Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Добар фризер...?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Maja
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 487
Age: 35
Локација: Skopje
Поени: 12968
Registration date: 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Добар фризер...?   17.06.08 19:26

Драги форумџики, знае ли некоја од вас некој добар фризер тука во Скопје што прави фризури како за невеста, ама да не е многу скап.... Neutral
Вратете се на почетокот Go down
vesna83
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 222
Age: 32
Локација: skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12465
Registration date: 2008-05-31

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   17.06.08 19:42

pa vlatce od leptokarija sto ja sreduva lila stojanovska ako sakas mozam da ti dadam broj dobro raboti i ne e mnogu skap
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 487
Age: 35
Локација: Skopje
Поени: 12968
Registration date: 2008-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   17.06.08 19:45

Си правела Весна ти кај него фризура? Ако го имаш бројот, ќе биде згодно да се јавам и да прашам точно што-како.... Smile
Thanks Smile
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13862
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   17.06.08 19:53

билјана во лисиче идам кај неа уште како девојче супер ми е и не ми се менува знае што сакам

за свадбата и реков дека ке правиме крштевка само па така си поминав поефтино а пак убаво

ако речете невестинска фризура ви наплаќаат и по два пати поскапо ако отидете повторно после некое време и речете дека таа фризура ви се допаднала пак да ви ја направи ке ви ја наплати поефтино!
епа што е разлика-ништо
невестите имаат повеќе пари?
затоа и реков само крштевка правиме на малиот
Вратете се на почетокот Go down
natali
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 454
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12741
Registration date: 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   17.06.08 20:31

Frizura za nevesta ubavo pravi Vojce od Sikret mene mi naplati 3000den zatoa sto bese nedela i dojde samo za mene a neznam vo sabota mislam e duplo poevtino a i togas trebase da odi za Gevgelija pa umrev od strav da ne ne dojde ama dojde i super me napravi a inaku nevestinski frizuri pravat i vo Dior vo Avtokomanda i poevtino e a oni i vo nedela rabotat taka sto cenite se isti sekoj den ako pravite tamu zakazete kaj Ane ona ubavo raboti i ja pravese bratucedkami za svadba ubavo ja napravi
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 399
Age: 37
Локација: macedonia
Поени: 12563
Registration date: 2008-05-14

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   17.06.08 20:58

Sreten Kostic(art) mislam deka e odlicen,ama mislam deka vazi za eden od poskapite
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13070
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   24.06.08 1:41

Е абе слушнав дека Сашо Ексклузив правел добри фризури и тоа по пониски цени, има реклама на А1 мислам.
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 953
Age: 31
Локација: veles
Расположение: ubavo..
Поени: 12563
Registration date: 2008-05-27

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   24.06.08 2:25

nemozam da vi pomognam od veles sum :-)
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13862
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   24.06.08 21:09

JASMINA vo avtokomanda bese porano sega neznam izgleda vo madzari porano koga rabotese doma redici kaj nea bea
Вратете се на почетокот Go down
natali
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 454
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12741
Registration date: 2008-04-21

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   24.06.08 21:13

Biljana jas ziveam vo Avtokomanda neznam za taa frizerka vo momentov najmnogu guzva ima vo Dior i edna frizernica karsi Ohridska banka taa sigurno poodamna e preselena od tuka
Вратете се на почетокот Go down
Irena Trajkovska
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 385
Age: 36
Локација: Цврсто на земја
Расположение: Супер
Поени: 12381
Registration date: 2008-06-20

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   30.06.08 1:39

За невестински фризури супер е Љупчо од МИРАЖ позади студентскиот дом Кузман во Центар
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1166
Age: 28
Локација: Prilep
Расположение: interesno
Поени: 12489
Registration date: 2008-07-10

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   12.07.08 7:30

jas sum od prilep i bas deneska se potstrizuvav kaj acko vo fitnes energi ima dujcan i stvarno ubavo raboti precizno i profesionalno bese 1 i pola god vo skopje rabotese vo studio dior na doobucuvajne
Вратете се на почетокот Go down
natasast
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 99
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: ok
Поени: 12530
Registration date: 2008-05-20

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   13.07.08 1:20

sakam da napravam nesto so kosava da smenam porano bev shatirana bebeska plava i super mi stose e sega sakam pak ,ama neznam kade da odam frizerkata sto me satirase porano se iselila i nemozam adresa da i najdam.Da mi preporacate frizer za shatiranje?
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 759
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: Ја сакам мојата сончка!
Поени: 12993
Registration date: 2008-06-01

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   16.07.08 12:13

Маја, најде ли фризер за свадба?
Јас неколку години се шишав, а после и за свадба таму правев фризура, во Студио Јанкијевиќ, девојката се вика Сања, тоа ти е одма до Бисер. Фризурата беше одлична, и мене ми стоеше и што е многу битно беше во многу убав склоп со венчаницата, а за цена прашај си сега незнам како е може да е малку поскапо, јас само ќе ти кажзам дека мене сите фризери ми бараа 3-4 пати повеќе одошто ваму. А девојката е фризер со добарранг, е е којгоде, ама за невестинска фризура зима нормална цена, за разлика од дургиве мислат ајде сега невеста си, сакаш нејќеш ќе платиш мин. 50 евра, па макар и само реп да ти врзат. Ама нели невеста си!
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 457
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12092
Registration date: 2008-08-19

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   21.08.08 23:48

avangarde neznam za nevestinski frizuri ama za postrizuvanje i za farbanje dobri se
Вратете се на почетокот Go down
ivi
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 664
Age: 27
Локација: Skopje
Расположение: odlicnooooooooooooooo
Поени: 12610
Registration date: 2008-05-06

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   21.08.08 23:59

Trend In se super,mnogu ubavo rabotat,ne samo za frizuri tuku i za sisanje.Pozadi Ramstir se naogaat.
Вратете се на почетокот Go down
Ben10
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 131
Age: 41
Локација: Скопје
Поени: 12087
Registration date: 2008-08-16

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   22.08.08 0:05

Мио и Горан вог се супер - али и многу скапи.
Инаку за Влатче од лептокарија и мене ми ја правеше невестинската фризура и бев многуууу задоволна, но за шминка е екстра!!! Стварно нешто невидено. За шминка и Љупка карши Државна.
Вратете се на почетокот Go down
vesna velkova
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 509
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12336
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   22.08.08 10:14

соник позади броз кафе за се и сешто!!!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
red.mari
ВИП личност
ВИП личност


Female
Број на мислења: 213
Age: 32
Локација: skopje
Расположение: sekogas raspolozena
Поени: 12056
Registration date: 2008-09-13

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   13.09.08 9:36

Ima ako sakas ke ti preporacam paket za nevesta koj sodrzi Frizura,sminka,nadgradba na nokti,i nadgradba na trepki,za 2500den
Вратете се на почетокот Go down
elena petkovik
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 133
Age: 33
Локација: skopje mk
Расположение: ok
Поени: 12375
Registration date: 2008-06-20

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   16.09.08 3:38

Go preporacuvam Miki od Studiotel pozadi josip broz gimnazija!
Frizura i sminka
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1682
Age: 31
Локација: na rabota pa domce i obratno
Расположение: odlicno
Поени: 12468
Registration date: 2008-07-29

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   28.09.08 12:32

Студио КУЛТ во Лептокарија.Дуле се вика дечкото што работи таму ,си ја знае работата и јас сум презадоволна од него.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12430
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   04.10.08 0:49

kaj nas u zelezara ima edno devojce porano rabotese vo OGLEDALO vo aerodrom a sega raboti sama doma mi se cini deka celo Skopje ide kaj nejze i ne e skapdzika
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Elizabeta82
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 52
Age: 32
Локација: Skopje
Поени: 11173
Registration date: 2009-02-19

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   23.02.09 8:54

Kazete nekoj dobar frizer za farbanje isklucivo. Nekoj koj moze da ti ja pogodi bojata
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 962
Age: 31
Локација: Skopje
Расположение: Onaka
Поени: 12978
Registration date: 2008-05-09

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   23.02.09 9:04

elena petkovik напиша:
Go preporacuvam Miki od Studiotel pozadi josip broz gimnazija!
Frizura i sminka

Па нели се вика тој Сашо на студиотел? Тој Мики да не е вработен таму?
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 759
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: Ја сакам мојата сончка!
Поени: 12993
Registration date: 2008-06-01

ПишувањеПредмет: Re: Добар фризер...?   23.02.09 11:40

Sanja_Ivana напиша:
elena petkovik напиша:
Go preporacuvam Miki od Studiotel pozadi josip broz gimnazija!
Frizura i sminka

Па нели се вика тој Сашо на студиотел? Тој Мики да не е вработен таму?

И јас само за Сашо знам од таму, ама па не сум била одамна. Инаку јас кај Сашо одев уште основно кога учев, првиот Студиотел му беше во Ново Лисиче. После претсанав, па пред свадбата пак почнав да одам кај него, ама многу ме изнервира кога се договаравме за фризура за свадба, прво не ми кажуваше каква замисла има, а за цената да не зборам..и Сретен и Сергеј можат да му носат вода на Сашо :hit:
Вратете се на почетокот Go down
 

Добар фризер...?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 5Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -