Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Детски песнички

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1816
Age: 30
Локација: Prilep
Расположение: umorno no presrekno
Поени: 12748
Registration date: 2008-07-15

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   17.07.09 21:18

ja znam Lela Smile i jas ja slusav Smile
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 3821
Age: 39
Локација: во земјата на чудата
Поени: 13214
Registration date: 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   19.07.09 2:17

Ние ја имаме на ЦД заедно со други постари детски песнички (На дедо шеширот, Ах тој Тоше, Дувна ветре развигорче, Мамина маза... и уште десетици и десетици други) и си ги слушаме во кола и дома.Smile
Вратете се на почетокот Go down
anastasova
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 136
Age: 31
Локација: veles
Поени: 10919
Registration date: 2009-04-22

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   20.07.09 5:17

На you tube ги има

SIDO 1992 -- Leonid Ristev - Natasa od 3to tri
SIDO 1992 Roker jas sum mila mamo
SIDO 1992 -- Toni Jankulovski - Kire bananamen
SIDO 1992 -- Metodija Kunovski - Sakam da bidam roker
SIDO 1992 -- Biljana Bogoevska - Cigu Ligu

SIDO 1993 -- Kako li jas da porasnam
SIDO 1993 -- Malo crno so nodzinja 6
SIDO 1993 -- Elena Andreevska - Prva Ljubov
SIDO 1993 -- Ana
SIDO 1993 -- Zaradi tebe Zorane
SIDO 1993 -- Bez drugar ne se moze

SIDO 1994 -- Pogledaj me
SIDO 1994 -- Baksuz
SIDO 1994 -- Natasa Petkova - Mirce Dzverce Teniserce
SIDO 1994 -- Dimitar Andonovski - Ema
SIDO 1994 -- Bobi bas mi e gajle
SIDO 1994 -- Na edna klupa stara drvena
SIDO 1994 -- Maja Andonovska - Dosadna nedela
SIDO 1994 -- Simpatija
SIDO 1994 -- Detstvo
SIDO 1994 -- Irena Madjarovska - Vizba stara i gitara
SIDO 1994 -- Sofi Sofija
SIDO 1994 -- Katerina Kondoklocis - Deca Bozji
SIDO 1994 -- Marija na Bundevi

Zlatno slavejce Dali E Ljubov
Zlatno Slavejce Letaj letaj buba maro
Zlatno Slavejce Prolet ide stom ke dojde sto ke bide
Zlatno Slavejce-Marionka
Zlatno slavejce-Za site deca
Zlatno Slavejce Kavalce
Zlatno Slavejce Biri Bari Atki

Vo Svetot Na Bajkite
За сите деца, златно славејче
Nikola Nikola Zlatno Slavejce
Bozikna Pesna
Martin i Stefan Filipovski - Fudbaler i kosarkar
Si bil eden kral
Zelkata ima kosuli trista
Bobi bas mi e gajle
Sabota vo kino
Dajte Muzika-naslovnata pesna
Duvna Vetre - Eleonora Kapsima
Sitel Bambini - Mamina maza
Вратете се на почетокот Go down
NatasaK26
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 90
Age: 33
Локација: vo najubaviot grad
Расположение: ok
Поени: 10818
Registration date: 2009-05-11

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   20.07.09 7:10

lele kolku ubavi pesnicki se ovie i jas si gi slusam me potsekaat na ubavite detski denovi bravos za temava lele kolku se izraduvav jupiiiiiiii da,da si gi slusame so kerkickata pozzzzzzzzzzz!!!
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1816
Age: 30
Локација: Prilep
Расположение: umorno no presrekno
Поени: 12748
Registration date: 2008-07-15

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   20.07.09 10:05

ajde sega nekoj neka mi ja najde pesnava ne mozam da ja najdam na youtube...
Daj igraj Zoki moj
neka vidi toj kako e so drug da
igram daj igraj Zoki daj
so nego e kraj igraj Zoki Smile
Вратете се на почетокот Go down
marina****
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 304
Age: 26
Локација: Germanija
Поени: 10980
Registration date: 2009-04-27

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   20.07.09 10:07

ahaaa i jas ja baram oddamna taa pesnicka,kako mala se ja peev i nikako da ja najdam ..,,,poz
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14021
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   20.07.09 10:09

од кој фестивал е?
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1816
Age: 30
Локација: Prilep
Расположение: umorno no presrekno
Поени: 12748
Registration date: 2008-07-15

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   20.07.09 10:13

od zdravo genijalci so Tufi i Dvojce so bea Smile
Вратете се на почетокот Go down
nikolina008
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 310
Age: 31
Локација: nekade
Расположение: podobro
Поени: 11960
Registration date: 2008-09-10

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   28.07.09 10:25

Moze li mala pomos sto e toa danload helper, se simnuva od net???
Nekoj i pred mene bese prasal, no ne najdov objasnuvanje.
Blagodaram


anastasova напиша:
Заборавив да ви кажам дека се во разно,па во детски песнички,јас ги симнав со данлоад хелпер
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1686
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12159
Registration date: 2008-10-29

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   28.07.09 10:48

ovaa ja kazuvav vo zabaviste na priredbata
ne ebas z aova vreme ama ke ja napisam
dedo mraz na konjce belo kako molnja juri
ne go plasat nego silni vetrista i buri
toj e mnogu dobar starec roj snegulku rosi
i na site deca podaroci mu nosi
letni zelbo kako ptica pozdravi go dedo mraz i kazi mu sto poskoro da dojde kaj nas
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1816
Age: 30
Локација: Prilep
Расположение: umorno no presrekno
Поени: 12748
Registration date: 2008-07-15

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   07.08.09 4:19

имам еден фолдер со детски песнички дали знаете како да го прикачам овде на форумов за сите мамички ?
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14411
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   07.08.09 14:06

Ilince напиша:
имам еден фолдер со детски песнички дали знаете како да го прикачам овде на форумов за сите мамички ?

pa mislam deka nema takva opcija??
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Дежурна форумџика
Дежурна форумџика


Female
Број на мислења: 4100
Age: 32
Локација: Дома си е дома
Расположение: Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени: 13989
Registration date: 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   11.09.09 6:33Вратете се на почетокот Go down
adi
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 616
Age: 31
Локација: vamu-tamu
Расположение: koga kako
Поени: 10536
Registration date: 2009-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   11.09.09 6:41

Бидејки пред две години работев на еден проект со деца научив многу детски песнички што сега му ги кажувам на мојот внук ,а здравје и на моето бебе,но оваа ми е омилена

Деца,деца,дечиња
време е за во креветчиња
и пред да се спие
треба секој да се мие.

Рачиња,лице,запчиња
треба секој да мие
да облече пижамчиња
и мирно да спие.

А еве и една кратка за помалите деца
Сака Медо мед да јаде во кошничка пикнал нос
а пчеличките пак,ха ха ха ха ха нејќат,нејќат таков гост.
Вратете се на почетокот Go down
adi
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 616
Age: 31
Локација: vamu-tamu
Расположение: koga kako
Поени: 10536
Registration date: 2009-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   11.09.09 6:44

А детски песнички од нашите фестивали има многу од Супер звезда
1,2,3-Бајага
Прстиња
Нов ден
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Дежурна форумџика
Дежурна форумџика


Female
Број на мислења: 4100
Age: 32
Локација: Дома си е дома
Расположение: Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени: 13989
Registration date: 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   11.09.09 6:45

adi pesnata deca, deca decinja ti e super!
Вратете се на почетокот Go down
Dzena
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 391
Age: 40
Локација: домче
Расположение: пааa, не баш добро:((
Поени: 10982
Registration date: 2009-04-25

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   11.09.09 7:24

Lele kolku ubavo vi teknalo za temava alal da vi e. Mihail e do mene i mu gi pushtam i zaedno si igrame. BRAAAVOOOOOOOOOO!!!!!!!!!
A kade mozam da ja najdam na dedo sheshirot vo taa listata ne ja gledam od koj festival e ve molam kazete mi?
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Дежурна форумџика
Дежурна форумџика


Female
Број на мислења: 4100
Age: 32
Локација: Дома си е дома
Расположение: Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени: 13989
Registration date: 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   11.09.09 7:27

Na ova mislis li???

Вратете се на почетокот Go down
Dzena
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 391
Age: 40
Локација: домче
Расположение: пааa, не баш добро:((
Поени: 10982
Registration date: 2009-04-25

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   11.09.09 7:46

Да баш на оваа.Фала ти многу обична :kis heart:
Вратете се на почетокот Go down
lakibebe
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 118
Age: 41
Локација: Skopje
Поени: 12263
Registration date: 2008-07-16

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   18.09.09 0:51

Mилички помагајте.
Пред некој ден бевме во игротека Би хепи и девојчињата што работат таму ни пуштија една песничка и ги фатија сите дечиња во круг.Песничката одеше и со кореографија.
Денес во градинка им ја пуштиле истата песничка и исто така играле на неа.
Синчето сега ми ја бара, да не ја знаете?Ми вели дека имало нешто како...

Прашина се крева у у,
паника и врева у у ...

И понатака незнае. hihi
Ако се сети некој нека помага.
Вратете се на почетокот Go down
twins_
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1046
Age: 38
Локација: Дембелија:-))))
Расположение: променливо:-)
Поени: 10718
Registration date: 2009-07-17

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   18.09.09 0:56

lakibebe pokasno ke se rasprasam, mojata svekrva e vospituvscka pa ke ja prasam dali ja znae pesnickava i ke ti pisam.Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1682
Age: 31
Локација: na rabota pa domce i obratno
Расположение: odlicno
Поени: 12458
Registration date: 2008-07-29

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   18.09.09 1:07

http://www.youtube.com/watch?v=fd4KiWRsHog
http://www.youtube.com/watch?v=kiuJVqmhDio&feature=related Na Lea omilenite pesni a i na mama Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
lakibebe
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 118
Age: 41
Локација: Skopje
Поени: 12263
Registration date: 2008-07-16

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   18.09.09 1:15

Ја најдовме конечно. hihi
Сопругот ми помогна. hihi

Слончето Бимбо
Вратете се на почетокот Go down
twins_
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1046
Age: 38
Локација: Дембелија:-))))
Расположение: променливо:-)
Поени: 10718
Registration date: 2009-07-17

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   18.09.09 6:21

lakibebe bas mi e milo sto si ja pronajdovte pesnickata , jas ja prasav svekrvami ama ne i teknuvase od tie zborcinja koja pesna moze da e.Sega pejte i igrajte :cool!:
Вратете се на почетокот Go down
lakibebe
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 118
Age: 41
Локација: Skopje
Поени: 12263
Registration date: 2008-07-16

ПишувањеПредмет: Re: Детски песнички   18.09.09 11:22

@twins напиша:
lakibebe bas mi e milo sto si ja pronajdovte pesnickata , jas ja prasav svekrvami ama ne i teknuvase od tie zborcinja koja pesna moze da e.Sega pejte i igrajte :cool!:

Фала миличка, тоа и правиме, цел ден јако Replay, па играме и пееме.
Поздравче.
Вратете се на почетокот Go down
 

Детски песнички

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -