relaksator. Koga pocnav da go dohranuvam se dodeka ne pocna ubavo da sedi sekogas go ranev vo relaksatorot. Toa mi e edna od najiskoristenite raboti za bebeto.
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2072
Age: 36
Локација: so moite dve princezi :))
Расположение: :))
Поени: 12530
Registration date: 2008-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   20.11.08 5:08

najubava rabota sto ja izmislile za bebinja pa duri i postari ,jas go iskoristiv maksimalno i seuste go koristam.super e.i kako relaksator i kako transporter i kako avtosediste.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13212
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   20.11.08 5:45

Nie imame sediste za vo kola na ,,Kiko,, od 0 meseci i zadovolni sme. A, transporter ne zemavme, bidejki mm ne sakase, zatoa sto toa mu bilo ko korpa za jajca i na deteto poubavo mu bilo vo racinja
Вратете се на почетокот Go down
nikolina008
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 310
Age: 31
Локација: nekade
Расположение: podobro
Поени: 11965
Registration date: 2008-09-10

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   21.11.08 9:37

avanturistka напиша:
najubava rabota sto ja izmislile za bebinja pa duri i postari ,jas go iskoristiv maksimalno i seuste go koristam.super e.i kako relaksator i kako transporter i kako avtosediste.

Avanturistka kakov relaksator imate vie koga mozes da go koristis i kako avtosediste.
Moze i jas ke mozam mojot da go iskoristam na toj nacin...
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12453
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   21.11.08 10:18

http://i379.photobucket.com/albums/oo235/biba5rova/DSC00130.jpg
http://i379.photobucket.com/albums/oo235/biba5rova/DSC00776.jpg
http://i379.photobucket.com/albums/oo235/biba5rova/DSC00544.jpg
ова е нашиот, го искористуваме максимално, во кола, дома, на количките....
Вратете се на почетокот Go down
nikolina008
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 310
Age: 31
Локација: nekade
Расположение: podobro
Поени: 11965
Registration date: 2008-09-10

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   21.11.08 23:42

Navistina e ubav i maksimalno iskoristen.
Jas moram da se popravam jas sum pobrkala relaksator i transporter.....Nasiot relaksator nema sansi da se iskoristi navakov nacin.
Вратете се на почетокот Go down
Jovana's mom
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 489
Age: 45
Локација: Kocani
Поени: 12405
Registration date: 2008-07-02

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   01.12.08 3:22

Зошто во продавница релаксатор и транспортер го поистоветуваат?
Каде може да се најде релаксатор на батерии, да не мораш ти да го мрдаш, туку сам да вибрира?
Видов и лулки што ги нудат како замена за релаксатор, наводно дека биле поискористени и подолго време се употребувале!
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12453
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   01.12.08 10:27

http://i379.photobucket.com/albums/oo235/biba5rova/DSCN0334.jpg
јас имам таква лулка, кога беше керками новороденче , многу ми вршеше работа, а сега помалку ја ставам во него(заборавам да ја ставам), ама кога се лула многу и е интересно, гледа во играчките, сака да стане да ги фати играчките пред неа, си игра со поклопецот.....
мојата е на GRACO, a гледав слични и на FISHER PRICE
Се на се е убава инвестиција , само малку скапа. flower
Вратете се на почетокот Go down
Ance-J
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 665
Age: 33
Локација: doma
Расположение: добро е
Поени: 12228
Registration date: 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   01.12.08 11:34

И ние максимално го искористивме транспортерот на чико од 0-13 кг си го користевме и дома како релаксатор Христијан еве и сега сам си се лула во него.
Вратете се на почетокот Go down
magi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 31
Локација: sekade po malku
Расположение: koga kako
Поени: 12263
Registration date: 2008-08-12

ПишувањеПредмет: Re: Транспортери и релаксатори за бебиња   02.12.08 1:11

I jas plativ relaksator na baterii a dobiv obicen bidejki mi bese poracka i bev mnogu revoltirana ama sto e tuka e sega lulam na raka. :sae:
Вратете се на почетокот Go down
 

Транспортери и релаксатори за бебиња

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 6Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  ::  :: -