Родители и деца

Кошарка

Go down

Кошарка

Пишување by beti 24 on 17.07.08 11:17

јас бев кошаркарка 9 години, играв во Штип па потоа и во Кочани, периодот додека играв кошарка некако ми беше наинтересен во животот, се забавуваме, а пред се сериозно трениравме. Сите сме другарки што трениравме заедно а пред се можеби за тоа ни беше интересно. Кога би имала деца би ги пратила веднаш да тренираат. Тренирањето посебно кошарка е добро за дете , има подобар имунитет, активно е, се дружи со другари како и многу други работи.
avatar
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1057
Age : 34
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 18903
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кошарка

Пишување by kavadarcanka on 18.07.08 10:51

Како дете играв кошарка но повеќе ме влечеше ракометот, мислам дека спортот е добра активност пред се за здравјето на децата не е битно што се игра важна е активноста и колку е детето заинтересирано за тоа. Инаку јас следам кошаркарски натпревари, оваа сезона не испуштив а да не бидам присутна на натпреварите на нашиот кошаркарски клуб Фени Индустри кој е и актуелен шампион. Кога одам на натпреварите во мене чувствувам некоја позитивна енергија која ме исполнува и тогаш не мислам на ништо освен на натпреварот. Со мене ја носам и ќерка ми и таа страстно навива со шалчето во раце и мислам дека и нејзе ја заинтересира спортот па доколку изрази желба да спортува кошарка, ракомет или др. со драго срце би ја пуштила.
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 19212
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кошарка

Пишување by wisna on 05.09.08 1:34

Можеби само три пати отидов на тренинг кошарка, но само едно знам - секој ден бев на игралиште со баскетот па макар и сама. Премногу ја сакав кошарката.
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19637
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кошарка

Пишување by lola on 20.09.08 22:05

кошарка гледам кога игра Македонија или пак некои европски тимови...НБА не обожавам да гледам. еве сега само што заврши Македонија-Естонија. супер, нашите одат на европско првенство догодина во Полска. БРАВО ЗА МАКЕДОНИЈА!!! :bball:
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 19961
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кошарка

Пишување by Daki on 22.09.08 22:43

Najmnogu igrav kosarka vo sredno.Profesorot ni frlase basket i ajdee.....E super bese navistina. Sakam i den denes nekogas da igram kosarka, onaka rekreativno. :bball:
avatar
Daki
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 547
Age : 34
Локација : Skopje
Поени : 18610
Registration date : 2008-08-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кошарка

Пишување by kavadarcanka on 22.09.08 22:58

Е што ми е жал што не отидов оваа вечер на кошарка некако ладно ми беше а од вечерва започнува меморијален турнир и баш кога фени игра со бугарска екипа, незнам колку е резултатот ама утре вечер не пропуштаме
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 19212
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кошарка

Пишување by bica on 14.11.08 10:07

како мала играв и јас кошарка во Штип,подоцна кога се преселивме во Скопје играв и овде во Студент и Центар....активно играв 10 години....и нема да се подзамислам и моите деца да ги пратам да тренираат....благодарение на кошарката многу убаво ми се оформи телото...па го немам стандардниот проблем со целулит,стомак....и ред други....
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18907
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кошарка

Пишување by kavadarcanka on 04.03.09 14:15

Вечер сум на кошарка од 19 часот играат Фени и Левски од Бугарија мора да имаме предност од 16 коша леле едвај чекам да одам да се извикам
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 19212
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кошарка

Пишување by kavadarcanka on 05.03.09 8:45

kavadarcanka напиша:Вечер сум на кошарка од 19 часот играат Фени и Левски од Бугарија мора да имаме предност од 16 коша леле едвај чекам да одам да се извикам

Победивме јееееее супер поминавме многу убава утакмица многу навивања а беше таму и Александар Белов па искористивме со ќерка ми да се запознае да го бакне и да добие потпис од него
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 19212
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кошарка

Пишување by fibimk on 08.06.09 21:20

Ja obozavam kosarkata......duri ednas i igrav.....Ama nemam visina i se otkazav.Edinstven sport koj go gledam so zadovolstvo,posebno NBA ligata.Uste kako srednoskolka gi gledav Partizan,Cibona i mnogu drugi kako igraat,a ne gi propustav drzavnite natprevari.....Go obozavam Divac.....zaradi nego navivav i za Sacramento Kings...duri i kapce si kupiv takvo hihi Mnogu mi nedostiga vremeto na bivsa Yu vo pogled na kosarkata!Sega veke igra mlada generacija....eh vreminja bea toa.....
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18914
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кошарка

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот