Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Роденденски честитки!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Ane
Administrator
Administrator


Female
Број на мислења: 2289
Age: 42
Локација: Skopje
Расположение: весело
Поени: 13727
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Роденденски честитки!   30.07.08 23:40

Гледам дека често се случува на форумов да се постави роденденска честитка за член кој не е воопшто активен. Мислам дека секој кој сака да постави честитка треба претходно да провери дали и колку е тој член активен, а потоа да постави тема со честитка.
навистина безврска ми е да честитам родендени на некои кои не ги знам воопшто (мислам вака виртуелно). а и не знам која е целта на тие честитки кога оној на кого се наменети не доаѓа да ја види.
затоа имам молба до сите - кога сакате да поставите честитка, кликнете еднаш на профилот од тој член и видете колку е активен и кога последен пат бил овде.

***********************************************************************************************************************************

Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност


Female
Број на мислења: 1042
Age: 39
Локација: Belgrade
Поени: 13233
Registration date: 2008-02-29

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   30.07.08 23:43

Ane напиша:
Гледам дека често се случува на форумов да се постави роденденска честитка за член кој не е воопшто активен. Мислам дека секој кој сака да постави честитка треба претходно да провери дали и колку е тој член активен, а потоа да постави тема со честитка.
навистина безврска ми е да честитам родендени на некои кои не ги знам воопшто (мислам вака виртуелно). а и не знам која е целта на тие честитки кога оној на кого се наменети не доаѓа да ја види.
затоа имам молба до сите - кога сакате да поставите честитка, кликнете еднаш на профилот од тој член и видете колку е активен и кога последен пат бил овде.

јааа ...само онака да потпишам Cool
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13768
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 0:21

и јас се согласувам со напишаното
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2700
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 13154
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 0:22

Потпишувам
Вратете се на почетокот Go down
lola
Twin joy
Twin joy


Female
Број на мислења: 856
Age: 40
Локација: Скопје
Расположение: така
Поени: 13551
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 0:54

така е Ане, па фала Богу!!!
гледам честитаат роденден на некој член...отварам профилот - што ќе видам??? таа се зачленила во јануари, напишала еден пост тогаш и ја нема веќе. и сега ние треба да честитаме родендени секому???
не знам што е поентата, некој сака да направи што повеќе постови или пак е финтава - еве колку сме ние срдечни и дружељубави???
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13160
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 1:13

Во право си Ане, јас не обрнав внимание да бидам искрена , честитав од кутура и некако Марија ми звучеше познато. Во иднина ќе обрнувам барем јас за себе зборувам повеќе внимание на таквите работи.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Муабетџика
Муабетџика


Female
Број на мислења: 2925
Age: 29
Локација: Домче се досадувам
Расположение: најпрекрасно
Поени: 12771
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 1:16

I mene Marija mi bese poznata iako sum pokratko vreme zacleneta na forumov..Smile
Sepak super sto ti tekna Ane..se soglasuvam i jas..
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Дежурна форумџика
Дежурна форумџика


Female
Број на мислења: 4100
Age: 32
Локација: Дома си е дома
Расположение: Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени: 14089
Registration date: 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 2:56

Ane napisa mislam toa sto eve site go mislevme. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Nene
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 430
Age: 27
Локација: Daleku od doma
Расположение: Odlicno
Поени: 12652
Registration date: 2008-05-12

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 3:20

Se soglasuvam so Ane
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 682
Age: 29
Локација: prilep
Расположение: veselo
Поени: 12620
Registration date: 2008-06-09

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 3:32

i jas se soglasuvam navistina si vo pravo ane
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1057
Age: 31
Локација: домче со Марко
Расположение: најсрекна на целиот свет
Поени: 12493
Registration date: 2008-07-07

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   31.07.08 3:38

се согласувам и јас да не пишуваме на празно
Вратете се на почетокот Go down
Gordana Natovska
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 256
Age: 32
Локација: Veles
Поени: 11022
Registration date: 2009-05-16

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   08.09.09 0:07

vo pravo si Ane i jas se soglasuvam
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1728
Age: 38
Локација: Skopje
Поени: 12958
Registration date: 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 3:38

Јас имам еден предлог. Мислам дека сега откако има место за објавување на честитки од секој вид, родендени, венчавки, раѓања, крштевки и се друго каде сите можеме убаво да видиме и да дознаеме што е ново, да не се отвораат нови теми. Не дека сум против ама мислам дека доволно е да се објави веста. Сите нормално посакуваме се најубаво ама не мора да пишуваме посебни теми за тоа.Можеби на некого нема да му се допадне мојот предлог и нема да се согласи со мене ама сепак размислете за предлогов. Многумина честитаат од култура, некои што би се рекло по дифолт, некогаш и на некого што не го ни познаваме и некако ми нема смисла сето тоа.
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1068
Age: 27
Локација: Скопје
Расположение: добро
Поени: 11869
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 3:43

Од кога се направи најновото место за објавување на честитки, сакав да го предложам ова, меѓутоа не знаев како ќе бидам сфатена. Како што кажа Моника сите посакуваме му посакуваме најубави желби на славеникот, без разлика дали ќе има тема за тоа или не. Сепак кога се отвараат нови теми сите истото го пишуваме и се повторуваме, а темите си се трупат(иако потоа се бришат).
Да не бидам лошо сфатена, сепак ова го искажувам и јас за форумот да ни биде среден и прегледен
Вратете се на почетокот Go down
Ane
Administrator
Administrator


Female
Број на мислења: 2289
Age: 42
Локација: Skopje
Расположение: весело
Поени: 13727
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 3:54

Hmmmm....ne vi e los predlogot. No toa bi znacelo da go zatvorime podforumot za cestitki....
Ne znam edinstveno mozebi tamu da se objavuvaat bremenosti (za ova nema da pisuvame gore vo mestoto za objavi) i novorodencinja, oti ne sekogas clenovite doznavaat navreme, odnosno ne se site vo kontakt edni so drugi, pa nekogas se slucuva majkata sama da objavi, kako na primer denes vidov Sara pisala za sinceto i zatoa ja dodadov taa cestitka.

***********************************************************************************************************************************

Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1068
Age: 27
Локација: Скопје
Расположение: добро
Поени: 11869
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 3:56

Да фино би било, оние кои се за новороденчиња и бременост(всушност незнам колку е паметно да има и за бременост кога и без посебна тема за одреден член веќе се честита во тековниот месец на исчекување, а потоа пак и во ново отворената тема), додека родендените сите ги гледаме, и само е убаво да ги има горе напишано, како една честитка од сите членови
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1728
Age: 38
Локација: Skopje
Поени: 12958
Registration date: 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 4:01

Јас мислам дека е доволно се да оди на тој телопот горе. Нека има тема или подфорум каде само ќе се објавуваат новостите лично или од некој близок, па после одговорниот нека го објави тоа. Многу ќе биде поубаво. Тоа е мое мислење.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13952
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 4:05

Monika напиша:
Јас мислам дека е доволно се да оди на тој телопот горе. Нека има тема или подфорум каде само ќе се објавуваат новостите лично или од некој близок, па после одговорниот нека го објави тоа. Многу ќе биде поубаво. Тоа е мое мислење.

потпис за истово
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 3821
Age: 39
Локација: во земјата на чудата
Поени: 13314
Registration date: 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 4:23

Luge, zasto vi smetaat cestitkite?
Ne e obavezno da cestitate nisto na nikogo dokolku nemate zelba za toa, nema potreba da se osekjate obvrzani da pisuvate. Cestita koj saka i na kogo saka. Mene ne mi precat cestitkite, naprotiv sakam da cestitam i da se raduvam zaedno so maleckite i so golemite slavenici, se raduvam na sekoja nova bremenost, na sekoe novorodence, na sekoj uspeh koj go pisuvame tamu. I ne sum za da se zatvori toj podforum.
Ne mi preci gore da kruzat informacii sto se slavi tekovniot den, a ako treba da se bira megju toa i podforumot cestitki, togas podobro da ostane kako sto e.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1728
Age: 38
Локација: Skopje
Поени: 12958
Registration date: 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 4:35

На никого не му сметаат честитките! И никој не ти вика да не честиташ или да не се радуваш. Мислам и да не се повторувам дека подобро е да оди само телопот. А за честитки може и по пп. И ова не го предложувам заради тоа што јас не ги сакам луѓето или пак не им посакува убави желби и не се радувам со нив. Предлогот е од практични причини.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13952
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 4:45

а кај телопот горе може да се стави уште еден кој ке ги покажува новите теми од тој ден?
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 3821
Age: 39
Локација: во земјата на чудата
Поени: 13314
Registration date: 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 5:05

Monika напиша:
На никого не му сметаат честитките! И никој не ти вика да не честиташ или да не се радуваш. Мислам и да не се повторувам дека подобро е да оди само телопот. А за честитки може и по пп. И ова не го предложувам заради тоа што јас не ги сакам луѓето или пак не им посакува убави желби и не се радувам со нив. Предлогот е од практични причини.
Od koi prakticni pricini? Izvini Monika, ne razbrav.
Poneprakticno mi e da go zatrupame toj den so pp-a slavenikot otkolku da stoi edna javna tema za site koi sakaat da cestitaat bilo kakov povod. Ne mi se dopagja idejata samo da se objavat novostite i tolku. Jas licno ne bi sakala da objavam npr. "Bremena sum" i da zamisluvam deka vo sebe clenkite mi cestitaat i se raduvaat za mojata vest tuku bi sakala da gi procitam nivnite ubavi misli.

I da ne zaboravame deka toj podforum se vika Objavi i cestitki. Tuka gi objavuvame i ubavite, ama i neubavite momenti od nasiot zivot, kakvi sto imase nekolku poslednive meseci, za zal. Ne bi bilo vo red da im ja uskratime poddrskata na clenovite koi ke objavat tazna i neubava vest.

Pak ke povtoram, osven na podforumite so dozvola, na nieden drug podforum ne e zadolzitelno pisuvanjeto i stvarno ne gledam pricina da se izbrise Objavi i cestitki.
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1068
Age: 27
Локација: Скопје
Расположение: добро
Поени: 11869
Registration date: 2009-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 5:13

Kinky да не се сфатиме погрешно затоа и и пишав на Ане, за честитките од бременос, пораѓање да си стојат, туку само оние заа родендени што се, да ги има горе како "Среќен роденден....". А инаку далеку од тоа дека така не би било практично, па ве молам ние овде сите си се дружиме, затоа што се почитуваме една со друга, а не затоа што си мислиме лошо таман работа да сакаме со ова да постигнеме лоши цели. Сепак е многу поуредно на овој начин. Ќе направам мала споредба со странски форуми, каде нема ниту една честитка а и + се бришат сите членови кои подолго време не биле присутни, сето тоа да се прави со цел да се одржи некоја прегледност,а не само да се трупат, работите. Вие како модератори и администратори треба да ги применувате тие работи. Иако јас сум воодушевена од тоа како брзо се реагира во последно време(за разлика од пре 5-6месеци). И пак ќе повторам ова е за добро на форумот, и на новите членови кои ќе доаѓаат со цел да се овозможи поголема прегледност.
P.S.Сепак за разговор имаме разни теми во "Опуштено"
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 759
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: Ја сакам мојата сончка!
Поени: 13083
Registration date: 2008-06-01

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 5:23

Mila87 напиша:
Ќе направам мала споредба со странски форуми, каде нема ниту една честитка а и + се бришат сите членови кои подолго време не биле присутни, сето тоа да се прави со цел да се одржи некоја прегледност,а не само да се трупат, работите.
Не е точно, јас со години наназад сум зачленета на угледни форуми кои ги обработуваат истиве теми, значи форуми за родители, деца, мајки, идни мајки..и таму си има ист подфорум, објави и честитки и темите постојат се дури се активни, а после одредено време се бришат.
Мене искрено многу ми годеа честитките што ги добив за роденденот на ќерка ми, честитал кој видел и сакал, така да лично не сум за идејата да се укине тој подфорум.
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1446
Age: 37
Локација: makedonija
Расположение: energicno
Поени: 12635
Registration date: 2008-06-05

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски честитки!   13.09.09 6:27

Mene ne mi e jasno kakva nepreglednost pravat tie temi koga edna tema za cestitanje rodenden trae samo nekolku denovi, potoa se brise.
Вратете се на почетокот Go down
 

Роденденски честитки!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -