Родители и деца

Лични пораки

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Лични пораки

Пишување by Nene on 05.06.08 16:25

sakam da prasam zosto ne mozam da prakam licni poraki.pozdrav
Nene
Nene
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 430
Age : 31
Локација : Daleku od doma
Расположение : Odlicno
Поени : 19532
Registration date : 2008-05-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by eli on 05.06.08 16:29

Постојат три причини во врска со ова; не сте регистрирани/или не сте се
логирале, администраторот го забранил испраќањето на сите членови или
пак администраторот само тебе ти е забранил да испраќаш такви. Ако ова
е случај питај го администраторот зошто.
Тука така пишува и затоа најдобро прашај го Админ.
eli
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19959
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by The Administrator on 05.06.08 23:17

правото за праќање лични пораки на никого не му е одземено. Бебе можеби нешто било до серверот.
пробај уште еднаш да видиш дали ќе прави исто, па кажи ми.

***********************************************************************************************************************************
Правилник на форумот

Како да пишувате на кирилица
The Administrator
The Administrator
Forum Master
Forum Master

Male
Број на мислења : 737
Поени : 20591
Registration date : 2007-11-12

http://roditeliideca.bbgraf.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by ZZ on 05.06.08 23:25

a možda nisi stavila naslov poruke?
onda nekad neće da je pošalje..
ZZ
ZZ
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 528
Age : 48
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 20449
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by The Administrator on 05.06.08 23:31

иако досега ова не се случувало - да не праќа порака ако нема наслов, сепак обиди се како што вели ЗЗ - стави наслов и пробај дали ќе прати

***********************************************************************************************************************************
Правилник на форумот

Како да пишувате на кирилица
The Administrator
The Administrator
Forum Master
Forum Master

Male
Број на мислења : 737
Поени : 20591
Registration date : 2007-11-12

http://roditeliideca.bbgraf.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by ZZ on 13.07.08 21:09

stvarno ne znam u čemu je problem sa tim privatnim porukama, ja ga do sada ni jednom nisam imala, sve odlično funkcioniše..

kad udjete u privatne poruke, gore ima 4 foldera: vlezni, isprateni, izlezni i snimani poraki..kad napišete PP ona bude u izlaznim porukama dok god je ne pročita onaj kome je poslata, posle predje u poslate..proverite da li su poslate poruke u tim folderima..
ZZ
ZZ
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 528
Age : 48
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 20449
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by biljanag on 14.07.08 9:37

каде да стиснам во профил за да не ме известува на меил дека имам нова порака? фала
biljanag
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20832
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by Ane on 14.07.08 12:16

jas imav problem so prakanje poraki i toa samo do natali. ne znam zosto, ama eve od vcera sredeno e
inaku treba na vreme da se brisat porakite vo vleznoto sandace, za da ne se prepolni. oti i toa pravi blokada.

***********************************************************************************************************************************

Ane
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења : 2282
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 20604
Registration date : 2007-11-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by The Administrator on 08.08.08 0:49

кога пишувате приватни пораки (ПП) ставете наслов на пораката обавезно инаку ќе ви покажува дека пораката не е испратена.
исто така ве молам не пишувајте низ темите прашања и одговори од типот „Ти пратив ПП. Ти стигна?„ , “Имаш ПП„. „Да ја добив„ и тн.
со тоа ги нарушувате темите.

***********************************************************************************************************************************
Правилник на форумот

Како да пишувате на кирилица
The Administrator
The Administrator
Forum Master
Forum Master

Male
Број на мислења : 737
Поени : 20591
Registration date : 2007-11-12

http://roditeliideca.bbgraf.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by Kinky on 29.09.08 10:19

Posle isprakjanjeto na porakata, mi dade info deka ne e ispratena (i ja nema vo folderot na isprateni).
A koga ke ja otvoram porakata na koja sum odgovorila, ja gledam i mojata poraka pod nea.
I sega ne mi e jasno, ispratena e ili ne e?
Kinky
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 20194
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by ZeleniCka on 29.09.08 12:06

Секогаш пишува дена НЕ е испратена затоа што не стои во испратени затоа што не е сеуште прочитана. Ако сте забележале вашите пораки што сте ги пратиле, а не се сеуште прочитани стојат во Излезни пораки и токму затоа пишува дека не е испратена пораката бидејќи системот како испратени ги рачуна тие што се прочитани.Се надевам ви помогнав Smile
ZeleniCka
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 32
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 19585
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by Freya on 21.11.08 15:55

Jas imam problem so dobivanje poraki, na mail mi stiga deka sum dobila poraka na forumot roditeli i deca, a tuka koga otvaram ne mi pokazuva deka imam primano poraka. Denes Ilince mi pratila poraka, jas pak ne ja dobiv, ne znam do sto ke e problemo....
Freya
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 19515
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by The Administrator on 22.11.08 1:05

Freya напиша:Jas imam problem so dobivanje poraki, na mail mi stiga deka sum dobila poraka na forumot roditeli i deca, a tuka koga otvaram ne mi pokazuva deka imam primano poraka. Denes Ilince mi pratila poraka, jas pak ne ja dobiv, ne znam do sto ke e problemo....

погледни го датумот кога ти е стигнат мејлот. може тоа да е за порака која веќе си ја примила и си ја прочитала
на пр. си примила порака вечерва во 21 часот. за неколку минути ти стигнува на мејл известување дека имаш ПП, ама ти мејлот си го видела дури утредента. кога ќе одиш на форум нема да имаш нова ПП, бидејќи тоа е известување од вчера.
се надевам ме разбра.

***********************************************************************************************************************************
Правилник на форумот

Како да пишувате на кирилица
The Administrator
The Administrator
Forum Master
Forum Master

Male
Број на мислења : 737
Поени : 20591
Registration date : 2007-11-12

http://roditeliideca.bbgraf.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by Freya on 22.11.08 1:14

Znam te razbrav, ama bas i jas toa pomisliv da ne e nekoja koja sto sum ja porocitala ama se ispostavi deka ne e bidejki mi pisuva deka porakta mi stignala vo 9 i nesto mislam deka bese a koga ukluciv tuka vo poraki nemav voopsto primena poraka vo tolku casot i na taa data. Emi mislam deka mi bese pisala ama ne dobiv.A denes isto Ilince mi pisala i isto ne ja dobiv.Sega gledam mi stigat poraki pa mozebi ke se opravi
Freya
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 19515
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by Freya on 24.11.08 12:21

I pak mi se slucuva istoto so porakite, na mail mi pisuva deka mi stignala poraka a tuka vo inboxot ja nemam
Freya
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 19515
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by Emilija on 24.11.08 12:22

Види колку ти е полн INBOX-от. Ако е 100% избриши некоја од старите пораки, можеби нема место...
Emilija
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 20034
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by Freya on 24.11.08 14:55

ne ne izbrisav se, sega mi e poln samo 20%, do nesto drugo ke e problemot
Freya
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 19515
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by Freya on 26.11.08 12:16

E definitivno imam problem so porakite, istoto mi se slucuva veke nekolklu denovi, na mail mi stiga deka sum dobila a vo inboxot tuka nemam, admince do sto moze da bide problemot?
Freya
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 19515
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by Ane on 26.11.08 12:52

a da ne ti bil poln mejlot,nemalo dovolno prostor, pa si izbrisala poraki i sega ovie stari po avtomatizam doagaat.

***********************************************************************************************************************************

Ane
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења : 2282
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 20604
Registration date : 2007-11-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by Freya on 26.11.08 12:53

ne Ane ne e ni do toa Smile
Freya
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 19515
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by Freya on 26.11.08 16:59

E ova pocna na zivci da mi odi, porakite ne mi stigat a gledam na mail deka imam pusteno, ama primetiv deka koga sum online toagas mi stigat a koga ne sum samo na mail me izvestuva a tuka gi nema. Sto da napravam??
Freya
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 19515
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by Emi on 26.11.08 17:40

значи кога си онлине тука нормално примаш пп, ама кога не си нигде ти ги нема??
зашто така, прв пат слушам??
Emi
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21391
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by Ilince on 26.11.08 18:04

Freya jas pak ti pustiv poraka posle tvojata posledna ama sigurno ja nemas dobieno
Ilince
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 19728
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by Freya on 26.11.08 22:50

Da Emi koga sum online primam poraki a koga ne sum ne primam.


Da Ilince ja nemam dobieno :((

Admince znaci do sto moze da e problemot? Koga sum online primam a koga ne sum me izvestuva na mail ama tuka vo inboxot nema nisto?
Freya
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 19515
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by Emi on 26.11.08 23:22

aj probaj iskluci go toa-da ne te izvestuva deka si primila tuku koga ke si logiras togas a si vidis me razbiras
Emi
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21391
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Лични пораки

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот