Родители и деца

Вашите килограми :)

Страна 2 of 18 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next

Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by Juni08_Andrea on 30.05.08 1:17

Do sega okolu 10 kg.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 20189
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by rich_bitch1 on 30.05.08 11:26

јас одега 8 а има уште скоро три и пол месеци до крај значи ке накачам уште некое килце
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20453
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by Emi on 30.05.08 22:02

според табелата на јуни моите 100кг на породување не биле многу, нормално било во 40 недела и до 117.01 за мене хахахахахахахаха
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21196
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by moja Ina on 06.06.08 23:18

Јас почнав со 52 кг се породив со 76кг . До 6-ти месец ме собираше цела гардероба вклучувајќи и фармеки. Потоа престанав со работа - морав да мирувам повеќе - и почнав да се дебелеам. Сега сум 56 кила и морам да го стегнам стомакот. Килажата не ми смета ама спојлерите околи половина и те како hihi hihi
avatar
moja Ina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 617
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 19734
Registration date : 2008-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by мама Биби on 07.06.08 14:08

со првата бременост качив само 12 кила, почнав со 60 стигнав до 72, и многу бев среќна.
Само што тоа немаше врска со ништо бидејќи после некој месец си се здебелив од безвезе од многу јадење.
Сега почнав со 67 па ослабнав до 65 кога ми се лошеше, па здравје незнам до колку ќе стигнам, само се надевам нема многу бидејќи ослабнувањето тешко ми иде. Wink
avatar
мама Биби
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 84
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 19326
Registration date : 2008-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by Lence on 09.06.08 22:49

Kazete kako gi simnuvate tie kilogrami. Sakam samo 20 kg da simnam, i nikako da mi uspee. Ke simnam do 5 kg i toa.
avatar
Lence
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 125
Age : 46
Локација : ne kazuvam
Расположение : odlicno
Поени : 19417
Registration date : 2008-05-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by mamicka211 on 09.06.08 22:59

super sto si oslabnala i 5 kg,jas najmnogu so imam oslabeno se 2 kila nisto poveke a sakam najmalku 5 kg do 10kg.

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 34
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 19340
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by Lence on 09.06.08 23:07

da oslabnav, no i brgu se kacuvaat. Pak ke pocnam so nekoja dieta. Mora, vaka ne biva. No od edna strana si se tesam, kakvi gi ima debeli jas sum nisto sprema niv. Da sme si zivi i zdravi, pak ajde, tie 20 kg povise, sto se.
avatar
Lence
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 125
Age : 46
Локација : ne kazuvam
Расположение : odlicno
Поени : 19417
Registration date : 2008-05-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by vesna83 on 09.06.08 23:42

emi i jas go imav istoto isku :shoked: stvo kako tebe ostanav so 63 a na poragaj so 99 mi e sram da kazam sega posle dve godini imam 72 ama so dieti ke se vratam se nadevam za da se spremam za vtoro dete zasto ako go imam predhodnoto iskustvi tesko mene
avatar
vesna83
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 222
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 19240
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by aleksandra on 16.06.08 1:50

jas za prvata bremenost se popraviv 20 kg i nikako ne mozev da gi vratam posle 1 i 3 meseci pak ostanav bremena i vo 2 bremenost voopsto ne se popraviv ama kako da si gi vratam kg od pred 1 bremenost
avatar
aleksandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 682
Age : 33
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 19305
Registration date : 2008-06-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by mama on 16.06.08 18:43

jas sum popravena sega za sega 12 kila. Nikoj da ne ve laze deka samo so dieta ke oslabeete. Jas vi garantiram deka toa nema da se sluci. Ili ako eventualo uspeete mnogu brzo ke gi vratite izgubenite kilogrami!!! DAMI MORA DA VEZBATE!!!! Samo taka nema da gi vratite izgubenite kilogrami! (ova neka vi bide motivacija)
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19560
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by biljanag on 18.06.08 15:48

кога забременив бев 50 кг
пред да се породам 63 кг
препорачливо е +13 до +15 кг

а ги вратив после 6 месеци кога почнав на иван да му давам повеќе цврста храна па ја тогаш престанав да вечерам како што си правев порано јас така си ја држам линијата

таков е мојот организам имам поспор метаболизам па затоа поспоро се дебелеам мислам слабеам
не вежбам неможам да поднесам секојдневни обврски од тој тип ама затоа иван ми е доволно трчањето по него
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20637
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by rich_bitch1 on 11.07.08 16:03

јас имам накачено 12 кг,се надевам дека нема уште мн да се зголемуваат.
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20453
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by sanja_ on 11.07.08 16:57

јас сум здебелена 3 кила ..само стомаче сум и гради hihi
avatar
sanja_
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Age : 29
Локација : Bitola
Поени : 19393
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by Emi on 11.07.08 17:25

јас сега имам 68 имам уште за симнување, ама не се брзам, добро е, диета не држам, сами почнаа да се губат откако порасна милена
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21196
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by mama on 11.07.08 17:47

rich_bitch1 напиша:јас имам накачено 12 кг,се надевам дека нема уште мн да се зголемуваат.
РБ, највеке се качува тежина во последните три месеци, оти тогаш бебето највеке расте и се оформува. Јас до сега качив 14 килограми ама мислам дека до крај ке качам барем уште еден.
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19560
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by Nate_David on 11.07.08 18:28

јас кога останав бремена имав околу 56-57 после првото тромесечје ослабнав на 50 и до крај на бременост имав 63 давид се роди 4 кг.и сега стварно незнам колку имам не сум се мерела одкако се породив веќе месеци ама само ми се јаде кога бев бремене не јадев ич а сега не ми е доста.последниот девети месец се накачува на тезина барем кај мене да.
avatar
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1166
Age : 32
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 19264
Registration date : 2008-07-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by мама Биби on 12.07.08 13:30

mama напиша:РБ, највеке се качува тежина во последните три месеци, оти тогаш бебето највеке расте и се оформува. Јас до сега качив 14 килограми ама мислам дека до крај ке качам барем уште еден.

јас со Јана последните 2 месеци значи во 8 и 9 качив само 1 до 2 кила, колку што растеше бебето, најмногу накачив во 5 и 6 месец,
а сега имам качено само 2 и пол кила Very Happy Very Happy Very Happy тоа зашто ми се лошеше првите месеци па си ослабнав, а оваа бременост и некако немам апетит, по цел ден само овошје јадам, па ваљда до крај за уште 4 месеци нема да накачам многу
avatar
мама Биби
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 84
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 19326
Registration date : 2008-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by Emi on 12.07.08 17:37

Јас во девети месец од 20 до 30 август качив 6кг.....
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21196
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by Juni08_Andrea on 12.07.08 19:26

jas nakaciv okolu 15 kg.po poragaj izgubiv 7-8 kg.najveke kg.dobiv poslednite 2 meseci,togas i stomakot mnogu poveke mi porasna.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 20189
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by moja Ina on 12.07.08 23:26

Јас денес се мерев и имам 55 кила. Значи околу 21 кило сум изгубила откако се породив , т.е за седум месеци а Ина се уште не е многу активна. Ова го потенцирам за идните мајки да не се замараат со тежината во текот на бременоста па и после, им следува најубавиот период од нивниот живот - мајчинството. Килограмите се качуваат и симнуваат , но моментот кога ќе го гушнето своето бебенце е незаборавен. Дали сте дебела или слаба за него не е важно, Вие сте негова единствена мајка која треба да го штити и безусловно да го сака......
Уф се заборавив....
avatar
moja Ina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 617
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 19734
Registration date : 2008-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by мама Биби on 14.07.08 18:11

Emi напиша:Јас во девети месец од 20 до 30 август качив 6кг.....

Леле Еми баш ме исплаши, у последно време си имам увртено у глава дека чим до сега не качив многу кила сигурно тоа ќе ми се случи на крај :hmm
avatar
мама Биби
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 84
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 19326
Registration date : 2008-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by Jovana's mom on 22.07.08 23:13

Јас сум поправена само 9 кг. до сега, во 30 недела сум и мислам дека не е многу. Во последниве недели неможам да јадам поради жештиниве и не сум качила гилограми! Влијае ли тоа на тежината на бебето? flower
avatar
Jovana's mom
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 489
Age : 49
Локација : Kocani
Поени : 19185
Registration date : 2008-07-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by mama on 23.07.08 11:13

Не би требало да влијае на тежината на бебето.Сепак осигурај се дека внесуваш доволно витамини во организмот, заради твоето и здравјето на твојот бебуш.Јас во осми качив 2 кг, ама затоа пак сега во девети качувам по 1 кг на недела а не јадам толку многу како што јадев.Останав трудна со 63 кг, а сега сум 78кг.
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19560
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by mama on 23.07.08 12:01

Јас се надевам дека ке биде така. Вчера прочитав дека од сите ствари што ги има во стомакот на една бремена жена,бебето држи 40%од тежината. Мојот бебуш е околу 4 кг, што значи во стомакот носам уште 6 кг(плодова вода, плацента, крв). Така да би требало за брзо да се вратам во нормала со тежината.
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19560
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вашите килограми :)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 18 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот