Родители и деца

Болна менструација

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Emi on 02.06.08 23:49

После незнам колку време добив а не ме боли воопшто, ама како крварам како никогаш досега
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21186
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Freya on 09.06.08 0:50

И јас имав неподносливи болки пред да останам бремена,не знам што се не ставав: чепови кетонал па почнаа да не ми помагат, па потоа земав кетонал апчиња па после и тие не ми помагаа за на крај да завршам на инјекции (примав по 6 инјекции односно секој ден по една инјекција), бидејќи се губев од болка до последниот ден доддека ми траеше.Меѓутоа откако се породив па се до сега фала Богу не ни осеќам кога ми доаѓа и да ви кажам раат билоSmile
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 19310
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by vecki on 09.06.08 1:01

за мене беше хорор секоја менструација но кога го родив првото се се смени немав ама баш никакви болки
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20850
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by daniela on 12.06.08 23:19

јас пред да имам деца чувствував боли во половината , јајниците , сега откако се породив си двете деца не осеќам кога ќе добијам.затоа пак првите денови е многу обилна, трае по 5 дена првите два дена повеќе крварам а другите денови помалку.пред да добијам многу сум нервозна, ме боли глава по малку кичма.
avatar
daniela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 533
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 20229
Registration date : 2007-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by biljanag on 13.06.08 14:08

Freya напиша:И јас имав неподносливи болки пред да останам бремена,не знам што се не ставав: чепови кетонал па почнаа да не ми помагат, па потоа земав кетонал апчиња па после и тие не ми помагаа за на крај да завршам на инјекции (примав по 6 инјекции односно секој ден по една инјекција), бидејќи се губев од болка до последниот ден доддека ми траеше.Меѓутоа откако се породив па се до сега фала Богу не ни осеќам кога ми доаѓа и да ви кажам раат билоSmileне ми се верува дека до толку може да боли па дури со инекции за спас да нема болки

гревче недај боже никому :shoked:
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20627
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by aleksandra on 13.06.08 23:45

STAR * напиша:Значи вистина е тоа дека ако немаш болна менструцаија пред да родиш , ќе имаш отпосле и обратно , како бе мене не ми беше така. А има шанси после второто да се измени или тешко?

јас досега немам осетено менструални болки ни пред да останам бремена ни по првиот порајгај ни по вториот па немора да значи секој организам е различен
avatar
aleksandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 682
Age : 33
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 19295
Registration date : 2008-06-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by BaMbYnA on 14.06.08 1:40

Jas zensko koga imam dobieno mozat i komsiite da doznaat tolku imam bolki i tesko krvarenje sto nemzoam ni od krevet da stanam a so apcinja veke od pregolemi dozi pocnaa i da ne mi deluvaat .....oh nekolku pati i so inekcii me imaat smiruvano kaj site moze trae 5 ili 6 dena kaj mene 8 :( do 6 dena jas imam teska posle se namaluva imam otideno na eho da me snimaat i se e ok ali takva sum inaku stalno stavam topla voda vo sise na stomak i pijam caj od kamilica za malku od malku da mi se smiri i apcinja 3 na den ali site mi vikaat od koga ke se porodam se ke se izmeni pa daj boze Smile :bla bla:
avatar
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Age : 34
Локација : Melbourne
Поени : 19446
Registration date : 2008-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by biljanag on 14.06.08 8:57

jas sega imam dobieno

dali vi se slucuva poslednite denovi da vi e kafena krvta?
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20627
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Juni08_Andrea on 14.06.08 16:51

biljana pa normalno deka vo poslednite denovi krvta e kafeava.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 20179
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Nene on 14.06.08 17:47

jas imam dosta dobra menstruacija nikogas do sega ne mi e bila bolna duri i koga treba da mi dojde ne osekam .bas e supe.Very Happy
avatar
Nene
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 430
Age : 31
Локација : Daleku od doma
Расположение : Odlicno
Поени : 19327
Registration date : 2008-05-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by BaMbYnA on 16.06.08 8:26

duso blazesiti kako ne primetuvam digam se u viz Smile pa placka sum Smile
avatar
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Age : 34
Локација : Melbourne
Поени : 19446
Registration date : 2008-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by natali on 17.06.08 12:39

Jas imam bolna menstruacija i ako ne se napijam porano ketonal a sega kafetin menstrual bolkite ne mi pominuvaat i ne samo toa kacuvam temperatura,povrakam no cudna rabota posledniov pat nemav bolki i bas se cudev a cafetinot mislev da go ispijam ama vikam aj da vidam dali ke pocne da me boli stomakot i ne me bolese i daj boze veke da ne me boli
avatar
natali
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 454
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 19506
Registration date : 2008-04-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by mamini on 17.06.08 13:10

jas imav mnogu bolna menstruacija,sekoj mesec primav inekcija.Odkako se porodiv so prvoto nemav nikakvi bolki.Sega imam dve deca i super mi e
avatar
mamini
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 2
Age : 43
Локација : Skopje
Поени : 19160
Registration date : 2008-06-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Bu_Bi on 17.06.08 13:19

Немам некои проблеми кога треба да ми дојде,нормално имам некои предзнаци ме болат јајниците ,многу сум нервозна тие денови ама тоа е минливо дури да ми дојде може само првиот ден да имам тапа болка ама е издржлива инаку сум немала некои проблеми и што е најважно ми беше редовна.
avatar
Bu_Bi
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 91
Age : 36
Локација : prilep
Расположение : јупиииииии
Поени : 19221
Registration date : 2008-06-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by mama on 22.06.08 14:39

имав многу болна менструација. Пиев по два до три кетола дневно и обавезно ставав шише со топла вода на стомакот, и пиев чај од нане. Докторот ми препорача да пијам Јасмин таблети(контрацептивни пилули). Ги пиев шест месеци и да ви казам искрено узивав!!!ни болки ни нисто!!! менструацијата ми траеше по три дена! потоа направив пауза и кога требаше да почнам пак да ги пијам останав трудна.
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19550
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by ivi on 02.07.08 1:11

Jas imam mnogu bolna menstruacija,imam nepodnoslivi bolki prvite dva dena i moram da se napijam Ketonal forte i prviot i vtoriot den inaku nemozam da izdrzam.A inaku Ketonalot ne mi odgovara na zeludnikot,me boli koga ke se napijam.Zatoa sakam da gi smenam pa me interesira dali Kafetin menstrual pomagaat.Ako pie nekoj neka mi kaze za da znam dali da zemam.
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 19375
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by lola on 02.07.08 10:25

иви и јас имав неиздржливи болки (и уште имам) и пиев ketonal forte додека не излегоа овие caffetin menstrual. на почетокот бев скептична дека нема да ми помагаат и дека ќе морам пак да пијам кетонал, но се покажаа одлични така што сега само нив ги користам. ако можеш смени го кетоналот, затоа што е штетен и за желудникот и за коскената срж
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 20226
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by ivi on 02.07.08 21:16

Fala mnogu za ova.Ke gi smenam ketonalot zatoa sto mnogu me boli zeludnikot od niv :big hug:
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 19375
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by biljanag on 03.07.08 11:15

кога бев во основно од другарка на другарка си кажувавме разни приказни за ова мензисот и сл
најинтересно на што сега се смеам беше дека ако имаш секс за време на мензисот никогаш веќе нема да ти дојде
леле колку го сакав тоа одкога ке родам деца хахаха некои другарки не сакаа ама тоа е што се нема да слушнеш
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20627
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Boki on 13.07.08 17:34

Jas nemam bolna menstruacija so eden aspirin prviot den moze da pominam. ali imam drug problem cesto mi kasni i posledno imav maj mesec sega sme juli a kaj mene aber nema test pravev dva pati negativene
avatar
Boki
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 12
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : superiska
Поени : 19025
Registration date : 2008-07-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by mama on 14.07.08 12:53

Боки, јас би ти препорачала да појдеш на гинеколог и да видиш во што е проблемот. Можеби имаш некаква инфекција, или не дај Боже циста.А можеби станува збор само за хормонално пореметување. Во секој случај консултирај се со доктор.
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19550
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by vedrana on 14.07.08 14:18

Jas nemam mnogu golem problem so bolni men. no imam glavobolki i vrtoglavici, a da ne zboram deka imam obilni men. :glup:
avatar
vedrana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 585
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Feelings change - memories don’t., but we belive in God
Поени : 19683
Registration date : 2008-03-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Boki on 14.07.08 16:24

stvarno neznam sto e problemot sekoe leto imam problem so menstruaciite dali e od gorestinive ili nesto od mene licno neznam sekako ke odam na ginekolog i toa sto pobrzo
avatar
Boki
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 12
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : superiska
Поени : 19025
Registration date : 2008-07-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by betavitevit on 15.07.08 11:58

vedrana напиша:Jas nemam mnogu golem problem so bolni men. no imam glavobolki i vrtoglavici, a da ne zboram deka imam obilni men. :glup:
Isto i jas imav mnogu obilni menstruacii i glavobolki do minatata godina koga na vaginalno eho(vo drzavna bolnica-dr.Antevska) mi otki endometrijalen polip na matkata i vo septemvri mi go izvadija so histeroskopija bidejki mi kazaa deka moze da preci na bremenost i da predizvikuva spontani abortusi(fala bogu toa ne bese slucaj so mene bidejki do togas ne planiravme bremenost),a isto taka imase moznost polipot da e maligen-i toa ne bese slucaj fala bogu kaj mene.Posle vadenjeto na polipot menstruaciite mi se reguliraa-krvarev normalno.
avatar
betavitevit
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 166
Age : 43
Локација : Skopje
Поени : 19214
Registration date : 2008-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Lili on 15.07.08 12:06

jas pak porano si imav mn redovni mens.i voopsto ne ni sekavav koga sum dobila,nisto ne me bolese,e od kako pocnav da rabotam na slucajot bebe,se mi se poremeti i pocna mn da me boli,nepodnoslivo!I piev menstrual kafetin,mi pomagaa.
avatar
Lili
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 953
Age : 35
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 19328
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот