Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Како да се здебелам?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
x tina
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 1
Age: 26
Локација: macedonia
Поени: 12255
Registration date: 2008-08-01

ПишувањеПредмет: Како да се здебелам?   01.08.08 0:05

Сакам да се здебелам. Како?
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност


Female
Број на мислења: 1042
Age: 39
Локација: Belgrade
Поени: 13233
Registration date: 2008-02-29

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   01.08.08 0:09

ehhh da go imam ja toj problem flower pa nisto duso ,jadi posle 20:00h pici ,sendvici ,cokoladca ,pa posle 23:00h pak zemi nesto i legni si ,pa da vidis kako ke se lepi Smile
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13160
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   01.08.08 0:10

Добредојде Тина ! Може малку подетално, што е проблемот, да ни се претставиш и се тоа !
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13160
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   01.08.08 0:12

Лана душо кај некои луѓе не помага и тоа, таков им е метаболизмот. имам сестра која работи на тоа да качи некое кило ама тешко оди. Пие пивски квасец таблети. Некои сируп за зголемување на апетит и сл. Затоа ја прашав Тина за подетално, дали одсекогаш била слаба или скоро ослабела , повеќе информации и доколку некои има искуство да и помогне со совет.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност


Female
Број на мислења: 1042
Age: 39
Локација: Belgrade
Поени: 13233
Registration date: 2008-02-29

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   01.08.08 0:22

Ma znam Star deka e individualno ,no sepak metabolizmot opaga posle 18:00h pa vodejki se po toa ,rekov da rucka navecer Smile
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Дежурна форумџика
Дежурна форумџика


Female
Број на мислења: 4100
Age: 32
Локација: Дома си е дома
Расположение: Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени: 14089
Registration date: 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   01.08.08 1:05

Dobar sovet Lana. Jas porano edna ista kilaza imav i stabilno si stoev nikako nadole ni nagore. Pa od 2005 rabotam vecerna smena od 16 do 02 nojke i sea posle 3 god mi se napraj vejke kako stomace, i lovehandles. Smile Se trudam da ne jadam u 22 saat da si jadam pred 20 ama dzabe. Pak me tera po nesto da gnetam u tie nojkni vreminja. Smile)
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13768
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   01.08.08 1:05

јас го имав истиот проблем пред да останам бремена.физички бев доста активна и имам по пророда брз метболизам,абе од 45 кила неможев да мрднам никако.а јадев се исешто.и калорична храна и ,зеленчук и разни витмански пијалоци се.пиев и сируп.и ништо.ете дури откако останав бремена накачив 13 кила.дотогаш ништо не ми помагаше.можеби е најдобро да си разговараш со нутриционсст да ти даде посебен режим на исхрана.знам дека и вежбанјето во теретана може да помогне да се добие мускулна маса
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 392
Age: 42
Локација: makedonija
Поени: 12553
Registration date: 2008-07-17

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   01.08.08 1:41

Ех колку се мачев да ставам некое кило,ама не успевав со години.Пиев и витамини и протеини и ништо.Скоро 1 година јадев и навечер по 23 ч. и стварно се здебелив малку,ама и си ставив и многу целулит,кој сега ме мачи.Сватив дека се генетски предодредено,кај мене и возрасните се витки за нивни години.Затоа не се замарај,најбитно е да си здрава!!!
Вратете се на почетокот Go down
monice
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 207
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: Многу добро скоро Одличноооооооо
Поени: 12277
Registration date: 2008-07-28

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   01.08.08 1:44

lele zenski i jas go imam istiot problem, sakam da se zdebelam ali nikako, odsekogas imav 45kg ostanav bremena so Sara i se zdebeliv samo 9 kg pa si vikav aj ke ostane nesto na mene ali nisto pak se vrativ na 45 kg i toa za samo 1 nedela od poroduvanjeto. Posle 1,5 godina ostanav bremena i so Mario i pak istoto se popraiv 9 kg i vikam sea mora da ostane nesto.... ali nikako da se zdebel ako mi veruvate sea imam samo 43kg i nisto poveke.


da znaeete i deka nie slabite imame problem kako i popunickite:(
Вратете се на почетокот Go down
aneta
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 128
Age: 30
Локација: na edno mesto so moeto srcence
Расположение: so vas e super
Поени: 12310
Registration date: 2008-07-17

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   01.08.08 2:02

Srce ne mi se sekiraj mnogu .zemi tamu nekoj vitamini i nesto za apetit i ke se popravis.i ne se nerviraj oti i toa deluva da znajs!od iskustvo ti kazuvam oti koga jas se nerviram nekoj period odma slabeam i go gubam apetitot Smile
Вратете се на почетокот Go down
monice
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 207
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: Многу добро скоро Одличноооооооо
Поени: 12277
Registration date: 2008-07-28

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   01.08.08 2:03

znam maco i deka toa vlijae ali ne mozam da ne se nerviram koga znaes so kogo ziveam!!!
Вратете се на почетокот Go down
aneta
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 128
Age: 30
Локација: na edno mesto so moeto srcence
Расположение: so vas e super
Поени: 12310
Registration date: 2008-07-17

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   01.08.08 2:06

oh srce moe znam ama sto da mu pravis aj!
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Дежурна форумџика
Дежурна форумџика


Female
Број на мислења: 4100
Age: 32
Локација: Дома си е дома
Расположение: Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени: 14089
Registration date: 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   01.08.08 5:33

monice kako sto znam od ko ke se porodis site zeni sto dojat se navrajkat na starata kilaza +- nekoe kilo deka dodeka does ti vleci ova kako se vika na makedonski neznam ang se vika carbs (carbohydrates) i zato i tvoeto samo telo te navrajka.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Maja
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 18
Age: 29
Локација: Macedonia
Поени: 12685
Registration date: 2008-05-07

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   18.08.08 12:44

Tolku mnogu li si slaba sto sakas da se zdebelis X TINA . Mislis li deka nema da ti preci posle zdebeluvanjeto kilazata?
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 457
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12182
Registration date: 2008-08-19

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   22.08.08 2:38

tina jadi samo majonez,sendvici pici meso o toa se posle dva po polnok pa ne da kacis na kilaza posle ke prasuvas kako da oslabnes
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13160
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   22.08.08 2:45

Тина пиј таблетки пивски квасец, ги има во аптека , ем се за поубава коса, нокти и сл. ем дебелеат. За дозата прашај си во аптека. Другарка ми ги пиеше и стварно накачи на килажа.
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 728
Age: 34
Локација: macedonija
Расположение: poletno
Поени: 12281
Registration date: 2008-08-21

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   25.08.08 12:14

i jas go imav istiot problem pred da ostanam bremena,a i posle poragaj mnogu brzo se vracav vo normala.Sega sum malce popravena a kolku mnogu jadam, nekoj da jade kolku mene ce se napravi sto kila,ama imam brz metabolizam.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Муабетџика
Муабетџика


Female
Број на мислења: 2925
Age: 29
Локација: Домче се досадувам
Расположение: најпрекрасно
Поени: 12771
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   25.08.08 12:30

И јас како другиве препорачувам јадење на вечер..ама баш се и сешто..чоколади..месо..се што ќе ти текне..
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Дежурна форумџика
Дежурна форумџика


Female
Број на мислења: 4100
Age: 32
Локација: Дома си е дома
Расположение: Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени: 14089
Registration date: 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   25.08.08 14:40

Stvarno pomaga. Ja deka na vecer rabotam i celo vreme jadam na neubavi vreminja. Dosta se dvizam na rab sto ne se primetuva, a imav 5 nedeli odmor sto moze da se kazi deka podaleku od forumot, tus/wc ne se mrdnav i ko se vrativ na rab mali mi bea rabotnickite. Probaj, samo ve vikaj posle lele kako da oslabam Wink.
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1038
Age: 30
Локација: Skopje
Расположение: kako koga
Поени: 12537
Registration date: 2008-08-08

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   08.10.08 13:46

Mc Donalds i nema da pogresis hihi .Jas to asto mi e visok taka si go staviv.Islucivo samo taka.Obozavam big mac,mac fresh,pomfritce obavezno,pa posle pita,pa nekoj milk seik........
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2586
Age: 38
Локација: Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение: Prednovogodisno!
Поени: 13504
Registration date: 2008-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   08.10.08 15:23

Vesnic kakov MC Donald's,imav raboteno tamu,nikogas ne bi kasnala od tamu.A imase eden decko koza i koski, sekoj den idese da jadi tamu ,ali na nego ama nisto da se zalepi.hahah
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 3821
Age: 39
Локација: во земјата на чудата
Поени: 13314
Registration date: 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   09.10.08 1:16

Juni08_Andrea напиша:
Vesnic kakov MC Donald's,imav raboteno tamu,nikogas ne bi kasnala od tamu.
Zasto?

I jas imam problem da se popravam.
Vo bremenosta dobiv 13 kila, koi se stopija posle 2 meseci od poroduvanjeto.
Se plasam da ne me odduva malku posilen veter.
Вратете се на почетокот Go down
hajdi
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 522
Age: 29
Локација: Kicevo
Расположение: odlicnoo
Поени: 12180
Registration date: 2008-08-16

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   09.10.08 1:20

Abe zenski poarno poslabi, za debelenje koga najpoveke nesakas togas bas ke trgne po nagorna linija... i posle ajde slabeenje pa nervozi ova ne mi stoi ona ne mi stoi
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2586
Age: 38
Локација: Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение: Prednovogodisno!
Поени: 13504
Registration date: 2008-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   09.10.08 4:13

Kinky напиша:
Zasto?
Ova mislenje go delam so mnogu nas narod ovde.Kolku emisii ima vo koi se zboruva za losata hrana na Mc Donald's.Za 1$ 2$ ili 5 se znae ,sto moze da mi dade.Rabotev tamu i vidov kakvo meso se dava.Smrznato kako kamen ,a za min. e gotovo.Isto i so przenite mesa.Se stavaat vo maslo koe e crno i smrdi.7 dena po 24 sata na den e ukluceno i non stop vo nego se przi.Barem tuka e taka.Ribata nema nikakov vkus, miris na riba.Imaat odredeni minuti kolku smee da stoi,posle toa mesoto e tolku grdo za gledanje a ne za jadenje.se nasoberva kako guma.pravilno bese posle istecenoto vreme, ako ne se prodade sve se frla i se pravi novo ali ne sekogas.
Ima dosta takvi restorani ovde, ali Mc Donald'S e nesto sto site znaeme deka prodava najlosa hrana.Posebno gi lazat decinjata, so tie iracki sto im gi davaat so sekoj senvic, pa sekoe detence saka da go nosis tamu.
Koga sme kaj senvicite jas so dusa cekam da si dojdam tamu i da kasnam nas sendvic.A Mc Donald's nikogas.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13307
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Како да се здебелам?   09.10.08 4:52

Interesni podatoci, a nie si jademe dva do tri pati mesecno od Mc
Вратете се на почетокот Go down
 

Како да се здебелам?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -