Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Бемки

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13952
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Бемки   11.06.08 22:12

кога за прв пат ги забележавте бемките кај вашите деца?

иван е 20 месеци и пред две недели му се појави првата бемка на ногата
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13160
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   11.06.08 22:52

Кај син ми сеуште немам приметено бемки, ама затоа има белези и тоа пази молим те на чело хахахах и едно на рачето.
Ништо немам крадена вистина hihi не знам од кај му се ????
Вратете се на почетокот Go down
Ane
Administrator
Administrator


Female
Број на мислења: 2289
Age: 42
Локација: Skopje
Расположение: весело
Поени: 13727
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   11.06.08 23:10

никола од кога се роди има белег на задната страна од левото бутче. неможам да му одредам облик, зашто е бледо.
а на левата потколеница долу на листот има минијатурно цветче. Сосе ливчиња, стебленце и цветчето. многу ми е слатко.
првото бемче му се појави кога имаше неколку месеци и тоа замислете си на...тулето hihi

***********************************************************************************************************************************

Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13160
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   11.06.08 23:19

Хехехехе срцка мала каде има бемче.

И јас не можам на син ми да одредам на што личат белезите.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13952
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   11.06.08 23:26

иван ми има мали црвени точки на вратот позади сокриени се од косата а од што се зошто се ? од раѓање му се! а деверми покоен имал исто такви!?
Вратете се на почетокот Go down
Ane
Administrator
Administrator


Female
Број на мислења: 2289
Age: 42
Локација: Skopje
Расположение: весело
Поени: 13727
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   12.06.08 11:23

Тие обично ги имаат сите деца и се појавуваат поради потење. најчесто исчезнуваат по некое време. и Никола ги имаше, ама после исчезнаа.

***********************************************************************************************************************************

Вратете се на почетокот Go down
мама Биби
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 84
Age: 38
Локација: Skopje
Поени: 12641
Registration date: 2008-05-14

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   12.06.08 21:31

На Јана сега пред 1 месец и видов мала бемка на рамото од десното раче. Smile
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13952
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   12.06.08 22:36

ane ovie crveni tocki se postojani i ne se gubat
da bea od potenje do sega ke isceznaa ovie se poznavaat deka ke ostanat
Вратете се на почетокот Go down
lena
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 38
Age: 32
Локација: macedonia
Поени: 12805
Registration date: 2008-04-13

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   13.06.08 1:58

eeee....... cerkami ima na kolence edno bemce.i tri cerveni tocki na noseto,se nadevam deka ne se bemki.(nisto nekradev so nea ko bev trudna ,se vardiv oti znaev deka e zensko.a pak so sin mi sve sto naodjav popat na ulica na drvana sve kinev i jadev,pak ete ni edna bemka nemat)
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 682
Age: 29
Локација: prilep
Расположение: veselo
Поени: 12620
Registration date: 2008-06-09

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   14.06.08 4:49

na moeto dete prvoto bence mu go primetiv na 1 god a beleg ima na desnoto race ne mozam da ja poznaam formata kaj drugoto uste nemam primeteno
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13952
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   15.06.08 23:10

интересно но и мене ми излегла бемка на ногата на истото место како на иван

инаку јас и мајка ми имаме на исто место бемка налевата страна на грбот
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2640
Age: 50
Локација: skopje
Поени: 13003
Registration date: 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   04.08.08 20:26

i marko ima bemka na istoto mesto kade sto imam jas kaj desnata strana od slabinata . mu se pojavi uste na otprilika 3 meseci, a potoa i na levoto nodze dole do stpalceto ,inaku ima nekoe bledo belekce na istoto nodze na butceto kako nekoj nepravilen kvadrat. jas za bremenosta lezev doma i nikade ne odev i nema sansa da sum ukrala nesto inaku od cela bremenost pobarav samo pcenka varena i koga se rodi marko imase na celceto taka sitni crvrni flekicki i na temeto. doktorkata ni kaza deka e toa normlno i deka ke se izgubat. so tek na vreme mu se izgubija tie na temeto a na celceto od vreme na vreme ke primetam deka mu se pojavuva pak nekoe crvenilo. mozda e i nasledno so bemkite, bidejki majka mi ima a isto i jas od strana na mazot mi nemaat.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2700
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 13154
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   04.08.08 20:32

Син ми е црн, има и темен тен и сеуште нема ниту една бемка. Не сум приметила досега, а потемни флекички има. Докторот ни рече дека е појака пигментација на тоа место, а јас не се сеќавам дека нешто сум украла :hmm


Затоа пак на ќерка ми почнаа да и се појавуваат од пред 2 години. На
мене е. Бела како сирење, и ако има било каква раничка или каснато од
комарец, од сонцето и се формира мала бемкичка. Веќе ги има околу 5.
Ама ова за среќа е само во лето.
Вратете се на почетокот Go down
bella_67
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 30
Age: 47
Локација: skopje
Поени: 12230
Registration date: 2008-08-06

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   12.08.08 13:14

mojata kerka ima samo na grbot 2 bemki ama zatoa celo lice i e so pegi:D
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1166
Age: 28
Локација: Prilep
Расположение: interesno
Поени: 12579
Registration date: 2008-07-10

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   12.08.08 19:10

na nozeto pomegu palceto i drugoto prste ima ispukani kapilari crveno temno krugce i se poznava mi rekoa deka ke izcezni i eve izceznuva po malce toa se pravelo uste koga e vnatre bebeto kako zgrudena krv nadvoresno...a drugi bemki i belezi sega za sega ne sum zabelezala
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 962
Age: 31
Локација: Skopje
Расположение: Onaka
Поени: 13068
Registration date: 2008-05-09

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   07.10.08 19:34

Ivana ima srveni tocki na kapakot na desnoto okce, i megu celoto, i na glavceto pozadi! Tie i se od raganje, doktorkata mi kaza deka ke se izgubat! Ama eve uste ne i se gubat, moze treba da pomine podolgo vreme! Koj znae otprilika za kolku vreme se gubat tie flekicki?
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2700
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 13154
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   07.10.08 19:42

Кај мене Јана имаше такви. Се губат сигурно, не се грижи порано или покасно ќе исчезнат. КОга точно не знам да ти кажам, една и исчезна околу 3-ти месец, друга покасно а таа позади на главчето дути после 9-ти месец.

Тие флеки се од фаќањето кога излегуваат. Постави ја раката споерд флеките ќе видиш како ја фатиле.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2586
Age: 38
Локација: Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение: Prednovogodisno!
Поени: 13504
Registration date: 2008-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   08.10.08 2:02

Sanja i mene doktorkata mi rece deka ke izsceznat.andrea ima pozadi na glavceto i edna mala damka pozadi na uvceto.
Вратете се на почетокот Go down
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 962
Age: 31
Локација: Skopje
Расположение: Onaka
Поени: 13068
Registration date: 2008-05-09

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   08.10.08 23:24

dobro, da ne se sekiram znaci ke se izgubat sigurno!
Fala Smile
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2072
Age: 36
Локација: so moite dve princezi :))
Расположение: :))
Поени: 12625
Registration date: 2008-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   31.10.08 11:26

mila ima bemka na nogata dolu od radjanje uste, jas mislev deka i e od vakcina ali posle uvidov deka i e bemka.nikoj nema bemka od nas,a ne sum zela nisto koga bev bremena.
Вратете се на почетокот Go down
Berta
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 168
Age: 47
Локација: Germanija
Расположение: odlicno
Поени: 11901
Registration date: 2008-10-10

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   31.10.08 11:45

Eve i jas nesto da kazam.Sin mi ima 5 ili 6 bemki na grbot i malku se ispaknati.Go imam noseno na kozen doktor i mi rekoa deka ne se opasni ama deka treba da se pratat,posto e sportist.Kaj kerka mi imam primeteno ponekoe sitno bemce,ama pod levata miska ima isto pokrupna bemka(5-6 mm).Malku toa me sekira posto devojce e,sigurno ke saka i ona da se sreduva pod miska ,ama ke mora mnogu, mnogu da vnimava,da ne napravi nekoja belja.Epten e na nezgodno mesto.i kerka mi ja nosev isto taka na kozno,ja gledaa i so lupa.Mi rekoa deka ne e nisto strasno i samata doktorka mi kaza deka i ona imala bemka samo pod drugata miska....malku se utesiv......

flower
Вратете се на почетокот Go down
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1399
Age: 30
Локација: Skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12005
Registration date: 2009-01-04

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   20.01.09 23:19

David ima bemka nad stapalceto.Ne na gluzdot nego na vnatresniot del.Ja ima bemkata otkoga e roden
Вратете се на почетокот Go down
Sun
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 717
Age: 32
Локација: skopje
Поени: 12086
Registration date: 2008-10-12

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   20.01.09 23:40

Mila ima bemka na dlankata kaj prstinjata
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1686
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12259
Registration date: 2008-10-29

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   21.01.09 0:10

brat mi ima bemka bas pod nosot kako mal mnogu se sramese od nea i sakase da ja izvadi ama ne mu dozvolija bidejki bila na mnogu opasno mesto sega si pravi umetnicka bradicka i ne mu se ni poznava deka ima bemka
Вратете се на почетокот Go down
Bela
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 526
Age: 36
Локација: skopje
Поени: 11757
Registration date: 2008-11-28

ПишувањеПредмет: Re: Бемки   21.01.09 0:15

Јас и мм имаме бемки, а малата нема, сега за сега.
Вратете се на почетокот Go down
 

Бемки

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -