Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk

HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 

Роденденски честитки!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења: 2289
Локација: Skopje
Расположение: весело
Поени: 11907
Registration date: 2007-11-15

ПишувањеПредмет: Роденденски честитки!   31.07.08 12:40

Гледам дека често се случува на форумов да се постави роденденска честитка за член кој не е воопшто активен. Мислам дека секој кој сака да постави честитка треба претходно да провери дали и колку е тој член активен, а потоа да постави тема со честитка.
навистина безврска ми е да честитам родендени на некои кои не ги знам воопшто (мислам вака виртуелно). а и не знам која е целта на тие честитки кога оној на кого се наменети не доаѓа да ја види.
затоа имам молба до сите - кога сакате да поставите честитка, кликнете еднаш на профилот од тој член и видете колку е активен и кога последен пат бил овде.

***********************************************************************************************************************************

Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења: 1042
Локација: Belgrade
Поени: 11413
Registration date: 2008-03-01

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 12:43

Ane напиша:
Гледам дека често се случува на форумов да се постави роденденска честитка за член кој не е воопшто активен. Мислам дека секој кој сака да постави честитка треба претходно да провери дали и колку е тој член активен, а потоа да постави тема со честитка.
навистина безврска ми е да честитам родендени на некои кои не ги знам воопшто (мислам вака виртуелно). а и не знам која е целта на тие честитки кога оној на кого се наменети не доаѓа да ја види.
затоа имам молба до сите - кога сакате да поставите честитка, кликнете еднаш на профилот од тој член и видете колку е активен и кога последен пат бил овде.

јааа ...само онака да потпишам Cool
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama

Female
Број на мислења: 2504
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 11948
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 13:21

и јас се согласувам со напишаното
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 2700
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 11334
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 13:22

Потпишувам
lola
Twin joy
Twin joy

Female
Број на мислења: 856
Расположение: така
Поени: 11731
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 13:54

така е Ане, па фала Богу!!!
гледам честитаат роденден на некој член...отварам профилот - што ќе видам??? таа се зачленила во јануари, напишала еден пост тогаш и ја нема веќе. и сега ние треба да честитаме родендени секому???
не знам што е поентата, некој сака да направи што повеќе постови или пак е финтава - еве колку сме ние срдечни и дружељубави???
STAR *
Forum Detective
Forum Detective

Female
Број на мислења: 1596
Расположение: еуфорично
Поени: 11340
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 14:13

Во право си Ане, јас не обрнав внимание да бидам искрена , честитав од кутура и некако Марија ми звучеше познато. Во иднина ќе обрнувам барем јас за себе зборувам повеќе внимание на таквите работи.
SonjuS*
Муабетџика
Муабетџика

Female
Број на мислења: 2925
Локација: Домче се досадувам
Расположение: најпрекрасно
Поени: 10951
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 14:16

I mene Marija mi bese poznata iako sum pokratko vreme zacleneta na forumov..Smile
Sepak super sto ti tekna Ane..se soglasuvam i jas..
obicna
Дежурна форумџика
Дежурна форумџика

Female
Број на мислења: 4100
Локација: Дома си е дома
Расположение: Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени: 12269
Registration date: 2008-07-19

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 15:56

Ane napisa mislam toa sto eve site go mislevme. Smile
Nene
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења: 430
Локација: Daleku od doma
Расположение: Odlicno
Поени: 10832
Registration date: 2008-05-13

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 16:20

Se soglasuvam so Ane
aleksandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења: 682
Локација: prilep
Расположение: veselo
Поени: 10800
Registration date: 2008-06-09

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 16:32

i jas se soglasuvam navistina si vo pravo ane
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 1057
Локација: домче со Марко
Расположение: најсрекна на целиот свет
Поени: 10673
Registration date: 2008-07-07

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 16:38

се согласувам и јас да не пишуваме на празно
Gordana Natovska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења: 256
Локација: Veles
Поени: 9202
Registration date: 2009-05-16

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   08.09.09 13:07

vo pravo si Ane i jas se soglasuvam
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 1728
Поени: 11138
Registration date: 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 16:38

Јас имам еден предлог. Мислам дека сега откако има место за објавување на честитки од секој вид, родендени, венчавки, раѓања, крштевки и се друго каде сите можеме убаво да видиме и да дознаеме што е ново, да не се отвораат нови теми. Не дека сум против ама мислам дека доволно е да се објави веста. Сите нормално посакуваме се најубаво ама не мора да пишуваме посебни теми за тоа.Можеби на некого нема да му се допадне мојот предлог и нема да се согласи со мене ама сепак размислете за предлогов. Многумина честитаат од култура, некои што би се рекло по дифолт, некогаш и на некого што не го ни познаваме и некако ми нема смисла сето тоа.
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 1068
Расположение: добро
Поени: 10049
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 16:43

Од кога се направи најновото место за објавување на честитки, сакав да го предложам ова, меѓутоа не знаев како ќе бидам сфатена. Како што кажа Моника сите посакуваме му посакуваме најубави желби на славеникот, без разлика дали ќе има тема за тоа или не. Сепак кога се отвараат нови теми сите истото го пишуваме и се повторуваме, а темите си се трупат(иако потоа се бришат).
Да не бидам лошо сфатена, сепак ова го искажувам и јас за форумот да ни биде среден и прегледен
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења: 2289
Расположение: весело
Поени: 11907
Registration date: 2007-11-15

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 16:54

Hmmmm....ne vi e los predlogot. No toa bi znacelo da go zatvorime podforumot za cestitki....
Ne znam edinstveno mozebi tamu da se objavuvaat bremenosti (za ova nema da pisuvame gore vo mestoto za objavi) i novorodencinja, oti ne sekogas clenovite doznavaat navreme, odnosno ne se site vo kontakt edni so drugi, pa nekogas se slucuva majkata sama da objavi, kako na primer denes vidov Sara pisala za sinceto i zatoa ja dodadov taa cestitka.

***********************************************************************************************************************************

Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 16:56

Да фино би било, оние кои се за новороденчиња и бременост(всушност незнам колку е паметно да има и за бременост кога и без посебна тема за одреден член веќе се честита во тековниот месец на исчекување, а потоа пак и во ново отворената тема), додека родендените сите ги гледаме, и само е убаво да ги има горе напишано, како една честитка од сите членови
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 17:01

Јас мислам дека е доволно се да оди на тој телопот горе. Нека има тема или подфорум каде само ќе се објавуваат новостите лично или од некој близок, па после одговорниот нека го објави тоа. Многу ќе биде поубаво. Тоа е мое мислење.
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 2086
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 12132
Registration date: 2008-01-27

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 17:05

Monika напиша:
Јас мислам дека е доволно се да оди на тој телопот горе. Нека има тема или подфорум каде само ќе се објавуваат новостите лично или од некој близок, па после одговорниот нека го објави тоа. Многу ќе биде поубаво. Тоа е мое мислење.

потпис за истово
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 3821
Локација: во земјата на чудата
Поени: 11494
Registration date: 2008-08-26

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 17:23

Luge, zasto vi smetaat cestitkite?
Ne e obavezno da cestitate nisto na nikogo dokolku nemate zelba za toa, nema potreba da se osekjate obvrzani da pisuvate. Cestita koj saka i na kogo saka. Mene ne mi precat cestitkite, naprotiv sakam da cestitam i da se raduvam zaedno so maleckite i so golemite slavenici, se raduvam na sekoja nova bremenost, na sekoe novorodence, na sekoj uspeh koj go pisuvame tamu. I ne sum za da se zatvori toj podforum.
Ne mi preci gore da kruzat informacii sto se slavi tekovniot den, a ako treba da se bira megju toa i podforumot cestitki, togas podobro da ostane kako sto e.
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 17:35

На никого не му сметаат честитките! И никој не ти вика да не честиташ или да не се радуваш. Мислам и да не се повторувам дека подобро е да оди само телопот. А за честитки може и по пп. И ова не го предложувам заради тоа што јас не ги сакам луѓето или пак не им посакува убави желби и не се радувам со нив. Предлогот е од практични причини.
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 2086
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 12132
Registration date: 2008-01-27

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 17:45

а кај телопот горе може да се стави уште еден кој ке ги покажува новите теми од тој ден?
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 3821
Локација: во земјата на чудата
Поени: 11494
Registration date: 2008-08-26

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 18:05

Monika напиша:
На никого не му сметаат честитките! И никој не ти вика да не честиташ или да не се радуваш. Мислам и да не се повторувам дека подобро е да оди само телопот. А за честитки може и по пп. И ова не го предложувам заради тоа што јас не ги сакам луѓето или пак не им посакува убави желби и не се радувам со нив. Предлогот е од практични причини.
Od koi prakticni pricini? Izvini Monika, ne razbrav.
Poneprakticno mi e da go zatrupame toj den so pp-a slavenikot otkolku da stoi edna javna tema za site koi sakaat da cestitaat bilo kakov povod. Ne mi se dopagja idejata samo da se objavat novostite i tolku. Jas licno ne bi sakala da objavam npr. "Bremena sum" i da zamisluvam deka vo sebe clenkite mi cestitaat i se raduvaat za mojata vest tuku bi sakala da gi procitam nivnite ubavi misli.

I da ne zaboravame deka toj podforum se vika Objavi i cestitki. Tuka gi objavuvame i ubavite, ama i neubavite momenti od nasiot zivot, kakvi sto imase nekolku poslednive meseci, za zal. Ne bi bilo vo red da im ja uskratime poddrskata na clenovite koi ke objavat tazna i neubava vest.

Pak ke povtoram, osven na podforumite so dozvola, na nieden drug podforum ne e zadolzitelno pisuvanjeto i stvarno ne gledam pricina da se izbrise Objavi i cestitki.
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 18:13

Kinky да не се сфатиме погрешно затоа и и пишав на Ане, за честитките од бременос, пораѓање да си стојат, туку само оние заа родендени што се, да ги има горе како "Среќен роденден....". А инаку далеку од тоа дека така не би било практично, па ве молам ние овде сите си се дружиме, затоа што се почитуваме една со друга, а не затоа што си мислиме лошо таман работа да сакаме со ова да постигнеме лоши цели. Сепак е многу поуредно на овој начин. Ќе направам мала споредба со странски форуми, каде нема ниту една честитка а и + се бришат сите членови кои подолго време не биле присутни, сето тоа да се прави со цел да се одржи некоја прегледност,а не само да се трупат, работите. Вие како модератори и администратори треба да ги применувате тие работи. Иако јас сум воодушевена од тоа како брзо се реагира во последно време(за разлика од пре 5-6месеци). И пак ќе повторам ова е за добро на форумот, и на новите членови кои ќе доаѓаат со цел да се овозможи поголема прегледност.
P.S.Сепак за разговор имаме разни теми во "Опуштено"
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења: 759
Расположение: Ја сакам мојата сончка!
Поени: 11263
Registration date: 2008-06-02

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 18:23

Mila87 напиша:
Ќе направам мала споредба со странски форуми, каде нема ниту една честитка а и + се бришат сите членови кои подолго време не биле присутни, сето тоа да се прави со цел да се одржи некоја прегледност,а не само да се трупат, работите.
Не е точно, јас со години наназад сум зачленета на угледни форуми кои ги обработуваат истиве теми, значи форуми за родители, деца, мајки, идни мајки..и таму си има ист подфорум, објави и честитки и темите постојат се дури се активни, а после одредено време се бришат.
Мене искрено многу ми годеа честитките што ги добив за роденденот на ќерка ми, честитал кој видел и сакал, така да лично не сум за идејата да се укине тој подфорум.
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 1446
Локација: makedonija
Расположение: energicno
Поени: 10815
Registration date: 2008-06-06

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 19:27

Mene ne mi e jasno kakva nepreglednost pravat tie temi koga edna tema za cestitanje rodenden trae samo nekolku denovi, potoa se brise.

Роденденски честитки!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next