Родители и деца

Гинеколошки преглед

Страна 12 of 15 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next

Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by ZeleniCka on 24.11.08 21:08

Jas denes si zakazav na 4. 12 pregled. Samo da ne dobijam togas mezis...
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 31
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 18640
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Mama Ane on 24.11.08 22:26

Simona's mom напиша:Ане ,зошто толку долго ке чекаш на резултатите од ПАП-от?Мислам ги даваат за неколку дена..Чекањето само дополнителен стрес прави.Али добро е што навреме отиде и што ке се почне со терапија..Ух,ова ме потсети и јас да закажам за ПАП..
Па таква била процедурата кај нив. Ај нема многу да се оптеретувам додека не стигнат Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by lela on 24.11.08 22:28

Ane dodeka cekas da stignat rezultatite zosto ne si zemis kantarionovo maslo i so zampon da si stavas vnatre,nema nisto da ti steti samo mozi da ti koristi.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20887
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Mama Ane on 24.11.08 22:33

lela напиша:Ane dodeka cekas da stignat rezultatite zosto ne si zemis kantarionovo maslo i so zampon da si stavas vnatre,nema nisto da ti steti samo mozi da ti koristi.
Лела да ти кажам дека веќе од петокот сите народни лекарства се применуваат Smile. миење со камилица, кантарион на тампон, бетадин вагинални.. знам дека се ми е во корист
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by lela on 24.11.08 22:35

Ako Ane samo ti primenuvajgi.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20887
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Ves on 24.11.08 23:05

Jas denes dobiv odgovor za rezultatot od bris za GBS , negativen e, nema nisto, bas me opusti toa sega na kraj, e samo ne znam dali analiza na takov bris e dovolna da se proveri sekakva infekcija?
Inaku Ane , ne grizi se , pocekaj rezultati pa odi i kaj drug ginekolog, i mene pred 2 god. doktorot ne bese zadovolen od ona sto vide, spomna nesto za na grloto na matkata, pa bev kaj postrucen ginekologi ispadna se vo red. Na bratucetkami na pregled i kazaa bremena si so bliznaci,taa se vitka od bolki, otide vo Remedika i otkrija cista i ja iscistija,pominaa bolkite. Znaci, opusti se , proveri se dobro i da se nadevame na dobri vesti.

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 39
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 18812
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Freya on 24.11.08 23:39

Uffff i jas sum voznemirena, kazete nekoj naroden lek za cista.....ili nema? Jas uste ne sum izvrsila ginekoloski pregled ama na eho mi kazaa deka gleda nesto kako cista.....uffff i jas sum vo panika :(


Ves a kako i ja iscistija cistata na bratucetka ti? Kakov zafat e ustvari toa?
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18570
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by hormonce on 25.11.08 1:12

Или пункција или лапароскопски Фреја. Леле, па ти каква паничарка си била ,ејјјјј,..уживај бре.женооооо!!!
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18233
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by obicna on 25.11.08 3:01

Ух и ја би кренала паника да слушнам зборот циста, незнам ама одма ме поднесува помисла на рак, пу пу пу.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20024
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Freya on 25.11.08 9:01

na raaak???? e bas me utesi mimus :((((((
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18570
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by hormonce on 25.11.08 12:45

Доста бе па вие, каков рак, какви бакрачи, од циста до рак има огромна разлика, леле Фреја да си ми поблиску како ќе те исплескам,ауууууу! hihi
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18233
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by lela on 25.11.08 12:48

hormonce напиша:Доста бе па вие, каков рак, какви бакрачи, од циста до рак има огромна разлика, леле Фреја да си ми поблиску како ќе те исплескам,ауууууу! hihi

Dobro vi odgovorila hormonce i uste samo bi dodala deka vodenite cisti pukaat so pomos na tableti(moja bratuceda gi imase )
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20887
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by radost on 25.11.08 13:03

Фреја без паника. Опушти се и чекај си го лекарскиот преглед. Има различни видови цисти и различни терапии. Некои дури пукаат сами од себе. А за некои треба терапија. Ама само смирено и опуштено. Не дозволувај една мала циста да ти го расипе расположението.
avatar
radost
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 326
Age : 37
Локација : Makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 17992
Registration date : 2008-10-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Freya on 25.11.08 15:09

Zenski fala vi mnooooogu, sto me utesuvate, i dokotrkata sto me gledase na eho mi kaza deka ne e nisto opasno pa ke vidime Very Happy jas se nadevam deka e od tie sto sami pukat (kako sto znam za vreme na menstruacija pukale a mene sega treba da mi dojde) Very Happy, mora taka da se tesam zs taka ke me ubie neizvesnosta .Uste ednas fala mnogu! Ve guska i ve sakam site :big hug:

Hormonce srcka ti si mi lek na rana Very Happy Ti se divam :bravo: za pozitivnata energija sto ja siris Smile
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18570
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by jasmina i ace on 25.11.08 15:18

Znaes sto mi tekna sega deka pravite muabetce za cisti koga odev kaj drug ginekol MI VELI TI KASNI MENZIS OTI IMAS COKOLADNA CISTA hihi hihi hihi e posle ova ne stapnav kaj nego hihi
avatar
jasmina i ace
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 558
Age : 34
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 17943
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Mama Ane on 25.11.08 15:18

Хахаха каква е таа ??? Слатка некоја SmileSmileSmile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Freya on 25.11.08 15:20

hahaaah e zs taka si mu napraila na covekot be jasmince , toj soubo ti kazal hihi
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18570
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by jasmina i ace on 25.11.08 15:20

http://www.tportal.hr/2006/09/06/0386007.19.jpg
obavezno pogledaj
avatar
jasmina i ace
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 558
Age : 34
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 17943
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Freya on 25.11.08 15:22

a??? :hmm
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18570
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by jasmina i ace on 25.11.08 15:25

za ginekologot se mislis hihi hihi
avatar
jasmina i ace
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 558
Age : 34
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 17943
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Goca on 25.11.08 15:33

Freya,драга опушти си ја душичката голем процент на жени имаат цисти,посебно во предменструалниот циклус и, кои како што спомнаа сите погоре,сами од себе пукаат,а ако е поинаков вид на циста со терапија се ќе биде во ред,ако било нешто страшно пу,пу скраја да е,др.ќе реагирала поинаку....ајде јас завртив нов лист во мојот живот,само позитивно,не дозволувај да те сопка животот,пробај и во негативното да извлечеш некоја позитива,не му ја мисли сега што ако биде вака,туку мисли нема да биде така а ако биде, дури тогаш ќе му ја мислиш....прегратка за тебе и сакам да си ми позитивна како секогаш,а цистата ќе ивчезне кога ќе добиеш.
avatar
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 38
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 19714
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Freya on 25.11.08 15:40

My golden heart
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18570
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by ivi on 25.11.08 22:26

И јас првпат видов тука дека цистите и ракот се поврзани.Сум слушала многу за цисти и знам дека едно со друго немаат никаква врска,затоа немај гајле,не му ја мисли ич.Мене ми рекоа пред да идам на гинеколог дека можда имам цисти зашто лицево ми беше ужасно исфрлано,ама не кренав паника зашто знаев дека не се воопшто опасни.Затоа уживај :big hug:
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18635
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Emi on 25.11.08 23:14

со циста останав бремена, плус и кандида имав истовремено, воппшто не треба да паничиш
нема допирна точка со ракот, е и ова го ппрочитав...
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Kikic on 25.11.08 23:19

Jas zavrsiv so terpaijata u peotk odam na pap
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18455
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 15 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот