Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Машина за миење садови

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11884
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   24.07.09 1:50

Mama Vase напиша:
za site onie sto planiraat da si kupat masina za sadovi,obavezno prasuvajte kolku decibeli se.valjda taka se vikase,znaci merkata za jacinata na zvukot-galama.
starata mi bese ariston,komsiite od drugata zgrada znaea koga e pustena.ja pustavme samo koga izlagame(iako ne treba taka).
galamenje kako vo disko.

Mojata Gorenje e mnogu tivka, ne se slusa od kujna duri i ako e otvorena vratata prema trpezarija, a ja sedam tuka.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1437
Age: 38
Локација: Skopje,MK
Поени: 12404
Registration date: 2009-03-17

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   24.07.09 1:53

aaaa,sega znam.najtivki se boss i gorenje.
Вратете се на почетокот Go down
Deni
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 327
Age: 37
Локација: Skopje
Поени: 13145
Registration date: 2008-04-07

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   24.07.09 1:56

Мојата кркори ама тоа да ти било сифонот од каде повлекува вода- го направиле заедно со тој од умивалникот и се слуша како кога ќе оттнеш лавабо па водата кога крчи дур се исцеди на крај. Уствари машината можда е тифка, не знам,ама ништо страшно.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2145
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: nevoobicaeno za mene
Поени: 12510
Registration date: 2009-02-12

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   24.07.09 1:57

uf kolku mi fali masina za sadovi
ama ke poceka
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 912
Age: 29
Локација: poftorno domce :)
Расположение: opusteno
Поени: 11978
Registration date: 2009-01-16

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   24.07.09 2:32

jas imam masina za sadovi favorit za svadba ja dobivme od drugarite na mm za on da miel sadovi Smile mnogu sum zadovolna super mi gi mie sadovite i ne e ic bucna samo ako si vo kujna ke ja slusnes
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1124
Age: 41
Локација: Скопје
Расположение: Детективско!
Поени: 11884
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   24.07.09 2:34

moja mama напиша:
MamaMaja напиша:
moja mama напиша:
jas imam masina candy 12 i sum prezadovolna stavam se duri i plastika ama na gornata resetka oti od pritisokot na vodata moze da letne i da udri na perkite samo ne gi klavam lajcite i viljuskite oti desega iamam mnogu frleno mi koroziraat

Се си ставам, и пластика, и тефлон, и се живо.
Ножеви, рендиња, лупалки за компири, маталки за нес кафе, ама баш се!
Секоја чест на тој што ја измисли.
А ти моја мама ако ти кородираат лажиците и вилушките, тоа значи дека не се од
инокс и дека не се квалитетни.

Јас купив во трговски комплети два за по 6 особи есцајг и едно ставање во машината
за садови одма точкици корозија се појавија.
Пошто не беа ефтини (околу 120 евра), ги спакував и назад у продавница.

Ми ги заменија без збор и ми кажаа од кои е најдобро да земам.
Успат се извинуваа и рекоа дека веќе од тие нема ни да зимаат.
Еве од тогаш година и пол, секој ден си ги перам у машина, ко нови се.

А што се однесува до сол, секогаш имам се во неа и сол, и сјај и плус таблети користам
оние се во едно од Калгонит.
Машината ми е од 60 цм, Горење, стара скоро 2 години, презадоволна сум!


srca moite bea od svadbata pa zatoa ne mozam da gi vrakam pa vgubre sega imam od bratstvo od ona staroto svekrvata gi izvadi od "naftalin" gi imala zemeno pred 20 god ama mi e strav da gi stavam a sol sjaj prasak se stavam ama ne gi stavam poveke a dr se rendinja plastiki cedaliki inox plastika stakleno peksiglas ama se

Ако е Братство, слободно ставај.
Јас имам од Братство и тенџериња и лажички долги за Максим, ништо не им е!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13967
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   24.07.09 2:37

золва ми има горење и е презадоволна ние ако зимаме исто ке земеме од горење таа е марка која кај нас преовладува и е супер
како нас повеќечлено семејство ова одговара инаку негледам за неколку садови машина да се уклучи ми нема смисол
Вратете се на почетокот Go down
moja mama
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 642
Age: 36
Локација: bitola
Расположение: veselo
Поени: 10943
Registration date: 2009-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   24.07.09 2:39

ne znam mamamaja ke probam a tenderce imam edno od bratstvo toa go stavam a drugo se duri i cuclite na deckite gi stavam ama bas se
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 414
Age: 32
Локација: Skopje
Поени: 11373
Registration date: 2009-04-07

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   24.07.09 10:17

Кај мојава машина-Беко на десниот крај(само на последната решетка) не мие баш.Ако ставам чаша таму,нема шанси да ја измие.Инаку е вака супер,не е премногу бучна,и на другите места супер си мие.Ставам се трнџериња,лажици,тањири,пластични кутии-се.

А прашував какви машини имате зошто за мајками гледав индеситот и фаворитот се тука негде со цените како бекото,па се размислувам што да и земам.
А дали знаете какви се цените на горење машините?
Вратете се на почетокот Go down
sanjuska
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 34
Age: 29
Локација: stip
Поени: 10943
Registration date: 2009-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   25.07.09 4:48

imame quadro masina za mieenje sadovi za 12 sobi e ama uste ne ja koristam oti sme sami dvajca so mm pa i ne namestena pravo da vi kazam ke ve informiram kakva e koga ke ja isprobam uuuuu edvaj cekam
Вратете се на почетокот Go down
twins_
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1046
Age: 38
Локација: Дембелија:-))))
Расположение: променливо:-)
Поени: 10833
Registration date: 2009-07-17

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   25.07.09 6:07

Сањушка и ние бевме сами со мм до пред 7 месеци, ама јас ја користев машината и многу ми се наоѓаше баш кога ке имав гости или пак ја пуштав на 2-3 дена, немораш да ја пушташ секој ден . Мојата е за 9. Gorenje
Вратете се на почетокот Go down
sanjuska
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 34
Age: 29
Локација: stip
Поени: 10943
Registration date: 2009-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   26.07.09 9:15

@twins vo pravo si da ti kazam deka koga mi doagaat gosti skapam na sudoper, ama ova e super rabota samo da go nateram mm da ja priklucime i za zimoska epten super ke bide so taa ladna voda (i taka si imam problemi so racete).inaku quadro masinata so ja imam e mngu ekonnomicna barem taka pisuva so pet programi e a cenata e 14600 den.
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 414
Age: 32
Локација: Skopje
Поени: 11373
Registration date: 2009-04-07

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   03.08.09 2:01

Да ви се пофалам и купив во петокот на мајка ми машина Беко и сега ке одам кај нејзе да ја уклучам,замислете ме чека мене да отидам да ја пуштам прв пат да изние,нејзе и е страв да не заебела нешто hihi
Вратете се на почетокот Go down
Ananastasija
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 214
Age: 36
Локација: Скопје
Поени: 11622
Registration date: 2009-01-16

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   10.10.09 7:51

Земав Беко машина за садови ААА класа, што значи и А класа е за сушење. Арно ама не суши како што треба, остануваат капки од вода и кога ја ставмна екстра сушење. Ве молам сите да ми кажете дали и кај вас има капки од вода на чашите затоа што сеаг овие почнаа да ме убедуваат дека е нормално тоа, а кога ја купував ми викаа нема шанси да има вода. Незнам што да правам многу се разочарав. Какви се вашите искуства од сушењето?
Вратете се на почетокот Go down
Candy
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 172
Age: 35
Локација: domce
Поени: 10400
Registration date: 2009-09-11

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   10.10.09 9:18

I jas imam beko masina za sadovi. za da nemas kapki probaj vaka otkako ke ispeere masinata pocekaj 10 min a potoa otvori ja vratata kaj mene nema kapki. Mijam najcesto na 60 stepeni
Вратете се на почетокот Go down
Ananastasija
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 214
Age: 36
Локација: Скопје
Поени: 11622
Registration date: 2009-01-16

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   10.10.09 9:26

Candy и твојата е ААА класа? Секако пробав и на 70 степени нема промени. Изреволтирана сум што едно ми кажаа а друго излезе. Сега ми рекоа да почекам до понеделник да виделе што ке каже нивниот сервис менаџер.
А ако ја отвориш одма по 10 мин има капки или не?
Вратете се на почетокот Go down
twins_
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1046
Age: 38
Локација: Дембелија:-))))
Расположение: променливо:-)
Поени: 10833
Registration date: 2009-07-17

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   10.10.09 9:30

A dali imas staveno i od sjajot za masini za sadovi sto se stava vo podelokot za sjaj? Toj pomaga za pogolem sjaj nasadovite i podobro susenje i nemoj da ja otvaras odma ostavi ja 10-15 min, pa potoa otvaraj ja.
Вратете се на почетокот Go down
Ananastasija
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 214
Age: 36
Локација: Скопје
Поени: 11622
Registration date: 2009-01-16

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   10.10.09 9:46

Да да имам ставено и плус таблетки ставам. Наредното перење ке ја оставам подолго да биде затворена.
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 783
Age: 32
Локација: doma sme se toplime
Расположение: razigrano
Поени: 12545
Registration date: 2008-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   10.10.09 9:53

jas ako ja ostavam podolgo da stoi otkako ke zavrsi imam kapki na sadovite pogotovo na casite, a ako odma ja otvoram mi gi vadi topli i suvi
Вратете се на почетокот Go down
Candy
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 172
Age: 35
Локација: domce
Поени: 10400
Registration date: 2009-09-11

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   10.10.09 11:22

Znaci jas imam a klasa vgradliva masina od beko. Ja otvaram posle 10-15 min a ne vednas i ja ostavam malku taka. nemam damki ni kapki a ako izvadam nesto vednas e toplo. Koristam tableti all in one od kalgonit
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1683
Age: 34
Локација: Königstein
Расположение: Trudnicko :)
Поени: 13266
Registration date: 2008-08-28

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   10.10.09 23:54

Masinata mora da ostane zavtorena uste okolu polovina cas odkako ke zavrsi programot. Inaku taa e vnatre uste vrela a koga ke ja otvoris vleguva laden vozduh i se kondenzira na sadovite pa zatoa ti se cini dek ne isusila dobro.

Bez panika nisto nema da im bide na sadovite ako gi ostavite i nekolku casa vo masinata.
Вратете се на почетокот Go down
Ananastasija
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 214
Age: 36
Локација: Скопје
Поени: 11622
Registration date: 2009-01-16

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   13.10.09 11:03

Да ви кажам дека ја сменив машината. Не можев да се помирам со тоа дека не суши како што треба а платив за ААА каласа. Сега земав Candy. Се надевам дека се ќе биде во ред, искрено жал ми е малце за предходната бидејку имасше најдобри перформанси, ама сега тоа е. Фала ви на сите за советите!
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 715
Age: 37
Локација: Skopje
Поени: 10479
Registration date: 2009-10-30

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   06.11.09 3:00

Masinata za sadovi ja koristam smo koga imame gosti. Sami sme so mm ne mi se sobira za vo masina
Вратете се на почетокот Go down
popaj
Случаен минувач
Случаен минувач


Male
Број на мислења: 64
Age: 31
Локација: skopje
Поени: 9951
Registration date: 2009-12-03

ПишувањеПредмет: masina za mienje sadovi   14.12.09 8:45

kakov blagodet so mislite vie za nea
Вратете се на почетокот Go down
bibic
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 216
Age: 35
Локација: Skopje
Расположение: vedra i nasmeana
Поени: 12005
Registration date: 2008-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Машина за миење садови   14.12.09 8:47

Sto mislam... ja sonuvam sekoj den :-), samo aj ne ovoj mesec aj pokasno i nikako da ja kupime!
Вратете се на почетокот Go down
 

Машина за миење садови

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -