Родители и деца

Што е обавезно во вашата ташна?

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by biljanag on 01.07.08 15:31

новчаник со пари картичките лична карта и возачката мобилниот
кармин бомбончиња фишермен пенкало марамчиња улошки наочари кеса

сакам мали ташни па некогаш и ова не ми го собира
хахахахахахаха
:napred devojko 🆒 :napred devojko

кога сум на свеченост кармин мобилен возачка пари лична карта
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19877
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by ivi on 02.07.08 22:23

Novcanikot,licnata karta,telefonot,naocari za sonce,klucot od doma,i neseser so labelo,rimel,sjaj za usta.Zatoa sekogas nosam golema tasna,a mala samo za vecerno izleguvanje.
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18625
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by Emi on 02.07.08 22:31

моментално немам моја, ја делам со Милена хахахаха
Мобилниот, влажни марамици, павловичева, памперс, нешто за грицкање.....немам ташна, моментално сум со торба хихихихи
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20436
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by wisna on 02.07.08 23:18

Секогаш носам ранец со мене а таму ми е дневникот најчесто а додека телефонот и парите во џеб.
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19152
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by lola on 02.07.08 23:28

ехеее што се нема во мојата чанта, почнувајќи од палома марамчиња, влажни марамчиња, една влошка во секое време, паричник, орбит, несесер со огледалце, лабело, молив за очи, цигари, клучеви, мобилен...
и во целиот овој хаос, најсмешна сум кога ми ѕвони мобилниот...нема шанси да го ископам, како да пропаднал во бунар без дно... Very Happy
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 19476
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by sashka26 on 02.07.08 23:56

Slicno kako Emi,si nosam ranec so pampersi,vlazni maramici,cucla,voda....A koga izleguvam bez Marija skromno mi e tasniceto:pari,mobilen,cigari,klucevi i olips bonboni.
avatar
sashka26
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 399
Age : 41
Локација : macedonia
Поени : 18578
Registration date : 2008-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by мама Биби on 05.07.08 13:40

До пред некое време и јас шетав со торба и си ја делев со Јана Very Happy
сега шетам со ташна ама пак ми е голема зашто пак си ја делам со Јана Very Happy
појкрај моите ситници за мене што се( сјај за уста, мобилен , огледалце,орбит бомбони,новчаник, палома и слични стварчиња), обавезно има и некоја ситница на Јана и едно блузиче резерва за неа, зошто обавезно се потура со вода сок или сладолед па си се пресоблекуваме Smile Smile Smile
avatar
мама Биби
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 84
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 18566
Registration date : 2008-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by Freya on 12.07.08 12:30

Во мојата ташна е лудница- носам паричник, мобилен, орбит, парфем, и јас како Лола една влошка обавезно имам во ташна, влажни марамчиња, сјај за уста, крема за раце. А орбит и мобилен никогаш не можам да ги дофатам од прва.Smile
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18560
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by mama on 12.07.08 12:53

Да ви кажам нешто... Во женска ташна има се, само ред нема!!! hihi Никогаш неможам да го фатам од прва тоа што ми треба. А во ташната задолжително носам новчаник,мобилен,паломи, влажни марамчиња(мало паковање), орбит мастики-зелени,ги обожавам,сјај за уста, лабело,очила за сонце и обавезно огледалце!!! Е сега, освен овие работи обавезно ке се најдат и некои други ситници кои што само ми сметаат, ама никако не доага ред да ги извадам. Се си викам ајде ке ми се најдат.
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 18800
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by Nate_David on 12.07.08 20:17

isto i kaj mene e taka nikogas ne mozam da najdam sto sakam no sekogas imam novcanik mobilen paloma ili vlazni maramcina a mozi i dvete ogledalce dezodorns sjaj za usni stegac za kosa i mastiki sekogas razlicni i toa e od mojata podvizna apteka
avatar
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1166
Age : 31
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 18504
Registration date : 2008-07-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by rich_bitch1 on 12.07.08 20:22

изгледа на сите ни е хаос во ташната.мобилен,пари и клучеви ставам во ташна само пред да излезам,а инаку нонстоп имам огледалце,сега на жешково влажни марамици,сјај за усни,пенкало,а да и од како останав бремена обавезно ми стои и здравстената книшка во ташна
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 19693
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by vedrana on 17.07.08 8:40

1.Novcanik
2.Cigari
3.Ocila za sonce
4.Vlazni maramici
5.Pudra
6.Cesel
7.B6
8.Cafetin
9.Analgin
10.Klucevi od doma od rabota
11.Sjaj za usta................................i dr. vo zavisnost od situacijata, se menuvaat nekoi od ovie raboti so drugi flower
avatar
vedrana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 585
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Feelings change - memories don’t., but we belive in God
Поени : 18933
Registration date : 2008-03-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by kavadarcanka on 17.07.08 9:48

Во мојата ташна е вистински хаос па оти ги менувам ташните зависно од тоа како сум облечена најмногу се нервирам кога префрлам од една во друга. Новчаник, клучеви, двата мобилни, несесер внатре со (кармини, сенки, туш, маскара, пудра, огледалце), улошка, антиперспирант, парфем, паломи,пенкало,здравствена легитимација моја и на ќерка ми, лична карта, и зависно од временските услови и чадор.
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 18727
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by sanja83 on 17.07.08 9:49

1. Мобилен
2. Лабело
3. Новчаник
4. Влажни марамици
5. Чадор
6. Клучеви
7. Една влошка
8. Парфем
9. Пенкало
avatar
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 35
Локација : Macedonia
Поени : 18974
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by Бети on 02.08.08 0:12

прво сакам да кажам дека ич ама ич несакам да носам ташна. Домот ми е полн со спортски ташнички и некоја така малку поелегантна со димензии 20*20см само колку да може цигарите, телефонот и парите да ми ги собере внатре друго ништо.
avatar
Бети
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 95
Age : 35
Локација : Скопје
Поени : 18262
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by obicna on 02.08.08 15:38

Porano non stop nosev tasna a sea poretko. So mene skoro samo klucevi, novcanik i mobilen nosam. Ako izlezam nekade u grad za podolgo ponekad nosam tasna i u nea stavam karmin, ogledalce malo, mobilen, paloma i novcanik i klucevi.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20014
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by bella_67 on 13.08.08 1:52

mobilen,paricnik,apcinja,karmin i ogledalce i parfem
avatar
bella_67
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 30
Age : 50
Локација : skopje
Поени : 18155
Registration date : 2008-08-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by aneta on 13.08.08 7:39

mobilen tel.,labelo za usta,paricnik,ogledalce,parfemceto i sibam segde
avatar
aneta
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 128
Age : 33
Локација : na edno mesto so moeto srcence
Расположение : so vas e super
Поени : 18235
Registration date : 2008-07-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by desi on 15.08.08 22:13

novcanik,licna karta, kluc od doma,mobilen.paloma,vlazni maramcinja,bomboni ili orbit,ogledalo,labelo,parfemce
avatar
desi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 356
Age : 34
Локација : veles
Поени : 18350
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by baby24 on 17.08.08 14:48

Obavezno mobilniot,novcanik,stikce NIVEA i parfem,dr zavisi dali ke imam mesto ne vlecam se so mene.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 34
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18483
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by Svetlana on 17.08.08 15:13

Vo zenska tasna ima se samo edno nesto so tri bukvi.
"RED"

Jas sum pretstavnik na ovie zeni,ni sama ne znam sto se imam u tasna od mobilen,karticki,usb,sminki,vloski, maramici,ocila do zdravstevni kniski od mene , deca .............
hihi
avatar
Svetlana
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 527
Age : 40
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 18135
Registration date : 2008-08-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by lejdi on 17.08.08 15:26

Pred se novcanik,sjaj za usni,molivce,vloski,mobilen,naocari,punac,ogledalce,cesel,klucevi si se drugo sto mislam deka ke mi zatreba toj den posto sekoj den gi menuvam tasnite i taka pravam raspored za sledniot den.
avatar
lejdi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1028
Age : 34
Локација : skopje
Расположение : presrekna
Поени : 18273
Registration date : 2008-08-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by Mimi on 18.08.08 10:48

Ако морам да одберам само тоа што ми е најнеопходно:
паричник, клучеви, мобилен. Ако носам поголема ташна, тогаш полнач, огледалце, кармин, USB, палома, пенкало, чешел...
avatar
Mimi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 286
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 18226
Registration date : 2008-08-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by monice on 18.08.08 10:52

мобилен, пари, клучеви,вода,палома или влажни марамчиња, слики од децата и сопругот.
avatar
monice
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 207
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : Многу добро скоро Одличноооооооо
Поени : 18202
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by Emilija on 18.08.08 10:53

Сега ви пишувам што има во мојата: моливче за уста, креон, маскара, чупалица, кармин, огледалце, клучеви, мобилен, купоните од тинекс, картица за влез на работа, список за работни обврски, полнач за мобилен, 2-3 ЦД од камерата, новчаник и еден куп фискални сметки

Хаос...
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19079
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е обавезно во вашата ташна?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот