Родители и деца

Oмилена храна на трудниците

Страна 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by sanja_ on 16.07.08 12:29

мене сега ми почнаа киселините иначе порано никогаш не сум имала.. сега си јадам се и сешто поминаа мачнините Very Happy
avatar
sanja_
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Age : 29
Локација : Bitola
Поени : 18983
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by rich_bitch1 on 16.07.08 12:37

киселините обично почнуваат покасно,кај мене дури во 6 месец почнаа,тогаш бебето расте и почнува да претиска на желудникот.инаку сега сум во фаза кога сакам мн малинки и капинки
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20043
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by Lili on 16.07.08 12:43

rich_bitch1 напиша:киселините обично почнуваат покасно,кај мене дури во 6 месец почнаа,тогаш бебето расте и почнува да претиска на желудникот.инаку сега сум во фаза кога сакам мн малинки и капинки
abe i jas taka ocekuvav tuku mene pocnaa da mi se javuvaat uste pred da diznaam deka sum bremena,veke nedela i pola kako povrakam gorcliva vodlesta smesa.
avatar
Lili
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 953
Age : 35
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 18928
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by Juni08_Andrea on 16.07.08 14:21

i jas povrakav uste koga i ne znaev deka sum bremena.creva vadev :)povrakav do 4-5 mesec i posle pomalku na krajot.nekoi velat ako bebeto ima kosa ke imas kiselini pa kaj mene taka i ispadna Andrea se rodi so kosa.ama i ne znaci drugrakami i dvete gi rodi so kosa pa ne povrakase.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19779
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by Emilija on 16.07.08 14:30

ПРАЗ порано не сакав да го помирисам а не пак да го јадам, а во втората бременост не можев да му се наситам. До ден денес ми е вкусен...
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19429
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by mama on 23.07.08 18:15

Јас душа давам за лубеница. Пред два и пол месеци мм ми донесе лубеница од Грција, оти кај нас усте не беа излезени. Од како излегоа секој ден купуваме. И од мене човек не може да дојде на ред за во веце. hihi hihi hihi
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19150
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by beti 24 on 03.09.08 18:39

јас не повраќам сега за сега можеби е уште рано, но некако имам страшни тегобии на желудникот од ко ќе јадам но не се прејадувам едноставно ми иде да ждригам[/i]
avatar
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1057
Age : 34
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 18768
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by Sandra_Anja on 03.09.08 18:52

Jas za vreme na bremenost samo ne mi se jadea testenini, sto inace gi obozavam. Otkako se porodiv, im se vrativ so slast:)
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19582
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by desi on 06.09.08 2:37

jas se sto si jadev pred da ostanam trudna si prodolziv i posle toa a pa tie jadenja sto ne gi jadev ne uspeav da gi projadam,samo sega mi e mnogu sladok pindjurot i mislam deka samo toa mozam non stop da jadam
avatar
desi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 356
Age : 35
Локација : veles
Поени : 18700
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by lola on 07.09.08 12:25

сега за сега немам некоја посебна желба за некоја одредена храна, ниту пак имам гадење од нешто. се си јадам како и претходно...е да, ќе заборавев - единствено што сега не ми се јаде толку благо, а порано душа давав за чоколатце, сладолед, торта, колачи Very Happy
кога ќе размислам и подобро што е така
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 19826
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by baby24 on 24.09.08 2:19

Jas mnogu jadev lubenica dodeka imase,isto i boza mnogu sakam sega.Poveke sakam zelencuk i ovosje da jadam ,mesoto i blagoto nemozam da gi jadam bas, pogotovo meso se mi mirisa na zivo nedopeceno,a porano obozavav da jadam.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 34
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18833
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by vecki on 24.09.08 2:41

mangi nekev ama blago mislam da imav i po celi torti ke ja izedev i mnogu saka kiseli krstavici
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20450
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by sonjamfk on 24.09.08 11:47

se si jadev normalno vo nisto ne preteruvav. od pocetokot na bremenosta ne mozev da jadam blago, ama nasabajle koga mi se losese obavezno jadev margarin so maslinki, pa sega se cudam zosto gi saka mnogu hihi, i ke mi pominese macninata . a blago nikako niz cela bremenost, mozda i poradi toa i ne se popraviv mnogu.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 19278
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by biljanag on 24.09.08 11:53

beti 24 напиша:јас не повраќам сега за сега можеби е уште рано, но некако имам страшни тегобии на желудникот од ко ќе јадам но не се прејадувам едноставно ми иде да ждригам[/i]

јади помалку а почесто додека се навикне организмот


инаку јас и сега и со иван кога бев бремена си јадам исто оваа бременост сум нешто повеке стрвна што не ми е по кеф ама добро не е страшно инаку да има секој ден пржени пиперки и салата патлиџан ке јадам уф ке го заборавев она моето пинџурче ммммммммммм а за благо се знае после секое јадење десерт благо!
само за вода се молам да ја пијам повеке
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20227
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by mamalina on 24.09.08 11:55

Jas vo bremenosta mnogu sakav da jadam burek i kaskaval,neznam od kade toa mi dojde,ama nemozev da im se iznajadam
avatar
mamalina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 728
Age : 37
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 18556
Registration date : 2008-08-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by Jovana's mom on 25.09.08 13:33

Мене не ми се промени вкусот, се јадам како и претходно, без некои посебни желби!
Ама количински јадам повеќе :geek: и затоа сум поправена повеќе!
avatar
Jovana's mom
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 489
Age : 48
Локација : Kocani
Поени : 18775
Registration date : 2008-07-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by vedrana on 03.10.08 14:50

Бурек и ќебапчиња од Дестан, ама овој пат дефинитивно ќе одам на нешто поздраво.
avatar
vedrana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 585
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Feelings change - memories don’t., but we belive in God
Поени : 19283
Registration date : 2008-03-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by avanturistka on 13.10.08 18:28

ee ja sega ko da sum trudna sega poveke mi se jade otkolku togasnisto nemam potrazeno onaka da mi se prijade,se sekavam deka pred da doznaam deka sum bremena mi se prijade slatko od kajsii i toa bese se zatoa i ne se popraviv mn,samo 12 kg.

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18900
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by Ilince on 13.10.08 18:45

Lele mn mi se jade grklani,cips,burek,jabolka......nz ne mi teknuva dr vo momentov ama zatoa ja odjadov skros ribata
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 19123
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by Freya on 13.10.08 19:14

Jas vo prvata bremenosta pocnav da jadam jagnesko a pred toa ne mozev doma da sedam ako se gotvese a ne pa da jadev, isto jadev mnogu burek i pica ama bez pecurki zs oni mi bea mnogu gadni, a vo vtorata bremenost mnogu sakav brokula i ovosen jogurt.
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18910
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by Nate_David on 13.10.08 19:34

jas prvite 3 mes nisto ne jadev ama mozev po celi denovi da ne jadam ic a ne mozev nisto da podnesam mm so sila mi davase i zatoa oslabev 5 6 kg namesto da se popravam, potoa jadev mn pica mleko so biskviti i ovosje sekako portokalite mi bea hit...
avatar
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1166
Age : 31
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 18854
Registration date : 2008-07-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by Sandra_Anja on 13.10.08 19:46

Jas mnogu sakav kiselo, a testenini koi gi obozavam na sekoj nacin, za vreme na bremenosta ne mozev ni da gi pomirisam. A, sega im se vrativ:)
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19582
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by Sister on 13.10.08 20:34

во првата бременост со мака јадев,ништо не ми беше вкусно,додека во втората сакав свежи краставици дури и сонував големи полиња со краставици Very Happy .
avatar
Sister
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 930
Age : 42
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 18754
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by winnie the pooh on 13.10.08 20:50

lele so krastavicive neznam sto e rabotava, i jas svezi ili salata seedno,vo jogurt se davam, sirenje i kaskaval, a blago nesakam da vidam, prethodno obavezno po edno cokolado na den
avatar
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 783
Age : 35
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 18805
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by lila_mk on 17.10.08 21:51

чоколино,гриз,мусли, кисело млеко тоа е моја омилена храна. чоколадите во кои уживав пред бременост... сега може да стојат на маса по цел ден и да не пипнам.
avatar
lila_mk
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 787
Age : 40
Локација : skopje
Поени : 18606
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oмилена храна на трудниците

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот