Родители и деца

Градинка

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Go down

Re: Градинка

Пишување by Megi on 15.09.09 21:55

Da ama fakt e deka vo aerodromskite gradinki se i poveke od 25 deca. Vo grupata na moeto dete se 27. eh sto ke kazete na ova!? uste ne sum go pustila sga od oktomvri i da vi kazam mnogu mi e tesko na dusava ama moram i toa ti e toa.

Megi
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 84
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 17107
Registration date : 2009-08-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Градинка

Пишување by biljanag on 15.09.09 22:29

во пчелка 1 се по 20 деца во групата на иван се 3 жени
инаку јас му ставив во ранчето и марамици и маст
мајки дали има логопед во градинките?
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20637
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Градинка

Пишување by bubamara on 15.09.09 23:39

Megi напиша:Da ama fakt e deka vo aerodromskite gradinki se i poveke od 25 deca. Vo grupata na moeto dete se 27. eh sto ke kazete na ova!? uste ne sum go pustila sga od oktomvri i da vi kazam mnogu mi e tesko na dusava ama moram i toa ti e toa.
Кај нас официјално запишани се и повеќе од 27. Само не доаѓаат сеуште сите..
Ама кога на населби со младо население има малку градинки..
avatar
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 759
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 19768
Registration date : 2008-06-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Градинка

Пишување by Betka on 16.09.09 11:04

Вчера бевме на родителска. Целиот персонал е супер. Се гледа дека се грижат. Градинката е чиста и убаво средена за потребите на децата. Но објаснија се што не интересира.
Само јас малку се разочарав бидејќи не известија дека е возможно да ни се спојат двете групи мали за во една , а тоа значи и веројатност да ни се сменат учителките. А таман се навикнаа децата на нив... Кај нас имаше две мали групи со по 11 дечиња, но сега во голема група нагло се запишале 37 деца. Па веројатно таа ќе се дели а нашава припојува...
Ако се сменат, како ли ќе реагира ќерка ми???
avatar
Betka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 119
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : супер
Поени : 17392
Registration date : 2009-07-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Градинка

Пишување by Monika on 16.09.09 11:09

Незнам дали кај нас ќе има родителска не ми спомнале до сега, а во секој случај би била од корист за двете страни. Нешто спомнаа дека бидејќи во јасли нема воспитувач може и да нема родителска
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 19643
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Градинка

Пишување by Pipolino on 16.09.09 11:10

biljanag напиша:во пчелка 1 се по 20 деца во групата на иван се 3 жени
инаку јас му ставив во ранчето и марамици и маст
мајки дали има логопед во градинките?

filip kaj sto odi vo gradinka(snezana ,gradinka vo topansko pole) imase logoped i imaa casovi dva pati nedelno mislam po pola saat
jas osetiv mnogu golemo podobruvanje kaj filip
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18849
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Градинка

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот