Родители и деца

Алкохол

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Re: Алкохол

Пишување by wisna on 15.05.09 23:52

wisna напиша:Пијам премногу ретко, и ако пијам само бамбус. Знам кога ми е доста, ќе ме фати може некогаш и малку повеќе, ама многу ретко пијам. Не ни сакам да пијам често, некогаш знам и со месеци да не се напијам.

Oва болдираново не важи повеќе
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19167
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by bile on 16.05.09 0:30

Кога бев бремена ми се пиеше црвено вино понекогаш,ама не пиев.После бременоста осеќав потреба за вино се напив 2-3 пати (по малце нормално) и ми помина.Сега баш ми се искача со другарки да се почастиме по една водка со боровница.(girls talk) :cheer:
avatar
bile
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 230
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : ok
Поени : 17197
Registration date : 2009-03-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by marijab.d on 12.08.09 16:52

Обожавам алкохол.[/url]
avatar
marijab.d
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 159
Age : 31
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 16868
Registration date : 2009-05-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by EckaGj on 12.08.09 17:28

Одамна не сум пиела џинтоник.Двапати месечко сигурно по 1 чаша пиво на ручек,и понекогаш чаша црвено вино кое посебно го сакам.
avatar
EckaGj
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 928
Age : 37
Локација : Скопје
Поени : 16824
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by Dara on 12.08.09 17:42

Znam da se napijam pivo doma ili vo kafic.Ama ne preteruvam.A i pivoto ne go "smetam" vo zestoko.Samo ti ja gasi zedta i te "relaksira"..
avatar
Dara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 804
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 16933
Registration date : 2009-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by Kat on 16.08.09 11:36

Јас не пијам ништо од алкохол .ММпорано си потпивнуваше ама многу е кавгаџија кога беше напијан сега има 4 год како не пија ништо освен сок :kafe: :svadba:
avatar
Kat
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 237
Age : 47
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 16562
Registration date : 2009-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by elena-d on 19.09.09 11:08

Jas od alkohol mozam da se napijam po edna caska crveno ili belo vino se isto,a maz mi sega voopsto ne pie ne stavil alkohol v usta veke 5 godini zosto mnogu lesno se opiva od 4 piva i toj e gotov.
avatar
elena-d
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 646
Age : 28
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 18191
Registration date : 2008-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by twins_ on 19.09.09 11:56

Samo so dobar rucek ili vecera moze da se izlazam pa da se napijam caska belo vino ili crveno ili caska pivo,
tolku mi e merata oti ne krepam poveke od caska hihi
avatar
twins_
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1046
Age : 41
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 16758
Registration date : 2009-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by Barbie on 23.09.09 3:05

Jas voopsto ne pijam alkohol.Nemozam ni da go pomirisam.

Barbie
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 16872
Registration date : 2009-06-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот