Родители и деца

Проблем со кандида

Страна 2 of 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by KAJA on 15.08.08 15:22

i jas istite gi koristev i nisto ! ne pominuva na sekoj pregled-kandida, mislev deka ne mi se tocni rezultatite..ajde pa pisi dali ima efekt Smile
good luck!
avatar
KAJA
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 224
Age : 36
Локација : skopje
Поени : 18957
Registration date : 2008-08-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by Dadi on 16.08.08 12:05

Јас на еден форум читав за вакви домашни лекови и има еден од кој многу жени што го пробале се задоволни ама мене ми е претерано екстремен, чешне лук се засекува на средина се завиткува во стерилна газа во облик на тампон и се става внатре :shoked: со тоа што дел од газата ке остане надвор за да може да се извади потоа.
Јас имам проблеми со кандида и исто не ми поминува или за брзо време се враќа, незнам што да правам.
Исто имам слушнато дека ставаат тампони натопени во јогурт. Ама како што кажав мене ми е преекстремно ова.
avatar
Dadi
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 48
Age : 38
Локација : Скопје
Поени : 18970
Registration date : 2008-07-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by beti 24 on 16.08.08 12:13

сум правела раствор од сода и вода истотака сум користела за измивање и чај од камилица имаат ефект и двете работи, барем јас сум задоволна
avatar
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1057
Age : 34
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 19178
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by kavadarcanka on 18.08.08 19:33

Еве веќе неколку денови ставав тампон натопен во јогурт со АБ култура но ми дојди менструација и незнам дали има ефект кога ќе ми заврши пак ќе продолжам неколку дена а снаа ми од братучед еве вика дека и поминало белото прање
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 19487
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by baby24 on 18.08.08 23:09

Jas imam slusnato od edna drugarka nejze doktor i ima kazano da stava na vloska belo vino i od toa kako navodno se gubela infekcijata.Jas ne sum probala do sega ama moze e efikasno neznam cim doktor preporacuva znaci e dobro.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 19243
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by rich_bitch1 on 24.08.08 15:59

јас во бременоста досега три пати примив канестен и немаше некој посебен ефект.сега ке пробам со чај од камилица се надевам дека колку толку ке помогне
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20453
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by desi on 25.08.08 1:45

i jas imav problem ama toa bese vo 5-6 mes od bremenosta i mi gi prepisaa Nystatin toa se vaginalni i gi ima 15 vo edno pakovanje.Trebase site da gi iskoristam ama veke so desetoto jas veke nemav nisto i gi prektrativ.RB prasaj na lekar inaku jas sum zadovolna od ovie a i se za trudnici i nemaat nikakvi vlijanie vrz bebeto
avatar
desi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 356
Age : 35
Локација : veles
Поени : 19110
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by Kikic on 30.09.08 20:58

Бети напиша:Јас кандида имам цел живот и ја лечам со канестен маст секојдневно ставав ко на бебињава сега после секое пресоблакање што им ставаме павловичева така правев и јас со маста.Кога забременив прекинав. За само неколку дена откако прекинав со маста ми се јави страшна инфекција ама лекарот ни под разно не ми даваше да ставам било каков маст или вагиналети барем првите 3-4 месеци и се миев со концентрат од камилица кој се раствара во млака вода. Нешто како чај да вариш само многу поедноставно и побрзо. Незнам дали го има ова кај нас бидејќи мене ми го донесоа од Германија.
molimte pisi mi kako se vika toj koncetrat .Osum godini nemozam da ja izlecam kanididata sto sve ne sum koristela i ovi sega novive POLYGINAX vaginaleti i posle dve nedeli pak isto
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 19205
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by Viktorija78 on 30.09.08 21:03

Najdobrite vaginaleti na svetot se GINODAKTARIN, toa cudo pravat, prasaj si go ginekologot, a krema TRAVOGEN. Koga bev bremena koristev od Germanija ( mislam i tuka sega gi ima ) za vaginalno ispiranje ,sumeci tableti BIOKLIN, isto i za gradi za rigadi krema BIOKLIN ( ne se mie ).
avatar
Viktorija78
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 40
Локација : Doma
Поени : 18725
Registration date : 2008-09-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by hormonce on 30.09.08 22:41

Помагајте,пукнав више.Ме чеша ненормално веќе 2 недели,но не на цервиксот,само на усните,дури и кондилом ми се појави.Давајте прва помош!
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18983
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by Viktorija78 on 30.09.08 22:57

Hormonce, samo TRAVOGEN, so 2 macakanja,garantirano!
avatar
Viktorija78
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 40
Локација : Doma
Поени : 18725
Registration date : 2008-09-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by hormonce on 30.09.08 22:59

Можам да го најдам во Зегин или некоја друга аптека во Скопје,нели?Знаеш ли одприлика колку чини?Фала ти многу!
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18983
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by Viktorija78 on 30.09.08 23:03

Neznam kaj go ima vo Skopje, kaj nas vo edna privatna apteka go ima, poeftin e od Canesten, ima i vaginaleti, lele so maka imav jas,samo toa me spasi.
avatar
Viktorija78
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 40
Локација : Doma
Поени : 18725
Registration date : 2008-09-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by Kikic on 30.09.08 23:28

kakvi se tie sumeci tableti i kako se rastvaraat dali se koristat so toj irigatorot za ispiranje vnatresno


sega gi najdov na net BIOKLIN tabletite imaat super sostav a baska i
jaka firma se moze da se dobri za niv ne sum slusnala do sega ako mi
pomognat vecno blagodarna ke vi bidam
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 19205
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by biljanag on 01.10.08 10:56

hormonce напиша:Помагајте,пукнав више.Ме чеша ненормално веќе 2 недели,но не на цервиксот,само на усните,дури и кондилом ми се појави.Давајте прва помош!

ако има и црвенило пробај со павловичева маст мене така ми помогна (онаа за бебиња што се користи)
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20637
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by vedrana on 01.10.08 11:39

Ставај тампон натопен во јогурт или кантарион нема да имаш зијан само може да ти помогне.
avatar
vedrana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 585
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Feelings change - memories don’t., but we belive in God
Поени : 19693
Registration date : 2008-03-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by hormonce on 01.10.08 16:51

И павловичева и кантарион,се пробав...денес побарав ТРАВОГЕН во Виола и Биолек,немаа:(
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18983
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by Viktorija78 on 01.10.08 23:22

Kristina Glatkova напиша:sega gi najdov na net BIOKLIN tabletite imaat super sostav a baska i jaka firma se moze da se dobri za niv ne sum slusnala do sega ako mi pomognat vecno blagodarna ke vi bidam
Jas koristev BIOKLIN koga bev bremena, za vaginalno ispiranje, mi pomognaa mnogu. Vaginaletite GINODAKTARIN se mnogu dobri, prasaj si ginekolog! Mislam deka kako jas so se macev... lele, strasno.


hormonce напиша:И павловичева и кантарион,се пробав...денес побарав ТРАВОГЕН во Виола и Биолек,немаа:(
Neka
poracaat, zosto ja nema? Kako da ti pratam? Lele maka e toa! Baraj vo
drugi apteki. Neznam nesto alternativno da ti kazam, mene nisto ne mi
pomagase.
avatar
Viktorija78
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 40
Локација : Doma
Поени : 18725
Registration date : 2008-09-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by hormonce on 02.10.08 11:45

Викторија,а кој е производител на Травогенот,овие овде како од марс паднати,ме препрашуваат по 2 пати што е тоа.Бог да чува!
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18983
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by betavitevit on 02.10.08 17:15

Intendis GmbH-proizvoditel
http://www.thaicraft.com/travogen-cream-isoconazole-antifungal-medicine.html
avatar
betavitevit
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 166
Age : 43
Локација : Skopje
Поени : 19224
Registration date : 2008-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by betavitevit on 02.10.08 17:19

travogen VAG CREME 40GR+7 APPLICATEURS 1 Cream (vaginal) 1.000 mg Isoconazole (SCHERING ΕΛΛΑΣ)
avatar
betavitevit
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 166
Age : 43
Локација : Skopje
Поени : 19224
Registration date : 2008-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by Viktorija78 on 02.10.08 21:02

hormonce напиша:Викторија,а кој е производител на Травогенот,овие овде како од марс паднати,ме препрашуваат по 2 пати што е тоа.Бог да чува!
Hormonce najde li?Momentalno ja nemam doma za da vidam, ne e nasa, stom ja nosat tuka treba i kaj vas da ja ima.
avatar
Viktorija78
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 40
Локација : Doma
Поени : 18725
Registration date : 2008-09-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by hormonce on 04.10.08 16:58

Не ја најдов.Цел град го завртев и многу се нервирам,како може и да не слушнале и тоа познати аптеки.Ако до понеделник не најдам,ќе те замолам да ми земеш од таму,но за тоа на пп.Чекам уште од 2-3 аптеки одговор.Фала ти многу Викторија.
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18983
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by Ilince on 22.10.08 23:24

Lele eve i jas gi citam vasive postovi ova prvpat mi se slucuva makava so kandidava .Se otepav od cesanje samo nadvoresno beli naslagi imam veke pocnaa da se javuvaat lekarot mi rece samo promivki so soda bikarbona i krem nistatin nadvoresno.Zedov samo kanesten krem ama na nego pisuva zabraneto vo bremenost.Lele ke poludam a imav kandida na brisot pred mesec i pol ama bez simptomi i stavav gino-daktarin ama ova sega bilo umiracka.Ve molam pomagajte
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 19533
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by Kinky on 23.10.08 8:41

Ilince, pij po dve casi jogurt na den, sekoj den bez isklucok.
Jas posledniot pat taka ja izleciv kandidata, se zainativ, rekov ne stavam veke vaginaleti. Traese nekolku dena, ama mi pomina (cuk cuk, da ne se vrati).
I mnogu e vazno da se vozdrzis od cesanje. Kolku poveke cesas, tolku poloso pravis.
Jogurtot sodrzi pozitivni bakterii koi bukvalno gi jadat gjlivicite na kandidata. Ova ginekolog mi go ima kazano.
I pozelno e preventivno sekoj den da se pie po casa jogurt na den.

Vo bremenosta e normalno da se javi kandida zaradi hormonalnite promeni.
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19999
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблем со кандида

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот