Родители и деца

ПАП - тест

Страна 24 of 24 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24

Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by obicna on 22.07.09 18:45

Ah kako mi nedostiga + i - ko imavme. Smile Nego u pravo e Kinky, kao primer kaj sto idam jas nesaka prviot den od mens no ako ima malce to zavisi kako ke moze da zeme test zs ne e ubavo da ima mnogu krv. Ke treba povtorno samo da se macis da odis da zemes bris. Najubavo da si prasas kaj sto odis pa ke ti kazat, kaj sekogo razlicno.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20024
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by IGI on 31.08.09 20:01

еве и јас одам утре на пап во Интермед.Да не знае некој колку време се чека за резултати?
avatar
IGI
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 121
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : in good mood
Поени : 17047
Registration date : 2009-04-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by Anica82 on 31.08.09 20:39

Kolku se placa vo sistina privatno PAP testot??
avatar
Anica82
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 52
Age : 35
Локација : Kumanovo
Расположение : конфјузед
Поени : 16340
Registration date : 2009-08-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by Maja on 31.08.09 22:23

И јас утре одам да правам ПАП. Прв после породување, па со господ напред
Ќе прашам дали ме следува бесплатен зошто ми е прв оваа година........
avatar
Maja
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 487
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 18993
Registration date : 2008-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by obicna on 01.09.09 3:33

Prelistajte zenski, mislam nekade pisuva za u Sistina... Ako ne daj nekoj sto odel da napise kolku e cenata i kolku se ceka. Maja, so gospod napred da e sve u red.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20024
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by Maja on 01.09.09 22:00

Бев денес за ПАП и не платив, првиот ПАП во годиата е бесплатен (тоа уште важи). Инаку ИГИ резултатите се чекаат 2 недели (14 дена)...
Фала ти обична, дај боже сите да сме супер
avatar
Maja
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 487
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 18993
Registration date : 2008-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by EckaGj on 02.09.09 0:42

Јас правев ПАП пред точно 1 недела,а за плаќање пре 1,5 година платив сега не и тогаш важеше тој закон.
Мене ми рекоа за 3 недели резултати.Јас правам откако ќе ми заврши после 3 дена.А односи се заедно со циклус значи немам 8 дена,онака чиста предпазливост.3 дена се издржува
avatar
EckaGj
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 928
Age : 37
Локација : Скопје
Поени : 16819
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by obicna on 02.09.09 2:52

Daj boze zenski da e sve u red. A sto e to Igi rezultati Maja?
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20024
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by Maja on 02.09.09 8:35

obicna напиша:Daj boze zenski da e sve u red. A sto e to Igi rezultati Maja?

И одговарам на Иги (неколку поста погоре прашуваше за колку дена ќе има резултати од ПАП-от Smile )
avatar
Maja
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 487
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 18993
Registration date : 2008-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by EckaGj on 19.09.09 14:52

Мојот резултат од папот е во ред, само кандида.
Ух ми олесни
avatar
EckaGj
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 928
Age : 37
Локација : Скопје
Поени : 16819
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by obicna on 19.09.09 21:52

Super EckaGj, moze da zamislam ti se krena kamen od srce. Sea samo kandida uspesno da si zamine i mirna glava.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20024
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by EckaGj on 19.09.09 23:49

И да знаеш Обична баш камен од срце ми падна.Немав правено пап 2 и нешто години.Ама морам посериозно да пристапам за блиска иднина да можам да се опуштам и да не се секирам.Уште досадната кандида
avatar
EckaGj
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 928
Age : 37
Локација : Скопје
Поени : 16819
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by lila_mk on 24.09.09 0:47

maja i Eckagj bi sakala da ve prasam kade moze da se napravat besplatni PAP testovi? jas kaj mojot maticen iako nemam napraveno veke skoro 2 god, vika deka se plaka 1000 den a isto i na klinika se plakjak 700 den? kade se besplatni?
avatar
lila_mk
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 787
Age : 40
Локација : skopje
Поени : 18266
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by EckaGj on 24.09.09 1:10

Лила_мк јас одам кај Јаким Димитров -Влае неполни 2 години.Можам на пп да ти дадам број да се јавиш да прашаш зошто мислам некаде во темата гинеколог некој пиша дека моментално има многу пациенти неможе сега да е матичен со картончиња.
avatar
EckaGj
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 928
Age : 37
Локација : Скопје
Поени : 16819
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by lila_mk on 24.09.09 10:26

fala ti eckaGj ako ne prima pacienti togas ok
avatar
lila_mk
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 787
Age : 40
Локација : skopje
Поени : 18266
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by maci on 05.10.09 14:36

zenski sakav da ve prasam posle kolku dena koga ke mi zavrsi ciklusot e dobro da se ide za pap jas mislam da idam na 3 den od koga ke mi zavrsi ama si vikam sda ne e rano ili treba da se ide koga se plodn denovi fala
avatar
maci
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 359
Age : 31
Локација : mk
Расположение : super i se nadevame na podobro
Поени : 17766
Registration date : 2008-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by beltaseva on 05.10.09 15:27

Posle edna nedela od koga ke ti zavrsi ciklusot e mislan najdobro,a za besplatni pap testovi mora sekoj maticen doktor vo edno tromesecije da napravi odreden broj na testovi i sekoja pacientka ima pravo na barem eden besplaten pap test.Dokolku ovie tri meseca e ispolnet brojot na pap testovi togas moze za narednite tri meseci. pozzzz

beltaseva
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 18
Age : 33
Локација : home
Поени : 16323
Registration date : 2009-08-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by maci on 05.10.09 15:32

znaci ako mi zafrsi vo sabota ovaa najdobro e da odam drugata nedela vo petok taka neli
avatar
maci
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 359
Age : 31
Локација : mk
Расположение : super i se nadevame na podobro
Поени : 17766
Registration date : 2008-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by EckaGj on 05.10.09 17:56

Мене 2 гинеколози ми кажале одприлика исто.КОга ќе заврши да се подисчисти.Значи јас одам 3-5 дена по завршување.Не е на одмет кај твојот гинеколог да си прашаш.
avatar
EckaGj
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 928
Age : 37
Локација : Скопје
Поени : 16819
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by Sandra_Anja on 29.10.09 11:28

Jas cekam rezultati od PAP, ama izgleda ke se nacekam. Uste od 1-vi ne im se stignati rezultatite, a jas na 21-vi pravev.
Inace, rezultatite od brisevite mi se super. Se e negativno
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19242
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by lida on 29.10.09 11:46

mene denes ke mi stignat rezultatite pa da vidam so ke kazat Smile inace imene mie prv pap godinava ama si plativ 700 den kade e besplatno ne mie jasno?? jas odam vo dijagnosticki so sin karton
avatar
lida
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 388
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17631
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 24 of 24 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот