Родители и деца

Што сте по професија?

Страна 2 of 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by STAR * on 07.05.08 9:13

Еми а кој тинекс би ти одговорал, едната моја сестра работи во Кисела Вода до Дуња основното, а другата беше на испомош за Велигден во новиот тинекс кај Раде Кончар, па чека да ја викнат за работа , ако се покажала добро.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19095
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Emi on 07.05.08 9:31

jas sakam vo cair ili topansko pa ke vidime, seuste ne sum pobarala ama ke baram, daleku mi e ovoj.
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by ivi on 07.05.08 22:23

Jas rabotam vo butik vo Ramstor,skoro dva meseci sum tamu i sega za sega mi e dobro,pa zdravje za ponatamu ke vidime,moze ke pocnam da baram nesto podobro.A inaku imam zavrseno sredno ekonomsko,ama rabota po struka nema sansi da najdam,a bez fakultet e mnogu tesko da se najde dobra rabota vo denesno vreme.
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18635
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by moja Ina on 07.05.08 22:24

ivi напиша:Jas rabotam vo butik vo Ramstor,.
Леле Иви кажи каде ми треба фустан за на свадба ама нешто поедноставно несакам многу наџунџурено
avatar
moja Ina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 617
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18984
Registration date : 2008-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by ivi on 07.05.08 23:06

Uf,za svadba li?Kaj mene ima ama mnogu se kratki.Ako sakas dojdi zirni sto ima.Gore sum na prvi TALLY WEILJ se vika butikot,a mozes da vidis vo MOTIVI ili CALIOPE,tamu pogolemi se sansite da najdes nesto.Ili da vidis vo VIP vo trgovski,imaat i na prizemje i na prvi sprat butik,mozno e i tamu sega da ima nesto poednostavno a ubavo.


Последната промена е направена од ivi на 07.05.08 23:17. Мислењето е променето 1 пати
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18635
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by rich_bitch1 on 07.05.08 23:09

TALLY WEIlIII oooo ivi pa jas cesto idam tamu,mojot omilen butik,koga ke ima popusti da pises odma
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 19703
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by ivi on 07.05.08 23:25

Vazi,dogovoreno.Veke pocnaa da stavaat nekoi promocii,plati edno,zemi dve,ili plati dve,zemi tri.Ama mislam vo juni ke ima pogolem popust,taka barem mi spomnaa.Obavezno ke ti kazam koga ke ima nesto.A stom odis cesto,moze veke i sme se videle:)Pozdravce
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18635
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Emi on 07.05.08 23:29

ivi напиша:A stom odis cesto,moze veke i sme se videle:)Pozdravce

Иви Рич_Бич е од Гостивар, ама можеби мисли за овде.
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by rich_bitch1 on 08.05.08 11:28

mislev na toa deka idev cesto za Sk i bas vo toj butik kaj sto raboti ivi,planiram pri kraj na mesec pak da odam da razgledam sto ima :shop:
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 19703
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by eli on 08.05.08 12:00

Во кој TALLY WEIlIII работис Иви во рамстор или сити глери зашто ептен често идам натака :big hug:
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19014
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by eli on 08.05.08 12:07

Сега прочитав дека си во рамстор па може ке се видиме јас ептен често идам во :shop: и кај имас средно учено јас заврсив во Борис економско затоа те прасувам :big hug:
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19014
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by ivi on 09.05.08 22:45

eli напиша:Во кој TALLY WEIlIII работис Иви во рамстор или сити глери зашто ептен често идам натака :big hug:
Jas sum vo Ramstor,ama mozno e nekogas da me smenat,da me premestat i vo City. :big hug:
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18635
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by ivi on 09.05.08 22:47

rich_bitch1 напиша:mislev na toa deka idev cesto za Sk i bas vo toj butik kaj sto raboti ivi,planiram pri kraj na mesec pak da odam da razgledam sto ima :shop:
Epa ako doagas nakaj Sk,pomini,mozno e da ima uste nekoj popust flower
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18635
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by ivi on 09.05.08 22:49

eli напиша:Сега прочитав дека си во рамстор па може ке се видиме јас ептен често идам во :shop: и кај имас средно учено јас заврсив во Борис економско затоа те прасувам :big hug:
E pa moze ako ides cesto i ako si vlegla kaj sto rabotam,sigurno:)A sredno zavrsiv vo ARSENI JOVKOV isto ekonomsko :big hug:
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18635
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by eli on 09.05.08 22:52

епа супер иви а сега си на некој факултет или само работиш?А за во рамстор идам ептен често и посебно кај тебе во бутик па некој ден ке ти се преставам Very Happy :big hug:
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19014
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by iki on 11.05.08 13:35

Имам завршено средно економско ,моментално имаме наша фирма,таму помагам за документација и уплаќања по банки, а и од пред некое време почнав да работам за австриска фирма која е посредник во долгорочно штедење и осигурување за две фирми тука кај нас (Grawe i Вардар-Кроација).
avatar
iki
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 169
Age : 38
Локација : Makedonija
Расположение : Tazna
Поени : 19315
Registration date : 2007-12-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by ivi on 11.05.08 14:36

eli напиша:епа супер иви а сега си на некој факултет или само работиш?А за во рамстор идам ептен често и посебно кај тебе во бутик па некој ден ке ти се преставам Very Happy :big hug:
Samo rabotam,ne se zapisav na fakultet,ama zadravje mozda nekogas ke se zapisam:)A stom doagas cesto kaj mene na rabota obavezno pretstavimise,bas ubavo ke se zapoznaeme
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18635
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by FoxMulder on 12.05.08 0:32

Radim u banci Societe Generale Srbija a u slobodno vreme administriram nekoliko foruma i bavim se fotografijom.
avatar
FoxMulder
Случаен минувач
Случаен минувач

Male
Број на мислења : 6
Age : 43
Локација : Nis - Srbija
Поени : 18600
Registration date : 2008-05-11

http://www.nasadeca.forumi.biz

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by mamicka211 on 13.05.08 23:32

уште малку и идна информатичарка,т.е.програмерка

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 34
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 18590
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Lana on 13.05.08 23:40

Jas sum defektolog po profesija no za zal ne rabotam na struka ,sega otvaram nesto svoe se nadevam deka ke bide uspesno Smile
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19168
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Juni08_Andrea on 22.05.08 7:36

biljana ti posakuvam mnogu uspeh vo tvojot plan. :bravo:
jas zavrsiv soobrakajno ali za ovde to e kako nisto da ne sum zavrsila.ovde to sto ti se pruzi to ke rabotis ,samo da dofatis pogolema satnica i dobri benificii.se razbira ke gledas kolku tolku da ti se sviga toa sto ke go rabotis.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 41
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19439
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by biljanag on 09.06.08 11:21

имам завршено средно економско не успеав да се запишам на факултет ама не е естрашно завршив курсеви компјутери и англиски а си работам во наш дуќан со сопругот продавачка
инаку бидејќи мм е директор јас викам дека сум секретарка бидејќи обично тие двајца нешто мутат!!!!!
хаха
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19887
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Maja on 09.06.08 11:44

Јас сум дипломиран градежен инженер, завршив во рекордно време и за среќа ми се исплати учењето зошто веднаш најдов работа по струка flower
Во принцип задоволна сум од работата иако долго време чекав решение за неопределено. Тоа беше главната причина до сега што не се решив за бебе, ама штом сите коцки се поклопија, не се размислував ни еден ден :afro:


Предлог за РБ: Завршив втор степен германски и професорката што ни предаваше кажуваше дека по интернет држи часови на наши кои живеат во Германија, Швајцарија, Австрија.....Можеш да побараш и ти нешто такво :big hug:
avatar
Maja
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 487
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 18993
Registration date : 2008-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by rich_bitch1 on 09.06.08 18:38

маја фала мн на предлогот
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 19703
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Mama Maja on 10.06.08 23:20

jas imam zavrseno sobracaen tehnicar ama za sreca rabotev kaj nasi prijateli vo pravna kancelarija kako sluzbenicka sega Martin ima 7 meseci za eden mesec ce se vratam pak na rabota.
avatar
Mama Maja
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 18
Age : 32
Локација : Macedonia
Поени : 18620
Registration date : 2008-05-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 14 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот