Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Предлози за машко име!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
bibi
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 34
Age: 33
Локација: ckopje
Расположение: :-)
Поени: 12380
Registration date: 2008-06-15

ПишувањеПредмет: Предлози за машко име!   15.06.08 12:46

zdravo na site.jas sum bremena 24nedela nosam masko bebence,kazete mi nekoe masko ime interesno
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 682
Age: 29
Локација: prilep
Расположение: veselo
Поени: 12510
Registration date: 2008-06-09

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   15.06.08 14:12

luka timotej sergej marko matej simeon ilarion arsenij
mene mi se ubavi epten vakov tip na iminja
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1174
Age: 30
Локација: Melbourne
Поени: 12661
Registration date: 2008-05-03

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   15.06.08 19:08

daniel deka e mk i internacionalno i taka laniram da gi krstam decata mk iminja ama da se internacionalni ne da mi go krstat stojan trajan Smile
Вратете се на почетокот Go down
vesna83
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 222
Age: 32
Локација: skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12445
Registration date: 2008-05-31

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   15.06.08 21:46

jas imav mnogu golema maka so imeto bidejki 9mes. mi kazuvaa deka e zensko voopsto ne razmisluvav za masko ime koga se rodi masko za iznenaduvanje na site pa moze i edna nedela bese bez ime sakav mnogu iminja kako :andrej;matej;angel;marko;david;
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13842
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   15.06.08 22:07

vesna i kaj mene zensko rece dokt ama izleze masko

se dvoumev megu kiril marko ivan
Вратете се на почетокот Go down
vesna83
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 222
Age: 32
Локација: skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12445
Registration date: 2008-05-31

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   15.06.08 22:49

kako ti se vika sinceto moeto se vika marko
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 533
Age: 39
Локација: Skopje
Расположение: super ,odlicno
Поени: 13444
Registration date: 2007-11-20

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   16.06.08 0:37

ангел, андреј, иван, александар,никола,давид, филип,илија,дамјан
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 715
Age: 31
Локација: Macedonia
Поени: 12939
Registration date: 2008-03-25

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   16.06.08 0:58

Filip
Milan
Bojan
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 715
Age: 31
Локација: Macedonia
Поени: 12939
Registration date: 2008-03-25

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   16.06.08 0:59

Klime
Вратете се на почетокот Go down
Bu_Bi
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 91
Age: 32
Локација: prilep
Расположение: јупиииииии
Поени: 12436
Registration date: 2008-06-03

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   16.06.08 0:59

Василиј
Иво
Теодор
Вратете се на почетокот Go down
lola
Twin joy
Twin joy


Female
Број на мислења: 856
Age: 40
Локација: Скопје
Расположение: така
Поени: 13441
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   16.06.08 1:17

vesna83 напиша:
jas imav mnogu golema maka so imeto bidejki 9mes. mi kazuvaa deka e zensko voopsto ne razmisluvav za masko ime koga se rodi masko za iznenaduvanje na site pa moze i edna nedela bese bez ime sakav mnogu iminja kako :andrej;matej;angel;marko;david;


истите имиња и мене ми се мотаат низ глава, само наместо ангел, јас го ставам дамјан. инаку листата ми е иста како оваа на веснаflower
Вратете се на почетокот Go down
bibi
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 34
Age: 33
Локација: ckopje
Расположение: :-)
Поени: 12380
Registration date: 2008-06-15

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   17.06.08 12:01

fala za predlozite,prvoto dete mi se vika David,a sega se dvoumam pomegu Leonid,Dorijan,Darijan,Teon :family:
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 559
Age: 31
Локација: makedonija
Расположение: радосно
Поени: 12545
Registration date: 2008-05-12

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   18.06.08 23:12

владимир,александар,антонио,никола,василиј,георги,георгија
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14401
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   19.06.08 2:59

bibi напиша:
fala za predlozite,prvoto dete mi se vika David,a sega se dvoumam pomegu Leonid,Dorijan,Darijan,Teon :family:

Од предложениве ми се допаѓа Даријан

А јас ако имам син ќе биде Милош
Вратете се на почетокот Go down
radmila11
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 40
Age: 34
Локација: skopje
Поени: 12460
Registration date: 2008-06-02

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   19.06.08 3:03

naj naj ubavi mi se iminjata na mojte dve dusicinjaDimitar(sin mi) i Marko(vnuk mi)
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 617
Age: 34
Локација: skopje
Поени: 12939
Registration date: 2008-02-24

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   20.06.08 10:49

Марко и мене ми е фаворит
Симеон,
Лука,
Константин,
Дино
Огнен
Горјан....
Вратете се на почетокот Go down
eli
Sexy Girl
Sexy Girl


Female
Број на мислења: 1033
Age: 28
Локација: Скопје
Расположение: Нестрпливо:)))
Поени: 12969
Registration date: 2008-05-03

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   20.06.08 10:55

Ако имам машко дете треба според некоја традиција да го крстам Симеон бидејќи со поколенија кај дечкоми во фамилија машките деца се викаат Симеон и Кирил а таткому е Симеон мене ми се допаѓа тоа име ама повеќе би сакала да се вика Лука или Матеј.
Вратете се на почетокот Go down
Ane
Administrator
Administrator


Female
Број на мислења: 2289
Age: 42
Локација: Skopje
Расположение: весело
Поени: 13617
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   20.06.08 11:36

Лука, Матеј, Теодор, Филип, Александар, Давид, Дамјан, Огнен....
Има уште многу
а најомилено - Никола Wink

***********************************************************************************************************************************

Вратете се на почетокот Go down
sonja vasilevska
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 31
Age: 36
Локација: skopje
Поени: 13120
Registration date: 2008-01-19

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   20.06.08 11:42

leon,andrej,antoni,petar,
Вратете се на почетокот Go down
Lili
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 953
Age: 31
Локација: veles
Расположение: ubavo..
Поени: 12543
Registration date: 2008-05-27

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   21.06.08 23:59

David,Petar,Filip,Marko...a najveke od site mi se dopaga Mihail
Вратете се на почетокот Go down
ivi
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 664
Age: 27
Локација: Skopje
Расположение: odlicnooooooooooooooo
Поени: 12590
Registration date: 2008-05-06

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   23.06.08 21:54

Na mene najubavi iminja mi se Gjorgi,Luka i Matej.
Вратете се на почетокот Go down
eva
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 120
Age: 37
Локација: skopje
Расположение: Hmmmm
Поени: 12457
Registration date: 2008-05-30

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   23.06.08 22:00

Mаксим
Мартин
Теодор
Ѓорѓи
Вања
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13050
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   23.06.08 22:10

Доријан
Тео
Леонид
Лео
Лукас
Кристијан
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13197
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   17.07.08 1:52

Ален
Јаков
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1176
Age: 35
Локација: kavadarci
Расположение: Феноменално
Поени: 12692
Registration date: 2008-07-06

ПишувањеПредмет: Re: Предлози за машко име!   17.07.08 1:56

Виктор
Лука
Давид
Леон
Филип
Вратете се на почетокот Go down
 

Предлози за машко име!

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 6Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -