Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Детски торти, слатки, соленки...

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
АвторПорака
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1682
Age: 31
Локација: na rabota pa domce i obratno
Расположение: odlicno
Поени: 12578
Registration date: 2008-07-29

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   15.10.09 1:04

http://img2.imageshack.us/img2/5803/dsc00645jv.jpg
http://img385.imageshack.us/img385/3204/dsc00626t.jpg
eve ja nasata torta za prviot rodenden na Lea Smile
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2515
Age: 24
Локација: Skopje.............na stolce :)
Расположение: zaljubena
Поени: 11106
Registration date: 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   15.10.09 1:12

mnogu mi se sviga wow, ako ne e tajna kade ja naraca i kolku te cinese, posto i mene ke mi treba za vo dekemvri.
Вратете се на почетокот Go down
Ostoun
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 284
Age: 37
Локација: tetovo
Поени: 10430
Registration date: 2009-09-11

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   15.10.09 1:49

Tortive se fantazija
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1682
Age: 31
Локација: na rabota pa domce i obratno
Расположение: odlicno
Поени: 12578
Registration date: 2008-07-29

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   15.10.09 1:58

DijanaP напиша:
mnogu mi se sviga wow, ako ne e tajna kade ja naraca i kolku te cinese, posto i mene ke mi treba za vo dekemvri.
Tortata mi ja pravese edna moja komsika taa se zanimava so toa si ima firma a cenata seuste ne ja znam bidejki maz mi ja zema na denot na rodendenot i ne prasal kolku pari pa treba denovive da se vidam so nejze da mi kaze ama mislam nekade okolu 3000 den bidejki nad 70 parcinja se vadat od nejze i plus nie odbravme dosta skapa recepta zatoa.Ako sakas brojce ke ti pisam na pp pa ti mozes da se dogovoris .
Вратете се на почетокот Go down
mami29
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 350
Age: 35
Локација: Скопје
Поени: 12297
Registration date: 2008-09-26

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   15.10.09 11:58Vo nedelata pravevme krstevka na Teodor pa eve gi i nasite torti. Od Kanela preubavi i prevkusni.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nagradniigri.com.mk
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2515
Age: 24
Локација: Skopje.............na stolce :)
Расположение: zaljubena
Поени: 11106
Registration date: 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   15.10.09 11:59

ne ova ne e preubavo ova e najnaj ubavo a i vkusno
Вратете се на почетокот Go down
mami29
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 350
Age: 35
Локација: Скопје
Поени: 12297
Registration date: 2008-09-26

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   15.10.09 12:14

Da moram da ja pofalam Kanela extra se , trite torti gore se od niv, a plavata so angel e od kumata zena ja pravela ama i taa bese mn vkusna.

Pa povelete ostana uste .
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nagradniigri.com.mk
marina****
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 304
Age: 26
Локација: Germanija
Поени: 11100
Registration date: 2009-04-27

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   20.10.09 1:16

sto nаjcesto spremаte zа rodendenite nа vаsite najmili,,osven tortа,gricki,...dаjte nekoj predlog,posto ke imаme poveke vozrаsni otkolku decinjа..
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2515
Age: 24
Локација: Skopje.............na stolce :)
Расположение: zaljubena
Поени: 11106
Registration date: 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   20.10.09 1:17

kifli, pohovan stek so susam, mimoza salata, suvomesnato,pohovani piperki i standard meze
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13972
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   20.10.09 2:11

eve ja tortata na ivan od rodendenot na avatarot
pravevzajak lici na mace haha
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 759
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: Ја сакам мојата сончка!
Поени: 13103
Registration date: 2008-06-01

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   20.10.09 3:04

mami29, пошто не ми работат смајливе, не можам да ти го покажам моето одушевување од тортиве...значи Канела се шампиони, навистина секоја им чест, не прават утки!Инаку оваа торта со Немо, баш ја спомнував некој пост погоре, лани кога ја зимавме нашата ја виодв оваа во живо, фантазија! Сите ми се преубави, ама освен Немо и оваа со Ангелот ми го зазема првото место! БРаво!
Вратете се на почетокот Go down
mami29
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 350
Age: 35
Локација: Скопје
Поени: 12297
Registration date: 2008-09-26

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   20.10.09 4:59

Da i celoto ripce vnatre bese so cokolado polno. I cenite im se ok od 1400 do 1550 zavisi od sostavot, okolu 40 parcinja.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nagradniigri.com.mk
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13327
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   27.10.09 23:06

Kade moze da se najdat mali pici na kilo ama ubavi i vkusni:)
Sakam da naracuvam. Samo da ne bidat od Forneti, ne mi se dopagjaat od tamu.
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2515
Age: 24
Локација: Skopje.............na stolce :)
Расположение: zaljubena
Поени: 11106
Registration date: 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   27.10.09 23:29

prasaj vo kostarika ili vo enriko-tamu se mnogu ubavi
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 487
Age: 35
Локација: Skopje
Поени: 13078
Registration date: 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   28.10.09 0:19

Многу се убави во Енрико, сестра ми секогаш за родендените на внуците порачуваат мали детски пици, ги сече на четвртинки Децата ги обожаваат.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13327
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   28.10.09 0:21

Koja cena se, znaes?
Вратете се на почетокот Go down
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1033
Age: 26
Локација: bitola
Поени: 12401
Registration date: 2008-10-24

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   28.10.09 0:25

ne procitav se no prostete ako se povtoruvam
inace vi preporacuvam torti,slatki,kolaci za site prigodi ama naj,najubavi vo gradot vo slatkarnica sarlota
se naoga vo termo-madjari,em se eftini em vkusni,veruvajte nezamenlivi se
i dekoracija i slika kakva sakate,jas sekogas za sekoja prigoda si kupuvam od tamu
inace pred da gi najdam postojano zimav od kanela no sega nema zamena
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2515
Age: 24
Локација: Skopje.............na stolce :)
Расположение: zaljubena
Поени: 11106
Registration date: 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   28.10.09 0:36

neznam tocno koja cena se no ako me nanese patot ovi denovi ke prasam osven Maja ako znae pa da ti kaza posto sestra i naracuvala.Itno ti e nesto za brzo vreme?


Последната промена е направена од DijanaP на 28.10.09 0:36. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 487
Age: 35
Локација: Skopje
Поени: 13078
Registration date: 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   28.10.09 0:36

Сандра, тие порачуваат капричиози без печурки (зошто децата не ги јадат), тие се 60ден, а со печурки 70ден.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13327
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   28.10.09 0:39

Fala ti mnogu Maja. Pa da, podobro bez pecurki za decinjata. Znaci edna e 60 den. a ona si gi sece posle, ok, fala ti.
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 487
Age: 35
Локација: Skopje
Поени: 13078
Registration date: 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   28.10.09 1:05

Да, 60 со 70 ден. Децата многу ги сакаат дури и за возрасните има мали капричиози исто сечени на четвртинки....
И нас ни се ближи роденденот, па и ние рамислуваме за иста варијанта, мали без печурки за децата а мали капричиози за возрасните
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 3821
Age: 39
Локација: во земјата на чудата
Поени: 13334
Registration date: 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   28.10.09 2:52

Nasata rodendenska torta ja utnaa vo Sharlota (vo Madzari). Do detali objasniv kakva sakam da bide i denta na rodendenot mm ja nosi doma tortata so ke vidam, slikickata od druzinata na Vini Pu cela zelena. Tie voopsto ne mu ja pokazale, on maz ko maz ne mu teknalo da ja otvori i padnav vo nesvest koga ja vidov. Ja nafrakale so slagovi, mrvici, cvetovi... kako selska mlada. Na celoto brzanje i nemanje vreme morav da im ja vratam nazad da ja popravat i da ja zamenat slikata. Gospogite znaele deka e utnata ama ne mu kazale na mm. Bezobraznici! Pa se izvinuvaa, se vitkaa pred mene... Ke razmislam dva pati drug pat dali ke naracam nesto od tamu.

Mini picite gi naracavme od Biser, Sandra:).
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1068
Age: 27
Локација: Скопје
Расположение: добро
Поени: 11889
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   28.10.09 3:01

Мене ме интересира каде можам да најдам торта од која ке можам да извадам 30парчиња а да биде некаде до 600ден??????
Лани за роденденот купив од "Ваташа" од 350ден ,20парчиња и беше многу многу вкусна, имаа и поголеми од 40парчиња,имав можност и тие да ги пробам,истата торта, ист фил демек, но поголемата имаше вкус на маргарин,на се личеше само на фил не затоа и не ми се зима од таму, а во Веро имам видено и пробано, но премногу се суви,како да се стоени со месеци....
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1432
Age: 37
Локација: Skopje
Расположение: se gura nekako
Поени: 12184
Registration date: 2009-01-31

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   28.10.09 3:02

mila vo romansa

se naodja karsi general stab
ubava e cokoladnata i badem torta
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1068
Age: 27
Локација: Скопје
Расположение: добро
Поени: 11889
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Детски торти, слатки, соленки...   28.10.09 3:12

Pipolino те молам подетално кажи ми каде е генерален штаб??? Која населба, што има друго попознато. А колкава торта,колку парчиња и дали треба да се порача однапред .Фала ти мнооогу
Вратете се на почетокот Go down
 

Детски торти, слатки, соленки...

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 11 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

 Similar topics

-
» Слатки и колачи

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -