Родители и деца

Дрога

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Дрога

Пишување by wisna on 15.05.09 23:32

Ахх, наркоманијата си постои насекаде околу нас, само оние кои затвориле очи мислат дека не е толку распространета.. јас баш познавам луѓе и ретко кој од нив не пробал нешто, а за марихуана не праам муабет, тоа е веќе и нормално да се проба Very Happy . Познавам и екстремно лоши случаи (хероин), тоа е веќе ужас. Дрога може да се најде во секој момент, но сепак, само ќе кажам очите широко отворени, бидете спремни на се, не затворајте ги очите пред суровоста која демнее наоколу..

А за марихуаната, тоа станува се понормално да се консумира, ама јас да си кажам и те како смрди, не можам да и го поднесам мирисот. Секако дека си има свои штетни влијанија, на пример со претерано консумирање (тука игра улога и долгиот временски период) може да доведе до шизофренија. Штетна, па во однос на хероинот и не е толку штетно.. не знам од медицински аспект каде удира сето ова, ама мислам дека со поместување на моралните граници употребата на марихуаната станува се понормално.. ама смрди беее тоа чудо hihi
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 18897
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дрога

Пишување by fibimk on 17.05.09 13:00

Zalosno za tie sto ja konzumiraat.Licno sum protiv,vo zivot ne sum probala nikakva......nitu planiram bilo koga!Znam osobi koi bile na teski drogi.....i pocinale od pregolema doza.Eden ostavi detence od necela godina,drug dve deca maloletni,a tret navodno se izlece ama ne mi se veruva.....da znaete nego site zabi mu bea ispopadnati,na lice bese crn so podocnjaci......grevota.Eden sograganin pak zaedna so zena mu se fiksaat,pravat falslivi recepti da prepisyvaat Tramadoli i sto uste ne.....a imamat 2 deca...Se cudam socijalnive sluzbi sto pravat......
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18174
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот