Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Дневни весници и магазини!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
eli
Sexy Girl
Sexy Girl


Female
Број на мислења: 1033
Age: 28
Локација: Скопје
Расположение: Нестрпливо:)))
Поени: 13094
Registration date: 2008-05-03

ПишувањеПредмет: Дневни весници и магазини!   22.06.08 4:21

Женски кој дневен весник го купувате постостојано? А кој месечен или неделен магазин-списание?
Јас секогаш купувам дневен веснок и тоа Вест ми е најдобар и нуди најмногу информации и има рубрики апсолутно од сите области а со него успат ако останало земам и Шпиц, а од магазиниве го купувам Свет (најтрачарскиот хахахаха), Комплетна и Здравје еден српски ама тој не толку често.
Вратете се на почетокот Go down
mama
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1745
Age: 32
Локација: Под сонцето!
Расположение: Veke ne sum osamena!!!
Поени: 12890
Registration date: 2008-06-14

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   22.06.08 4:37

Од дневните купувам дневник, време, понекогаш и вест. Обавезно земам lepota i zdravje,односно убавина и здравје, нели сега го имаме и на македонски. И обавезно Моја беба, весникот е фантастичен, има многу добри информации во него.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13783
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   22.06.08 5:50

дневна штампа слабо у последно време купувам.а инаку ос месечни списанија обавезно земам Убавина и Здравје,и JOY,понекогаш и моја беба и свет.
Вратете се на почетокот Go down
mama
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1745
Age: 32
Локација: Под сонцето!
Расположение: Veke ne sum osamena!!!
Поени: 12890
Registration date: 2008-06-14

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   22.06.08 6:46

леле јас заборавив да го напишам најтрачарскиот магазин, Свет се разбира! :glup:
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 617
Age: 34
Локација: skopje
Поени: 13064
Registration date: 2008-02-24

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   22.06.08 6:59

Јас купував многу списанија порано, ама сега немам време да ги читам. Фала богу што повеќето ги има на интернет па можам нешто да разлистам. И да Моја беба земам постојано па ќе се најде време да потпрочитам нешто
Вратете се на почетокот Go down
ivi
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 664
Age: 27
Локација: Skopje
Расположение: odlicnooooooooooooooo
Поени: 12715
Registration date: 2008-05-06

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   22.06.08 22:01

Vestot go citam najveke od site vesnici,a od spisanija Lepota i zdravje i Joy,a poretko i Avangard.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13175
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   22.06.08 22:04

Вечер најчесто, тука е и Вест поготово секој Пето зашто ми има најдобро средена програма. Од списанија Теа Модерна, Свет и Бебе Магазин.
Вратете се на почетокот Go down
Bu_Bi
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 91
Age: 32
Локација: prilep
Расположение: јупиииииии
Поени: 12561
Registration date: 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   22.06.08 22:06

Читам дневни весници најмногу Дневник и Вест оти на раб ни носат зависи што ќе донесат а од списанијата Скандал,Свет ,Лепота и здравје и сега почнувам и со Моја беба
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 399
Age: 37
Локација: macedonia
Поени: 12668
Registration date: 2008-05-14

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   23.06.08 21:14

Ako kupam dneven vesnik toa e vest,tracarski spisanija ne kupuvam ama ako mi padni v race go razlistuvam(citam),dnevnite vesnici gi citam sekoj den na internet. Bebe magazin koga bev bremena redovno go kupuvav sega se poretko
Вратете се на почетокот Go down
vesna83
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 222
Age: 32
Локација: skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12570
Registration date: 2008-05-31

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   09.07.08 4:06

jas seuste go kupuvam moja beba sekogas ima nesto korisno da procitas a od dnevnite vreme svet koga ke nacekam kaj majka mi i lepota i zdravje
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14526
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   10.07.08 10:10

моја беба обавезно и вест
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2640
Age: 50
Локација: skopje
Поени: 13018
Registration date: 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   11.08.08 21:49

sreka sto gi ima vesnicite na internet, pa so utrinskoto kafe gi razgleduvam. inaku doma nemam vreme za vesnici, ako zemam nekoj vesnik marko vednas mi go zima i go kine, pa morame da rzgleduvame slikovnici za zivotnite, tie sega najveke go interesiraat. inaku dodeka bev bremena moja beba i bebe magazin.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 286
Age: 42
Локација: Skopje
Поени: 12316
Registration date: 2008-07-31

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   11.08.08 22:48

Јас кога забременив почна да излегува Бебе магазин, па бременоста ја поминав со совети и информации од таму. Инаку ми се случува да купам по неколку броја Моја беба (старите броеви што ги даваат на попуст).
Дневни весници читам само на нет, зашто дома нема шанси да седам и да си читам весник.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2700
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 13169
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   11.08.08 22:50

Да интернетот полека ги заменува печатените дневни весници. Гледам дека скоро сите читаат дневни весници на интернет.И јас спаѓам во тие. Кога интернетот ти е секојдневие, само по себе се наметнува...
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1682
Age: 31
Локација: na rabota pa domce i obratno
Расположение: odlicno
Поени: 12573
Registration date: 2008-07-29

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   13.08.08 20:34

porano kupuvavme vesnik ne e bitno koj ke bide ama sega so kom site vesnici gi citam na nego taka da ne kupuvam niso.
Вратете се на почетокот Go down
lejdi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1028
Age: 31
Локација: skopje
Расположение: presrekna
Поени: 12363
Registration date: 2008-08-09

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   27.08.08 8:00

Od dnevni ne kupuvame nitu eden,a od nedelni ne se vrakame doma bez "SVET"najtracarskoto spisanie sto postoi.
Вратете се на почетокот Go down
zence
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 147
Age: 42
Локација: Skopje
Поени: 12269
Registration date: 2008-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   27.08.08 10:10

дневен весник купуваме обавезно било Време или Дневник. Преферирам дневник заради ТВ програма за некој сателитски канали и додатоците (здравје, огласи, Теа модерна и обавезно во петок Антена). Во сабота заради додатокот за аута купуваме Утрински весник. Од списанијата купувам секој понеделник Блиц жена.
Вратете се на почетокот Go down
georgina
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 371
Age: 40
Локација: Negotino
Поени: 12250
Registration date: 2008-08-02

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   15.09.08 9:25

Редовно купувам Дневник. порано Теа ама сега со вжДневник оди заедно па обавезно во среда, Убавина и здравје.
Вратете се на почетокот Go down
kejtikejt
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 3
Age: 26
Локација: sekade
Поени: 12115
Registration date: 2008-09-01

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   25.09.08 6:23

дневните весници ги читам на нет,а од месечните си купивам Убавина и Здравје
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13322
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   25.09.08 6:41

Од дневните весници ги читам сите (на работа ни носат), од неделните ,,Story,, и ,,Убавина и здравје,, а од месечните ,,Moja beba,, и ,,Бебе магазин,,.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14967
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   28.09.08 17:37

Ovde nazalost ne se prodava ni eden nas vesnik,osven vo pogolemi gradovi kako Frankfurt i.t.n no zatoa na internet gi citam Makedonski Vest,i Vecar obavezno i mnogu drugi srpski vesnici.
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 457
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12197
Registration date: 2008-08-19

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   01.10.08 23:47

vest kupuvam cat pat i svet a i ubavina i zdravje
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1038
Age: 30
Локација: Skopje
Расположение: kako koga
Поени: 12552
Registration date: 2008-08-08

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   03.10.08 23:41

Citam od dnevnive vesnici obavezno vest,vecer i dnevnik.Sega gi citam na internet a letno vreme uzivam negde na piknik na trevicka i togas obavezno zimame dnevni vesnci + forum+globus+svet+skandal-toa sto e izlezeno togas.
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1166
Age: 28
Локација: Prilep
Расположение: interesno
Поени: 12594
Registration date: 2008-07-10

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   03.10.08 23:45

читкам и јас по нешто но на интернет зависи што ме интересира во моментот..порано купував обавезно вест дневен и јоу месечен..
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 953
Age: 31
Локација: veles
Расположение: ubavo..
Поени: 12668
Registration date: 2008-05-27

ПишувањеПредмет: Re: Дневни весници и магазини!   04.10.08 0:47

Jas ..obozavam da citam vesnici i dnevni i nedelni i mesecni i sekakvi!Toa mi e manija!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
 

Дневни весници и магазини!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  ::  :: -