Родители и деца

Алкохол

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Алкохол

Пишување by biljanag on 19.06.08 12:28

во дуќан секојдневно имам разни муштерии
замислете некои од нив кога се враќаат од орање пијат пиво затоа што биле уморни и жедни на ДВА ПАТИ
еден пијаница од селово го најдоа обезглавен дури во соње кај некој манастир и тоа после неколку недели
тетин мој пак се отру
ама тоа е пијана работа!

јас алкохол не пијам освен со скара една чаша пиво, сопругот од едно пиво се опијанува

корисно е да се пие чаша црвено вино, но што пиете вие? da ziveeme :svadba:
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19887
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by sashka26 on 19.06.08 13:54

Sakam da se napijam casa belo vino,sakam koga sum izlezena da se napijam vodka so borovnica,i normalno se sto e umereno ne preci. Drugarka mi sekoj rucek so salata si pivnuva case rakija.
A ovie pogore navedenite bile notorni alkoholicari???izgleda ko nema u glavi ima u nogama
avatar
sashka26
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 399
Age : 41
Локација : macedonia
Поени : 18588
Registration date : 2008-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by biljanag on 19.06.08 13:56

за ракија тетка ми вика секогаш кога ке дојде: дај да оплакну груди!

хахаха
а и нашава баба знае да си пивне
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19887
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by sanja83 on 19.06.08 14:11

Јас обожавам црно вино да си пивнувам понекогаш, ама само една чаша. Мислам дека за секоја жена е добро да пие алкохол, ама по малку, една чаша на ден и ништо повеќе. Тоа го имам прочитано во ревијата Здравје.
avatar
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 35
Локација : Macedonia
Поени : 18984
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by eli on 19.06.08 14:20

Токму така Сања здраво е една чашка црвено вино и јас како тебе во прилики и кога излегувам пијам црвено вино го обожавам тга за југ, а жестоки порано пиев коњак ама веќе не неможам да поднесам жестоко.
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19014
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by sanja_ on 19.06.08 14:24

jas obozavam belo vino no se razbira pijam do odredena merka..4 meseci se nemam napieno alkohol ednostavno mirizbata nemozam da ja podnesam
avatar
sanja_
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Age : 28
Локација : Bitola
Поени : 18643
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by mamicka211 on 19.06.08 23:28

не сум љубител на алкохол и не пијам редовно ,само за некои посебни прилики и славења,а во зависност од пригодата можам една чаша бело вино и тоа може некогаш да е мешано со к.вода,црвено вино и многу малку пиво ако има пица.мм стално се смее ,сите од мојот роден крај пијат само јас не.

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 34
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 18590
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by Emi on 19.06.08 23:50

Порано водка пиев, мноооогу пиев водка секое излегување, сега воопшто не пијам ништо, може пиво понекогаш на ручек
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by BaMbYnA on 20.06.08 7:29

nitu pijam nit probuvam jas ni na svadbata moja ne piev a i mazot mi e isti ko mene tatko mi ne zeza ke sme pravele od pari kaldrama .Ne mi se dopaga ednostavno vkusot nikogas ne mi zabranuvale moite naprotiv mi vikaat zvrcni kazi dali e ubavo vinoto ( pravat doma ) jas da zigleda ubavo hahaha jas strikno juss samo Smile mazot mi ne pie ne go vlece a majaka mi more za rucek odma daj vika rakiice da mi pojde denot Smile
avatar
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Age : 33
Локација : Melbourne
Поени : 18706
Registration date : 2008-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by rich_bitch1 on 20.06.08 13:31

може да се случи да се напијам нешто ама исклучително на некоја слава или свадба,или на излаганје ама и тоа е мн ретко.пиво неможам да поднесам ми има некој грозен мирис.досега што ми било најслатко е ликер од кокос,го пиевме со сестра ми и мм ,кај моите дома на слава,и богами си се опуштивме Embarassed

као тинејџерка само еднаш се имам опиено и никад више,глетката на пијана девојка која особено не знае што прави во моментот не ми се свигја ич
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 19703
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by STAR * on 20.06.08 13:36

Порано кога излагав пиев водка / џус или џин тоник, ама веќе не пијам ни капка алкохол, не можам да поднесам, а и пијам лекарства така да не ни смеам во ниеден случај. Не ми треба алкохол да се расположам и опуштам, само позитивна атмосфера и добро друштво е доволно.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19095
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by lola on 20.06.08 14:11

сакам да се напијам вино или пиво кога ќе излеземе во град или пак на некоја прослава...а некогаш може и на ручек чаша вино или пиво. и само тоа пијам од алкохол, други пијалоци - не
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 19486
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by sunshine on 20.06.08 14:24

Од алкохол и јас кревам рака за вино или пиво со добар ручек или добро друштво но се да биде во граници на нормала.
avatar
sunshine
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 615
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 18974
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by mamicka on 20.06.08 14:42

Од алкохолни пијалаци само бејлис ми се допаѓа и тоа едно малечко чашиче ретко некогаш, пиво или вино ако пие мм една чаша. Не сум некој љубител на алкохол а пијаници презирам
avatar
mamicka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 412
Age : 43
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 18988
Registration date : 2008-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by wisna on 30.06.08 15:17

Пијам премногу ретко, и ако пијам само бамбус. Знам кога ми е доста, ќе ме фати може некогаш и малку повеќе, ама многу ретко пијам. Не ни сакам да пијам често, некогаш знам и со месеци да не се напијам.
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19162
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by biljanag on 30.06.08 15:21

бевме собрани друштво и пиевме со скаракој пиво кој шприцер
јас жедна надигнав заборавив што пијам во моментот скоро села чаша пиво ја испив и почна да ме боли глава после тоа одма две чаши сок и кисела вода и за 10 мин ништо
инаку сигурно би биле интересни пијани којзнае што би правеле
сигурно некој ке ни се смее
хахахаха
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19887
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by Emi on 30.06.08 15:31

се имам опиено и тогаш само се смеам и пеам замислете колку сум смешн, ми се случи последен пат пред две години хихиих пеев од куманово до скопје
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by daniela on 01.07.08 11:43

порано кога бев девојка пиев по некоја пијачка кога излегував, сега не пијам алкохол ни голтка.само сокче.
avatar
daniela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 533
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 19489
Registration date : 2007-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by natali on 01.07.08 15:01

Letno vreme ne pijam alkohol samo sok,a vo zima sakam da se napijam crveno vino-bovin ama samo koga izleguvam
avatar
natali
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 454
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18766
Registration date : 2008-04-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by Бети on 25.07.08 20:54

порано пиев многу чиста водка кога излегував после тоа кога почнавме по кафани пиев узо пред јадење вино црвено александрија по јадење. Инаку секогаш сум за за по една чаша вино после добар ручек или вечера. Пиво не пијам.
avatar
Бети
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 95
Age : 35
Локација : Скопје
Поени : 18272
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by sonjamfk on 12.09.08 9:21

samo vo sveceni priliki i toa pivo ili spricer. ako osetam deka me faka jadam blago i pijam kisela vod. porano so mm si pivnuvavme pivce za rucek, ama so bremenosta ne piev nisto. po poragajot dobiv takihardija taka da i toa ne go pijam sega.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18938
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by solzicka2 on 12.09.08 11:34

pred rucek pijam edna casa rakija,koga izleguvame ili koga sme sobrani drustvo nekade,pijam belo vino,ama sepak znam do kade mi e granicata da ziveeme
avatar
solzicka2
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 112
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : ok
Поени : 18217
Registration date : 2008-07-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by Misticia on 12.09.08 11:58

мислам дека ако некој се испијани неколку пати во годината на слави тој нема да стане алкохоличар но ако некој зема по една чашка на ден а не е свесен дека не треба повеќе утре ќе му се пијат 2 задутре 3 и сам нема да знае кога стигнал до секојдневно пијанење
пиењето е болест

моите родители се алкохоличари и мајка ми доби мозочен удар на 34 години (што се добивал кај млади алкохоличари подоцна прочитав значи од пиењето е)

цел живот ја гледам јас неа место таа мене и пак фамилијата не е задоволна од мене мајка ти е болна не си стигнала да и исчистиш, мајка ти е болна зошто готви сама мајка ти е болна.........

болна е за ум а за тоа ми отиде мене и детството и младоста и факултетот и уште нема престанато да пие и никој нив двајца не им рече децава се млади и треба да живеат

затоа ве молам внимавајте ако пиете да го владеете алкохолот а не тој да ве завладее вас....... здраво ако се има мерка
да не им станите терет и срам на децата

пак ќе кажам алкохоличар се станува несвесно малку по малку а не ако речиш сега свадба е ќе се испијанам - камен да си нема да станеш алкохоличар од еднаш
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 18483
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by hajdi on 12.09.08 11:59

Не сум љубител на алкохол и пијам мн ретко за викенди кога излегуваме и тоа строго џин боровница или водка боровница, и од една часа осеќам дека е подфаќаSmile
avatar
hajdi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 522
Age : 33
Локација : Kicevo
Расположение : odlicnoo
Поени : 18115
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by natasast on 12.09.08 12:19

pijam crveno vino i toa mnogu retko 2-3 pati godisno za nekoj povod ,ne podnesuvam alkohol za sreka i mm nisto ne pie samo sok i koga sme vo drustvo se cudat so mm zosto ne pie barem pivo....ko da moralo alkohol da se pie?!.
avatar
natasast
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 99
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : ok
Поени : 18555
Registration date : 2008-05-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алкохол

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот