Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Oмилена храна на трудниците

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Dragana
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 855
Age: 28
Локација: domce
Расположение: HAPPY
Поени: 12788
Registration date: 2008-07-21

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   14.02.09 10:29

Јас додека бев бремена бидејки ни еднаш не повратив се си јадев а најомилени ми беа кисеките јадења како кисели краставички кисели јаболка и др.Затоа и Никола сега сака многу кисели краставички.

имам слушнато дека на трудниците што им се јаде кисело носат машки бебиња....?
Вратете се на почетокот Go down
radmia
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 86
Age: 36
Локација: skopje
Поени: 11473
Registration date: 2009-01-18

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   26.02.09 8:01

vo prvite dva meseca ne jadev bukvalno nisto, od se mi se gadese i povrakase, pa denovite gi pominuvav so solenki i limonada. e sega ( veke sum 12 nedela ) pocnav po nesto da jadam , najveke sirenje, urda, jabolki, portokal, i nesto od domasno napraveni jadenja, ama kiseli ne sakam, i zelencuk ne mozam da stavam vo usta, meso isto taka, i ne znam veke sto da jadam, zosto i toa malku sto go jadam go povrakam.dr mi rece deka vaka ke mi bide do 16 nedela.
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 783
Age: 32
Локација: doma sme se toplime
Расположение: razigrano
Поени: 12530
Registration date: 2008-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   26.02.09 8:26

definitivno jogurt i sirenje
Вратете се на почетокот Go down
lidija29
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 440
Age: 36
Локација: Prilep
Расположение: ок
Поени: 11551
Registration date: 2009-01-08

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   26.02.09 8:35

i trudna i ne trudna kiseli krastajcina, spageti so sos
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 953
Age: 31
Локација: veles
Расположение: ubavo..
Поени: 12653
Registration date: 2008-05-27

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   26.02.09 21:56

jas nemav strvost za nisto dosega,a bidejki mi ostanaa nekolku nedeli neveruvam i odsega deka ke stanam nesto posebno strvna :-),ama koga jadam portokali...e tuka sum nenasitna,neznam kolklu mi se dosta!
Вратете се на почетокот Go down
emilija poposka boshevska
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 430
Age: 33
Локација: ohrid
Поени: 12029
Registration date: 2008-12-03

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   05.03.09 3:27

jas voopsto nisto ne jadev do 16 nedela, a i toa malku sto ke kasnev go povrakav. E sega rabotite se smenija Smile Malku se stabilizirav so povrakanjeto i losenjeto pa si se frliv na blago da si nadoknadam so ne jadev 4 meseci. A kiselini od cokolado so da vi kazuvam.Ama pocna da mi se jade se,ne samo blago, samo na jadenje pocnav da mislam, cel den nesto grickam. Malku mi e rano za vakvo odnesuvanje so hranata neli? Za nekolku dena vleguvam vo 6 mesec, a zdebelena sum 4 kila samo za posledniov mesec, pred toa ic nemav kaceno. Pomagajte, neznam sto da pravam izgleda ke moram da se stavam na nekakov rezim povekje na ovosje i zelencuk inaku kaj mi e krajot.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2145
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: nevoobicaeno za mene
Поени: 12495
Registration date: 2009-02-12

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   05.03.09 4:06

jas koga bev trudna obozavav da jadam lepce namackano so bords eve i odozgora crna sol ili babina kako nekoi sto ja vikaat. morav da pijam nasabajle zelezo pa dorucek i sto da ti kazuvam
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1006
Age: 33
Локација: Skopje
Расположение: среќно :-):-):-)
Поени: 12599
Registration date: 2008-11-10

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   06.03.09 1:39

Јас умирам по тестенини и се што е во врска со тесто, пецива, пити и многу ми се јаде сирење, јогурт, кашкавал, ама за чудо месо ич не ми се јаде а ја месарка си бев.
Вратете се на почетокот Go down
ana_jana
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 56
Age: 30
Локација: скопје
Расположение: прекрасно
Поени: 11470
Registration date: 2009-01-14

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   09.03.09 5:55

gevrece, lele kako bi izela sea edno.. i marula salata,so rotkvici i mlado kromidce, sekoj rucek obavezno
Вратете се на почетокот Go down
Diana
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 691
Age: 29
Локација: Bitola
Расположение: Замрзнато...
Поени: 11808
Registration date: 2009-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   10.03.09 9:29

Јас немам многу апетит но за овошје душа давам а па џус колку пијам..За други работи ништо не стрвам.

Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1432
Age: 37
Локација: Skopje
Расположение: se gura nekako
Поени: 12164
Registration date: 2009-01-31

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   10.03.09 9:31

lele jas bremena se ubiv od jadenje portokali ,a ponekogas si kupuvav cedevita i si go jadev celo kutivce onaka so lazica
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 787
Age: 37
Локација: skopje
Поени: 12331
Registration date: 2008-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   13.03.09 7:56

portokali ...... lele ama mi se prijadoa , denes kupiv i si gi zaboraviv na rabota inace od ovosje samo toa jadam a nosam devojce.
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1006
Age: 33
Локација: Skopje
Расположение: среќно :-):-):-)
Поени: 12599
Registration date: 2008-11-10

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   13.03.09 9:11

Јас па некако ептен дека мора да јадам овошје, немам некоја посебна желба, а и пред тоа не сум имала, е баш би сакала да е така, да испадне дека е девојче хехе.
Вратете се на почетокот Go down
Denicija
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 117
Age: 33
Локација: Strumica
Поени: 11599
Registration date: 2008-12-17

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   13.03.09 21:40

како што имам јадено сладолед додека бев трудна, мислам дека до сега да се соберат сите сладоледи што ги имам изедено претходно нема да се како кога бев трудна.
толку многу уживав во него....и уште сакам,ама сега некако се воздржувам
имав навика секој ден да одам до Палма додека бев во Скопје за тој месец-месец и пол и секој ден испробував по 2-3 нови вкуса flower
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 962
Age: 31
Локација: Skopje
Расположение: Onaka
Поени: 13068
Registration date: 2008-05-09

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   13.03.09 21:45

Jas bev po kiseloto poveke, kisela salata, limoni koi gi jadev kako portokal mnogu bi bea ubavi, citroni.
Вратете се на почетокот Go down
Mirka
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 387
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: Srekno
Поени: 11706
Registration date: 2009-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   13.03.09 21:49

Jas mnogu delkam mandarini ,mnogu sakam ovosje ama tie mi se najlesni za ljupenje inace prvo otvaranje oci sabajle jadam ovosje odsekogas mi bilo toa princip.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2244
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: kako vremeto :-))
Поени: 13559
Registration date: 2008-07-28

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   13.03.09 22:59

veruvale ili ne so kerkata jadev kako mecka se i sesto i denes masala i taa jade se,so malovo mnogu raboti odbivav i mi se gadese.sega malovo mnogu tesko mi gi prifaka rabotite od koi mi se gadese!mozebi nema tuka nikakva povrzanost,no duri maz mi zabelezuva i me podseka na periodot vo bremenosta sto ne mozev da podnesam od hrana i pijaloci
Вратете се на почетокот Go down
emilija poposka boshevska
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 430
Age: 33
Локација: ohrid
Поени: 12029
Registration date: 2008-12-03

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   13.03.09 23:58

lele lugje da vi kazam kolku jadam blago, mislam ne bilo so tuku samo cokoladi...vo prvite tri meseci nemozev ni da poglednam ama sega nadoknaduvam. Strav mi e ke se popravam mnogu, a i bebeto nema nikakva korist od cokoladi a mene me drzat sita i ne mi se jade posle drugo.
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 787
Age: 37
Локација: skopje
Поени: 12331
Registration date: 2008-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   14.03.09 0:04

i jas bev taka vo pocetokot emilija, cokoladi nemozev ni da poglednam ( a mi bese cudno bidejki pred da ostanam bremena jas koga otvarav cokolada neznaev da zemam 1 kocka tuku cela ja jadev), a posle 4 mesec si nadoknadiv za toa sto ne sum mu davala cokoladi na bebusot. sega eve pak nemozam 8 mesec sum i nekako ne mi saka bebceto cokoladi. cela bremenost nemav kiselini , sega mi se pojavija. abe drugo stanje, dzabe ne rekle palacinki
Вратете се на почетокот Go down
vodolija
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 66
Age: 35
Локација: Skopje
Расположение: odlicno
Поени: 11038
Registration date: 2009-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   28.04.09 12:15

Dodeka bev bremena jadev burek kako da ne sum videla,duri se slucuvalo da go pratam mm vo tri saat sabajle da odi da mi kupi burek.Sirot toj. Zatoa otkako se porodiv burek nemozam da vidam so oci.
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1176
Age: 35
Локација: kavadarci
Расположение: Феноменално
Поени: 12802
Registration date: 2008-07-06

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   28.04.09 12:30

Јас пак многу ги сакав чоколадните бананки
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1260
Age: 44
Локација: seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение: top...
Поени: 12648
Registration date: 2009-01-14

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   28.04.09 19:24

I jas se davam vo budek so meso i jogurt... mislam deka sve sto staviv do sega na tezina se sostoi od burek so meso... sedum i pol kila burek so meso... dobivam "krizi" ko za cigara ako ne izedam budek barem ednas dnevno...
Вратете се на почетокот Go down
vodolija
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 66
Age: 35
Локација: Skopje
Расположение: odlicno
Поени: 11038
Registration date: 2009-04-15

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   28.04.09 19:44

Lele nnatasa i ja bev ista takva ama jas tamanev pica burek.Prethodno nemav jadeno burek celi 10 god.ama dodeka bev trudna nadoknadiv za se duri go prejadov i za narednite 10 god.A rezultatot bea +32 kg na mene do kraj na bremenost
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1006
Age: 33
Локација: Skopje
Расположение: среќно :-):-):-)
Поени: 12599
Registration date: 2008-11-10

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   28.04.09 20:38

Јас бурек не, ама кроасани, кифли, пити и такви чуда обожавам, ако поминеме случајно покрај некоја пекара - мора да си земам. И за благо некогаш ме фаќа криза, реков овие 2 дена не јадам благо да се одвикнам, и вчера станувам попладне од спиење и готово ме фати криза - му викам на мм, сега да ми дадеш гомно со шеќер би го изела хахаахаха.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1260
Age: 44
Локација: seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение: top...
Поени: 12648
Registration date: 2009-01-14

ПишувањеПредмет: Re: Oмилена храна на трудниците   28.04.09 20:46

Abe uzas... se sto e zdravo - ne mi se jade i budam so sila... se sto ne se preporacuva... bureci, kifli, seka vo "koki" pekara otkriv edni meseni kroasani, ne se lisnato testo... so cokolado, e toa i plus budek so meso ... verojatno treba da se raduvam sto sum 7,5 kila do sega... a koj znae so tempovo do kaj ke stignam... se se raduvam malku ko ke mi se prislosi... a nema veze... se mi e od prejaduvanje
Вратете се на почетокот Go down
 

Oмилена храна на трудниците

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  ::  :: -