Родители и деца

Болки во грбот - спондилоза,`рбет, половина

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Re: Болки во грбот - спондилоза,`рбет, половина

Пишување by Anika on 16.11.09 11:41

Денес одам на снимање ама морам да најдам доктор што ќе знае да ги прочита снимките. Иначе сигурно ми требаат вежби само кај да најдам време. А од мала имам искривување на кичмата, сега и ова уште ми фалеше.

Sandra_Anja напиша:Anika, prvo napravi snimka, pojdi na lekar, pa posle oni ke ti kazat dali da odis na fizikalna so uput.
A, mozebi ti treba poveke vezbanje, pesacenje.

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18028
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болки во грбот - спондилоза,`рбет, половина

Пишување by Anika on 16.11.09 11:43

Соња не ми е ова јасно, како женските болести се манифестираат со болки во кичмата?
Мене ужасно ме боли кичмата више цел месец па затоа прашувам.

sonjamfk напиша:taka e ana 84 naj dobro e da odi na lekar ama i na ginekolog. zosto mnogu zenski bolesti se manifestirat so bolka vo kicmata. inaku za lekovi im naklofen ili diklofenak.kremi sto isto taka ublazuvaat boli ili pak lepenka se lepi na bolnoto mesto . ima i edna krema jas ja poracav od grcika contrapen i e dosta dobra , ama ne e resenie . mora da se vidi sto ja predizvikuva bolkata zato sakal nekel na doktor i toa ne cekaj.

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18028
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болки во грбот - спондилоза,`рбет, половина

Пишување by Tifani on 16.11.09 11:54

fizikalna terapija te sovetuvam vo negorski banji,dokolku mozes da otides.Prekrasni uslovi,ima dosta mladi,a i masazite im se odlicni.
Imam odeno nekolku pati,i nemam zborovi.Ne e mnogu skapo
avatar
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 17587
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болки во грбот - спондилоза,`рбет, половина

Пишување by kiki-riki on 16.11.09 14:34

еднаш ми се јавија силни болки во кичмата, и во долниот дел на стомакот, се извадив од памет, неможев ни да станам ни да лежам, отидов на гинеколог ме прегледа на ехо и рече дека е само преладена бешика, може и кај тебе не е ништо страшно само подобро оди и пртовери на лекар
avatar
kiki-riki
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 768
Age : 38
Локација : мак
Поени : 16430
Registration date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болки во грбот - спондилоза,`рбет, половина

Пишување by Anika on 16.11.09 16:35

Бев на снимање, имам искривена кичма, спондилоза на вратот и калцификати scratch
Треба да одам секој ден на физикална, прво 10 дена ласерска па 10 дена на магнетна терапија.
Кичмата доле ме боли како последица од вратот, можело да се спушти и до ногата. катастрофа.

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18028
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болки во грбот - спондилоза,`рбет, половина

Пишување by mirecv on 16.11.09 17:01

Аника може ќе ти звучи смешно,но за спондилозата единствен лек е космодискот Smile
Ова од искуство ти го кажувам,и јас имам спондилоза на врат уште од 23-24 годишна возраст,со огромни боллки,никакви таблети не ми помагаа,единсвен спас беа инексии 3-4 дена(кетонал,или аналгин)колку да ми ги смири болките ,и после 2-3 недели се наново...
Пробај и ти,нема што да изгубиш,можеш само да добиеш
avatar
mirecv
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1212
Age : 40
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 18814
Registration date : 2008-08-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болки во грбот - спондилоза,`рбет, половина

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот