Родители и деца

Јога, пилатес, аеробик, теретана

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Пилатес, Аеробик, Теретана...

Пишување by рипче on 07.12.08 1:21

На мисла сум да почнам со пилатес, ама немам друштво сега за сега. :S
Посетува ли некој, нешто од вас? Резултати?
avatar
рипче
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 60
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18127
Registration date : 2008-11-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by lina on 08.05.09 0:05

Сакам да ве прашам дали некоја од вас знае колку пари се дижат курсевите по јога, пр.за еден месец колку пари е претплата?

lina
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 10
Age : 31
Локација : skopje
Поени : 17347
Registration date : 2009-04-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by nnatasa on 29.05.09 14:02

Jas odev, seriozno i toa, na aerobik. Skoro sekoj den, koga ostanav trudna se odkazav i pravam pauza.
Inace, spored mene, aerobik e zakon za oddrzuvanje figura i kondicija
avatar
nnatasa
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1260
Age : 47
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 19058
Registration date : 2009-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by Tifani on 29.05.09 14:09

Jas odam na aerobik 3 pati nedelno po 1 ipol cas,redovno i plakam 700 denari
avatar
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 42
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 18077
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by fibimk on 08.06.09 21:10

Samo ednas odev vo teretana i toa bese sve.Sram mi bese so mojov visok kilogrami deka ke mi rece ne si ti za ovde hihi ili deka ke mi dava nekoi posebni vezbi....Odev 2-3 meseci sekoj den.Mnogu ubava navika,ama treba da imas raspolozenie i jaka volja.......Ne sum toj tip.Pa kupiv orbitrek...demek sekoj den ke vezbam.....Isto kako prethodnoto...vezbav nekoj mesec i sega mi e najdobrata zakacalka......
Joga mi stoi interesna,ama ne sum smirena za da ja praktikuvam...za nea treba upornost.....potezite se bavni.....a jas sakam poziv ritam.Fitnes mi e ubav ama ne uspeav da najdam CD so aerobicni vezbi.
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18914
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by Cvetce on 22.06.09 8:45

Gledam deka temata ja nema na foruma a bas e onaka aktuelna i interesna.Pocnav da posetuvam aerobik pred okolu dva ipol meseci i sum zadovolna.Dali nekoja od vas posetuva i koj vid na aerobik,koi se vasite iskustva ?

Cvetce
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 52
Age : 36
Локација : Strumica
Поени : 17224
Registration date : 2009-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by Cvetce on 01.07.09 23:16

Za vo Bitola ima aerobik vo sportskata saa kaj Daniea i suer e a cini 600 den

Cvetce
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 52
Age : 36
Локација : Strumica
Поени : 17224
Registration date : 2009-05-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by Winki on 01.07.09 23:20

Аеробик не сум посетувала ама посетувам јога и ми е супер!
avatar
Winki
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 74
Age : 39
Локација : Скопје
Расположение : супер
Поени : 17152
Registration date : 2009-06-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by EckaGj on 06.08.09 18:19

Се обидов но неуспеав да го најдам ЦД на Мелита Тодоровиќ-Како до совршена силуета.Сакав Цд со аеробик вежби.Погоре прочитав за 3пати неделно по 1.5саат е 700 денари.Каде препорачувате за аеробик.Никако да отидам во новиот финес центар мислам се викаше Магнум кој бил само за жени.
Ако има некој некакви информации нека пише
Би било супер да ми е поблиску
Живеам во Аеродром
Сакам да вежбам
avatar
EckaGj
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 928
Age : 37
Локација : Скопје
Поени : 17294
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by Winki on 06.08.09 23:55

Јас го имам ЦД-то на Мелита може да се договориме па да го изрежеме или слично блиску сме јас сум во Ново Лисиче.
avatar
Winki
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 74
Age : 39
Локација : Скопје
Расположение : супер
Поени : 17152
Registration date : 2009-06-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by EckaGj on 07.08.09 0:11

Како ти се чини ЦД-то.Вредили.Уствари јас точно незнам што вежби има.Мислам дека има и некои совети ако не сум грешка.Може инфор.
Супер блиску сме.Јас поточно во Стар Аеродром
:cool!:
avatar
EckaGj
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 928
Age : 37
Локација : Скопје
Поени : 17294
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by ForeverYoung on 11.09.09 17:46

Има ли ефекти од аеробикот за слабеење???

ForeverYoung
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 4
Age : 31
Локација : Skopje
Поени : 16659
Registration date : 2009-09-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by Betka on 17.09.09 22:02

Многу сум заинтересирана за одење на аеробик. Имам и некои проблеми ортопедски, па ми препорачаа малку вежбање . Ама немам никаква информација каде се одржуваат часови и колку чини сето тоа. Гледам и по Вашите постови нема баш многу места каде да се оди?
Имате ли информации со кои можете да ме упатите? Фала Ви однапред :kis heart:
avatar
Betka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 119
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : супер
Поени : 17117
Registration date : 2009-07-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by twins_ on 17.09.09 22:10

ForeverYoung напиша:Има ли ефекти од аеробикот за слабеење???
Ima mnogu efekt samo ako malku obrnis vnimanie na ishranata.
avatar
twins_
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1046
Age : 42
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 17228
Registration date : 2009-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by Betka on 11.11.09 9:01

Веќе два месеца одам на аеробик и баш сум задоволна. Часовите се одржуваат воп ОУ 11 Октомври во фискултурната сала и цената е 800 - 1000. Тренерот е супер , малку ми е напорно али се гледаат резултати..
Само не ми се допаѓа хигиената на салата каде што вежбаме. Како ли им е на децата од училиштето???
avatar
Betka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 119
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : супер
Поени : 17117
Registration date : 2009-07-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by twins_ on 11.11.09 9:05

Betka , vidov gore deka imas ortopdski problemi , pa neli e podobro da vezbas pilates, mislam deka toj poveke pomaga pri ortopedski problemi.
avatar
twins_
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1046
Age : 42
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 17228
Registration date : 2009-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by Betka on 11.11.09 10:07

Па незнам, прв пат воопшто одам на вежбање. Одбрав аеробик затоа што ми е поблиску од дома, а пилатес не најдов во близина. Али за два месеца вежбање, целосно ми престанаа болките во зглобоите на рацете. Мислам затоа што овде се вежба и аеробик и јога и тае бо и уште нешто беше...
А дали знаеш каде се вежба пилатес и зошто би било подобро???Па мислам не е касно и да размислам?
avatar
Betka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 119
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : супер
Поени : 17117
Registration date : 2009-07-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by nnatasa on 13.11.09 17:04

@twins напиша:
ForeverYoung напиша:Има ли ефекти од аеробикот за слабеење???
Ima mnogu efekt samo ako malku obrnis vnimanie na ishranata.

nemozam poveke da se slozam. Aerobik plus malku vnimatelno so hranata, rezultati ima i za eden mesec
avatar
nnatasa
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1260
Age : 47
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 19058
Registration date : 2009-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by avon on 06.12.09 20:59

aerobik
avatar
avon
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 134
Age : 44
Локација : mk
Расположение : super
Поени : 17128
Registration date : 2009-06-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by Gordana Natovska on 07.12.09 10:45

pred da se omazam odev vo teretana vezbav na spravite i aerobik posle toa prekinav i sega pak sakam da odam super e,mi se dopaga i Jogata kako i pilates vezbite
avatar
Gordana Natovska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 256
Age : 35
Локација : Veles
Поени : 17432
Registration date : 2009-05-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by Ostoun on 07.12.09 11:34

Winki напиша:Јас го имам ЦД-то на Мелита може да се договориме па да го изрежеме или слично блиску сме јас сум во Ново Лисиче.

I jas go sakam ova cd ako ne ti e tesko da go izrezes i za mene
avatar
Ostoun
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 284
Age : 40
Локација : tetovo
Поени : 16820
Registration date : 2009-09-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јога, пилатес, аеробик, теретана

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот