Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Вицови

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14431
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Вицови   20.11.07 1:12

Зошто мравките толку брзо се размножуваат?
- Затоа што ниедна фабрика не произведува толку мали кондоми
******************************************************

Малиот комарец се враќа дома после првиот, пробен лет.
- Како беше сине? - го прашува мајка му.
- Фантастично мамо! Сите ми ракоплескаа.
*******************************************************

lol!
Зашто плавуша ставила ограда околу цедето?
- За да не и прескокнува.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2586
Age: 38
Локација: Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение: Prednovogodisno!
Поени: 13424
Registration date: 2008-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   26.02.08 16:37

Maz i zena odat na doktor. Taa e pred poroduvanje. Doktorot im veli deka pronasol nova mashina sto gi prenesuva bolkite na mazot. Gi prasuva dali sakaat da ja isprobaat, Odgovorot e da. Pochnuvaat so 10% za pochetok - na mazot nisto ne mu e. Posle toa 20, pa 30 pa 50 pa duri i 100% od bolkata. Pak nisto ne mu e na mazot. Se osekja super, i po poroduvanjeto si odat doma presrekni. Na pragot go gledaat poshtarot se strupolil mrtov.
Smile Smile Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13080
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   27.02.08 0:47

Smile Smile Smile bas me nasmea !!!!

Eve eden:

Ja prasuva sinot majkata "mamo zosto jas sum crn a ti si bela", a taa mu odgovara "sine , kakva bese zurkata dobro e i sto ne laes"
Вратете се на почетокот Go down
iki
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 169
Age: 34
Локација: Makedonija
Расположение: Tazna
Поени: 13300
Registration date: 2007-12-20

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   29.02.08 20:57

Купи сопруг
Влегува жена во продавница за Нови Мажи, за да си купи маж.
На влезот на првиот кат, на знакот пишува:
Прв кат: Овие мажи имаат работа.
На вториот кат пишува:
Втор кат: Овие мажи имаат работа и сакаат деца.
На знакот на третиот кат пишува:
Трет кат: Овие мажи имаат работа, сакаат деца и навистина добро изгледаат.

Иако воодушевена од досегашната понуда, жената одлучува да продолжи.

Стига на четвртиот кат, каде на знакот пишува:
Четврти кат: Овие мажи имаат работа, сакаат деца, вонредно се згодни и помагаат околу домашните работи.

"Фала ти Боже. Блазе мене, веќе не можам да издржам!"

Сепак, таа продолжува на петтиот кат, каде на знакот пишува:
Петти кат: Овие мажи имаат работа, сакаат деца, вонредно се згодни, помагаат во домашните работи и имаат силна романтична страна.

Таа е примамена тука да застане, меѓутоа не може да се воздржи и продолжува на шестиот кат, каде на знакот пишува:
Шести кат: Вие сте посетител 31.412.124 на овој кат.
На овој кат нема мажи.
Овој кат постои само за да се докаже дека жените е невозможно да се задоволат.

Благодариме што купувавте во продавницата за Мажи.

За да избегне префрлања за полови предрасуди, сопственикот карши постојната, отвора продавница за Нови Жени.

Првиот кат има жени кои сакаат секс.

Вториот кат има жени кои сакаат секс и имаат пари.

Третиот, четвртиот, петтиот и шестиот кат никогаш не се посетени.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2586
Age: 38
Локација: Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение: Prednovogodisno!
Поени: 13424
Registration date: 2008-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   17.03.08 14:09

-Што имаат заедничко разнесувач на пица и гинеколог ?
-Можат да ја помирисаат ама не можат да ја имаат !!!
*****************
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2586
Age: 38
Локација: Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение: Prednovogodisno!
Поени: 13424
Registration date: 2008-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   17.03.08 14:20

Пред венчавката:
Тој: Да! Тоа! Конечно дочекав!
Таа: Сакаш да си одам?
Тој: Не! Не ни помислив на тоа!
Таа: Ме сакаш ли?
Тој: Секако!
Таа: Дали ме измами со друга?
Тој: Не! Какво е тоа прашање?
Таа: Сакаш да ме бакнеш?
Тој: И тоа како!
Таа: Сакаш да ме удриш?
Тој: Нема шанси! Не сум таков човек!
Таа: Може ли да ти верувам?

После венчавката:
Прочитај го текстот од долу нагоре
*******************************
Отишле Љубчо и Бранко на гости кај Буш во Америка, ги седнале на голема маса и почнале да принесуваат порцелански чинии. Ги видел Бранко чиниите, грабнал една и ја пикнал под пазуви. Арно ама, го видела тоа жена му на Љубчо и му шепка:
- Абе, Љубчо, види го Бранко здипли чинија, земи и ти една.
Станува Љубчо и вика:
- Ние Македонците сме познати магионичари. Еве јас ќе ставам една чинија под пазуви, а Бранко ќе ја извади.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13688
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   31.03.08 9:05

Во авион на сред лет пилотот и се обраќа на патниците:
- Дами и господа, еден од нашите мотори откажа, меѓутоа не грижете се, имаме уште три мотори, едноставно летот ќе трае еден час повеќе.
После половина саат повторно обраќање:
- Уште еден мотор откажа, летот ќе трае два часа подолго... можеме да летаме и со два мотора.
Еден час подоцна, повторно пилотот:
- За жал уште еден мотор откажа, ќе доцниме три часа... не грижете се, се уште имаме еден мотор.
На ова една плавуша се обраќа на човекот до неа:
- Ако изгубиме уште еден мотор, останавме цел ден во воздух!.

*********************************************
Amerikanec, Rusin i Makedonec testiraat koj pijalok e pojak.
Amerikanecot pie 3 casi viski i mu stavat stol i go prasuvat kolku stola gleda i toj veli 4 stola.Rusinot pie 3 tekili i nego mu stavat stol i go prasuvat kolku stola gleda, toj veli 6.Makedonecot ispiva 4 casi zolta rakija i go prasuvat i nego kolku stola gleda. A toj prasuva na koj red.
**********************************************

odat dve igli po ulica i gledaat ez i ednata igla i veli na drugata
-ej miting

idat mujo i haso po put i pagaat vo dupka.
ne mozat da izlezat vece nekolku saati i pocnuva da se stemnuva i mujo mu vika na haso
-ako ne izlezem do vecer ja ce idem doma posto mi se spie.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност


Female
Број на мислења: 1042
Age: 39
Локација: Belgrade
Поени: 13153
Registration date: 2008-02-29

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   31.03.08 9:38

Najam stana

Ozenjeni muskarac upoznaje prelijepu djevojku i dogovara se da provede noc s njom za 500 Eura.

Ujutro, nakon noci provedene zajedno, kaze joj da nema dovoljno

Gotovine kod sebe i da ce naloziti sekretarici da joj posalje cek sa uplatom na ime '' NAJMA STANA'' cim stigne u ured.

Na putu u ured shvati da se pokajao, da cijeli taj dogadjaj nije

vrijedan toliko novaca, tako da kada dodje u ured nalozi sekretarici

da pripremi cek na 250 Eura, i izdiktira joj slijedece objasnjenje

koje ce priloziti uz cek:


Postovana gospodjo,

U prilogu Vam saljem cek na iznos od 250 Eura na ime najma za stan.

Ne saljem unaprijed dogovoreni iznos, jer sam u vrijeme kada smo

dogovarali iznos bio pod dojmom:

a) da stan ranije nije bio koristen;

b) da je dobro zagrijan , c) da je dovoljno mali da bih se u njemu

osjecao ugodno kao kod kuce.

Medjutim, shvatio sam da ste ranije vec imali podstanare, da grijanje

ne radi, i da je stan suvise prostran.


Srdacan pozdrav..Po primitku ovakvog objasnjenja i ceka na 250 Eura, doticna gospodjica

mu odmah vrati cek, uz sljedece objasnjenje:Postovani gospodine,

Prije svega ne razumijem zasto ste mislili da je onako lijep stan

Mogao biti neograniceno dugo prazan.

Vezano za vasu prituzbu glede toplote u stanu, grijanje savrseno

funkcionira, ako znate kako ga ukljuciti. Sto se tice prostranosti,

stan je normalne velicine. Ukoliko vi nemate dovoljno namjestaja da ga

popunite, nemojte kriviti stanodavca.

Molim Vas da posaljete puni iznos stanarine, u protivnom cu biti

prisiljena kontaktirati vasu trenutnu stanodavku.

Srdacno!
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14431
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   31.03.08 10:24

odat dve igli po ulica i gledaat ez i ednata igla i veli na drugata
-ej miting


Rb vakvi vicovi sekogas me smejat hihiihihi
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Мудрица
Мудрица


Female
Број на мислења: 528
Age: 44
Локација: Srem
Расположение: :-))))
Поени: 13489
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   31.03.08 19:11

Dodje Mujo na zeljeznicku stanicu i vidi novi automat.Na njemu pise:- "Ubaci novcic, ovdje stavi ruku i masina ti kaze tko

si."Mujo stvarno proba i ubaci novcic. Automat mu kaze:

"Ti si Mujo i cekas vlak zaSarajevo ."A Mujo hoce da zajebe automat , nasminka se i opet

ubaci novcic i automat.

"Ti si Mujo i cekas vlak za Sarajevo ."Ode Mujo na WC i vidi kondomat. Kupi kondom i navuce

ga na glavu i opet ubaci novcic.- "Jebi ga Mujo, dok ti ovdje glumis ku*ac, ode ti vlak

za Sarajevo "
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13688
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   04.04.08 5:51

Vleguva maz vo avtobus i go prasuva vozacot: DALI SE PLAKA ZA CVEKE? A vozacot mu veli: NE. Togas mazot se vrti i veli: RUZO VLEGUVAJ!

*********************************************
Si bile Bosanec, Makedonec i Crnogorec na pust ostrov!!! Mnogu im se jadelo i od nemukaet pocnale da lovat ribi.Ulovile nekolku i posle nekoe vreme ulovile zlatna ripka. Taa gi zamoloila da ja pustat i ke im ispolni tri zelbi. Crnogorecot pobaral da si e doma i da si lezi na trosedot-i ovaa go poslusala. Makedonecot pobaral da otide doma da ja vudi soprugata- taa mu ja ispolnila zelbata. Bosanecov posleden kako naj fer i rekol: ej, aj te molam vratigi ovie da si gi podelime ulovenite ribi

***********************************************
Се враќа Кинез од Македонија дома целиот збумбарен, а комшијата го прашува:
- Што е ова бе, кој те тепаше?
- Абе едни Македонци ме начекаа.
- А, колку ги има?
- Па што знам, околу 2 милиони.
- Собирај ги другарите од маало, па да и одиме!
Вратете се на почетокот Go down
Ane
Administrator
Administrator


Female
Број на мислења: 2289
Age: 42
Локација: Skopje
Расположение: весело
Поени: 13647
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   06.04.08 1:28

ova mi dojde na mejl i mislam dek ake vi bide interesno da go procitate!

Sto je sreca!

Zena uz jutarnju kavu cita novine i shvati da je njen Loto listic izvukao sedmicu.
Sva sretna odlazi sefu da bi dala otkaz. Kad tamo, sef joj se ispricava - zbog smanjenja posla, prekobrojni moraju otici, ali za utjehu, uz ogromnu otpremninu.
Dvostruko sretna, odluci kupiti novi auto.
Ulazi u najblizi auto salon, i u tom trenutku pocinje vatromet. Prilazi joj prodavac i kaze: Vi ste nas milionti posjetilac i dobijate besplatno najnoviji model Mercedesa!!!
Jos uvjek u soku, zena u novom automobilu odlazi kuci.
Natoci casu sampanjca, pridje prozoru i vidi - stize muz u svom autu. Taman na ulazu u ulicu, udari ga kamion i auto nestane u plamenu.
Zena podigne casu, nazdravi i promrlja: E, kad krene, krene!

***********************************************************************************************************************************

Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13688
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   13.04.08 6:00

Се возела трудна зена во автобус.
До незе седнало едно дете
И и рекло:
мори тетке со имаш во стомако?
-а зената:
-бебе.
-а го сакаш
-да
-ами ако го сакаш оти си го изела...


-Со кого бре два саати стоиш пред врата и муабетиш???....изнервиран сопругот ја прашува жена му.
-Со комшивката....немаше време да влези на кафе.Разговараат две комшивки:
-Кога ти е тебе роденден?
-А што ти е гајле тебе ма?
-Да ти купам завеси...не можам да те гледам секогаш кога се сексаш со маж ти!
Оваа замислена за момент, па ја прашува:
-А кога ти е тебе роденден?
-Зошто?????
-Па да ти купам наочари подобро да гледаш...да видиш дека не е маж ми туку е маж ти!
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 715
Age: 32
Локација: Macedonia
Поени: 12969
Registration date: 2008-03-25

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   14.04.08 0:37

Haso veli: Mujo, tebe ti trebaat samo pogolemi usi za da bides magare!!!

Mujo vika: E pa magareto nema golemi usi.

A Haso mu vika: E pa togas nisto ne ti treba.
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 715
Age: 32
Локација: Macedonia
Поени: 12969
Registration date: 2008-03-25

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   14.04.08 0:49

Се возеле во автобус пијан маж и една жена...
по некое време женава му вика:
"Господине па вие сте мртов пијан!!"
Овој на тоа и одговара:
"Да сум, но ти си ГРДА, а јас ќе се отрезнам"

***************************************
Некој дебил му рекол на татко си:
- Тато, тато ти ме напрај ?
- Јас бе синко! - одговара таткото
- Леле шо си напраил !!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
iki
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 169
Age: 34
Локација: Makedonija
Расположение: Tazna
Поени: 13300
Registration date: 2007-12-20

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   15.04.08 21:38

Потекло на видовите
Девојче ја прашува мајка си, како настанала човековата раса. Мајката одговара: Господ ги создал Адам и Ева и тие подоцна имале деца и така настанало човештовото. Два дена подоцна таа истото прашање му го поставува на татко и'.
Татко и' одговорил: Пред многу години постоле мајмуни од кои се развила човековата раса.

Збунетото девојче со трчање се враќа кај својата мајка и и' вели: Мамо, како е можно ти да ми кажеш дека човековата раса е создадена од Господ а татко дека ние сме се развиле од мајмуни.

Мајката одговара: Гледаш мило, тоа е многу едноставно. Јас ти зборував за потеклото на мојата страна од семејството, додека татко ти зборуваше за неговата...

Маркетинг од прва
1. Здогледуваш згодна девојка на забава. Одиш до нејзе и и' велиш:"Многу сум богат. Омажи се за мене!" Тоа е директен маркетинг.
2. На забавa си со еден куп пријатели и гледаш згодна девојка. Еден од твоите пријатели оди кај неа и покажувајќи кон тебе и вели: "Тој е многу богат. Омажи се за него!" Тоа е рекламирање.
3. Здогледуваш згодна девојка на забава. Одиш кај нејзи и го добиваш нејзиниот телефонски број. Следниот ден и се јавуваш и велиш: "Здраво, јас сум многу богат. Омажи се за мене." Тоа е телемаркетинг.

4. На забава си и наоѓаш згодна девојка. Стануваш, ја местиш вратоврска, одиш кај неа и' ставаш пијалак и' ја отвораш врата од автомобилот. Ја подигаш чантата откако ќе и' падне и' понудуваш да ја однесеш до дома и потоа и' велиш:"Инаку, колку да знаеш, јас сум богат. Ќе се омажиш ли за мене?" Тоа се односи со јавност.

5. На забава си и здогледуваш прекрасна девојка. Таа ти приоѓа и ти вели: "Ти си многу богат! Може ли да се омажиш за мене?," Тоа е препознавање на бренд.

6. Здогледуваш згодна девојка на забава. И се приближуваш и и' велиш: "Многу сум богат. Омажи се за мене!" Таа те гледа и ти врзува шамар. - Тоа е Фидбек од потрошувачите.

7. И се приближуваш на згодна девојка на забава и и' велиш: "Многу сум богат. Омажи се за мене!" По ова таа те запознава со сопругот. Тоа е разлика помеѓу понуда и побарувачка.

8. Ја наоѓаш најубавата девојка на забавата. Одиш до нејзе и пред да речеш било што, друг човек доаѓа и и' вели: "Многу сум богат. Омажи се за мене!" по што таа заминува со него. Тоа е кога конкурентите ќе ти одземат од твојот дел од пазарот.

9. Здогледуваш згодна девојка на забава и пред да и' речеш: "Многу сум богат. Омажи се за мене!" пристигнува жена ти. Тоа е забрана за влез на нови пазари.

Eve eden makedonski link za zezancii i vicevi...
http://www.on.net.com.mk/-179k
Вратете се на почетокот Go down
Ane
Administrator
Administrator


Female
Број на мислења: 2289
Age: 42
Локација: Skopje
Расположение: весело
Поени: 13647
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   15.04.08 21:51

eden maz se nasol na aerodrom vo stranstvo i mu se priodelo vo wc. ama posto maskoto bilo zafateno, vlegol vo zenskoto.
koga tamu gleda 4 wc solji
1- za mala nuzda
2- za golema nuzda
3- za mienje
4 za AVT
gi probal site 3 po red i se mislel za 4-tata. aj si rekol ke sednam. i za nekolku sekundi se onesvestil. se budi vo bolnica i zacuden ja prasuva sestrata:
- kade sum?
- vo bolnica!
- zosto, sto mi se sluci?
- e pa taka e koga sednuvate na soljata za Avtomatsko Vadenje Tamponi!

hihi

***********************************************************************************************************************************

Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 715
Age: 32
Локација: Macedonia
Поени: 12969
Registration date: 2008-03-25

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   16.04.08 18:38

Малиот Трпе се жали на мајка му.
- Мамо, мамо, дада ми ја брцна иглата за плетење во око.
- Случајно?
- Да, низ клучалката!

************************************************

Оди жена му на Трпе кај сосетката.
- Комшике ако сакаш да ми го позајмиш тавчето.
- Не можам сега, и јас го чекам маж ми!
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13688
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   18.04.08 3:35

Sta je vidovitost?
Vidi policajac bananu
na cesti i kaze:
- A dovraga, opet cu pasti!
**************************************
Daljina
Razgovaraju dve plavuse i prva pita:
- Sta mislis da je blize, London ili Mesec?
- Mesec, naravno. Gde vidis London?
****************************************
Surfovanje
Zasto plavusa sipa vodu u kompjuter?
- Htela bi da surfuje po Internetu!
***************************************
Nacin
Zasto plavusa kopa rupu ispod televizora?
Da cuje vesti iz zemlje!


P.s Ane vicot ti e mn jak
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13688
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   18.04.08 3:38

Zasto plavusa lepi markicu na mobilni?
-Salje poruku.

Zasto plavusa ne prica sa onima s kojima je vodila ljubav?
-Zato sto ju je mama ucila da ne prica sa nepoznatima.

Pita crnka plavusu:
-Jesi li bila na IQ testu?
Na to ce plavusa:
-Jesam. Hvala bogu, negativna sam.

Zasto je plavusa pala kroz prozor?
-Glancala je zavese.

*********************************
Kupio Hercegovac Mercedes, a Bosanac Ficu.
Posle toga su se odlucili provozati po gradu u svojim autima.
Bosanac sa Ficom vozi 60 km/h, a Hercegovac u Mercedesu proleti pored njega sa 200 km/h.
Drugi dan se sretnu u bolnici i Hercegovac pita Bosanca:
"Ja sam vozio 200 km/h pa mi je jasno zasto sam u bolnici, ali zasto si ti kad si vozio samo 60 km/h?"
Bosanac mu odgovara:
"Ma kad sam vidio tebe kako si proletio pored mene, mislio sam da stojim pa sam izasao."
*********************************************

U cekaonici kod psihijatra razgovaraju tri ludjaka.
Prvi kaze:
Ja sam Isus Krist i mene je poslao Bog da spasim zemlju.
Drugi kaze:
Nije istina. Isus Krist sam ja, i mene je Bog za to poslao!
Treci hladno kaze:
Nemojte se svadati, ja znam dobro koga sam poslao. Vas nisam!
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14431
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   18.04.08 11:27

Zasto je plavusa pala kroz prozor?
-Glancala je zavese.

:napred devojko
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13688
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   24.04.08 1:03

Odlazi Severina kod popa:
"Pope, zgreshila sam..."
"znam gledao sam!"
odgovori pop
*********************************
Sedi perica u autobusu i udje jedna baba i pita pericu:Sta kazes sinko da zamenimo mesta?

A perica kaze:Sta??? Ja da budem baba??? NEMA SANSE
**********************************
Koja je razlika izmedju evropskog i etiopijskog lifta?
Na evropskom piše: "Max. 700 kg, 6 osoba"
Na etiopijskom piše: "Max. 700 osoba, 6 kg".
****************************************
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14431
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   03.05.08 8:37

10 razloga zašto su kompijuteri muškog roda

1. Sadrze mnogo podataka ali ne i sifru za njihovo koriscenje.
2. Bolji model je uvek negde iza coska.
3. Izgledaju lepo i izglancano do trenutka kada ih donesete kuci.
4. Neophodna vam je rezervna kopija.
5. Uradice sve sto kazete, samo ako pritisnete pravu dugmad.
6. Najbolja strana su igre koje sa njima mozete igrati.
7. Da bi ste im privukli paznju morate da ih upalite.
8. Svetla su upaljena ali nikog nema kuci.
9. Velike energetske promene ih obeznane za celu noc.
10. Velicina nije bitna.10 razloga zašto su programski jezici ženskog roda

1. Izbirljivi, izbirljivi, izbirljivi.
2. Cuju sta kazete, ali vas ne razumeju.
3. Lepota je samo u skoljci.
4. Kada ih upitate sta nije u redu odgovaraju: "Nista".
5. Neverovatnom brzinom mogu proizvesti pogresne rezultate.
6. Proste izraze stalno pretvaraju u naduvane deklaracije.
7. Caskanje (engl. smalltalk) je vazno.
8. Radite istu stvar godinama i odjednom je pogresna.
9. Teraju vas da iznosite smece.
10. Ako perioda (engl. period-tacka; perioda) izostane, polude.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13688
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   07.05.08 2:51

Си оде дома Иван со сино око и мајка му го питува:
- Абе Иване нели ти кажах пред да почнаш да се тепаш да броош до 10!
- Да мамо ама на Џоко мајка му му кажала да брои само до 5

*************************************************************

-Мајката си доаѓа од работа и синот и вели: мамо, мамо бато се обеси во дневната...
-Што?!?!
-Априлили, не се обеси во дневната туку во кујната
***************************************************************
Оди Никола Груевски во познат локал, седнува со своите телохранители на едно од сепарињата, доаѓа келнерот и ги прашува што ќе се напијат.

Премиерот му вика : Ти седни те молам.. Келнерчево си седнува, а телохранителите го стануваат и му викаат: Три средни идиоте
(neli grujo R ne moze da izgovori)
****************************************************************
ќерката влегва дома со викање: -Мамо, мамо денес на училиште по математика броевме и сите деца броеа до 5 самојас до 10. Види: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10!Тоа е оти сум плавуша? - Бравос вика мајката, и да оти си плавуша.
другиот ден ќерката пак со трчање влегва и вика: -Денес на училиште по македонски ја учевме азбуката и сите деца до Г знаеа да ја кажат јас до И! А,Б,В,Г,Д,Ѓ,Е,Ж,З,Ѕ,И!!!!Тое оти сум плавуша? - Да да вика мјакта оти си плавуша!
следниот ден иди со трчање и вика: - мамооо денес бевме на физичко и во соблекувакната кога се слековме сите чупиња беа даски само јас ги имам овие! и ја крева мајцата и покажува пар 96ки -Тое оти сум плавуша? Мајката на тоа засрамено ја гледа и вика: Не то е оти си 25 години!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14431
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Вицови   07.05.08 11:20

-Мајката си доаѓа од работа и синот и вели: мамо, мамо бато се обеси во дневната...
-Што?!?!
-Априлили, не се обеси во дневната туку во кујната

леле ама шега
Вратете се на почетокот Go down
 

Вицови

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 9Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

 Similar topics

-
» Смеа, забава, вицови

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  ::  :: -