Родители и деца

Сликички животинско царство

Страна 11 of 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by Ilince on 12.10.09 16:06

eve koi mene mi falat ako ima nekoj neka pisi
4,11,19,22,23,24,30,32,33,35
37,39,43,47,51,52,54,56,62
65,73,74,77,107,129,137,142
143,154,155,158,163,169,172
173,177,185,188,189,193,194
198,202,213,217,218,221,223
224,232,239,243,248,250
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 19518
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by Damjana on 14.10.09 15:58

macush напиша:Imam dupli slikicki
2,5,7,27,30,60,77(2x),87,96,117(3x)
,125,126,146,147,154,156,177,183,
184,204(2x),207(2x)
Na kogo mu treba neka pise.

Мацуш, ако не ти е проблем можеш да ни испратиш од дуплите по неколку пати што ги имаш. Нас ни фалат многу сликички :(
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 47
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 19089
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by Ostoun on 17.10.09 9:38

Damjana ako e vistina ova sto ti go kazaa deka vo kras se prodavaat samo slikicki bez cokoladca da mi kazes . Jas znaev deka se prodavaat ama od stariot album zasto veke go nema a ne od noviot
avatar
Ostoun
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 284
Age : 40
Локација : tetovo
Поени : 17080
Registration date : 2009-09-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by emilija nestorova on 18.10.09 13:36

Mene konecno mi falat uste:11,21,24,29,30,53,144,158 i 204.Ako gi ima nekoj neka pise.
avatar
emilija nestorova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 628
Age : 38
Локација : Veles
Поени : 18930
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by cacika on 18.10.09 21:12

mene mi falat: 5,6,8,12,13,26,29,32,35,37,38,42,48,52,54,56,62,65,71,73,83,86,87,88,90,95,103,104,106,113,117,125,133,134,136,137,138,142,147,150, 155, 157, 167,168, 174,177,180,185,188,189,195,196,200, 203,204
duplikati mi se:
9 15 17 20 21 27 44 45 46 51 59 61 63 64 69 78 80 81 89 105 109 111 121 122 124 127 128 129 130 131 140 141 144 152 153 154 160 163 165 170 176 182 187 191 194 198 202 209 211 212 215 221 228 229 235 241 242

cacika
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 45
Age : 40
Локација : skopje
Поени : 17866
Registration date : 2009-03-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by emilija nestorova on 23.10.09 9:28

Mene mi falat uste:24,29,53,158 i 204.
avatar
emilija nestorova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 628
Age : 38
Локација : Veles
Поени : 18930
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by Annabel on 27.10.09 23:45

Дупликати ми се сл:

22, 78 и 189

На кој му фалат, слободно нека се јави
avatar
Annabel
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 378
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 17144
Registration date : 2009-09-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by Kinky on 03.11.09 16:18

Дупликати:
3, 29, 44, 108, 111, 114, 117, 150, 154, 161, 168, 175,

Ни фалат:
4, 18, 21, 24, 27, 30, 31, 32, 33, 34, 37, 38, 39,
47, 49, 50, 51, 55, 56, 57, 58, 59, 62, 63, 68, 73, 76,
80, 82, 83, 85, 97, 98, 99,
101, 102, 104, 109, 110, 113, 116, 121, 123, 126, 127, 128,
131, 133, 138, 139, 140, 146, 148, 149, 153, 157,
160, 162, 163, 169, 171, 173, 174, 176, 177,
181, 184, 185, 188, 190, 193, 196, 199,
201, 202, 205, 210, 213, 215, 219, 220, 221, 224,
231, 232, 233, 234, 237, 240, 245, 248.

Пишете тука или на пп, па да се мењамеSmile.

Update.
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19984
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by emilija nestorova on 08.11.09 19:59

Povtorno pisuvam uste koi mi falat oti nikako da gi najdam:21,24,29,53,144,158 i 204.Imam mn za smena.A ko ima nekoj neka mi pise.
avatar
emilija nestorova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 628
Age : 38
Локација : Veles
Поени : 18930
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by Mama Ane on 09.11.09 8:45

Ние некако апстиниравме перидов со собирање и нормално со јадење, ај здравје сега иде Нова година па ќе имаме во пакетчиња чоколатца па ќе се активираме пак Smile Инаку не изразуваат желба за јадење вака Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20791
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Животинско царство

Пишување by GabrielaKoskoska on 11.11.09 14:52

Јас сум нов член и сакам да се вклучам во размената на сликички.
Ги читам вашите огласи ама неможам да видам дали собирате сликички од стариот или од новиот албун на Животинско царство.

GabrielaKoskoska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 10
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : работно
Поени : 16590
Registration date : 2009-11-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by Ostoun on 11.11.09 17:19

Od noviot album na Zivotinsko carstvo barem poveketo Dobredojde.
avatar
Ostoun
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 284
Age : 40
Локација : tetovo
Поени : 17080
Registration date : 2009-09-12

Вратете се на почетокот Go down

Благодарам Ostoun !

Пишување by GabrielaKoskoska on 12.11.09 9:21

Ние собираме сликички и од стариот и од новиот албум на Животинско царство.
Наскоро ќе ги напишам сликичките што ми недостасуваат и тие што ми се дупли.

GabrielaKoskoska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 10
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : работно
Поени : 16590
Registration date : 2009-11-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by cacika on 16.11.09 10:34

Mene mi falat 12 13 26 29 32 35 37 38 42 48 52 54 56 62 65 71 73 83 86 87 90 103 104 106 117 125 133 134 136 137 138 142 147 150 155 168 174 177 180 188 189 195 196 200 204 206 207 210 217 218 224 225 226 227 233 234 238 243 245 246 248 249 250
Duplikati 3 9 11 15 17 20 21 27 30 33 45 59 61 63 64 69 78 80 81 89 93 105 109 111 121 122 124 127 130 131 140 141 144 152 153 159 165 170 176 179 181 182 183 184 186 187 190 191 193 198 202 209 211 212 214 215 221 223 228 229 239 242
Moze da se menuvame po posta taka najmnogu mi odgovara

cacika
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 45
Age : 40
Локација : skopje
Поени : 17866
Registration date : 2009-03-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by GabrielaKoskoska on 16.11.09 15:04

Имам неколку од тие што ти фалат па може да се договориме за разменување. Можеш да ми се јавиш на или ти остави ми број па да се слушнеме.
Габи.


Последната промена е направена од Kinky на 20.11.09 8:41. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Избришани се лични податоци)

GabrielaKoskoska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 10
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : работно
Поени : 16590
Registration date : 2009-11-11

Вратете се на почетокот Go down

Размена на сликички

Пишување by GabrielaKoskoska on 17.11.09 12:35

[quote="cacika"]Mene mi falat...

Здраво cacika,

Јас имам 7 од тие што ти фалат: 35, 37, 87, 150, 189, 210, 246, а ти имаш повеќе од тие што ми недостасуваат но можеш да ми ги дадеш следниве: 152, 153, 182, 183, 184, 186 и 198.

Поздрав, Габриела.

GabrielaKoskoska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 10
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : работно
Поени : 16590
Registration date : 2009-11-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by cacika on 18.11.09 10:32

dali moze po posta da ti gi pratam taka mi e polesno posto rabotam vo Kumanovo i nemam ic vreme

cacika
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 45
Age : 40
Локација : skopje
Поени : 17866
Registration date : 2009-03-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by GabrielaKoskoska on 18.11.09 10:41

Може и по пошта !

GabrielaKoskoska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 10
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : работно
Поени : 16590
Registration date : 2009-11-11

Вратете се на почетокот Go down

Животинско царство

Пишување by GabrielaKoskoska on 18.11.09 16:04

[quote="emilija nestorova"]

Здраво Емилија,
Од тие што ти недостасуваат моментално немам ниту едно. Ако ни се падне некое, ќе ти пишам.

Мене ми фалат следниве: 13, 14, 15, 20, 29, 31, 34, 39, 44, 48, 62, 63, 66, 71, 74, 77, 83, 96,
104, 125, 131, 137, 144, 145, 152, 153, 155, 159, 173, 174, 177, 182, 183, 184, 186, 198, 203,
204, 205, 208, 209, 214, 222, 223, 230, 237, 241 и 244.

Поздрав,
Габриела.

GabrielaKoskoska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 10
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : работно
Поени : 16590
Registration date : 2009-11-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by cacika on 19.11.09 13:43

Ne mozam da prakam pp ne znam kako da ti pratam adresa

cacika
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 45
Age : 40
Локација : skopje
Поени : 17866
Registration date : 2009-03-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by vecki on 19.11.09 16:36

kako nemozes da prakas pp koga mozes imas na 30 posta .
ne mi e jasno kako stavate tel.broevi i adresi uporno na otvoren forum sto site go citaat
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20845
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by monabombona on 19.11.09 22:59

Габриела ајде ако не ти е проблем пиши кои ти се дупликати, па да видам ако може да се мењаме.
avatar
monabombona
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 354
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени : 17505
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by vecki on 19.11.09 23:05

dupli mi se ;34,54,64,87,94,114,116,117,118,123,124,146,154,167,171,179,184
201,214.a mi falat mnoguu
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20845
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Животинско царство 2009

Пишување by GabrielaKoskoska on 20.11.09 9:16

monabombona напиша:Габриела ајде ако не ти е проблем пиши кои ти се дупликати, па да видам ако може да се мењаме.
Дупли ми се следниве:
1, 5, 7, 16, 17, 21, 33, 35, 36, 37, 45, 50, 57, 60, 61, 67, 75, 81, 87, 95, 100, 105, 110, 116, 117, 126,
135, 139, 150, 163, 171, 176, 185, 189, 194, 207, 210, 215, 219, 221, 231, 246 и 247,

а ми недостасуваат овие:
13, 14, 15, 20, 29, 31, 34, 39, 44, 48, 62, 63, 66, 71, 74, 77, 83, 96, 104, 125, 131, 137, 144, 145, 152, 153, 155, 159, 173, 174, 182, 183, 184, 198, 203, 204, 205, 208, 209, 214, 222, 223, 230, 237, 241 и 244.

GabrielaKoskoska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 10
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : работно
Поени : 16590
Registration date : 2009-11-11

Вратете се на почетокот Go down

Животинско царство 2008

Пишување by GabrielaKoskoska on 24.11.09 15:42

cacika напиша:dali moze po posta da ti gi pratam taka mi e polesno posto rabotam vo Kumanovo i nemam ic vreme

Што се случи cacika, ќе се менуваме ?

Поздрав,
Габриела

GabrielaKoskoska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 10
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : работно
Поени : 16590
Registration date : 2009-11-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Сликички животинско царство

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот