Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Предлози за женско име!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next
АвторПорака
ripce
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 111
Age: 31
Локација: doma
Расположение: :-))))))))))))
Поени: 11183
Registration date: 2009-03-09

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   03.11.09 10:35

mene mnogu mi se dopaga Dora,dali nekoj znae kakvo znacenje ima imeto
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 378
Age: 37
Локација: Skopje
Расположение: Super esenko
Поени: 10394
Registration date: 2009-09-26

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   03.11.09 10:38

Мене ме асоцира на подарок, од грчки doros. Така на пр. мислам дека Теодор е подарок од Господ (theos = Господ)
Вратете се на почетокот Go down
eli
Sexy Girl
Sexy Girl


Female
Број на мислења: 1033
Age: 28
Локација: Скопје
Расположение: Нестрпливо:)))
Поени: 12999
Registration date: 2008-05-03

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   03.11.09 12:00

Ние полека си се решивме од милион убедувања и предлози, нашата принцезицка да се вика Дарија, најнесекојдневно и необично и ни се свига и на мене и на маж ми Иако свекорми негодува као требало Симона по него бидејки он е Симоин , ама па јас си ја носам и мислам дека јас и мажми имаме најголемо право да си ја крстиме
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 879
Age: 41
Локација: Skopje
Расположение: одлично
Поени: 11095
Registration date: 2009-06-16

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   03.11.09 22:10

Ели, многу убаво име, навистина.
Вратете се на почетокот Go down
Lemate
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 136
Age: 35
Локација: Sweden
Поени: 10027
Registration date: 2009-10-21

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   03.11.09 22:54

Lina
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2515
Age: 24
Локација: Skopje.............na stolce :)
Расположение: zaljubena
Поени: 11006
Registration date: 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   03.11.09 22:57

eli mnogu ubavo ime. inaku mene mi se dopagaat:
andrea matea leonora teodora ana-marija sara nora bojana mihaela
Вратете се на почетокот Go down
eli
Sexy Girl
Sexy Girl


Female
Број на мислења: 1033
Age: 28
Локација: Скопје
Расположение: Нестрпливо:)))
Поени: 12999
Registration date: 2008-05-03

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   04.11.09 1:02

Дијанче баш овие што ги пиша беа во комбинација ама на крај одлуката падна на Дарија
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2244
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: kako vremeto :-))
Поени: 13479
Registration date: 2008-07-28

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   04.11.09 1:07

убаво е Дарија,ми се допаѓа ели!Инаку јас ако имав второ женско ќе се викаше Климентина,многу ми се допаѓа!А и Даријан како машко име ми се допаѓа.Во однос на Симон имам една познаничка што ја крсти малата Симеона,и ми се допаѓа а Симона го има пречесто
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 591
Age: 28
Локација: Skopje
Расположение: Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени: 11397
Registration date: 2009-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   04.11.09 1:24

Nie uste kako decko i devojka dodeka bevme se zezavme i si vikavme: Eden den ako imame kerkicka ke ja krstime Klara. Uste od togas ni se dopadna imeto, i eve, princezata nasa ke go dobie toa ime ) Inace mi se dopagaat:
-Leona
-Aleksis/Aleksa
-Arianna
-Laura
-Kara
-Lana
-Lara
-Bianca

A inace Eli, nema sto da ti se lutat, toa e vasa odluka. Ne ziveeme vo 20ti vek pa da mora po svekorot da se stavi imeto na bebeto. Adeti i obicai MRAZAM! Ziveeme vo drugo vreme, i vo pravo si, kraj kraeva ti go nosis deteto 9 meseci i vie ste mu roditeli, VIE imate pravo da si kazite koe ime go sakate,neli? Smile
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 672
Age: 31
Локација: sk
Расположение: vo neizvesnost:)
Поени: 10674
Registration date: 2009-09-17

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   04.11.09 1:28

i nie mavame nakaj italijanski iminja. Mene mi se svigjaat:
-Laura
-Lana
-Lea
-Eva
-Jana
-Mia
-Ema i
-Klara
Uf, kolku sakam edna princezicka Gospod da mi podari
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13227
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   04.11.09 1:28

Mene favorit mi e Hana, preubavo ime mi e.
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 591
Age: 28
Локација: Skopje
Расположение: Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени: 11397
Registration date: 2009-04-14

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   04.11.09 1:46

Vasidora, imame isti vkus za iminja!! Smile)) Nie po italjanskite sme Smile) i DAJ BOZE da ti podari Gospod edna princezicka pa da si izberis edno od iminjava!!! Smile
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 412
Age: 39
Локација: Tetovo
Расположение: super
Поени: 12973
Registration date: 2008-03-16

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   04.11.09 1:52

Moj favorit IVA
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2515
Age: 24
Локација: Skopje.............na stolce :)
Расположение: zaljubena
Поени: 11006
Registration date: 2009-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   04.11.09 8:08

eli напиша:
Дијанче баш овие што ги пиша беа во комбинација ама на крај одлуката падна на Дарија
hehe bas mi e milo sto se pogodeni vkusovite Smile inaku ubavi se i Klementina Klara Sofija.....ima ima dosta ubavi iminja
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 672
Age: 31
Локација: sk
Расположение: vo neizvesnost:)
Поени: 10674
Registration date: 2009-09-17

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   04.11.09 9:47

Mimi Petreska напиша:
Vasidora, imame isti vkus za iminja!! )) Nie po italjanskite sme ) i DAJ BOZE da ti podari Gospod edna princezicka pa da si izberis edno od iminjava!!!

Cul te gospod mimi, a na tebe ti pozeluvam so lesno do krajot na bremenosta a najlesno na poragjajot dusicke!
Вратете се на почетокот Go down
prettygirl
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 71
Age: 25
Локација: Skopje
Расположение: Nervozno momentalno..
Поени: 10855
Registration date: 2009-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   04.11.09 10:04

Ми се допаѓа името Валентини Smile
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1100
Age: 35
Локација: domce
Расположение: srekno
Поени: 11543
Registration date: 2009-05-04

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   04.11.09 10:08

Mene nikogas na pamet ne mi padnalo imeto STEFANI,
ama na toa padna odluka
Stefani, Nena, Anastasija, Andrea, Antonija
Вратете се на почетокот Go down
adi
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 616
Age: 31
Локација: vamu-tamu
Расположение: koga kako
Поени: 10556
Registration date: 2009-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   04.11.09 10:09

Jas mnogu sakam moeto bebe da se vika Darija ama mm nekako ne saka scratch ama sega ke molcam pa koga ke se porodam i koga ke me prasa kako sakam da se vika ke mu kazam Darija,pa mislam deka ke bide sreken i deka se isto ke mu bide kakvo e imeto.
Вратете се на почетокот Go down
eli
Sexy Girl
Sexy Girl


Female
Број на мислења: 1033
Age: 28
Локација: Скопје
Расположение: Нестрпливо:)))
Поени: 12999
Registration date: 2008-05-03

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   04.11.09 10:53

хахаха добра идеја Ади , после тоа керќичките ке ни бидат имењачки
Вратете се на почетокот Go down
adi
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 616
Age: 31
Локација: vamu-tamu
Расположение: koga kako
Поени: 10556
Registration date: 2009-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   04.11.09 10:58

Obavezno ke vi pisam dali bebeto ke go dobie toa ime.Jas otkako odluciv za Darija sekoe drugo ime mi e nesoodvetno.Mi se dopagase i Dora ili Denisija.....
Вратете се на почетокот Go down
grozde24
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 1
Age: 29
Локација: veles
Поени: 9860
Registration date: 2009-11-07

ПишувањеПредмет: zenski iminja   09.11.09 1:48

mi se dopaga imeto Vanesa pa me interesira dali ima nekoe znacenje
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 715
Age: 37
Локација: Skopje
Поени: 10384
Registration date: 2009-10-30

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   09.11.09 2:52

Site iminja se ubavi na svoj nacin. Na mene mnogu mi se dopagaat nekoi makedonski iminja . No mnogu mrazam koga roditelite gi krstat decata so iminja od spanskite hrvatskite i drugi sapunici katastrofa nemam komentar
Вратете се на почетокот Go down
sole
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 47
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 10582
Registration date: 2009-06-25

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   10.11.09 0:55

Najfavorit mi e Dafina,
a posle toa , Bisera, Kalina i Elena
Вратете се на почетокот Go down
Nebo
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 170
Age: 33
Локација: sekade po malku
Расположение: Ludoo
Поени: 10450
Registration date: 2009-08-06

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   10.11.09 1:02

Da imav zensko ke bese Kalina, a mi se dopagaat i Meglena, Sara, Darija ....
Вратете се на почетокот Go down
NONE-BT
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 230
Age: 33
Локација: tuka negde
Расположение: superiska
Поени: 10774
Registration date: 2009-06-22

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за женско име!   10.11.09 1:04

jas sakam kratki iminja pa eve koi se moi favoriti za zenski iminja:
Ana
Ivana
Jana
Iva
Maja
Ema
Ilina
Вратете се на почетокот Go down
 

Предлози за женско име!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 13 of 15Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -