Родители и деца

Кошарка

Go down

Кошарка

Пишување by beti 24 on 17.07.08 11:17

јас бев кошаркарка 9 години, играв во Штип па потоа и во Кочани, периодот додека играв кошарка некако ми беше наинтересен во животот, се забавуваме, а пред се сериозно трениравме. Сите сме другарки што трениравме заедно а пред се можеби за тоа ни беше интересно. Кога би имала деца би ги пратила веднаш да тренираат. Тренирањето посебно кошарка е добро за дете , има подобар имунитет, активно е, се дружи со другари како и многу други работи.
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1057
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 18903
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кошарка

Пишување by kavadarcanka on 18.07.08 10:51

Како дете играв кошарка но повеќе ме влечеше ракометот, мислам дека спортот е добра активност пред се за здравјето на децата не е битно што се игра важна е активноста и колку е детето заинтересирано за тоа. Инаку јас следам кошаркарски натпревари, оваа сезона не испуштив а да не бидам присутна на натпреварите на нашиот кошаркарски клуб Фени Индустри кој е и актуелен шампион. Кога одам на натпреварите во мене чувствувам некоја позитивна енергија која ме исполнува и тогаш не мислам на ништо освен на натпреварот. Со мене ја носам и ќерка ми и таа страстно навива со шалчето во раце и мислам дека и нејзе ја заинтересира спортот па доколку изрази желба да спортува кошарка, ракомет или др. со драго срце би ја пуштила.
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 19212

Пишување by wisna on 05.09.08 1:34

Можеби само три пати отидов на тренинг кошарка, но само едно знам - секој ден бев на игралиште со баскетот па макар и сама. Премногу ја сакав кошарката.
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Локација : Lost...
Поени : 19637
Registration date : 2008-02-08

Пишување by lola on 20.09.08 22:05

кошарка гледам кога игра Македонија или пак некои европски тимови...НБА не обожавам да гледам. еве сега само што заврши Македонија-Естонија. супер, нашите одат на европско првенство догодина во Полска. БРАВО ЗА МАКЕДОНИЈА!!! :bball:
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 19961
Registration date : 2007-11-14

Пишување by Daki on 22.09.08 22:43

Najmnogu igrav kosarka vo sredno.Profesorot ni frlase basket i ajdee.....E super bese navistina. Sakam i den denes nekogas da igram kosarka, onaka rekreativno. :bball:
Daki
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 547
Локација : Skopje
Поени : 18610
Registration date : 2008-08-27

Пишување by kavadarcanka on 22.09.08 22:58

Е што ми е жал што не отидов оваа вечер на кошарка некако ладно ми беше а од вечерва започнува меморијален турнир и баш кога фени игра со бугарска екипа, незнам колку е резултатот ама утре вечер не пропуштаме
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female

Пишување by bica on 14.11.08 10:07

како мала играв и јас кошарка во Штип,подоцна кога се преселивме во Скопје играв и овде во Студент и Центар....активно играв 10 години....и нема да се подзамислам и моите деца да ги пратам да тренираат....благодарение на кошарката многу убаво ми се оформи телото...па го немам стандардниот проблем со целулит,стомак....и ред други....
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18907
Registration date : 2008-07-16

Пишување by kavadarcanka on 04.03.09 14:15

Вечер сум на кошарка од 19 часот играат Фени и Левски од Бугарија мора да имаме предност од 16 коша леле едвај чекам да одам да се извикам
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female

Пишување by kavadarcanka on 05.03.09 8:45

kavadarcanka напиша:Вечер сум на кошарка од 19 часот играат Фени и Левски од Бугарија мора да имаме предност од 16 коша леле едвај чекам да одам да се извикам

Победивме јееееее супер поминавме многу убава утакмица многу навивања а беше таму и Александар Белов па искористивме со ќерка ми да се запознае да го бакне и да добие потпис од него
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female

Пишување by fibimk on 08.06.09 21:20

Ja obozavam kosarkata......duri ednas i igrav.....Ama nemam visina i se otkazav.Edinstven sport koj go gledam so zadovolstvo,posebno NBA ligata.Uste kako srednoskolka gi gledav Partizan,Cibona i mnogu drugi kako igraat,a ne gi propustav drzavnite natprevari.....Go obozavam Divac.....zaradi nego navivav i za Sacramento Kings...duri i kapce si kupiv takvo hihi Mnogu mi nedostiga vremeto na bivsa Yu vo pogled na kosarkata!Sega veke igra mlada generacija....eh vreminja bea toa.....
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18914
Registration date : 2009-02-25

Пишување by Sponsored content