Родители и деца

Гинеколошки преглед

Страна 4 of 15 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Juni08_Andrea on 12.06.08 20:07

eli mlada si kako nema da bide se vo red,ke vidis i pap testot ke bide ok.ajde opusti i ne misli na to. :big hug:
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 41
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19289
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by aleksandra on 14.06.08 0:02

и мене ич не ми се оди се изнаодив за 2 бремености и сега иц не ми се оди имам читано дека рак на матката му треба 2 години за да малигнизира (значи 2 години не е опасен) а рак на градите му треба 5 години па затоа барем на 6 месеци или на 1 год треба да одиме на генеколог и да правиме пап


јас одам кај мимоза капетаноска во прилеп сега работи приватно и
прегледот е 750 + брис 750 ама јас си сум ептен задоволна ми ги водеше
двете бремености и за двете деца дојде да ме породи
avatar
aleksandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 682
Age : 33
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 18405
Registration date : 2008-06-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by biljanag on 14.06.08 9:21

vo manu dali seuste e brisot 200 den?

dobro e sto go donesoa zakonot za eden besplaten pregled taka sekoja zena ke ima sansa za podobro zdravje
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19737
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by rich_bitch1 on 14.06.08 11:39

aleksandra напиша:имам читано дека рак на матката му треба 2 години за да малигнизира (значи 2 години не е опасен) а рак на градите му треба 5 години

ракот ако веќе е појавен во секој случај е малигнен,само завизи во кој стадиум е откриен,ако во првиот или вториот тогаш пак пациентот и има шанса да преживее ама ако дошло до трет мн е веќе потешко.затоа служат тие прегледи.
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 19553
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by aleksandra on 14.06.08 12:51

да така е јас сакав да кажам дека треба 2 год за да дојди тој 3 стадиум ние на училиште викавне малигнизира за третиот стадиум кога ке поцни преку крвта да се шири но таа информација ја го прочитав во весник а весниците не се секогаш за верувајне сакав да кажам дека ако жената на 6 месеци или на 1 год прави пап нема да дојди до тој 3 стадиум ке се открие порано
avatar
aleksandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 682
Age : 33
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 18405
Registration date : 2008-06-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by rich_bitch1 on 14.06.08 13:32

da tuka si vo pravo
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 19553
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by natali on 17.06.08 13:23

Jas prv pat imam pap napraveno pred 5meseci i umrev od strav dodeka mi gi kazaa rezultatite ama sreka se bese dobro a isto i brisevi mi zemaa za na mikrobiologija i so tie se bese vo red a sega skoro ednas nedelno odam na ginekolog pratam folekul i sakam da zabremenam a vo petok treba da odam vo Remedika za da ispitam eden hormon progesteron trebase minatiot mesec vo drzavna ama neznam sto im e na tie nemozelo 21den od ciklus trebalo 3,13 pa potoa 21den a mene doktorot mi vika samo 21den mu treba.I dali znae kakva e labaratorijata t.e kolku se tocni rezultatite od ispituvanjata zatoa sto nekoj vikaat deka labaratorijata im e katasrtrofa nemale vrska so drzavna se bilo pogresno
avatar
natali
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 454
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18616
Registration date : 2008-04-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by biljanag on 27.06.08 14:36

треба пак да идам на редовен преглед бев јануари па кај и да е пак сакам
ама дали знаете дали завршија со реновирање во железничка?
а во ману иста е цената за брис? ~200 ден
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19737
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by vikica on 01.07.08 13:11

zdravo na site, jas odam kaj doktor Goran Antov i epten e super, nikogas ne kreva panika sekogas smireno razgovara i dava soveti za sto i da prasas

vikica
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 1
Age : 40
Локација : skopje
Поени : 18195
Registration date : 2008-07-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by STAR * on 01.07.08 14:23

Каде се наоѓа неговата ординација и дали работи со сини картони?
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 18945
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by ivi on 02.07.08 1:06

Lele,treba da odam jas na ginekolog.Nema da vi se veruva,ama do sega ne sum bila,a mnogu sakam da otidam na pregled ama neznam kade.Aj kazete mi nekoj sto raboti so plavi kartoncinja zasto sakam da otidam denovive.
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18485
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Irena Trajkovska on 02.07.08 11:16

ivi напиша:Lele,treba da odam jas na ginekolog.Nema da vi se veruva,ama do sega ne sum bila,a mnogu sakam da otidam na pregled ama neznam kade.Aj kazete mi nekoj sto raboti so plavi kartoncinja zasto sakam da otidam denovive.
Иви и јас би ти ја препорачала д-р Жаклина Новакова Чочоровска за матичен гинеколог, супер е.
avatar
Irena Trajkovska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 385
Age : 39
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 18256
Registration date : 2008-06-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by ivi on 02.07.08 21:14

A kazimi kade mozam da ja najdam i raboti li so plavi kartoni?
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18485
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Emi on 02.07.08 22:18

Иви и јас барам нов гинеколог оној мојон веќе не работи со плави картони и сега ми треба друг...па женски кажувајте каде има добар гинеколог ама што има склучено договор со фондот
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20296
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Irena Trajkovska on 03.07.08 13:23

ivi напиша:A kazimi kade mozam da ja najdam i raboti li so plavi kartoni?
Ординацијата и се наоѓа кај билна аптека и работи со плави картони.Брисевите на микробиологија тие ги носат.
avatar
Irena Trajkovska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 385
Age : 39
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 18256
Registration date : 2008-06-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by biljanag on 03.07.08 14:15

ivi zosto do sega nikogas ne si bila na gin?
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19737
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by vesna velkova on 06.07.08 1:23

јас одам кај д-р Митановски повозрасен доктор со многу искуство се наоѓа во ѓорче петров.
avatar
vesna velkova
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 509
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18211
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by sonja vasilevska on 06.07.08 1:41

jas odam ka dr Boro Partalovski i da vi kazam mnogu sum zadovolna pred da odam kaj ovoj dr imav 2 abortusa i zamislete predhodniot dr ne znaese od sto mi se slucilo toa odkako otidov kaj dr Partalovski vednas me isprati na detalni ispituvanja se otkri sto e rabotata mi dade terapija i odkako mi dade zeleno svetlo odma si ostanav bremena i fala mu na gospod sega si imam dve prekrasni angelcinja
avatar
sonja vasilevska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 31
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 19015
Registration date : 2008-01-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by lola on 06.07.08 11:02

и јас одам кај др.Боро, негов пациент сум можеби 10 години. баш следнава недела треба да одам кај него да ми земе брисеви...
навистина човекот си ја знае работата
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 19336
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Emi on 07.07.08 8:14

Дали некогаш сте осеќале болка при однос??
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20296
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Lili on 07.07.08 8:20

Emi напиша:Дали некогаш сте осеќале болка при однос??
јас имам осеќано болка при однос и бас во тој периот правев и некои контролни брисеви и испадна дека имам некоја бактерија ,па од воспаление било болката,ама нисто страшно,со антибиотик ми помина и навистина и болка не осеќав после.
avatar
Lili
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 953
Age : 34
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 18438
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Emi on 07.07.08 8:23

мене ми е страв, си викам којзнае што ми е, еве веќе две недели ме боли, морам да видам што е?
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20296
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Lili on 07.07.08 8:33

Emi напиша:мене ми е страв, си викам којзнае што ми е, еве веќе две недели ме боли, морам да видам што е?
па не едобро да одолговечуваш,а две недели не с емалку.Веројатно има некоја инфекција,амане се плаши,ке видиш дека не е страшно.Оди на лекар,јас ке ти го држам стравот :napred devojko
avatar
Lili
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 953
Age : 34
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 18438
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Emi on 07.07.08 10:58

фала лили, ќе одам утре и ќе видиме што е, ќе ви кажам
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20296
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by biljanag on 07.07.08 11:02

еми на золвами и правеа преглед за таа болка при односи и зимаа парченца од матката за преглед потоа пак го повторија прегледот требаше да зима некоја терапија ама и престанаа болките па не отида веќе
не е страшно не се секирај веројатно е минливо
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19737
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 15 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот