Родители и деца

ПАП - тест

Страна 2 of 24 Previous  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Next

Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by Daki on 11.09.08 20:19

ana84 напиша:
Daki напиша:Jas sekogas za PAP test plajkam 500 den. Inaku doktorkava mi vika da doajgam nekolku dena posle menstruacija, a za toa deka ne trebalo da se ima odnosi ne sum znaela bas ubavo ovde sto se informirav. SRCKI STE mnogu e dobar forumov.

Ако не е тајна каде одиш ти на гинеколог? Навистина е ниска цената! Може и телефонче да ми оставиш од докторката?
Doktorkatra se vika Agnesa Karakoleva Davidovijk, ima nejzina ordinacija i se naojga kaj posledna 23jka vo centar, vo crvenite zgradi.Nema problem ke ti ostavam brojce slusni se pa ako se dogovorite moze da pojdes 070222926 i 3122296.
avatar
Daki
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 547
Age : 34
Локација : Skopje
Поени : 18135
Registration date : 2008-08-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by Nate_David on 11.09.08 22:44

znaci ednas godisno kaj ginekologot maticen e besplatno?


dali tie sto se od pp znae nekoj kaj mimoza na privatno kolku e jas
odev tamu za cela bremenost no ne znam kolku e pap sigurno e skapo? kaj
maticen e 200 300
avatar
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1166
Age : 31
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 18514
Registration date : 2008-07-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by Emilija on 12.09.08 10:31

Нате, првиот ПАП во годината кај матичен е бесплатен. Секој следен тест во рамките на истата година се плаќа по 300 ден.
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19089
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by biljanag on 12.09.08 10:50

досега за ехо и пап не сум платила повеке од 70-100 денари во железничка
првиот е бесплатен
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19887
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by natali on 13.09.08 12:01

Минатиот пат кога правев пап имав некоја бактерија не беше ништо страшно ми рекоа од премногу благо јадење ми е и ми дадоа вагинални и некој апчиња и јас и мм да пиеме ама од тогаш немам правено пап па кажете ми на колку време се прави немам бело прање едноставно никаков исцедок немам освен 1-2дена пред да добијам ама се плашам
avatar
natali
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 454
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18766
Registration date : 2008-04-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by biljanag on 13.09.08 12:05

redovno na sekoi 6 meseci eho i pap najsigurno!
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19887
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by sanja83 on 13.09.08 12:06

Мислам дека пап тест се прави на година, јас правев лани во ноември и сега пак ќе правам.....
avatar
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 35
Локација : Macedonia
Поени : 18984
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by natali on 13.09.08 12:09

Санја а имаше некоја бактерија или се беше ОК.Јас правев во февруари ама еве сега незнам што ми текна во пон.ке се јавам кај мојот гинек.и ке го прашам дали треба да правам абе веќе му здосадив со мојте глупости
avatar
natali
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 454
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18766
Registration date : 2008-04-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by sanja83 on 13.09.08 12:15

Кај мене се беше ок со тестот, но обично лекарите препорачуваат на 1 година пак да се прави! Ти кажи му на д-рот дека сакаш пак да направиш пап тест најверојатно и ќе ти дозволи. Направи пак за да си мирна, и јас сум како тебе ако треба и повеке пати ќе испитам за да си се осигурам дека се е во ред!
avatar
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 35
Локација : Macedonia
Поени : 18984
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by natali on 13.09.08 12:22

Скоро сите сме исти што чекаме да забремениме и се нешто ни текнува да испитаме само поскоро да забремениме а ова чекањево ме убива и што нема да ми помине низ глава ајде Господ нека ми помогне овој месец да забременам а и на сите што чекаат и веќе да престанеме со испитувања и нервози.На 18 треба да добијам ама несакам да добијам сакам бебуш
avatar
natali
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 454
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18766
Registration date : 2008-04-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by rich_bitch1 on 15.09.08 20:05

женски велите дека еднаш годишно пап тестот е бесплатен.дали тоа важи само за оние ординации кои раб со плави картони?свеки денес била кај еден кој не раб со плави картони и платила 2000 ден само за пап sokiran можно ли е?или и ги украл само парите?
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 19703
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by Emilija on 15.09.08 22:40

На приватно секој сам си ја става цената. Да можно е. Само кај матичен доктор е бесплатен, со плави картони
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19089
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by Dadi on 16.09.08 21:31

Дефинитивно и ги украл парите не би требало да е повеќе од 500 денари без картони, ај преку сила 800 ама 2000!!!
Мозеби и пресметал пап + вагинален + ехо(ако правела ехо), претерано е 2000ден.
avatar
Dadi
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 48
Age : 37
Локација : Скопје
Поени : 18220
Registration date : 2008-07-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by Daki on 16.09.08 21:35

rich_bitch1 напиша:женски велите дека еднаш годишно пап тестот е бесплатен.дали тоа важи само за оние ординации кои раб со плави картони?свеки денес била кај еден кој не раб со плави картони и платила 2000 ден само за пап sokiran можно ли е?или и ги украл само парите?
2000 samo za Pap premnogu e.Ako e celosen pregled moze, a inaku samo za Pap nema sansi, sto e toa covece.:tup:
avatar
Daki
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 547
Age : 34
Локација : Skopje
Поени : 18135
Registration date : 2008-08-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by Viktorija78 on 16.09.08 21:44

Jas plakam na privatno pap, i vaginalno eho 1500 denari, a kaj maticen e 400 denari, barem tolku bese posledno, a navistina sega 1 pregled e besplaten , i eho na dojki.
Natali ti posakuvam da ne dobies, a ako tolku se plasis napravi si i test za Klamidija.
avatar
Viktorija78
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 39
Локација : Doma
Поени : 17975
Registration date : 2008-09-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by kavadarcanka on 16.09.08 22:05

Направив микробиолошки тестови кламидија тест негативен, микоплазма и уреоплазма негативни , брис од цервикс добар нема ништо и брис од вагина добар не се најдени патогени бактерии и габи е сега не ми е јасно на пап тестот имам некоја инфекција а ги правев во исто време како може на микробиолошкиот добар а на папот инфекција.
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18737
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by daniela on 16.09.08 22:30

Правев ПАП пред десет дена платив 500ден,со тоа што тие го носат брисот до микробиологија а ако сакам сама да го однесам е 250ден..Инаку вчера ми се јавија дека ПАП-от е добар и да дојдам другата година да направам ПАП.
avatar
daniela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 533
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 19489
Registration date : 2007-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by Viktorija78 on 23.09.08 21:41

Mrazam ginekoloski pregled!!!!!!! Nema beganje utre sabajle odam!
avatar
Viktorija78
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 39
Локација : Doma
Поени : 17975
Registration date : 2008-09-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by natali on 29.09.08 15:43

Denes se javiv kaj doktorot i papot mi e dobar,nemam nikakva bakterija,se raduvam
avatar
natali
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 454
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18766
Registration date : 2008-04-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by obicna on 30.09.08 3:08

Za prv pat denes napraviv pap test, ne mi bese zakazano za toa da idam ama uz tie 30 evra sto dadov za pregledot mi rece ako sakam da mi zeme pap i ajt. Za rezultat stiga po 6 nedeli doma po posta.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20024
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by lejdi on 30.09.08 16:15

Јас го чекам веке две недели и кој зне кога ке биде веке аман од овие неажурни болници.
avatar
lejdi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1028
Age : 34
Локација : skopje
Расположение : presrekna
Поени : 18283
Registration date : 2008-08-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by mama on 30.09.08 16:22

Јас немам правено до сега ПАП тест. Ама здравје наредната недела ке одам на гинеколог, па ке видиме какви ке бидат резултатите.
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 18810
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by Lili on 30.09.08 16:39

Pa dobro e da se napravi test posle poragajot!
A ipreporaclivo e pred da ostanes bremena!
avatar
Lili
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 953
Age : 35
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 18588
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by mama on 30.09.08 16:47

Знам дека е препорачливо,ама пусти срам.....Сега од како пола болница ме виде гола hihi немам гајле.Се решив да одам и да направам. Да го тргнам и тоа од глава.
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 18810
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by Juni08_Andrea on 30.09.08 16:57

A po kolku vreme posle poragajot ste pravele pap test?

Jas kolku sto go razbrav mi rece posle 6 mes.posle poragaj.Na prvata konrola posle poragaj samo me proveri dolu dali e vratena matkata i tolku ,a ne mi zese bris.Aj belkim ke mi dojdi pokana za koga ke treba da odam.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 41
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19439
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: ПАП - тест

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 24 Previous  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот