Родители и деца

Болна менструација

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Emi on 15.11.08 23:22

Девојки добив 10 порано=прв пат досега вака- ме болеше многу стомак вчера денес веќе не, ама многу обилно имам, со парчиња, за еден ден 2 паковања улошки потрошив и све живо лом направив, вака не било никогаш, како чешма тече-што ми е незнам
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21186
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by daniela on 15.11.08 23:31

Да идеш на гинеколог,Еми ,да не сте направиле некоја беља?Напиј се вит ц малку да запре крварењето,или ако имаш од тие капките,зашто обилно и парчиња ,а не ти било така, не знам.Поубаво оди си на гинеколог.
avatar
daniela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 533
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 20229
Registration date : 2007-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Emi on 15.11.08 23:32

на каква белја мислиш дани??
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21186
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by najmila on 15.11.08 23:59

Еми не се секирај,мислам дека нема потреба од паника,ми се случува и мене така да добијам порано.Тоа се случуваше кога сум под стрес,настинка,па некогаш и кога све е у ред и исто така ми течело ко лудо.Нема потреба од паника!
avatar
najmila
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 428
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18768
Registration date : 2008-10-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by daniela on 16.11.08 11:15

Еми на бременост мислев,ама нема врска,мене на пр. секоја менстр. ми е таква првите два дена тече ко чешма а после се смирува.Дури и четвртиот ден на пр. навечер ништо преку ден пак имам,и така.Кога ми каснеше летоска добив после 14 дена,отидов на гинеколог за секој случај да не има нешто,и затоа ти спомнав,и гинекологот ми кажа кај вонматерична бременост многу се крвари,со парчиња и фала богу немаше ништо.
avatar
daniela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 533
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 20229
Registration date : 2007-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Biljana795 on 27.11.08 10:48

Do pred pola godina i jas imav golemi bolki i sekoj mesec piev ketonal.Ke se napijam edno i posle nemam gajle.Gi probav kafetin menstrual ama ne sum zadovolna.Ne pomagaat mnogu.Treba da ispies nekolku za da ima rezultati.No pak se cuvstvuva nekoja tapa bolka.
avatar
Biljana795
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 99
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 19201
Registration date : 2008-06-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Simona's mom on 28.11.08 0:29

Откако се породив,имам болни менструации,претходно никогаш не ми се случуваше тоа..
avatar
Simona's mom
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 571
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 18938
Registration date : 2008-08-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by macush on 28.11.08 0:45

Jas do pred da ostanam bremena imav mnogu jaki menstrualni bolki,a otkako se porodiv fala bogu zaboraviv kako izgleda taa bolka. A snaa mi deset dena pred da dobie jade varena psenica,vika deka toa i pomagalo za da nema bolki.Kolku e tocno neznam,ama ne e stetno i vredi da se proba.
avatar
macush
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 978
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 18768
Registration date : 2008-10-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by hormonce on 28.11.08 0:51

Мислам дека варената пченица и помага затоа што таа содржи протеини кои и подпомагаат на матката.
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18973
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by tanja_simon on 28.11.08 0:55

i perd da ostanam bremena i od koga se porodiv nikogas ne sum inama bolna crvena nedela.

tanja_simon
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 204
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : e sega me pogodi...
Поени : 18498
Registration date : 2008-11-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Freya on 29.11.08 20:27

Jas pred da se porodam cela zgrada znaese koga sum so menz a otakao se porodiv raat sum, ne ni osekam koga mi idi
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 19310
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by naivnna on 10.12.08 16:52

jas imam ogromna bolka i nisto ne mi pomaga osven ketonal
avatar
naivnna
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 433
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 18469
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by marina_m on 10.12.08 17:21

i jas imam mnogu bolki pri dobivanj ena menstruacija a pa i koga seto toa e prosledno i so nekoj acista e togas mi se ide carsavot da go iskinam.i si pijam ketonal aj belkim posle poragaj nema da imam bolki
avatar
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1686
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18934
Registration date : 2008-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by naivnna on 10.12.08 17:24

i jas se nadevam deka togas barem nema da boli
avatar
naivnna
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 433
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 18469
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by verce on 10.12.08 17:27

Lele utrovo dobiv i uzas se me boli edvaj sedam na kom. Mi docnese 25 dena.Polovinata stomakot a i nogata mi se vkocuva kade sto sum secena na poroduvanjeto vi se slucuva li toa na nekoj od vas?Mislev da vi se vkocanuva butot i strasno da ve bili koga ke dobiete.?
avatar
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 32
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 20250
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by kokice on 10.01.09 13:15

Јас пред да останам бремена имав страшни болки, само кетонал ми помагаше и тоа не секогаш. Некогаш повраќав од болка, а некогаш се онесвестував од болка. Еве сеа веќе два пати добивам,а не ни осеќам. Ама пак глава ме боли незнам можда е поврзано со добивањето, а може од друго глава ме боли.
avatar
kokice
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 186
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 18398
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Олга on 03.02.09 1:07

Имам многу болна менструација отсекогаш,но овие три месеци е неиздржлива болката,мноооогу обилно крварам и ме истоштува,буквално малаксувам...Со мм се обидуваме да забременам,па на момент се исплашив да не случајно(недај боже)е некој спонтан абортус.Меѓу другото почна да ми станува мн.нередовна.СЕ случува да ми дојде на 14 ден,па на 20...што значи во овие три месеци сум домила 4 пати и тоа по 4,5 дена розово,па кафеаво-без болки.После ке ми дојде обилно и со мн.болки и ми трае по една недела.Така да речиси цел месец се расправам со крварења.Таман ке ми помине и ке се спремам да заказам преглед и ке прокрварам...па одложувам.Сега конечно ке закажам преглед во среда кај Палчевски па да видам што е проблемот.Ова навистина почна да ме загрижува,веќе не знам ни кои денови ми се плодни ниту пак можам некако да ги пресметам...а камоли да правиме бебе во ваква ситуација...Ако некоја од вас имала некоја ваква слична ситуација нека пише барем да не мислам дури дојде денот за преглед.

Олга
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 16
Age : 35
Локација : Skopje
Поени : 19288
Registration date : 2008-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by vecki on 03.02.09 1:12

bolna menstruacija imav mnogu do pred da rodam i sekogas so kasnenje mi se slucuvalo i po dva meseca da ne dobijam a koga ke dobiev bolki neizdrzlivi izleze deka sum imala cisti na jajnikot no so samoto zabremenuvanje se izgubija i fala bogu sega imam redovna
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20850
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Олга on 03.02.09 1:38

Vecki mislis li deka moevo obilno krvarenje i bolkite ima sansi i da e nedajboze simptom na spontan abortus?Imam slusnato za nesto slicno...

Олга
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 16
Age : 35
Локација : Skopje
Поени : 19288
Registration date : 2008-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Олга on 03.02.09 1:41

* Одговори со цитат
* Промени/Избриши го ова мислење
*
*
* Report post to moderator or admin
* Lock post for new reports

Re: Болна менструација

Пишување by Олга Today at 01:38
Vecki mislis li deka moevo obilno krvarenje i bolkite ima sansi i da e nedajboze simptom na spontan abortus?Imam slusnato za nesto slicno...
Kreiraj i ti svoj glitter na Trudnoca.net

Олга
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 16
Age : 35
Локација : Skopje
Поени : 19288
Registration date : 2008-05-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by vecki on 03.02.09 1:44

Олга напиша:Vecki mislis li deka moevo obilno krvarenje i bolkite ima sansi i da e nedajboze simptom na spontan abortus?Imam slusnato za nesto slicno...
ne veruvam da e spontan samo pojdi si na lekar jas sum nemala iskustvo so spontan ama sepak ne veruvam
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20850
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by ирена on 14.03.09 16:31

jas sum veke 7 i pol meseci porodena i nema dobieno uste. ne deka nesto mi e problem ama me interesira iskustvo koga posle...

ирена
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 183
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : kako i sekoj den
Поени : 18034
Registration date : 2009-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by vecki on 14.03.09 22:48

zavisi Irena kaj sekoj razlicno so prvoto dobiv po 6 mes. a vtoroto i tretoto dobiv po 22 meseca
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20850
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Mila87 on 07.04.09 17:49

Ми треба совет.Имам редовна менструација(последнава година време, пред тоа ептен зафркаваше), недела време пред да добијам многу ме болат градите, нервозна сум, и стомакот ме боли(вообичаени симптоми). Сега требаше да добијам на 30 март,но еве сеуште ја нема ,а не осекам ама баш никакви болки,ниту пак сум нервозна, само сум премногу отечена(како крофничка што вика дечко миSmile ) и нон стоп сум во вц, по мала нужда. Дали има некој сличен проблем, ме интересира колку е нормално ова отекување, посебно прстите на рацете и нозете ми се ептен отечени !
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18544
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Mila87 on 07.04.09 21:20

Никој нема совет за оваа ситуација??? :(
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18544
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Болна менструација

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот