Родители и деца

Oртопед

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Re: Oртопед

Пишување by baby24 on 11.12.08 13:08

Moze li nekoj da mi go pise brojot od ordinacijata na dr.Vidoevski.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 19223
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by sneze on 11.12.08 13:45

ОРТОМЕДИКА
ул. Христо Смирненски 4/2
тел. 321-4076
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19174
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by baby24 on 16.12.08 18:37

Jas se javiv kaj dr.Vidoevski da zakazam ali prv sloboden termin bese duri na 5.02.2009 i bas mi bese krivo sto tolku kasno pa zakazav zatoa vo Remedika kaj dr.Ivanka.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 19223
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Dothy on 15.01.09 23:38

Aj te molam ako sakash da mi go dades brojot na dr. vidoevski , sakam malata da ja nosam kaj nego.
avatar
Dothy
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 33
Age : 35
Локација : domche
Расположение : fino
Поени : 18989
Registration date : 2008-07-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by mama on 18.01.09 16:04

Ние бевме кај др.Видоевски во петокот.Ептен сум задоволна од прегледот.Докторот е супер.Се ке ти објасни ке ти каже.Немам зборови! Ви го препорачувам на сите!
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19540
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Mimi22 on 18.01.09 16:23

Dothy напиша:Aj te molam ako sakash da mi go dades brojot na dr. vidoevski , sakam malata da ja nosam kaj nego.
Бројот е 02-321-40-76
avatar
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1399
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18670
Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by dina on 26.01.09 15:37

Ние треба да идеме на контрола кај ортопед после 40 дена и се размислувам да одиме кај др. Видоевски со оглед на тоа што многу го фалат сите на форумов.
avatar
dina
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 205
Age : 34
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 18565
Registration date : 2008-10-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by dina on 26.01.09 15:38

Заборавив да прашам дали може некој да ме информира дали е потребен упат од матичен лекар и картончиња за кај др.Видоевски.
avatar
dina
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 205
Age : 34
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 18565
Registration date : 2008-10-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by betavitevit on 26.01.09 16:22

dina напиша:Заборавив да прашам дали може некој да ме информира дали е потребен упат од матичен лекар и картончиња за кај др.Видоевски.
Ne treba upat-privaten doktor e i naplaka okolu 1000-1500 denari za pregled(ne sum sigurna za cenata).
avatar
betavitevit
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 166
Age : 43
Локација : Skopje
Поени : 19204
Registration date : 2008-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Sun on 26.01.09 18:30

dina напиша:Заборавив да прашам дали може некој да ме информира дали е потребен упат од матичен лекар и картончиња за кај др.Видоевски.
одиш на закажано,не ти треба упат ни плави картони само треба парите во зеб и оди слободно Smile
avatar
Sun
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 717
Age : 35
Локација : skopje
Поени : 18751
Registration date : 2008-10-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Bela on 27.01.09 13:44

Малата ја носам во Мајчин дом кај др.Ношпал, си закажувам со упат и плави картончиња, ништо не се плака. Задоволна сум од него.
Сета почит за др Видоевски знам оти и он е многу добар.
avatar
Bela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 526
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 18422
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by MamaMaja on 27.01.09 15:37

Nie odime kaj Vidoevski i mnogu sme zadovolni.
Pogolemite deca goi nosev vo Majcin dom i toa bea strasni maltretirancii
za niv, a i za mene.

Kaj Vidoevski sme na pocetokot na mart i evdaj cekame da vidi cicko
doktor kako sme silni i kako se kacuvame segde i pravime se i sesto!
avatar
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1124
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 18534
Registration date : 2009-01-27

http://www.mmm.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by dina on 27.01.09 20:47

А дали некој знае дали работи и поручек, или во сабота.
И колку време треба порано да се закаже.
avatar
dina
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 205
Age : 34
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 18565
Registration date : 2008-10-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Sun on 27.01.09 22:11

dina напиша:А дали некој знае дали работи и поручек, или во сабота.
И колку време треба порано да се закаже.
mislam deka raboti popladne ama za da zakazes treba 1,5-2 meseci odnapred da se javis bidejki ima premnogu guzva kaj nego
avatar
Sun
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 717
Age : 35
Локација : skopje
Поени : 18751
Registration date : 2008-10-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Kinky on 28.01.09 0:39

Doktorot raboti do 17 casot, a posle 17 e doktorkata.
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19979
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by dina on 28.01.09 13:48

Кај др.Видоевски нема тернин до 17 март, дали некој знае дали е иста ситуацијата и во РеМедика, или тамупобрзо се добива термин, и ако има некој да ми каже како се задоволни од третманот таму.
avatar
dina
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 205
Age : 34
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 18565
Registration date : 2008-10-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by sneze on 28.01.09 13:51

dina напиша:Кај др.Видоевски нема тернин до 17 март, дали некој знае дали е иста ситуацијата и во РеМедика, или тамупобрзо се добива термин, и ако има некој да ми каже како се задоволни од третманот таму.

Во ре медика е екстра и се чека најмногу 1 месец . прашај си по тел. можеш да си закажеш а и да им кажеш ако некој се откаже да ти го дадат тој термин поблиску.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19174
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by MamaMaja on 29.01.09 2:05

dina напиша:Кај др.Видоевски нема тернин до 17 март, дали некој знае дали е иста ситуацијата и во РеМедика, или тамупобрзо се добива термин, и ако има некој да ми каже како се задоволни од третманот таму.

Доколку се јавуваш кај Видоевски почесто може да искрсне некој термин.
Мене пред некој ден ми нудеа термин за наредната недела, јас сама одбрав
почеток на март, бидејќи и покрај тоа што е многу стабилен и трча. сакам
да му види се и одење и табани и ноџиња.
avatar
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1124
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 18534
Registration date : 2009-01-27

http://www.mmm.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Sanja_Ivana on 29.01.09 19:42

Denes bevme na kontrola kaj Dr.Vidoevski, super e Ivana, razvieni i se jadrata, ni kaza kakvi vezbicki da pravime, za 10 dena moze da ja stavam vo dzamper ili dubalo so kocnici, i na kontrola za 2 meseci, sreka odma zakazavme i sloboden termin ima na 30 mart! Taman na vreme Smile
avatar
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 962
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 19733
Registration date : 2008-05-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by dina on 10.02.09 13:14

Вчера бевме на контрола во Ре медика, кај др. Стефановска Иванка и ни кажа дека Марко одлично се развива само повеке да не го ставам да спие на стомачето за да немал криви нозе, а инаку цената на прегледот со се ехо е 1100 ден ама од 15.02. ке има поскапување на цените, така да ке видиме колку ке биде наредниот пат. На повторна контрола треба да идеме кога ке наполниме 5 месеци.
avatar
dina
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 205
Age : 34
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 18565
Registration date : 2008-10-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Jovana's mom on 15.02.09 16:24

Јована го држи главчето претежно на левата страна , ја врти и на десно, ама најчесто, особено кога ја држам во раце забележливо и е главчето навалено на лево! Ортопедот од Штип ни препорача да и ставам ортопедско помагало (крагна). Јас се испаничив! Не сакам да и ставам крагна, како ќе и ја местам, ќе се с`клетисува... Побарав совет од д-р Видоевски на форумов, вели дека крагната не помага ни во случај на кривошија и дека треба да ја види за да каже совет! Се јавив да закажам преглед, има термин дури на крајот на март... Не можам да чекам... Советувајте!!!
Уште нешто, каде се наоѓа Заводот за ортопедски помагала „Славеј“, ако
некој знае нека ми објасни? Ако мораме, ќе треба да одиме таму
avatar
Jovana's mom
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 489
Age : 48
Локација : Kocani
Поени : 19165
Registration date : 2008-07-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by mama X on 20.02.09 21:23

Јас би ти препорачала да одиш кај проф.Каревски. Многу е поефтино од другите а има и некои поволности при второ одење итн. Сепак професор е поискусен е. Јас најмногу му верувам. Моето дете не би го однесла кај ниеден друг ортопед.
П.С. Сум соработувала со многу ортопеди.
avatar
mama X
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : O.K
Поени : 18265
Registration date : 2009-02-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Berta on 21.02.09 13:50

Jovana's mom напиша:Уште нешто, каде се наоѓа Заводот за ортопедски помагала „Славеј“, ако некој знае нека ми објасни? Ако мораме, ќе треба да одиме таму!


Zavodot Slavej se naoga vo blizina na zavodot za zaposluvanje vo Kapistec.Se odi so avtobus 57,ako slucajno nemas svoe sopstveno vozilo.Stom stignes do zavodot za zaposluvanje ,prasaj i sekoj ke ti kaze kade e .Ti posakuvam zdravje za malata i sto poskoro da bide se kako sto treba
Berta
avatar
Berta
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 168
Age : 51
Локација : Germanija
Расположение : odlicno
Поени : 18566
Registration date : 2008-10-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Eva Marija on 21.02.09 14:20

Jovana's mom напиша:Јована го држи главчето претежно на левата страна , ја врти и на десно, ама најчесто, особено кога ја држам во раце забележливо и е главчето навалено на лево! Ортопедот од Штип ни препорача да и ставам ортопедско помагало (крагна). Јас се испаничив! Не сакам да и ставам крагна, како ќе и ја местам, ќе се с`клетисува... Побарав совет од д-р Видоевски на форумов, вели дека крагната не помага ни во случај на кривошија и дека треба да ја види за да каже совет! Се јавив да закажам преглед, има термин дури на крајот на март... Не можам да чекам... Советувајте!!!

Doktorkata shto raboti so Dr. Vidoevski e dobra i struchna isto kako i doktorot. Pojdi kaj nea, isto kako da si bila kaj nego. BTW jas ja nosam kjerka mi kaj nea. Mnogu ubavo objasnuva i navistina e struchna. Pozz.

Eva Marija
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 151
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : top
Поени : 18970
Registration date : 2008-08-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Natasa981 on 08.03.09 17:08

lele jas kasnam.Ami Sara e veke 2 meseci i edna nedela zosto nikoj ne mi kazal deka treba porano da ja odnesam
i kade sega da zakazam?

Natasa981
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 9
Age : 37
Локација : Kavadarci
Поени : 17880
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот