Родители и деца

Гинеколошки преглед

Страна 3 of 15 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Maja on 30.05.08 11:58

Знам дека е гужва и закажувам на време, но последниов пат кога требаше срцева реакција да чуеме, на закажано на се, реновираа (ненајавено). Буквално во ходник ми напиша упат за кај друг лекар, во меѓувреме бев и крвна слика правев, па носев на микробиологија бриз, па да ги види резултатите и додека стасам до неа...што....Треба и да ме упати, јас читам на интернет, ама она како матичен гинеколог да ми каже како ќе тераме понатаму. Прва бременост ми е и незнам како оди редот.... Neutral
avatar
Maja
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 487
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 18843
Registration date : 2008-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by rich_bitch1 on 30.05.08 12:46

pa maja gledam deka seuste si vo rana bremenost,mozes da si ja smenis doktorkata,imas parvo da znaes se za bremensota normalno deka si isplasena prv pat ti,i mene mi e,ama kaj mene doktorkata pola saat zbori,de za ishrana,de za patuvanje,za seks vo bremenosta apsolutno se...i sum mn zadovolna
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 19553
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Emi on 30.05.08 22:20

Маја мој совет сменија докторката
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20296
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Silvija on 01.06.08 22:33

Јас одам кај Др.Тасе Цветановски и баш е супер човекот во секој момент е достапен за било какво прашањеи се детално објаснува а и сега веке работи со плави картони така да не би го сменила и би го препорачала за оние што незнаат кај кого да одат.
avatar
Silvija
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 54
Age : 36
Локација : skopje
Поени : 18720
Registration date : 2008-03-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Emi on 01.06.08 22:43

а каде е тој гинеколог Силвија/
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20296
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by eva on 01.06.08 23:09

jas odam kaj dr.Zaklina Cocorovska Novakovska.Raboti so sini kartoni i koga mi zima brisevi ona gi nosi vo klinika ,a ne jas(malku me zacudi Maja sto sama gi nosela)Za rezultati i se javuvam na telefon ili moze pak da odam vo ordinacija.Raboti isto taka so zakazuvanje.
avatar
eva
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 120
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 18352
Registration date : 2008-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Ane on 02.06.08 0:06

јас одам кај д-р Билјана Давчева и многу сум задоволна од неа. Нема договор со фондот и не може со картони, ама сепак неможам да ја сменам.цела историја ми ја знае и многу ми помогна кога се лечев од стерилитет.

***********************************************************************************************************************************

avatar
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења : 2282
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 19509
Registration date : 2007-11-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Maja on 02.06.08 8:39

Изгледа ќе мора да ја сменам докторката
Ева, кај и се наоѓа ординацијата на твојата докторка Чочоровска-Новаковска?
Благодарам
avatar
Maja
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 487
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 18843
Registration date : 2008-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by eva on 02.06.08 14:17

Ordinacijata se vika " Genikologija ,, i se naoga sproti DOS kaj Bilna apteka na parkingot desno.
avatar
eva
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 120
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 18352
Registration date : 2008-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Maja on 02.06.08 14:46

Благодарам Ева
avatar
Maja
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 487
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 18843
Registration date : 2008-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by мама Биби on 02.06.08 17:09

Silvija напиша:Јас одам кај Др.Тасе Цветановски и баш е супер човекот во секој момент е достапен за било какво прашањеи се детално објаснува а и сега веке работи со плави картони така да не би го сменила и би го препорачала за оние што незнаат кај кого да одат.

Силвија кај истиот одиме, кажи колку е супер, јас го обожавам човекот, он е од ретките што секогаш и во секаква ситуација ти обрнува внимание и никогаш нема да те откачи дека сега е зафатен или неможе, и секогаш има време д те ислуша за се што го прашуваш и да ти одговори и многу е позитивен.

Ако некој сака да оди кај него ќе му го пишам бројот во ПП, се наоѓа карши Билна аптека во стамбената зграда во средниот влез,има табла со големи црвени букви пишува Ординација Цветановски.
avatar
мама Биби
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 84
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 18426
Registration date : 2008-05-15

Вратете се на почетокот Go down

maja

Пишување by biljanag on 03.06.08 11:04

odime vo ista zeleznicka ambulanta
no kaj kacarski nema zakazuvanje
sekogas odam porano ili ako e vtora smena pred da pocne i taka si fakam red

inaku renoviraat zosto ke se delat ne se sakaat kacarski i d-rata :boc:

nekoi zeni imaat sram pa zatoa ne idat kaj mazi ginekolozi no ako e podobar?ima mnogu procueni mazi otkolku zeni
pr.dr savo bojovic mislam se vikase ima vo nedelite emisija na bn so prasanja i odgovara inaku ja ima izmisleno pumpata vep za mazite inaku e dr akuser ginekolog i dr skratenki ima svetski poznat e
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19737
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Ane on 03.06.08 11:45

при изборот на лекар ГИНЕКОЛОГ најважно е да има жената доверба во него. не дека ако е маж знае помалку, но ете на некои жени полесно им е да се опуштат кај лекарка ГИНЕКОЛОГ.
инаку лично јас немам проблем дали е маж или жена. Битно ми е да сум задоволна од неговиот начин на работа.

***********************************************************************************************************************************

avatar
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења : 2282
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 19509
Registration date : 2007-11-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by eva on 03.06.08 15:09

ne" Genikologija ,, tuku ,,GINEKOLOSKA ORDINACIJA" i vrsi:
-kompleten ginekoloski pregled
-PAP-kolposkopija-mikrobioloski brisevi
-EXO pregledi i kolordopler na abdominalna i vaginalna sonda
-otkrivanje na rana bremenost
-rano otkrivanje na fetalni anomalii
-tretman na sterilitet
-pregled i EXO na dojki
-kompletni labaratoriski isleduvanja
-CTG-kardiotokografija.
P.S inaku ovie podatoci gi najdov vo Zlatna kniga,tamu ima dr. ginekoloski ordinacii i nivni tel. broevi
avatar
eva
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 120
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : Hmmmm
Поени : 18352
Registration date : 2008-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by eli on 10.06.08 0:06

Денес бев на гинеколог и правев пап тест и ми зема и брисови за на микробиологија, и се измалтретирив таму на микробиологија леле гужва беше невидена ако ви се верува се препушив цигари чекајки да ме викнат да ги дадам брисовите ќе полудев уффф а резултатите ќе бидат готови во среда а од папот за две неделе па ќе ви ги кажам резултатите.
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 18864
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by vecki on 10.06.08 0:16

ич не се секирај се ќе биде во ред а и да има некоја бактерија ќе ја излечиш па на работа
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 19960
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Nene on 10.06.08 0:34

zenski sakam da ve prasam kolku cini eden pregled(pap test i slicno)planiram da otidam denovive pa za sekoj slucaj da si prasam.pozdrav
avatar
Nene
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 430
Age : 30
Локација : Daleku od doma
Расположение : Odlicno
Поени : 18437
Registration date : 2008-05-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by eli on 10.06.08 0:38

Вака сега Бебе пап тестот е бесплатен (мислам дека секаде е веќе бесплатен за секоја жена а порано беше 1200 денари) а за микробиолошки брис е 200 денари 4 бриса, вагинално ехо е 300 денари, колпоскопија 300 денари- ова се цени што јас ги плаќам кај мојот матичен гинеколог.
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 18864
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Nene on 10.06.08 0:45

fala eli za informacijata planiram da odam bez razlika na parite no samo si prasav za da znam .a za kolku vreme stignuvaat rezultatite.fala odnapred.
avatar
Nene
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 430
Age : 30
Локација : Daleku od doma
Расположение : Odlicno
Поени : 18437
Registration date : 2008-05-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by eli on 10.06.08 0:49

Па за пап две недели а микробиолошките за два дена.
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 18864
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Nene on 10.06.08 0:52

ok fala
avatar
Nene
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 430
Age : 30
Локација : Daleku od doma
Расположение : Odlicno
Поени : 18437
Registration date : 2008-05-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by BaMbYnA on 10.06.08 4:51

jas nikogas nemam napraverna pap test zatoa sto mi e sram :( epten sum sramezliva mislam ke mu umram na genekologot od srcev udar znam za kotek sum ama sobiram sila d aodam sledniot mesec :(
avatar
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Age : 33
Локација : Melbourne
Поени : 18556
Registration date : 2008-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by mamicka211 on 10.06.08 19:28

за пап и за редовен гинеколошки преглед плаќав по 2000 ден во систина каде што одам ,ама последно бев кај август или септември па сега кај и да е треба пак да одам и ке видам дали се исти цените,ама без разлика мојот др.не си го менувам,премногу сум задоволна.

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 34
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 18440
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by eli on 12.06.08 18:44

Женски јас ги добив резултатите од микробиолошките брисови и се е во ред немам ни една бактерија и многу сум среќна поради тоа сега само уште пап тестот да е ок и ќе бидам најсреќна ај ќе знам за недела ипол и ќе ве известам.
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 18864
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by rich_bitch1 on 12.06.08 18:47

супер ели баш ми е мило ,сигурно и пап тестот ке биде во најдобар ред
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 19553
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 15 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот