Родители и деца

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by mamicka on 26.06.08 11:48

Јас уживам да го менувам распоредот на мебелот по собите ама мм се буни (веројатно зошто тој го дигаVery Happy ). Баш пред некој ден го сменив комплетно во едната соба и добив пофалби од сите домашни, многу им се допаднало
avatar
mamicka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 412
Age : 43
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 19618
Registration date : 2008-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by STAR * on 26.06.08 12:01

И јас сум фрик по тоа, само ми доаѓаат некои нови идеи, порано секој втор викенд го правев тоа и кога ќе се вратеше мм од работа ми се чудел на паметот, ама па сакам да ми биде различно и интересно.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19725
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by sashka26 on 26.06.08 12:21

Sakam da pravam rokadi od ednostavna pricina sto edno te isto mi stanuva monotono.
avatar
sashka26
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 399
Age : 41
Локација : macedonia
Поени : 19218
Registration date : 2008-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by lola on 26.06.08 12:26

и јас сум од тие што сакаат промени, па така нон-стоп ми паѓа нешто на ум како и што да преместам низ дома...на мм обично му се допаѓаат моите идеи и не се буни што го развлечкува мебелот натаму-наваму...
еден ист распоред цело време е стварно монотоно
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 20116
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by biljanag on 26.06.08 14:12

како девојче во мојата соба за да не ми биде се едно исто рокадирав на две недели
е сега е потешко нема место
но затоа некои мали работи што може ги менувам па затоа не ми е монотоно
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20517
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by STAR * on 26.06.08 14:19

Море добро додека само мебелот по дома го преместувам , имам разни идеи во глава и за некои ѕидови по дома, па да не дојде еден ден мм да види разрушено хахахаха
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19725
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by biljanag on 26.06.08 15:05

шала шала ама пола вистина како викаат
свекрвами во младоста има навистина бутнато сама еден ѕид за да премести прозор гледајки го таткои како работел сфатила и и текнало земала руши свекор ми кога дошол морал сирота да и помогне
абе не да се фалиме ама нели ние жените сме повеке иницијатори за вакви работи?! 🆒
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20517
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by STAR * on 26.06.08 15:09

И иницијатори и нормално имаме повеќе сенс за естетика нормално секој според свој вкус, маживе само сакаат маса за да јадат , кауч за тв и кревет за спиење , за што друго ќе се замараат?
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19725
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by rich_bitch1 on 26.06.08 15:38

и јас мн сакам да правам премештај низ дома,само не секогаш ми дозволуват финансиските услови за тоа.мн се радувам кога ке купам некој нов предмет па макар и ситница одма собата ми добива поинаков филинг.сега баш сменивме дел од мебелот,а останатиот малце поинаку го наместивме и се изгледа толку различно и посвежо.чинам да имам пари и мн соби секоја би го уредила во различен стил.
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20333
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by STAR * on 26.06.08 15:39

Епа тоа стално не кочи - финансии, ама што викаш понекогаш и мала ситница , некој украс ти е радост и нов распоред на она што веќе го имаш може да те направи среќна.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19725
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by aleksandra on 28.06.08 17:30

da da taka e star jas obavezno od vreme navreme si kupuvam po nekoi sitnici i mnogu sakam da go menuvam mebelot no i mojot maz se buni hahaha hihihi site se isti
avatar
aleksandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 682
Age : 33
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 19185
Registration date : 2008-06-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by BaMbYnA on 30.06.08 5:17

i jas non stop im menuvam namestaj na moite na tatko mi mu se smaci rece izgovor ke s eizgreba parketot odmnogu mrdanje Smile ova mu e nov azireka ko sto kaza deka oni krevaat pa se neviraat "Smile inaku navlaki menuvamdefenitivno na 2 nedeli Smile
avatar
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Age : 34
Локација : Melbourne
Поени : 19336
Registration date : 2008-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by Emi on 30.06.08 9:25

Сакам ама просторот не ми дозволува, а кога си бев кај мајка ми постојано менувавме, а сега само украсите ги менувам, несакам постојано исто да ми биде ми здосадува
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21076
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by Freya on 01.07.08 19:55

И јас многу сакам да правам премештај низ дома, ама исто како и вашите мажи и мојот се буни, затоа што главно тој дига а јас само придржавам. Нормално е ние жените да сакаме да местиме по дома бидејќи повеќето време сме дома и ни здосадува па сакаме некоја промена. Јас ако не можам да премстам некој дел од мебелот тогаш преместувам барем некоја вазна.
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 19200
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by vesna83 on 08.07.08 11:07

e jas ne sakam da menuvam sakam da sum postojana i ne se naviknuvam lesno na promeni se da si e na svoe mesto bi sakala nekoj enterierist da viknam ama ne od kaj nas i da mi napravi stvarno ludnica doma ama finansii........?????
avatar
vesna83
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 222
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 19120
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by ZZ on 08.07.08 11:13

Ово ми је била главна преокупација прошлих година , док нисмо направили своју кућу..сад немам пуно намештаја, тако сам желела, па самим тим и немам нешто много могућности за размештај..али увек има неки детаљ да се промени и да се нешто дода или одузме..
тренутно су главна декораија Дорине играчке..
avatar
ZZ
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 528
Age : 48
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 20134
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by Nene on 08.07.08 14:41

da odsekogas sumk sakala nesto da izmenuvam vo kukata.kaj nas zasto nema nekoi golemi predmeti sekoja nedela samo nesto razmestuvam.sakam koga e nesto novo i ubavo.
avatar
Nene
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 430
Age : 31
Локација : Daleku od doma
Расположение : Odlicno
Поени : 19217
Registration date : 2008-05-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by mama on 18.07.08 16:40

Обожавам да го менувам распоредот на мебелот и општо на сите украси и ситници што ги имам низ дома(а верувајте ги имам многу). Така се релаксирам а и многу брзо ми здосадува кога се е исто.Сакам такви промени
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19440
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by sonjamfk on 06.08.08 13:55

i jas i maz mi sakame da go menuvame raspored na mebelot. bidejki sme vo kuka imame letna i zimska sema ,najveke ja premestuvame dnevnata , a koga moravme da ja menjame spalnata soba vo druga soba sto da vi kazam ,vojna bese sto kade da stavima , no na kraj se sredivme i rekovme nikogas veke tolkava rokada na namestaj ,ama do koga ke vidime hahhhahhahha
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 54
Локација : skopje
Поени : 19568
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by STAR * on 06.08.08 13:57

Добро е додека се мења распоредот, јас полека удирам на мењање на мебелот ќе ме потепа ммSmile бргу ми се здосадува од работите.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19725
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by Emilija on 06.08.08 14:22

Досега не сум сменила ништо. Уствари уште не сме средени скроз. Уште многу работи имаме да купуваме за да опремиме се како што треба.

А да видите како уредуваме, лудница сме. Го гледаме креветот 5 мин и викаме овде, полемика зошто не таму нема, се сложуваме и крај. Никој после не вика вака требаше или онака.
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19719
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by mamalina on 02.09.08 7:37

Ijas mnogu sakam da premestuvam niz doma,a mm ako se vrti vo ista soba ne se buni ,ama ako nosime od soba vo soba po toa vratite,e togas se buni.
avatar
mamalina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 728
Age : 38
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 18846
Registration date : 2008-08-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by bibe85 on 23.09.08 15:59

јас несакам да менувам многу често може еднаш годишно но не ми смета и ако ништо не е променето јас се навикнувам на работите такви како што се и после ми е тешко доде се навикнам на ново
avatar
bibe85
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1010
Age : 33
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 18801
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by tanja_sr on 26.10.08 20:23

nie deneska go razmestivme mebelot vo edna soba zosto navistina mi e dosadno i monotono . imam potreba od toa premestuvanje zosto ednostavno se custvuvam podobro Very Happy
avatar
tanja_sr
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 118
Age : 42
Локација : strumica
Поени : 18682
Registration date : 2008-09-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by veki22 on 26.10.08 21:01

ne menuvame so ogled deka ni e nov mebelot pred 4 meseci go kupivme seuste ni se dopaga vaka samo sto mi falat uste nekoi raboti za daq bide se komplet
avatar
veki22
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 457
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18747
Registration date : 2008-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот