Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Детски торти, слатки, соленки...

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
АвторПорака
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2129
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: ок
Поени: 12509
Registration date: 2008-11-21

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   11.02.09 22:47

Mama Ane напиша:
Ние ја имавме истата Снеже од Канела, немам тука слики да видиш Smile


да од канела е и на роден. му правевме и крштевка истиот ден . Прво крштевката па после на забава за роденденот.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14121
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   11.02.09 22:52

Ја најдов, еве јаааа

[/img]
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2129
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: ок
Поени: 12509
Registration date: 2008-11-21

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   11.02.09 22:53

тотално е истата а од што вкус беше . Нашата беше егзотик.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14121
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   11.02.09 22:55

Исто и кај нас...Smile
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2129
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: ок
Поени: 12509
Registration date: 2008-11-21

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   11.02.09 22:57

Како само такви да прават . hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14121
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   11.02.09 23:06Еве ја на Марија, таа ја најдов тука, од 4тиот роденден[/img]
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2129
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: ок
Поени: 12509
Registration date: 2008-11-21

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   11.02.09 23:11

и таа е од канела? многу е убава.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14121
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   11.02.09 23:14

Да да и оваа, ама оваа беше чоколадна внатре
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2129
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: ок
Поени: 12509
Registration date: 2008-11-21

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   12.02.09 2:15Oваа торта ни ја донесоа кумовите за крштевка.
Вратете се на почетокот Go down
bani
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 84
Age: 45
Локација: Skopje
Поени: 12812
Registration date: 2008-04-18

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   12.02.09 2:26

Во градинка не ни дозволуваат да носиме торта а јас незнаејќи на син ми му ветив торта...
Сто носите во градинка за роденден???
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14952
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   12.02.09 2:27

a zosto ne ti dozvoluvaat?napravi muffini za sekoe detence po edno,spored mene toa e ubavo.
Вратете се на почетокот Go down
bani
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 84
Age: 45
Локација: Skopje
Поени: 12812
Registration date: 2008-04-18

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   12.02.09 2:48

Незнам зошто ама дозволуваат само готови пакувани работи, не смее ни торта од слаткарница[/img]
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14121
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   12.02.09 2:50

Ние најчесто носиме или крем бананчиња или тортици запакувани и по едно сокче
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1176
Age: 35
Локација: kavadarci
Расположение: Феноменално
Поени: 12802
Registration date: 2008-07-06

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   12.02.09 2:52

Исто и кај нас во градинка не дозволуваат ја вратија тортата назад на една жена , воспитачката кажа пред неколку години во Белград имало славење роденден тортата била донесена од дома и сите деца се затруле и од тогаш не даваат во нашите градинки а гледам кога има роденден носат бананки, тортички, сокчиња ама прво да им се види рокот па после им ги даваат
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2129
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: ок
Поени: 12509
Registration date: 2008-11-21

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   12.02.09 2:53

ПА најубаво е така а дома или во игротека ако се слави ќе има торта.
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1176
Age: 35
Локација: kavadarci
Расположение: Феноменално
Поени: 12802
Registration date: 2008-07-06

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   12.02.09 2:56

Воспитачката вика надвор од градинка не не интересира се што се внесува во градинка мора да се контролира но ги оправдувам за тоа зашто они се одговорни за тие деца. Сега ќерка ми кога се запнала мамо да ги почастам другарчињата сите частат за родендени и за именден а јас не, зашто нејзе и е роденден на 14.07 и тогаш не одат во градинка па решив некој ден да земам некои чоколатца па да почасти
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1399
Age: 30
Локација: Skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12005
Registration date: 2009-01-04

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   12.02.09 2:58

Eve ja nasata torta od krstevkata
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14121
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   12.02.09 2:59

Оф топик, ама кај нас во градинка забранија и играчки од дома да се носат..
А исто имаше случај кај нас со труење на торта во Мк доналдс. од тогаш нема торта за роденден кога се слави таму
Вратете се на почетокот Go down
taci
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 589
Age: 36
Локација: во близнина на Скопје
Расположение: Супеееееееееееер:))
Поени: 11730
Registration date: 2008-11-25

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   12.02.09 3:00

Ммммммммммммммм многу е убава, купена или правена?
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1399
Age: 30
Локација: Skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12005
Registration date: 2009-01-04

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   12.02.09 3:07

Kupena e vo Mocart.I vkusot i izgledot se prekrasni
Вратете се на почетокот Go down
bani
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 84
Age: 45
Локација: Skopje
Поени: 12812
Registration date: 2008-04-18

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   12.02.09 21:28

Od Mocart nemam zemano torti ama pretpostavuvam deka e vkusna isto kako sto e i ubava
Вратете се на почетокот Go down
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13575
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Детски роденденски торти - Рецепти   25.03.09 13:54

Za nekolku dena mu e rodenden na Hristijan pa sakam tortata doma da ja napravam kazete nekoj dobar i isproban recept.Dosega gi poracuvav kaj zena sto pravi torti za rodenden ama ne mi bea mnogu po vkus.Ako temava postoi neka se spi jas ne pronajdov.
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1183
Age: 31
Локација: Veles
Расположение: измрено........преморено
Поени: 11508
Registration date: 2009-04-11

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   11.06.09 11:20

Наредниот месец на Матеј му е роденден,па деновиве се мислам од каде да порачам торта.Имам слушнато дека во Ск. во Канела ги прават многу убави,ама пошто не сум од скопје може ли некој да ми каже по која цена се тортите таму?
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2244
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: kako vremeto :-))
Поени: 13559
Registration date: 2008-07-28

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   11.06.09 11:32

zavisi od toa kolku parcinja sakas da izlezat.znam deka prvite torti n adecava cinea 2.200 denari ama bea navistina ekstra.Od ovie torti so ovaa cena se vadat i dokaj 50 parcinja ako ne i poveke.Jas ne ja menuvam Canela za niedna druga slatkarnica za torti.Inaku ima modeli boli glava.pomalite torti za okolu 35 parcinja se dokaj 1.200 1.300.Ako naracuvas obavezno naracaj Egzotik najvkusna e.Diplomat e isto ekstra i e dobra bidejki e povisoka od Egzotikot i moze da se filuvaat razni formi so nea.


Последната промена е направена од jasmina,mina на 11.06.09 11:35. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
bile
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 230
Age: 37
Локација: skopje
Расположение: ok
Поени: 11257
Registration date: 2009-03-16

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   11.06.09 11:34

Od 1000 denari pa nagore najubavite.
Вратете се на почетокот Go down
 

Детски торти, слатки, соленки...

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

 Similar topics

-
» Слатки и колачи

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -