Родители и деца

Дневни весници и магазини!

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Дневни весници и магазини!

Пишување by eli on 22.06.08 17:21

Женски кој дневен весник го купувате постостојано? А кој месечен или неделен магазин-списание?
Јас секогаш купувам дневен веснок и тоа Вест ми е најдобар и нуди најмногу информации и има рубрики апсолутно од сите области а со него успат ако останало земам и Шпиц, а од магазиниве го купувам Свет (најтрачарскиот хахахаха), Комплетна и Здравје еден српски ама тој не толку често.
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 18599
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by mama on 22.06.08 17:37

Од дневните купувам дневник, време, понекогаш и вест. Обавезно земам lepota i zdravje,односно убавина и здравје, нели сега го имаме и на македонски. И обавезно Моја беба, весникот е фантастичен, има многу добри информации во него.
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 35
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 18395
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by rich_bitch1 on 22.06.08 18:50

дневна штампа слабо у последно време купувам.а инаку ос месечни списанија обавезно земам Убавина и Здравје,и JOY,понекогаш и моја беба и свет.
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 30
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 19288
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by mama on 22.06.08 19:46

леле јас заборавив да го напишам најтрачарскиот магазин, Свет се разбира! :glup:
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 35
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 18395
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by moja Ina on 22.06.08 19:59

Јас купував многу списанија порано, ама сега немам време да ги читам. Фала богу што повеќето ги има на интернет па можам нешто да разлистам. И да Моја беба земам постојано па ќе се најде време да потпрочитам нешто
avatar
moja Ina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 617
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18569
Registration date : 2008-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by ivi on 23.06.08 11:01

Vestot go citam najveke od site vesnici,a od spisanija Lepota i zdravje i Joy,a poretko i Avangard.
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 30
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18220
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by STAR * on 23.06.08 11:04

Вечер најчесто, тука е и Вест поготово секој Пето зашто ми има најдобро средена програма. Од списанија Теа Модерна, Свет и Бебе Магазин.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 18680
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by Bu_Bi on 23.06.08 11:06

Читам дневни весници најмногу Дневник и Вест оти на раб ни носат зависи што ќе донесат а од списанијата Скандал,Свет ,Лепота и здравје и сега почнувам и со Моја беба
avatar
Bu_Bi
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 91
Age : 35
Локација : prilep
Расположение : јупиииииии
Поени : 18066
Registration date : 2008-06-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by sashka26 on 24.06.08 10:14

Ako kupam dneven vesnik toa e vest,tracarski spisanija ne kupuvam ama ako mi padni v race go razlistuvam(citam),dnevnite vesnici gi citam sekoj den na internet. Bebe magazin koga bev bremena redovno go kupuvav sega se poretko
avatar
sashka26
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 399
Age : 41
Локација : macedonia
Поени : 18173
Registration date : 2008-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by vesna83 on 09.07.08 17:06

jas seuste go kupuvam moja beba sekogas ima nesto korisno da procitas a od dnevnite vreme svet koga ke nacekam kaj majka mi i lepota i zdravje
avatar
vesna83
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 222
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18075
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by Emi on 10.07.08 23:10

моја беба обавезно и вест
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20031
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by sonjamfk on 12.08.08 10:49

sreka sto gi ima vesnicite na internet, pa so utrinskoto kafe gi razgleduvam. inaku doma nemam vreme za vesnici, ako zemam nekoj vesnik marko vednas mi go zima i go kine, pa morame da rzgleduvame slikovnici za zivotnite, tie sega najveke go interesiraat. inaku dodeka bev bremena moja beba i bebe magazin.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18523
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by Mimi on 12.08.08 11:48

Јас кога забременив почна да излегува Бебе магазин, па бременоста ја поминав со совети и информации од таму. Инаку ми се случува да купам по неколку броја Моја беба (старите броеви што ги даваат на попуст).
Дневни весници читам само на нет, зашто дома нема шанси да седам и да си читам весник.
avatar
Mimi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 286
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 17821
Registration date : 2008-08-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by Emilija on 12.08.08 11:50

Да интернетот полека ги заменува печатените дневни весници. Гледам дека скоро сите читаат дневни весници на интернет.И јас спаѓам во тие. Кога интернетот ти е секојдневие, само по себе се наметнува...
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 40
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 18674
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by baby24 on 14.08.08 9:34

porano kupuvavme vesnik ne e bitno koj ke bide ama sega so kom site vesnici gi citam na nego taka da ne kupuvam niso.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 34
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18078
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by lejdi on 27.08.08 21:00

Od dnevni ne kupuvame nitu eden,a od nedelni ne se vrakame doma bez "SVET"najtracarskoto spisanie sto postoi.
avatar
lejdi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1028
Age : 34
Локација : skopje
Расположение : presrekna
Поени : 17868
Registration date : 2008-08-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by zence on 27.08.08 23:10

дневен весник купуваме обавезно било Време или Дневник. Преферирам дневник заради ТВ програма за некој сателитски канали и додатоците (здравје, огласи, Теа модерна и обавезно во петок Антена). Во сабота заради додатокот за аута купуваме Утрински весник. Од списанијата купувам секој понеделник Блиц жена.
avatar
zence
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 147
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 17774
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by georgina on 15.09.08 22:25

Редовно купувам Дневник. порано Теа ама сега со вжДневник оди заедно па обавезно во среда, Убавина и здравје.
avatar
georgina
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 371
Age : 43
Локација : Negotino
Поени : 17755
Registration date : 2008-08-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by kejtikejt on 25.09.08 19:23

дневните весници ги читам на нет,а од месечните си купивам Убавина и Здравје

kejtikejt
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 3
Age : 29
Локација : sekade
Поени : 17620
Registration date : 2008-09-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by Sandra_Anja on 25.09.08 19:41

Од дневните весници ги читам сите (на работа ни носат), од неделните ,,Story,, и ,,Убавина и здравје,, а од месечните ,,Moja beba,, и ,,Бебе магазин,,.
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 18827
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by lela on 29.09.08 6:37

Ovde nazalost ne se prodava ni eden nas vesnik,osven vo pogolemi gradovi kako Frankfurt i.t.n no zatoa na internet gi citam Makedonski Vest,i Vecar obavezno i mnogu drugi srpski vesnici.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 45
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20472
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by veki22 on 02.10.08 12:47

vest kupuvam cat pat i svet a i ubavina i zdravje
avatar
veki22
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 457
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 17702
Registration date : 2008-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by Vesnicka on 04.10.08 12:41

Citam od dnevnive vesnici obavezno vest,vecer i dnevnik.Sega gi citam na internet a letno vreme uzivam negde na piknik na trevicka i togas obavezno zimame dnevni vesnci + forum+globus+svet+skandal-toa sto e izlezeno togas.
avatar
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1038
Age : 33
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 18057
Registration date : 2008-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by Nate_David on 04.10.08 12:45

читкам и јас по нешто но на интернет зависи што ме интересира во моментот..порано купував обавезно вест дневен и јоу месечен..
avatar
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1166
Age : 31
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 18099
Registration date : 2008-07-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by Lili on 04.10.08 13:47

Jas ..obozavam da citam vesnici i dnevni i nedelni i mesecni i sekakvi!Toa mi e manija!!!!!!
avatar
Lili
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 953
Age : 34
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 18173
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дневни весници и магазини!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот