Родители и деца

Oртопед

Страна 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Re: Oртопед

Пишување by sneze on 03.12.08 14:29

О душиче .неможеш ли да дојдеш до Скопје, на приватен да одиш .Знам дека е мачно со дете да патуваш. А јас не те разбрав др. видоевски е од штип или работи во скопје. Ама да знаеш дека детето ќе биде во ред ќе видиш мало е, се брзо им поминува. Само нервозата е голема те разбирам потполно.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19174
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by mama on 03.12.08 14:37

Др.Видоевски работи во Скопје,приватен ортопед е.Имам закажано кај него ам дури на 16 јануари.
Страв ми е да не излезе нешто сериозно ова.И на една моја внука и дадоа каишки да носи во четвртиот месец,таа воопшто не ги носеше и потоа на контролата докторот и рекол е сега се е во ред(не му кажаа дека не ги носела)
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19540
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by vecki on 03.12.08 14:39

Mama ne se sekiraj toj doktor da ne vi kaza i od kaj nego kaisite da gi zemete ? mene kako mala mi rekle deka ednata noga mi e podolga za dva santima pod hitno operacija ama sreka na majkami familijata se poveke doktori pa ja ubedile da ne me pravi operacija pak ke recam sreka za mene inaku sega ke bevvistina so razlicni noze pobaraj poveke mislenja vidi sto ke ti kazat
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20840
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by sneze on 03.12.08 14:42

Супер што ќе одиш на приватен . Тие највеќе обврнуваат внимание и повеќе знаат зошто се интересираат за својата работа . Ќе видиш дека не е ништо А 16 ти не е далеку и ништо нема да се случи до тогаш со твоето најмило . Уживај.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19174
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by sanja-ve on 03.12.08 14:45

mama напиша:Во Штип, во здравен дом одиме, оти ние сме од Пробиштип и овде немаме ортопед.Јас се надевам дека се ке биде во ред,ама се нервирам.Прошлиот пат сите деца ги лечеше со пелени а сега сите со каишки.Од шест дечиња на пет им даде каишки.Па има ли смисла? Ко демек на сите нешто им фали.
na ortopedija li vo stip bevte?
koj dr go gledase?
mozebi go znam oti jas tamu ucev sredno
a vi kazaa li za kaj dr.vidoevski kolku e cenata na pregled od prilika ili pa mozebi nekoj drug sto odel znae
avatar
sanja-ve
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 365
Age : 33
Локација : veles
Расположение : odlicno
Поени : 18440
Registration date : 2008-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by verce on 03.12.08 14:46

I kaj mene edna prijatela i dale kaifcinja da nosi deteto.Nosese 1 mesec na kontrola i uste trebase da gi nosi ama taa na svoja raka gi trgna duri i sirok povoj ne i stavase.Sega detenceto e 14 meseci go nema noseno na kontrola a detenceto si proodi ubavo.Jas da bev me bese strav i kesi gi nosese kaicinjata ili ke gonosev kaj drugi lekari nakontrola a taa nisto.Ama dobro e sega rabotata si odi detenceto e ako nema podocna problemi znaci nebilo za kaiski a mu gi nametnale ,konsultacija so poveke lekari jas za toa sum.Moite kaj trojca ortopedi gi imam noseno za mislenje ama sekade bese pozitivno deka e se vored.
avatar
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 32
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 20240
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by verce on 03.12.08 14:49

i nie vo Stip odime i mojata prijtelka kaza deka i na nejze vo Stip i gi dale kasinjata .Moze ne treba da kazam ama ke si zemam za sloboda i ako tolku mnogu go falat deka e iskusen i star lekar dr.Rambabov vo Stip zapocnal na sekoe vtoro dete da dava kascinja.
avatar
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 32
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 20240
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by mama on 03.12.08 14:50

Мора така...Многу ме нервира што докторите си прават бизнис од тугата мака.
Сестрата која што работи тему ни рече дека таа можела да ни направи “услуга“ и да ни даде каиши за само 400 денари и потоа тие пари ке ни ги врател фондот.!?
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19540
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by verce on 03.12.08 14:52

Izvini kaj koj lekar bevte?
avatar
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 32
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 20240
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by mama on 03.12.08 15:22

Кај Панчо Пуздерлиски бевме.Ама воопшто не сум задоволна.

А инаку за кај Видоевски прегледот чини 1000 или 1200 денари, не сум сигурна.Ама ако треба и 5000 ке дадам само да ми каже што и како да правам и да ми објасни убаво се.
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19540
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Sister on 03.12.08 16:21

Мама без нервози златна,знаеш и сама дека и јас имав мака со ортопедите во Штип.Ќе видиш дека др.Видоевски ќе ти каже дека се е во ред. :big hug:
avatar
Sister
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 930
Age : 42
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 19144
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by mama on 03.12.08 16:37

Ама навистина многу луге се жалат од ортопедите во Штип,не знам во што е работата?
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19540
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by verce on 03.12.08 16:49

mama напиша:Кај Панчо Пуздерлиски бевме.Ама воопшто не сум задоволнa.
E kaj toj bas ne sum bila toj raboti vo sredi.Jas zadovolna sum od dr.Zoran Siskov,i od kaj dr.Saso vo petor sto raboti.
avatar
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 32
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 20240
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by rich_bitch1 on 04.12.08 19:32

mama напиша:Ама навистина многу луге се жалат од ортопедите во Штип,не знам во што е работата?

кај кого го носеше во штип?
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20433
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by mama on 05.12.08 11:45

Леле луге!!! Како да не се лутам и да не се нервирам?! Па овие во Штип блага веза немаат.Си прават лугето бизнис и си шиткаат ортопетски помагала како да се чоколадца!!!Аууууу!
Ја однесе денеска мм сликата од ренгенот на Леон кај Др.Видоевски.И знаете ли тој што кажа? Дека се си е во ред со колкчињата на син ми и дека нема потреба ниту од пелени ниту од ортопедски помагала.
И ајде кажете ми како пак да го однесам син ми во Штип кога на здраво право дете сакаа да му стават каишки?
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19540
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by sneze on 05.12.08 12:01

Ма ти реков јас дека е се во ред. Само ако можеш за други работи носи го на приватен лекар . ако треба и доаѓај во скопје
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19174
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by mama on 05.12.08 12:20

Снеже веке не ни планирам да го носам во Штип.Му кажав и на маж ми.Си го носиме детето само на приватни во Скопје и готово.Па ова е луда работа! Од ум ме помести човекот.Не знаеш какви се мисли ми поминаа низ глава.
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19540
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by moja Ina on 05.12.08 12:52

Ова ме подсети на искуството на мајка ми со мене. Кога сум имала само еден месец ме однеле во Штип на контрола и таму констатирале дека едната нога ми е крива и ми ја ставиле во гипс. Сраќа што без престан сум вриштела и мајка ми не можела да издржи , се потпишала, ми го извадиле гипсот и ме однеле дома. Тоа време имало некој доктор Какаш во Кратово, ме однеле кај него и се воспоставило дека имам бубулица на палчето и кога ќе ми се допреле ножињата (тогаш не моткале во фишек) од болка едното сум го вртела настрана. Несакам ни да помислам што можело да се случи да ме лечеле докторите во Штипската болница.
avatar
moja Ina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 617
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 19714
Registration date : 2008-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by baby24 on 10.12.08 18:24

Koj znae kolku cini pregledot kaj dr Vidoevski???
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 19223
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by baby24 on 10.12.08 18:28

A ima li nekoj sto go nosel bebusot vo remedika na ortoped i kaj koj doktor?
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 19223
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by sneze on 10.12.08 18:31

JAs go sin mi vo re medika i ima samo edna doktorka - dr. Stefanovska Ivanka Specijalist za ortopedija. i e mnogu dobra dok.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19174
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by baby24 on 10.12.08 18:33

Sneze a kolku plakas za pregled tamu?
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 19223
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by sneze on 10.12.08 18:36

За преглед беше 1500 а за ехо мислам 2800 така нешто беше
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19174
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by sneze on 10.12.08 19:00

Извини грешка голема .За преглед и за ехо беше 1100 ден . ама сега е покачено. Најубаво прашај во Ре медика
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19174
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by elench on 10.12.08 22:59

baby24 напиша:Koj znae kolku cini pregledot kaj dr Vidoevski???

Baby24 pregledot zaedno so eho kaj dr Vidoevski e 1000 denari. Nie bevme pred eden mesec i mnogu sme zadovolni od doktorot.
avatar
elench
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 26
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 18483
Registration date : 2008-10-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Oртопед

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот