Родители и деца

Овулаторни болки

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by Zvezdicka on 23.09.08 12:53

Ana draga..... za menstrualni bolki veruvam deka postoi druga tema. Tuka zboruvame za ovulatorni bolki ! :glup:
avatar
Zvezdicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1683
Age : 37
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 19926
Registration date : 2008-08-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by kokice on 10.01.09 13:47

Изгледа и јас имам овулаторни болки, сеуште не сум сигурна по што два пати имам добиено откако се породив. Ама баш таму кај 14 ден ме болеа јајниците исто како кога добиваш, мислев од ладново ми настинале, ама изглеа овулаторни се. Ама пак, еве кога добив ич не ме болеше стомакот
avatar
kokice
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 186
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 18398
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by radost on 12.01.09 12:17

Аууу супер што ја открив темава. И мене некогаш на средина на циклусот ме боли стомакот и јајниците слично како пред добивање ама помалку и пошто имам полицитични јајници секогаш мислев дека пак се спобудалеле, ама изгледа дека уствари тогаш се добри. Супер. Инаку и градите ми отекуваат на ден два тогаш.
avatar
radost
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 326
Age : 37
Локација : Makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 18732
Registration date : 2008-10-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by Bela on 12.01.09 13:02

Да ги чувствувам уште како девојче, како мало боцкање во јајниците, две недели од мензис. Интересно е како се менуваат јајниците, лев-десен-лев-десен, инаку не земам апчиња, ги издржувам зашто се краткотрајни.
Овие болки можат многу да им помогнат на оние кои се обидуваат да забременат, затоа до некаде ги сметам за благослов.
avatar
Bela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 526
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 18432
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by kara on 12.01.09 13:56

па не јми се верува дека досега не сум ја видела темава... сите симптоми кои ги чувствувам деновиве, овде се истите напишани... ПА ЈАС ИМАМ ОВУЛАЦИЈААААА!!!!!!!!!!! леле пресреќна сум.... цело време мислев дека ми е нешто друго... десниот јајник ме боли ама како боцкање со некое шило... ужасно е... и веднаш болката поминува... и после некое време пак се јавува... е, браво... никогаш не знаев кога имам овулација, ама сега веќе ќе си бидам сигурна... сега ме боли само десниот јајник... ќе пратам другиот месец... како ќе биде... ајде, па можеби и нема да добијам!
avatar
kara
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1111
Age : 36
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 19294
Registration date : 2008-09-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by sneze on 12.01.09 13:58

kara сега дома трк и со м ти на работа во кревет.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19184
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by elkicka on 05.05.09 11:44

Dali nekoj ima iskustvo so bolka na pupkite na gradite za vereme na ovulacija. Posto za mene ovulacije e retkost pa koga ke me zabolat pupki na gradi i jajnik, i plus i mnogu poveke ligavica od obicno znam deka ovuliram. Ima li nekoj vavko iskustvo?
avatar
elkicka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 69
Age : 37
Локација : Skopje
Поени : 18022
Registration date : 2009-02-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by fibimk on 10.05.09 22:53

I jas Elkicka imam slicni simptimi za ovulaciaj.eve denes mi e 13 den...od vcera desnikot jajanik me naboluva...me kluka na momenti.....nekogas toa e leviot.....i plus i ovaj mesec i minatiot primetiv sluz gusta....ligava.....so bledo zolta boja i lepliva.Inaku ne mi s ej avuvalo takvoo nesto porano////ali z asve ima prv pet......Ama toa ima periodi.Nemam nekoj pojacan apetit za ovulacija....malce osekam zgolemena vlaznost.Gradite obicno ne mi se osetlivi za vreme na ovulacija,ama nekoj den otposle pocnuvaat da me bolat se do dobivanje!
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 19179
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by ZZ on 11.05.09 16:48

Ja sam oduvek imala ove ovulacione bolove i nisu se menjali, pre i posle porođaja..jedino ih nisam imala dok sam između dvoje dece pila kontraceptivne pilule..
nekad su bili jači, nekad slabiji, dešavalo se da neki mesec i izostanu..

kad sam planirala drugo dete, tačno sam po njima znala kad je ovulacija i brzo sam ostala u drugom stanju..
avatar
ZZ
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 528
Age : 48
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 20244
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

bolki

Пишување by none on 10.06.09 16:30

Kazete mi znaci vo plodnite denovi koga imav odnosi imav bolki,denes mi e posleden den od plodnosta i imam bolki vo kicmata i jajnicite dali e toa vo red uplasena sum.pozdrav

none
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 69
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 17582
Registration date : 2009-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by KATIC on 10.06.09 17:03

i jas imam takvi bolki za vreme na ovulacija... eve bas denes mi e 14 den i pocna da me boli leviot jajnik kako so igla da me bocka nekoj i stomakot vo dolniot del go cuvstvuvam kako naduen i mali bolki vo kicmata imam....
avatar
KATIC
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1434
Age : 35
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 19029
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by none on 10.06.09 17:12

interesno no i mene mi e 14 den,znaci dobiv na 25,maj,e sega edno ne mi e jasno,ako gledame spored dobivanjeto e 14 den ,??No jas piev klomifen a tamu pisuva peti den od menzisot da se pijat i posle petiot den od koga je se ispijat se dobiva ovulacija??pa kako sega da znam ??pozdrav

none
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 69
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 17582
Registration date : 2009-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by none on 10.06.09 17:19

denes mi e 14 den ovulacijai samo denes me boli do vcera ne a isto mi bea polodni,kako toa ?????

none
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 69
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 17582
Registration date : 2009-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by vasidora on 09.11.09 22:33

Epa aj i jas da si kazam za mene. Denes mi e 15ti den od dobieno i jas uste od petokot - 11ti den osekjam blaga bolka vo jajnicite i vo dolniot del od stomakot opsto. I pretpostavuvam deka se raboti za ovulacija. Isto taka imam ligav rastegliv no ne mnogu obilen beluzlav iscedok pretpostavuvam i se nadevam od sozrevanjeto na jajce kletkata. I se nadevam deka ovoj mesec ke mi uspee da si ostanam trudnicka Smile
avatar
vasidora
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 672
Age : 34
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 17429
Registration date : 2009-09-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by delfinka on 09.11.09 23:12

i kaj mene sekoj mesec e ista pesna so bolki vo dolniot del na abdomenot i sekogas pojaka bolka na desnata strana
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 19056
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by jasmina,mina on 10.11.09 0:39

vasidora напиша:Epa aj i jas da si kazam za mene. Denes mi e 15ti den od dobieno i jas uste od petokot - 11ti den osekjam blaga bolka vo jajnicite i vo dolniot del od stomakot opsto. I pretpostavuvam deka se raboti za ovulacija. Isto taka imam ligav rastegliv no ne mnogu obilen beluzlav iscedok pretpostavuvam i se nadevam od sozrevanjeto na jajce kletkata. I se nadevam deka ovoj mesec ke mi uspee da si ostanam trudnicka Smile
денес ми е 13-ти ден од менструација и и ги имам сите овие симптоми но болката е поголема како пред добивање исто со болка во десниот јајник,силно изразени симптоми на овулација и баш проѕирен леплив секрет!Што значи вчера,денес и утре нема krevet

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20234
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by obicna on 10.11.09 4:23

Prethodno bolki i rastegliv iscedok imav za vreme ovulacija no i redoven menzis imav, sea kako voda, bez rasteglivo i ne osekam nikakvi bolki. Nekad malce kako da me pecnuva no brzo pominuva, sekogas na razlicna strana. Neznam koga vejke tocno koga mi e ovulacija.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20764
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by none on 10.11.09 9:24

i mene ne mi e rasteglivo ono ima beluzlavo no ne kako vikaat mekju prsti do 1o cm rasteglivo i ajde veke ovoj mesec da bide odam utre kaj specijalist da vidime sto ke mi kaze zatoa sto na mojot ginekolog veke ne mu veruvam.pozdravce

none
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 69
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 17582
Registration date : 2009-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by saligrem on 10.11.09 12:18

Jas isto koga imam ovulacija imam bolki . Mnogu odamna se isplasiv neznaev sto e toa i zosto mi se slucuva pobarav sovet od ginekolog mi rece deka mozebi retko odam vo wc ili pak imam tvrda stolica mi dade nekoi sveki . Naredniot mesec pak istite bolki no veke ne gi koristev svekite . Potoa otidov kaj ginekolog toj se iznacude koga ,u kazav sto mi prepisale mi vika pa to se normalni bolki a tebe ti dale sveki za nesto sosema drugo koe nema vrska so toa
avatar
saligrem
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 17139
Registration date : 2009-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by strawberry18 on 10.11.09 17:23

deneska
mi e 15ti den od po4etokot na ovulacijata, tamu okolu 12 po4naa da me
bolat silno jajnicite i da imam iscedok-verojatno mi e togas bila
ovulacijata, posle bolkite se namalija , ama se uste me bodat od vreme
na vreme. na pr koga sedam lezam ne, ama koga stanuvam , pravam
dvizenja me proboduvaat. od so moze da me bolat-ne veruvam deka e
infekcija zasto iscedokot mi e bel t.e proziren, ili moze da e od
ovulacijata so pomina. vi se ima li sluceno vakvo nesto? pisete pozzz


Последната промена е направена од Kinky на 11.11.09 7:51. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Да не се пишува во друга боја цел пост!)

strawberry18
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 9
Age : 27
Локација : mkd
Поени : 16626
Registration date : 2009-11-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by vasidora on 10.11.09 17:37

strawberry procitaj vo postovite pogore, go imas odgovorot!
i mislam deka ne treba da se pise so bukvi vo boja
avatar
vasidora
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 672
Age : 34
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 17429
Registration date : 2009-09-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by none on 10.11.09 18:16

ne mi kazavte dali imate bolki pri plodnite denovi jas edvaj izdrzuvam koga vodam ljubov

none
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 69
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 17582
Registration date : 2009-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by Janicka on 12.11.09 21:26

Леле јас имам ептен болки во овие денови, исто како пред да добијам менструација.

Janicka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 102
Age : 39
Локација : Sk
Поени : 18413
Registration date : 2008-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by vasidora on 13.11.09 10:29

none, jas licno vo denovite na ovulacija nemam bolki pri vodenjeto ljubov, osven koga menuvame pozi pa imam kratkotrajna nelagodnost kako mala bolka. moze nekoj derug ke se poistoveti so tebe. pozz
avatar
vasidora
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 672
Age : 34
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 17429
Registration date : 2009-09-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by delfinka on 18.11.09 16:05

ma mene koga imam ovulatorni bolki me boli dolniot del i bas tie den dva ne mi se pravi nisto,se me nervira
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 19056
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Овулаторни болки

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот