Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Дневни весници и магазини!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
lejdi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1028
Age: 31
Локација: skopje
Расположение: presrekna
Поени: 12248
Registration date: 2008-08-09

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   27.08.08 8:00

Od dnevni ne kupuvame nitu eden,a od nedelni ne se vrakame doma bez "SVET"najtracarskoto spisanie sto postoi.
Вратете се на почетокот Go down
zence
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 147
Age: 42
Локација: Skopje
Поени: 12154
Registration date: 2008-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   27.08.08 10:10

дневен весник купуваме обавезно било Време или Дневник. Преферирам дневник заради ТВ програма за некој сателитски канали и додатоците (здравје, огласи, Теа модерна и обавезно во петок Антена). Во сабота заради додатокот за аута купуваме Утрински весник. Од списанијата купувам секој понеделник Блиц жена.
Вратете се на почетокот Go down
georgina
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 371
Age: 40
Локација: Negotino
Поени: 12135
Registration date: 2008-08-02

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   15.09.08 9:25

Редовно купувам Дневник. порано Теа ама сега со вжДневник оди заедно па обавезно во среда, Убавина и здравје.
Вратете се на почетокот Go down
kejtikejt
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 3
Age: 26
Локација: sekade
Поени: 12000
Registration date: 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   25.09.08 6:23

дневните весници ги читам на нет,а од месечните си купивам Убавина и Здравје
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13207
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   25.09.08 6:41

Од дневните весници ги читам сите (на работа ни носат), од неделните ,,Story,, и ,,Убавина и здравје,, а од месечните ,,Moja beba,, и ,,Бебе магазин,,.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14852
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   28.09.08 17:37

Ovde nazalost ne se prodava ni eden nas vesnik,osven vo pogolemi gradovi kako Frankfurt i.t.n no zatoa na internet gi citam Makedonski Vest,i Vecar obavezno i mnogu drugi srpski vesnici.
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 457
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12082
Registration date: 2008-08-19

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   01.10.08 23:47

vest kupuvam cat pat i svet a i ubavina i zdravje
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1038
Age: 30
Локација: Skopje
Расположение: kako koga
Поени: 12437
Registration date: 2008-08-08

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   03.10.08 23:41

Citam od dnevnive vesnici obavezno vest,vecer i dnevnik.Sega gi citam na internet a letno vreme uzivam negde na piknik na trevicka i togas obavezno zimame dnevni vesnci + forum+globus+svet+skandal-toa sto e izlezeno togas.
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1166
Age: 28
Локација: Prilep
Расположение: interesno
Поени: 12479
Registration date: 2008-07-10

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   03.10.08 23:45

читкам и јас по нешто но на интернет зависи што ме интересира во моментот..порано купував обавезно вест дневен и јоу месечен..
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 953
Age: 31
Локација: veles
Расположение: ubavo..
Поени: 12553
Registration date: 2008-05-27

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   04.10.08 0:47

Jas ..obozavam da citam vesnici i dnevni i nedelni i mesecni i sekakvi!Toa mi e manija!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2072
Age: 36
Локација: so moite dve princezi :))
Расположение: :))
Поени: 12525
Registration date: 2008-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   05.10.08 2:46

JAS SUM ZAVISNIK OD DNEVNITE NOVINI.NO NAJMNOGU GO CITAM VEST.A OD DRUGIVE SVET OBAVEZNO MOJA BEBA DURI BEV BREMENA SEGA LEPOTA I ZDRAVJE .I MISLAM DEKA DENOT NIKAKO NEMOZE DA MI POCNE BEZ VEST I UTRINSKO KAFE PA POSLE DRUGITE OBRSKI.
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1010
Age: 29
Локација: Кичево
Расположение: naj naj srekna
Поени: 12136
Registration date: 2008-08-16

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   07.10.08 2:58

весници во последно време читам на интернет а додека порано обавезно купував вест некако ми е најубав за читање и убави рубрики има а од другите ретко земам
Вратете се на почетокот Go down
Irena Trajkovska
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 385
Age: 36
Локација: Цврсто на земја
Расположение: Супер
Поени: 12371
Registration date: 2008-06-20

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   07.10.08 3:06

Дневните весници сите обавезно насабајле на работа ги читам на интернет,го читам и хрватскиот портал.24 sata.hr, убавина и здравје-македонското издание, хрватскиот Gloria и по некое српско издание како на пример moja beba
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12448
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   07.10.08 3:34

Секоја вечер од семафори купуваме дневник и вест,во петок форум,купувам STORY,свет и моја беба,ги читам весниците секоја вечер пред легнување(морам така, зашто немозам да заспијам) :spie:
Вратете се на почетокот Go down
aneta23
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 170
Age: 35
Локација: chicago,usa
Поени: 11730
Registration date: 2008-10-28

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   06.11.08 12:50

od dnevnite samo Vest,a od mesecnite lepota&zdravje,Joy,ubavina i zdravje
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 556
Age: 37
Локација: mkd
Поени: 11961
Registration date: 2008-10-28

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   06.11.08 20:43

Dnevni vesnici ne kupuvam,gi citam na internet ili na rabota koga imam vreme,a mesecni Joy,Moje Dete i Lepota i Zdravlje
Вратете се на почетокот Go down
Simona's mom
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 571
Age: 37
Локација: Skopje
Поени: 12163
Registration date: 2008-08-17

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   07.11.08 0:38

Дневните весници ги купувам заради прилозите(Теа,Антена,24часа Здравје),од неделните порано Gloria сега многу ретко,и од месечните Моје дете,Bebe понекогаш,У&З,и на маж ми ги читам CKM или FHM Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14021
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   07.11.08 0:41

Дневни весници не купувам, ако начекам кај моите пролистувам. Убавина и Здравје редовно си купувам
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1686
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12159
Registration date: 2008-10-29

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   07.11.08 1:01

kupuvam vest zaradi prilozite sto sleduvaat so niv ponekogas kupuvam i giola ako mi se dopaga poklonot sto go nudat nekogas davaat stavrno dobri raboti a vesnikot im e 100 denari
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13668
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   07.11.08 1:26

марина со каква содржина е тој весник гиола
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14021
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   07.11.08 1:27

Јас мислам дека е Итаљанската Џоја, ако не грешам
Вратете се на почетокот Go down
bica
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1082
Age: 30
Локација: ваму-таму и дома
Расположение: samo za moeto sonce Misel
Поени: 12397
Registration date: 2008-07-15

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   11.11.08 1:57

јас дневни весници читам на работа додека пијам кафе од Вест до Дневник,Време Вечер....абе се има....додека магазин одамна немам купено....ако начекам некаде дали кај фризерката или на козметичар постар број па им зимам ама немам навика да купувам....не дека е скапо ама незнам....можда кога ке останам бремена ке купувам магазини за бременост и деца....ама вака и на интернет доста читам....
Вратете се на почетокот Go down
naivnna
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 433
Age: 31
Локација: skopje
Расположение: taka-taka
Поени: 11694
Registration date: 2008-11-28

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   09.12.08 23:17

i jas citam na internet ama i na rabota sekogas ima nekoj sto kupil dnevnik pa ke go razlistam
Вратете се на почетокот Go down
maca_
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 15
Age: 27
Локација: ohrid
Расположение: i'm so .......
Поени: 11477
Registration date: 2008-12-14

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   14.12.08 15:37

dnevni vesnici ne kupvam,ama na kafe ko ke izlezam za vest se fakam.na internet inace se to mojt da se proverit.a inace joy,ubavina i zdravje,cosmopolitan obavezno.
Вратете се на почетокот Go down
tanjaaa
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 625
Age: 27
Локација: skopje
Расположение: NAJSREKNA NA CEL SVET
Поени: 12054
Registration date: 2008-09-11

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   14.12.08 23:03

svet si go zimam i sa otkako zabremeniv bebe magazin ,moja beba ,moje dete a soprugot kupuva od dnevnite vesnici dnevnik ,vreme i prvo gi citka na rabota pa mi gi nosi
Вратете се на почетокот Go down
 

Дневни весници и магазини!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  ::  :: -