Родители и деца

Гинеколошки преглед

Страна 11 of 15 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next

Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by hormonce on 18.11.08 3:09

Се земаат брисеви од вагина и цевикс и се испитува дали има патогени бактерии, кандида,кламидија, уреоплазма,микоплазма итн.
Сепак ти благодарам што ја споделуваш мојата радост! И јас од се срце посакувам ниедна жена да ги нема тие проблеми.
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18088
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by obicna on 18.11.08 3:25

Aaa, jas sum pravila test za klamidija a neznam dali se isti. Ova za klamidija zema so takvo sto izgleda kako cistenje usi, malce pogoldo samo. Za drugite neznam no stvarno super sto napravi site testovi i sve bilo u red.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 19879
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by ivi on 18.11.08 11:32

Сега се јавив во Авицена и прашав за цена,и рекоа 1600 денари а тоа ми е многу.А имам плави картони,па можам да отидам на Ендокринологија или на Гинекологија на клиника,зашто ова ми е стварно многу.
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18490
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by ivi on 18.11.08 11:35

А кај е тоа ендокринологија?
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18490
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by hormonce on 18.11.08 11:37

Иви, земи си упат од матичниот лекар и појди на клиника, на гинекологија сега има некое ново правило, прво треба да влезеш кај некој од гинеколозите што има амбуланта тој ден, да ти потпише и тој,па потоа во лабараторија. Ќе завршиш работа со 700-800 ден за повеќе хормони.
Јас милион пати сум испитувала хормонски статус и секогаш на клиника, зошто да давам по 100 евра, кога имам сини картони.
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18088
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by hormonce on 18.11.08 11:38

Ендокринологија е спроти детска клиника во бараките, имаш патокази ,а можеш и да прашаш на капија таму, ќе ти кажат тие каде.
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18088
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by ivi on 18.11.08 12:31

А,и таму работат со плави картони нели?
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18490
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by hormonce on 18.11.08 12:32

Да, да, само упат од матичниот земи си!
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18088
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by ivi on 18.11.08 12:37

Епа добро,супер.Нема да морам да дадам многу пари за тоа кога може и со плави картони.Фала многу,незнаеш колку ми помогна.
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18490
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by tanja_simon on 18.11.08 12:50

zdravo zenski.i jas da vi kazam ic ne sum odgovorna za tie raboti.pred 13meseci se porodiv i dva pati sum bila na gin.pregled,prviot masec za da ja vidi ranata dali e dobro zarasnata i posle toa mnogu stomak me bolese.i da vi kazam me iskara doktorkata zosto uste pap tes nemam praveno od poragaj.i mi zakaza za noemvri a veke zavrsuva mesecot a jas aber nemam da idam na kontrola.toa ti e neodgovorni zeni.pozdrav do site

tanja_simon
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 204
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : e sega me pogodi...
Поени : 17613
Registration date : 2008-11-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Emi on 18.11.08 12:53

јас се породив пред скоро 15 месеци, па ќе одам по втор пат за пап да правам, тања одма да одиш, чисто една конторла
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20301
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Kikic on 20.11.08 19:22

Vcera posle 3 godini otidov na ginekolog ziva bruka.Piev antibiotik i kandida ali sakas.Mi dade terapija pa posle pap.
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18310
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Mama Ane on 21.11.08 8:30

Јас денес во 4 имам закажано. Исто брука после 2 години.. срамотилоци
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19911
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Emi on 21.11.08 9:08

срамота е воопшто да не ти текне да отидеш, битно си закажала
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20301
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Mama Ane on 21.11.08 9:09

абе мене стално ми текнува, ама ете форумов ме поттикна да закажам, срамота е знам :(
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19911
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Emi on 21.11.08 9:12

ете форумов е виновен што конечно ќе одиш на преглед
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20301
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Mama Ane on 21.11.08 9:15

SmileSmileSmile виновен ни под разно, заслужен.. јас сум немарливата :(
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19911
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Freya on 21.11.08 14:11

И јас сум катастрофа од таа страна :shame: не сум, била отакако се породив со Ивана, ама сега кога бев на абдоменално ехо заради каменот во бубрезите, лекарката ми кажа дека гледа нешто како циста, дека не е опасно ама пак да отидам на гинеколог. Денес покушав да закажам ама мојот гинеколог утре ќе оди за Америка и ќе се врати за 10 дена, а сестрата (уствари братучетка на мм која работи со него)ми кажа да не се секирам, дека тоа не е ништо хитно и опасно и дека ќе ме види кога ќе си дојде, ама јас сум целата испаничена.Имал ли од вас некој проблем со цисти??
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18425
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by hormonce on 21.11.08 15:44

Не се сеќирај Freya, циста може и да се пунктира , може и да пукне и да се повлече, може свашта, во секој случај има чаре ! Без паника!

Инаку, јас денеска бев на ГАК. Прво се убив од чекање од 8 до 12,ама фала Богу ме додржаа нозе ,па стигнав и да влезам кај д-рката. Се беше добро, ме пофали дека сум била многу внимателна и одговорна (ги направив пред време сите анализи,затоа),ама се јави друг проблем. Морам прво да ослабам минимум 10 кила за да ми прави лапароскопија. Не можел тоа ножот да стигне до цистите преку папокот. И сега малку разочарана, ама малку и кураж ми даде , воља поголема да ослабам поскоро.
Не може кај мене да е просто никогаш.
А јас на шала и викам. Што мислевте Вие, јас така лесно давам нож да ми збрцате, па д-рке овој стомак е инвестиција,знаете ли колку пари и време имам јас вложено во него! hihi Паднаа од смеење,таа мислеше дека јас ќе плачам,ќе се навредам... Го погоди човекот!
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18088
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Kinky on 21.11.08 15:58

Lele hormonce
Samo taka, pozitivno, na kraj so eden udar dve muvi ke utepas:). Em ke oslabes, em bebence ke dobies:)
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19104
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Freya on 21.11.08 16:02

Hormonce fala sto mi odogovori, muislam deka malce mi olesna, a za tebe samo mozam da kazam alal a ti e na pozitivnata energija sto ja imas, stvarno alal da ti e, jas sum golem panicar...
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18425
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by ivi on 22.11.08 21:36

Стварно алал да ти е колку позитивна енергија имаш,браво.Само така продолжи за да стигнеш до тоа што го сакаш.
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18490
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Mama Ane on 24.11.08 9:48

Бев во петокот и се испонервирав. Правев ПАП резултатите за 2 недели, ама ми рекоа дека на грлото на матката имам некој поголема раничка, која ич не му се допадна на Докторот. Рече дека ќе треба да се лечи ама прво да се почекаат резултатите од ПАП-от. Превентивно ми даде бетадин вагинални. Ме фаќа паника, а плус го удавив со милјарда прашања. неможам да ги дочекам резултатите. Викендов ми беше крш :(
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19911
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Simona's mom on 24.11.08 21:03

Ане ,зошто толку долго ке чекаш на резултатите од ПАП-от?Мислам ги даваат за неколку дена..Чекањето само дополнителен стрес прави.Али добро е што навреме отиде и што ке се почне со терапија..Ух,ова ме потсети и јас да закажам за ПАП..
avatar
Simona's mom
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 571
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 18053
Registration date : 2008-08-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by winnie the pooh on 24.11.08 21:05

mene vo Ginekomedika za eden den mi javuvaat za rezultati od pap
avatar
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 783
Age : 35
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 18320
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гинеколошки преглед

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 15 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот