Родители и деца

Oртопед

Страна 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Re: Oртопед

Пишување by lida on 05.09.09 23:47

ves moze ste platile i vtoriot pat 1000 den ako ve gledal na eho zosto 700 den e ako nema potreba od eho a toa e obicno tretiot pregled
avatar
lida
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 388
Age : 37
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18381
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Ves on 06.09.09 0:00

Секоја чест за стручноста и информираноста на Др. Видоевски немам зборови . Муабетот ми беше за времетраењето на прегледот, сакав подетално нешто да си прашам за детето кога веќе сме таму во рамки на 30 минути се разбира .

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19562
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Ves on 06.09.09 0:03

Во ред е тогаш со цената , и вториот пат имаше преглед на ехо. инаку тој преглед траеше 20минути зш бевме примени подоцна.

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19562
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by winnie the pooh on 06.09.09 0:38

dali znae nekoj tel.broj od majcin dom na koj sto se zakazuva za pregled?
avatar
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 783
Age : 35
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 19215
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Ves on 06.09.09 14:43

Ste bile li na ortoped licno za sebe , drzavno , privatno? Jas mora ad odam da me pregleda nekoj , me bolat i grbot i nozete vo kolenata ..

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19562
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by D-r Lidija Pazdrijan on 06.09.09 14:46

Ves напиша:Ste bile li na ortoped licno za sebe , drzavno , privatno? Jas mora ad odam da me pregleda nekoj , me bolat i grbot i nozete vo kolenata ..
Ves a zosto da ne te vidi Dr.Vidoevski....Pa on ne e samo za deca flower
avatar
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 3132
Age : 47
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 20504
Registration date : 2009-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Ves on 06.09.09 14:49

Да , Лиде , веќе го прашав еднаш , но кај него слободен термин дури по два месеци ќе се најде flower ќе треба што поскоро да одам на преглед .

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19562
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Emilija on 06.09.09 17:46

Јас сум била. Болките во колената што се јавуваат додека дојам се од помалку внес на калциум. Ме болеа на свиткување. Се се среди со редовно пиење на млеко најмалку по 3 шољи на ден. А грбот од доењето нормално е да боли. Разголена и дење и ноќе, се потиш се суши и пак од почеток.
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19839
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Ves on 06.09.09 19:51

За болките во грбот од доењето точно е , и разголени и свиткани , а за дефицит на калциум во организмот -јас секој ден внесувам и млеко и млечни продукти и тоа домашни од кои калциумот уште подобро е апсорбиран од страна на организмот. Ќе видам на преглед што ќе ми речат .почнав и да вежбам ( орбитрекот мм ми го пренесе в дневна да се удирам од него па да ми текне ) .

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19562
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by karolina on 07.10.09 8:51

vcera bevme na prv ortopedski preged za Mila vo Ortomedika kaj Dr Vesna mnogu sum zadovona od nea , a i ona od Mila bila cvrsta kako 4 mesecno bebe se vrti sama bez probem hihi
avatar
karolina
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 296
Age : 39
Локација : doma so sonceto moe
Расположение : srekno najsrekno
Поени : 18498
Registration date : 2008-12-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Sara on 08.10.09 14:46

Каролина а направивте ли ехо на колкчињата, мене другарка ми рече кај што идела во Букурешт д-р и рекол тек на 2 месеци на преглед затоа што претходно уште не биле оформени јадрата?
И јас се мислам каде и кога да закажеме на прв преглед....
avatar
Sara
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1006
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 19284
Registration date : 2008-11-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by JaNiTa on 08.10.09 18:09

nas po raganje vo remedika ne vidoa ednas i na 3 meseci bevme prv pat vo bukurest i ne mu bea oformeni jadrata, pa ni zakazaa na 5 meseci pak. e togas imase oformeni jadra Smile i bese jak prema dr ni dozvolia i sedenje i patkanje, tolku kolku sto saka deteto, bez forsiranje Smile
avatar
JaNiTa
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 385
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18639
Registration date : 2008-12-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by karolina on 09.10.09 13:04

Sara напиша:Каролина а направивте ли ехо на колкчињата, мене другарка ми рече кај што идела во Букурешт д-р и рекол тек на 2 месеци на преглед затоа што претходно уште не биле оформени јадрата?
И јас се мислам каде и кога да закажеме на прв преглед....
da naprvivme za dva meseca pak ke odime na kontrola , Mile e super bebe flower
avatar
karolina
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 296
Age : 39
Локација : doma so sonceto moe
Расположение : srekno najsrekno
Поени : 18498
Registration date : 2008-12-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by zence on 09.10.09 16:23

I vo Bukurest pregleduvaat bebinja? so eho? Ima li guzva kako vo Majcin Dom?
avatar
zence
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 147
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 18939
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Emilija on 09.10.09 16:26

Во букурешт е со закажување по телефон. Ќе ти кажат кој датум да отидеш. Работат и попладне. Кога имаш закажано бебињата што немаат наполнето година влегуваат веднаш, имаат предност. А поголеми од година си чекаат регуларно на ред.
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19839
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by zence on 09.10.09 16:28

Emilija, blagodaram na ekspresniot odgovor. Samo da zemam upat od maticnata lekarka.
avatar
zence
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 147
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 18939
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by kateee on 31.10.09 20:43

vcera bev kaj dr.temelkovski i mi kaza dekam kolkovite na sanja se super no nemala uste oformeni jadra,a sanja ima tocno 6 meseci.dali nekoj znae kolku e loso toa i nekoj sovet.fala vi odnapred.

kateee
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 95
Age : 36
Локација : sk
Расположение : 5
Поени : 17951
Registration date : 2009-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by nelka on 11.11.09 13:23

zdravo ve molam site za sovet oti sum epten vo golema panika i baram sovet od site sto imale ili znaat za nasiot problem.nasata kerkicka denes polni 5 meseci .koga ja nosevme na 2 meseci na kontrola vo stip ni rekoa deka levoto kolkce ne i dobro razvieno.sega ja odnesovme na kontrola na 5 meseci i pak ni go kazaa istoto,no ni dadoa i kaisi da nosime.kutroto dete zalno izgleda vo niv.neznam sto da napravam.po forumite citam deka so vakcvi raboti se pravat mnogu biznisi i greski,bi sakala da go odnesam deteto kaj doktorot vidoevski za koj mnogu od vas imaat dobro mislenje i iskustvo,no ako ni zakaze mnogu podocna da ne se sluci nesto poseriozno so kolkceto na deteto.neznam sto da ptravam,a kaisite se ziva maka i za deteto i za nas.inaku deteto e mnogu veselo sduri saka da sedi i da stoi na noze.koga ke ja rasoblecam preta na site strani...ve molam posovetuvajte me sto e najdobro da napravam.pozdrav do site.
avatar
nelka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 66
Age : 38
Локација : DOMA
Расположение : PROMENLIVO
Поени : 18436
Registration date : 2008-11-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by lila_mk on 11.11.09 14:57

bi te sovetuvala da pobaras i vtoro mislenje ete na pr od dr, vidoevski, i sama rece deka cesto se pravat biznisi na smetka na decinjata. neka go vidi dr. vidoevski pa ke vidis ke si bides posmirena. ili odi kaj nekoj drug doktror tamu vo stip ama obavezno da pobaras vtoro mislenje. so sreka
avatar
lila_mk
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 787
Age : 40
Локација : skopje
Поени : 19016
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Biljana on 11.11.09 19:03

Nie so polni 6 nedeli bevme na oroped. Siper pominavme, Stefani e dobro i silno bebe, barem taka rece ortopedot. Kolkovite se stabilni koskeno formiranje dobro.
Moze da se podsednuva so naslon na 45 stepeni, da se stava na stomak, da se podignuva od lezenje do sednata polozba i poleka vrakanje da legnuva nazad, kako i dopiranje so nozete na podloga.
Kontrola so polni 4 meseci.
avatar
Biljana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1100
Age : 39
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 18308
Registration date : 2009-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by mama on 11.11.09 19:16

nelka напиша:zdravo ve molam site za sovet oti sum epten vo golema panika i baram sovet od site sto imale ili znaat za nasiot problem.nasata kerkicka denes polni 5 meseci .koga ja nosevme na 2 meseci na kontrola vo stip ni rekoa deka levoto kolkce ne i dobro razvieno.sega ja odnesovme na kontrola na 5 meseci i pak ni go kazaa istoto,no ni dadoa i kaisi da nosime.kutroto dete zalno izgleda vo niv.neznam sto da napravam.po forumite citam deka so vakcvi raboti se pravat mnogu biznisi i greski,bi sakala da go odnesam deteto kaj doktorot vidoevski za koj mnogu od vas imaat dobro mislenje i iskustvo,no ako ni zakaze mnogu podocna da ne se sluci nesto poseriozno so kolkceto na deteto.neznam sto da ptravam,a kaisite se ziva maka i za deteto i za nas.inaku deteto e mnogu veselo sduri saka da sedi i da stoi na noze.koga ke ja rasoblecam preta na site strani...ve molam posovetuvajte me sto e najdobro da napravam.pozdrav do site.
Поздрав !ние го имавме истиот проблем.бевме во Штип и докторот ни рече дека треба да му ставаме четири пелени и плус да носи каиши затоа што јадрото на едното колкче не беше убаво развиено.Др.Видоевски ни рече дека јадрата се развиваат од 2 до 8 месец и дека за развивање на јадрата е задолжен Вигантолот.Веднаш по вракањето од Штип сопругот му ја однесе ренген сликата од колкчињата на малиот за да ја види и ни кажа дека колкчињата се во ред.Јас би ти препорачала да го исконтактираш др.Видоевски и да видите што ке ви каже тој.А бидејки и јас сум од Пробиштип,можеш да ме исконтактираш преку пп,ако можам некако да помогнам.
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19560
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by nelka on 11.11.09 23:10

zdravo mama,fala mnogu za sovetot i nie se somnevame deka kako kaj vas i kaj nas e istiot slucaj.se javivme kaj dr vidoevski no ni zakazaa duri na 26 januari.toa e mnogu kasno.utre ke go pobarame za konsultacii za da pokasno ne bide docna ako se ispostavi deka navistina ne e nesto vo red.a vo stip kaj koj doktor go nosevte?nie kaj rambabov.ic ne sme zadovolni zborovite so klesta da mu gi vadis.a na vaseto since togas mu stavija li kaisi?na naseto da,no jas doma gi izvadiv.ste go minale istoto sto nie sega go minuvame i mozes da pretpostavis koja neizvesnost ne maci.fala na site.pozdrav
avatar
nelka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 66
Age : 38
Локација : DOMA
Расположение : PROMENLIVO
Поени : 18436
Registration date : 2008-11-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by mama on 12.11.09 16:19

А имате ли ренген слика?
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19560
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by nelka on 12.11.09 18:39

da imame rentgen snimka.denes bevme kaj doktor siskov i toj istoto ni go rece 4 peleni plus kaisi i kontrokla po eden mesec.mu se javivme na dr vidoevski i iako ni zakaza za 26 januari ,rece so slikata da otide nekoj od nas i da ja kazae tocnata dijagnoza.nie pocnavme so 3 melni i edna svedska.kaisite ne mozeme da gi utrefime.aj pisi kako tocno vi kaza na vas
avatar
nelka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 66
Age : 38
Локација : DOMA
Расположение : PROMENLIVO
Поени : 18436
Registration date : 2008-11-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by mama on 12.11.09 18:44

Abe ista situacija kako nasata.ic da ne se sekiras,se ke bide vo red.I mene taka me isplasia vo Stip.Inaku nie bevme kaj Puzderliski.Stom ke ja vidi Vidoevski slikata ke vi kaze tocna dijagnoza(dokolku ja ila).Vo Stip od 5 deca na 4 davaat kaisi.Pisi sto ke vi kaze Vidoevski za da ne ve mislam!Koga ke ja nosite slikata?
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19560
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот