Родители и деца

Биоенергија

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Биоенергија

Пишување by biljanag on 04.07.08 15:44

има неколку познати биоенергетичари кои со својата моќ помагаат на многу луѓе за различни болести
татко ми имаше големи болки во рамото носеше лепенки имаше трпнење и сл но со биоенергија и неколку пати одење се е минато
братучед ми одеше за синусите а дада ми за мигрената

дали имате вакво искуство?

има и истражувања со кои се сака да се открие на кој начин сето ова функционира

biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 16927
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Биоенергија

Пишување by Irena Trajkovska on 04.07.08 15:50

Во Сончев Зрак Велковски е добар биоенергетичар.Се наоѓа кај главната капија на МВР

Irena Trajkovska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 385
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 15446
Registration date : 2008-06-20

Пишување by BaMbYnA on 07.07.08 9:21

oki sega ke vi kazam jas ....svoe iskustvo Ko sum bila mala od golemi temperaturi i zapalenie na usi imam dobieno bronhitis koi mi nastitil na vidot i imav starbizam ( koga muskulite na ocite s epoolabuvaat i ko rastes muskulite poveke se labavi i ocite ti izgledaat strasno edno natamu edno onamu ) momentalno se e ok ideka napraviv operacija vo Nov zeland sto znaci e 100% uspesna e sega da s enavratam za binergijata me nosea vo srnice ili crnice neznam bas deka ebv mala ke prasam za podetalni info ke vi kazam ..... od toa osekav jako golema toplina na glavata no kaj mene se bese neuspesno ko odev vo drzavna na ocno kaj bosnakova odma pozna deka naocarite ne sum gi nosela i deka vidot mi e namalen e sega ima ne vikam ne na nekomu mu pomaga mene mi odmogna a sum slusnala pomagalo za kicma i reumi i sl deka taka moite ko bev 5 god me mkneea po toa ..e ednas se sekavam i go imase na tv deka opominuva i znae kade ima voda i sl ............ sigurno znaete za sto zboruvam

BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Локација : Melbourne
Поени : 15746
Registration date : 2008-05-04

Пишување by BaMbYnA on 08.07.08 2:39

izvinete devojki ne bilo vo srnice crnice ko sto mislev jas hahah bilo kaj stara zeleznicka nekade a toa e pred dobri 15 g sega mzoe da e i na drugo mesto Smile

BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Локација : Melbourne
Поени : 15746
Registration date : 2008-05-04

Пишување by mamicka211 on 23.08.08 23:49

јас гледав еднаш на телевизија еден пејач тино,тој лечел со биоенергија и однапред знаел што те болел,а имаше и една емисија за него,само што не разбрав како може да се дојде до него,или како може да се контактира,па ако некој знае нека каже

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 15630
Registration date : 2008-05-12

Пишување by vecki on 24.08.08 0:11

знам дека е велешанец а има ординација во скопје а каде точно незнам

vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 17150
Registration date : 2008-05-05

Пишување by mamicka211 on 25.08.08 15:31

дајте кој знае нека пише или ако се има некој што знае за него да се праша ,било како.однапред сум ви благодарна

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Расположение : радосно
Поени : 15630
Registration date : 2008-05-12

Пишување by Natasa2000 on 25.08.08 15:43

Здраво, девојки супер стр. за сите нас
како помош на темата можам да ви кажам дека во Битола има еден турчин, кој лечи со Биоенергија. Последно во мојата зграда се всели девојка од америка која специјално дојде во Битола само за своето дете за кај Турцинот,,, инаку девојката беше по потекло од Скопје, и како таа што изјави 2 години со ред иди во мк само за тоа и има успех.

Natasa2000
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 38
Поени : 15277
Registration date : 2008-07-24

Пишување by zence on 05.09.08 9:46

Баш вчера имаше реклама во некој дневен весник за Тино и за неговото ЦД со исцелувачка музика, мислам дека има и веб страна.

Рекламата е во Шпиц од 04,09,2008 , ама жалам не го имам веќе весникот па да Ви ја пишам веб страната.
Инаку имам слушнато пофални зборови за Филев, работи некаде кај Педагошка и за Ласте мислам во Маџари

zence
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 147
Локација : Skopje
Поени : 15229
Registration date : 2008-08-24

Пишување by sonja28 on 05.09.08 18:13

toj Tino ima web strana mislam deka e www.konstantin.com.mk

sonja28
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Локација : MKD
Поени : 15181
Registration date : 2008-08-11

Пишување by sonjamfk on 22.09.08 15:41

sum bila na bioenergija i sum zadovolna. se zavisi dali ste sketptik ako ste nema pomos.

sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Поени : 15978
Registration date : 2008-07-28

Пишување by Kiki on 19.10.08 18:04

[quote="zence"]Баш вчера имаше реклама во некој дневен весник за Тино и за неговото ЦД со исцелувачка музика, мислам дека има и веб страна.[/quot

Тино е многу скапчија, мислам ми рекоа 2000 денари третман. Ако навистина му е дадено од бога да има таква енергија и да им помага на лугето, тогаш не треба да заоѓа со цените за еден третман. Многу е лесно да го одереш човек земајќи му пари кога си има мака

Kiki
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 973
Расположение : :)
Поени : 16033
Registration date : 2008-05-15

Пишување by verce on 19.10.08 18:20

I mene ne mie jasno zosto si naplatuvaat so tarifnik taka netreba.Vo Hrvatcka sum slusala za eden iscelitel Braco i na nova go imase site govorat deka ima fajde od Makedonija so avtobusi odat e toj ne naplatuva samo buket cveke mu se nosi.Mnogu im pomagal na parovite sto nemaat deca.A za toj Tino sum gledala dokumentarec.

verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 16550
Registration date : 2008-02-15

Пишување by Daki on 19.10.08 18:40

Jas licno ne sum imala iskustvo vo vrska so ova. Znam deka vo denesno vreme e dosta aktuelno. Normalno pokraj onie sto vistinski pomagaat, postojat i lazni bioenergicari. Tino da i jas sum go gledala na tv, najverojatno pomaga, no imam slusnato deka eden tretman mu cini 20 evra. E sega za zdravje vo red, aj da dades, ama tarifa da se ima zosto??? Koga veke ja imaa taa mok neka pomaga i neka mu ostavaat koj kolku ima. Neznam moze i ne sum vo pravo. Sto mislite vie zenski???? :hmm

Daki
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 547
Поени : 15175
Registration date : 2008-08-27

Пишување by sonja colakova on 19.10.08 21:36

јас пред три години бев кај Тино имав проблеми со левиот колк од породувањето. Ми помогна со 2 тртмани и не ми побара пари туку да оставам ,,да се фати лекот,,. Јас оставив 200 ден.пред 6 месеци пратив една моја клиентка кај него. таа имаше 40 години и бебенце од 2 месеци.Кичмата лом. Се лекувала во Јужна африка, Брисел, Лондон. Овде во Скопје сакаа да ја оперираат. Тино ја среди за 6 недели. исто така не и кажа цена ту оваа му остави многууууу пари.

sonja colakova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 577
Расположение : љубопитно
Поени : 15063
Registration date : 2008-09-14

Пишување by verce on 19.10.08 21:45

Odlicno Sonja stom ima nekoj da ne ispravi deka zemale mnogu pari alal da im e togas.Drugo e ti od blagodarnost da mu dades mnogu ili malku pari kolku tie kef a drugo e tarifa da si ima.Mnogu tesko na red kaj Tino se doagalo.i nebil sekogas vo Makedonija.Jas taka znam

verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 16550
Registration date : 2008-02-15

Пишување by Svetlana on 20.10.08 12:30

Ќе сака ли некој да ми даде информации за Тино кај се наоѓа - немам слушнато до сега за него.
Може на MP , да не не искара Админ за реклами.

Svetlana
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 527
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 15185
Registration date : 2008-08-15

Пишување by Sister on 20.10.08 12:37

јас имам лошо искуство од биоенергија,и сега ми е многу страв од тоа.сигурно човекот е бил некој измамник,ама ми го препорачаа,поверував и сега не би го повторила истото.

Sister
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 930
Локација : источно од рајот
Расположение : зошто си ме мајко родила..
Поени : 15454
Registration date : 2008-07-19

Пишување by Kiki on 20.10.08 23:01

јас лично сум била неколку пати кај различни биоенергетичари,сум одела и на акупунктура. На многу луѓе им помага тоа. Кај мене немаше никаков ефект. Или јас сум некој чуден изрод или.........???? а не е дека сум скептик, баш се надевав дека ќе имам подобрување.

Kiki
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 973
Расположение : :)
Registration date : 2008-05-15

Пишување by Kinky on 21.10.08 8:39

Kiki напиша:
Тино е многу скапчија, мислам ми рекоа 2000 денари третман. Ако навистина му е дадено од бога да има таква енергија и да им помага на лугето, тогаш не треба да заоѓа со цените за еден третман. Многу е лесно да го одереш човек земајќи му пари кога си има мака
Bas taka.
Toj sto saka da pomogne, nema da zarabotuva od tugjata maka. Zaradi takvite sarlatani, lugeto stanuvaat skeptici i ne znaat komu da veruvaat.

Licno, nemam iskustvo so bioenergija i skeptik sum.

Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Локација : во земјата на чудата
Поени : 16289
Registration date : 2008-08-26

Пишување by zence on 21.10.08 8:59

Еден колега од работа тешко заболе 5 стадиум рак и оди на хемотерапија и многу тешко ја поднесуваше. Дозна за некоја жена во Куманово која лечи со биоенергија и вели дека му е многу подобро, му се вратила и боја на лицето и на контрола му рекле дека има подобрувања. Не велам дека го лечи од рак но многу му помага да ја поднесе хемотерапијата. Поточни информации за жал немам, ако некој има потреба би можела да прашам.

zence
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 147
Поени : 15229
Registration date : 2008-08-24

Пишување by Nate_David on 21.10.08 9:05

imalo nekoj vo sk do gratska bolnica IVAN Iscelitel go imam slusano a i na internet go ima lecel od se psorijaza,spondiloza,rak,zuenje usi,migrena.........i mn dr. raboti na mm eden kolaga od rabota mu go kazal odel kaj nego so samo tri tretmani i lekuval ne zemal pari ustvari ovaj od kumanovo bil a idel vo sk vo vtornik,cetvrtok i sabota ima li nekoj slusnato i da mi kazi dali navaistina lecel...

Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1166
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 15554
Registration date : 2008-07-10

Пишување by Maja on 21.10.08 9:21

И јас немам искуство со биоенергија, го имам гледано и Тино и Ѓорѓи Филев на ТВ, ама некако повеќе му верувам на Ѓорѓи. Сакам да се јавам да прашам дали лекува од спондилоза. Тоа не мачи веќе со години :cry: Се и сешто пробавме и никако да ја излечиме :cry: Се надевам ќе ни помогне...

Maja
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 487
Registration date : 2008-04-14

Пишување by macush88 on 23.11.08 22:58

луѓе мислам дека е во психата. ако силно веруваш во нешто и сам со медитација можиш да си помогниш. ако веруваш дека друг може тогаш верувај дека само можеш и навистина ќе се случи. имаше една поговорка ако нешто навистина силно посакуваш целата вселена ќе скова заговор тоа да се оствари( или така нешто) значи верувајте си во себе и се ќе ви биди на дланка

macush88
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 309
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 15118
Registration date : 2008-08-19

Пишување by Anika on 11.12.08 13:50

Откако се породив имам страшни болки во кичмата, цело време ме боли грбот а добивам обавезно еднаш неделно и мигрена. ако има некој искуство со ова ве молам пишете ми подетално каде да се обратам, зошто не познавам никој што работи со биоенергија. Кај Тино ми е некако страв да одам, гледав на ТВ дека ги хипнотизира пациентите а тоа ме плаши. Не би сакала да ме хипнотизираат.

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Расположение : кисело весело
Поени : 15083
Registration date : 2008-12-05

Пишување by Sponsored content Today at 18:41