Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Облека за трудници

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
betavitevit
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 166
Age: 40
Локација: Skopje
Поени: 12439
Registration date: 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Облека за трудници   24.06.08 6:31

Ajde preporacajte kade da kupam nesto za nosenje(da bidat prifatlivi cenite)-nisto ne me sobira. hihi
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14411
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   24.06.08 13:08

Во трговскиот Буњаковец на приземје си купив труднички фармерки за 2000 денари ама ги изнаносев, дури и откако се породив ми се најдоа
Инаку купував ленени панталони со врвка не се трудницки ама ме собраа, и неколку фустанчиња со копчиња од напред ги начекав по 200денари на бит пазар.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13852
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   24.06.08 20:01

среќа што мајка ми е шнајдерка па и јас се научив па почесто си шиев

и на зелено пазарче сум видела тезга за трудници

а највеќе реками за труднички бутици има во теа модерна

[img][/img]
ovie mi se sieni pantoloni

копчињата од напред како ги откопчуваш нагоре така се ослободува место за стомакот
може не се гледа убаво сама се сликав
може да се направат и кратки
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 615
Age: 35
Локација: Skopje
Поени: 12939
Registration date: 2008-03-25

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   24.06.08 20:48

Јас за зимата исто си купив од Бунаковец во подрум едни пантолони сомотски кои си ги изнаносев. За летото купив ленени панталони и горни ленени кошули за трудници од еден бутик што се наоѓа на самата автобуска на бит пазар во близина на 26 јули стоковната. Бутикот е исто за трудници а цените се пониски за разлика од бутиците во буњаковец.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13060
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   24.06.08 21:09

Јас се си позајмив од сестра ми , едни црни сомотски , не знам од кај ги земала ама така поскапички биле и едни комбинизонки за трудници кој обожавав да ги носам.
Вратете се на почетокот Go down
okce
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 232
Age: 39
Локација: Strumica
Расположение: ekstra
Поени: 13442
Registration date: 2007-11-25

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   26.06.08 0:03

Jas sega zasega imam dni farmerki trudnicki od drugarka mi se,1 par pantaloni dobiv poklon od svekrva mi i bluza,i jas si kupiv 1 par tricetvrt pantaloni leneni.Inace ima i eden kup helanki a od sekogas sum sakala kosuli bluzoni seceni kaj gradite ta mi se najdoa sega.I 1 fustan si kupiv i za sega trudna da go nosam i zdrvje Boze i koga ke se porodam.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13060
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   26.06.08 0:10

Окце и јас си земав едно фустанче , она кафеавкото , мислам дека го имам во мојот албум па си го искористив и за после бременоста.
Вратете се на почетокот Go down
okce
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 232
Age: 39
Локација: Strumica
Расположение: ekstra
Поени: 13442
Registration date: 2007-11-25

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   26.06.08 0:34

E bas mi e pogodeno jas imam bogami golemi gradi,a ne gi pokrivam more nek se vide sto mi dal Bog.Samo koga go vidov prv pat zelenata boja me kocese am asuper mi e aj ke se slikam i ke go pokazam.I plus likra i pamuk e prekrasno.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14411
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   26.06.08 11:05

Бутикот за трудници лани го затворија на битпазар, штета имаше ефтини и убави работи
Вратете се на почетокот Go down
betavitevit
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 166
Age: 40
Локација: Skopje
Поени: 12439
Registration date: 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   27.06.08 2:20

A taman se spremav da otidam do bit pazar da vidam sto ima-fala emi na informacijata.
Вратете се на почетокот Go down
mama
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1745
Age: 32
Локација: Под сонцето!
Расположение: Veke ne sum osamena!!!
Поени: 12775
Registration date: 2008-06-14

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   25.07.08 7:06

Јас купив само едни труднички фармерки од PRE MAMA, така мислам дека се викаше бутикот. Ми рекоа дека ке ги носам до крај, ама мене стомакот не ми го собира веке некое време. Затоа пак, си одам на шнајдер и си немам гајле.Си шијам се што си сакам.
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1176
Age: 35
Локација: kavadarci
Расположение: Феноменално
Поени: 12702
Registration date: 2008-07-06

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   25.07.08 7:16

Кога бев бремена почнав да се познавам од кај шести месец, и мајка ми ми соши широки панталони и горе како блуза широка ама на широки рамки за да може одоздола да се носе и блуска, а многу ми се свиѓаше што ластиката на панталоните можиш да ја попушташ и така ги носев се до деветти месец имав два исти такви комплета ама разни бои и многу убаво се осеќав во нив. Па здравје за второ тие пак може да си ги носам, и мислам дека тие се најпрактични пантолони за бремени[/u]
Вратете се на почетокот Go down
marijajovanova
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 88
Age: 30
Локација: kocani
Расположение: :))
Поени: 12228
Registration date: 2008-08-01

ПишувањеПредмет: облека за бремени   01.08.08 0:12

zeni daj kazete kade da kupam ubava obleka za vo bremenosta
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Дежурна форумџика
Дежурна форумџика


Female
Број на мислења: 4100
Age: 32
Локација: Дома си е дома
Расположение: Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени: 13989
Registration date: 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   29.08.08 13:46

Има ли посебни продавници за ваква облека у МК или у обичните продавници има посебни дела за облека за бремени? Тука таа облека е поскапа него обична гардероба, како е кај вас?
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 567
Age: 25
Локација: Bitola
Поени: 12608
Registration date: 2008-05-28

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   29.08.08 14:34

i tuka se poskapi ..jas ne sakav da nosam trudnicki alista a i deka ne mi e golem stomakot si se nosam vo tesni maicki farmercinja so nizok struk tri cetvrti trenercinja si kombiniram so rambovki maiccki..
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Дежурна форумџика
Дежурна форумџика


Female
Број на мислења: 4100
Age: 32
Локација: Дома си е дома
Расположение: Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени: 13989
Registration date: 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   29.08.08 14:53

Mislam deka ima dosta obleka neli sto e stretch material sto isto taka moze da se koristi u vreme na bremenosta, mozno da bide problem so farmerki a tuka ima nesto kako da ne mora da se zakopca... Moze i u MK ima slicno. Eve slika http://www.lovelymama.se/pub_images/medium/step3_191.jpg
http://www.lovelymama.se/pub_images/medium/step2_183.jpg
http://www.lovelymama.se/pub_images/original/bellybeltslide_192.jpg
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13668
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   29.08.08 22:47

и јас немам купено ништо трудничко специјално.поголем дел од брменоста си ја поминав во фустанчинја кои порано ми беа широки а сега баш таман,само старите фармерки никако да ги навлечам .ептен ми станаа тесни
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 783
Age: 32
Локација: doma sme se toplime
Расположение: razigrano
Поени: 12430
Registration date: 2008-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   29.08.08 22:52

Letno vreme e polesno ke natnes na sebe sto i da e, ama mene sega ke me fati zima skoro cela bremenost, moram da najdam nesto soodvetno za na rabota, uniformava nema da me sobira, ne ke sijat specijalna za mene[/img]
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Дежурна форумџика
Дежурна форумџика


Female
Број на мислења: 4100
Age: 32
Локација: Дома си е дома
Расположение: Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени: 13989
Registration date: 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   30.08.08 3:25

A taka sto ke se sijat specijalno poeftino li e nego tie sto gi ima niz prodavnici?
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Муабетџика
Муабетџика


Female
Број на мислења: 2925
Age: 29
Локација: Домче се досадувам
Расположение: најпрекрасно
Поени: 12671
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   30.08.08 4:00

Мимуш се разбира дека е поефтино ако сама си сошиеш..и тоа многу поефтино..
а мислам дека е и подобро да си го направиш тоа што сакаш сама..зашто најдобро ќе ти одговара..
какво сакаш такво ќе си направиш..
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Дежурна форумџика
Дежурна форумџика


Female
Број на мислења: 4100
Age: 32
Локација: Дома си е дома
Расположение: Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени: 13989
Registration date: 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   30.08.08 4:18

Ne pisa dali sama ke si gi sie ili dali na snajder, zato prasav, normalno razbiram i jas ako si sies samata deka e poeftino. Mene me interesira za ako bilo u snajder.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Муабетџика
Муабетџика


Female
Број на мислења: 2925
Age: 29
Локација: Домче се досадувам
Расположение: најпрекрасно
Поени: 12671
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   30.08.08 4:24

Abe Mimus..sepak poeftino e dali sama ili na snajder..
barem za vo prilep znam deka e poeftino..
kaj nas eve otprilika moze da sosies pantolomi ili posiroka bluza od 300 do 500 den a moze i poeftino...kazuvam znaci otprilika..
a vo butik toa nas 1000 den e..
Вратете се на почетокот Go down
desi
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 356
Age: 31
Локација: veles
Поени: 12325
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   30.08.08 6:59

Mimus ti samo bidi trudna i nemoj da se grizis za obleka eve jas sum pri kraj so bremenosta a imam mnogu obleka trudnicka sto ja kupiv a ja nemam obleceno me fati leto i taka go pominav so nekolku fustancinja ili bluzi od mm za po doma pa ke ti ja pratam oblekata da ne trosis mene nema da mi treba poveke!!!hahahahah gledas kako ti se naogjame odma koga ti treba nesto :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1682
Age: 31
Локација: na rabota pa domce i obratno
Расположение: odlicno
Поени: 12458
Registration date: 2008-07-29

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   30.08.08 7:46

Jas kupiv edni pantaloni slicni se na farmerki od bunjakovec od butikot LEA (za trudnici) i toa e se trudnicko so sum kupila.Celo leto go pominav vo fustancija so si gi nosev i pred da mi porasne stomacevo i bluzicki sto pred toa sum si gi nosela,znaci se koristam od oblekata samo farmerkite nemozam da gi nosam drugo se.
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Дежурна форумџика
Дежурна форумџика


Female
Број на мислења: 4100
Age: 32
Локација: Дома си е дома
Расположение: Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени: 13989
Registration date: 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Облека за трудници   30.08.08 7:55

Haha desi. :big hug: Vase znaci kako sto si mislev mozes dosta od taa garderoba sto ti e segasna da pomines. Znaci za farmerkite da si kupam takov stegac i resen problem. Smile
Вратете се на почетокот Go down
 

Облека за трудници

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  ::  :: -