Родители и деца

Што сте по професија?

Страна 6 of 14 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by lejdi on 23.09.08 19:08

Zvezdicka напиша:
lejdi напиша:Jas rabotam vo privatna gimnazija "NOVA",a imam zavrseno za turisticki tehnicar.
Lejdi a kako sto rabotis vo NOVA?
Vo sklop na ucilisteto imame mala kafiterija i jas tamu rabotam.
avatar
lejdi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1028
Age : 34
Локација : skopje
Расположение : presrekna
Поени : 18283
Registration date : 2008-08-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Zvezdicka on 23.09.08 22:30

Lejdi Ok jas mislev da ne rabotis kako profesorka pa sakav da prasam nesto .. ama nema veze. se nadevam Nova te tretira fer i dobro Smile
avatar
Zvezdicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1683
Age : 37
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 19186
Registration date : 2008-08-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Viktorija78 on 23.09.08 22:59

Jas sum Biotehnolog inziner, nemozev da najdam rabota po struka,pa se vrabotiv vo kazino.Rabotata mi e super, i ne bi ja menuvala sega za sega. Na pocetokot mi bese tesko, nokni smeni no so tek na vreme ubavo se naviknav.
avatar
Viktorija78
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 39
Локација : Doma
Поени : 17975
Registration date : 2008-09-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by georgina on 24.09.08 22:37

Zvezdicka напиша:Po zvanje sum magistar po kompjuterski nauki. Rabotam vo firma sto proizveduva softver za mobilni operatori kako Projekt menager.
Ima vrska so toa sto go studirav samo sto drugi go rabotat toa (programiranje) a jas gi koordiniram Smile
Ne e loso ama platata e mnogu mala za ovde. Nema da mi veruvate mozda ama ne e ni na zapad taka rozevo da si mlado ambiciozno pametno zensko.
Mojte maski kolegi so pomalo iskustvo i naobrazba imaat duplo pogolemi plati :(

и јас сум инженер по информатика, само што во Неготино нема воопшто работа како инженер, освен онаа каде не се плаќа, па работам како наставник по информатика и имам приватно училиште каде држам курсеви по информатика. И со тоа солидно заработувам.
avatar
georgina
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 371
Age : 43
Локација : Negotino
Поени : 18170
Registration date : 2008-08-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by tinyyy on 10.10.08 9:12

Здраво на сите !
Јас сум нова на форумов и мн ми се допаѓа морам да признаам.
Апсолвент сум на новинарство (но не во МК) а веке половина година работам во позната фирма за аудио и видео продукти од плата греота е да се пожалам засега ми е супер.
Прочитав дека мн од вас работат како новинари по весници ,агенции за проучување на рејтизи итн
Ако не е тајна може ли барем горе долу да ми кажете каква е платата во Мк за оваа професија и колку лесно може да се најде работа во Скопје? Ќе ви бидам благодарна затоа што веке подолго време не живеам во Мк.
avatar
tinyyy
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 230
Age : 32
Локација : Не многу далеку од дома
Расположение : Среќно вљубена
Поени : 17858
Registration date : 2008-10-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Irena Trajkovska on 10.10.08 10:14

Аналитичар
avatar
Irena Trajkovska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 385
Age : 40
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 18406
Registration date : 2008-06-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by sonja colakova on 10.10.08 10:15

По професија сум физиотерапевт ам работам како масер веќе неколку години. Претходно реботев ви ТВ4 кога беше убава телевизија , мислам кога постоеше и кога се зимаше убава плата.
avatar
sonja colakova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 577
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 18023
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Girl***** on 11.10.08 17:54

peperutka напиша:jas sum medicinska sestra so zavrsena visoka medicinska skola vo bitola i rabotam kako medicinska sestra vo transfuziologija :boc:

По струка сум медицинска сестра .Пеперутка скиснав на трансфузиологија во 2003 земи ова земи она може и да сме се виделе . Инаку лани поминав цел семестар на хематологја на пракса сега за сега сум студент на медицина али му се гледа крајот онака по малку
avatar
Girl*****
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 247
Age : 32
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 18119
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by avanturistka on 11.10.08 19:38

zavrsiv sredno medicinsko a isto taka go ucev privatno 7 god.angliskiot jazik.sega sum prva godina na angliski jazik otsek obrazovanie.

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18560
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by iskra on 17.10.08 9:30

Доктор по ветеринарна медицина, инаку асистент на Факултет за ветеринарна медицина-Скопје
avatar
iskra
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 38
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17963
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by marina_m on 30.10.08 11:13

uste ne rabotam fakl ne mi e zavrsen
avatar
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1686
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18194
Registration date : 2008-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by iki25 on 02.11.08 21:40

Rabotam kako administrator vo......... drzavna institucija

iki25
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 3
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : vedro
Поени : 17725
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by zoc on 02.11.08 21:49

прокредит
avatar
zoc
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 106
Age : 31
Локација : домааа
Расположение : секогаш супер
Поени : 17766
Registration date : 2008-10-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Brane on 03.11.08 11:57

Zdravo

Rabotam vo agencija za osiguruvanje,pozdravce

Brane
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 119
Age : 34
Локација : skopje
Расположение : i taka i taka
Поени : 17718
Registration date : 2008-10-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by sunset on 03.11.08 12:12

Jas rabotam kako deloven sekretar vo edna fabrika
avatar
sunset
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 556
Age : 41
Локација : mkd
Поени : 17996
Registration date : 2008-10-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by slatka87 on 03.11.08 12:13

studiram i rabotam na priemno oddoelenie vo pecatnica
avatar
slatka87
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 107
Age : 31
Локација : Macedonia
Расположение : dobro
Поени : 17781
Registration date : 2008-10-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by bica on 03.11.08 12:17

rabotam kako administrativec vo javno pretprijatie
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 33
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18432
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Janaxxxx on 03.11.08 19:20

Jas sum medicinska sestra i rabotam vo mojata profesija e sega se zapisav na medicinski fakultet i taka sega ucam i rabotam i mnogu mi e naporno, ali dobivam nekoja zelba za bebe pa ke vidime do kaj ke otidam so ucenjevo hahaa
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 18138
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Mina on 04.11.08 16:59

Jas sum diplomiran filolog - angliski jazik i knizevnost. Rabotam kako preveduvac vo golema kompanija vo Tetovo.
avatar
Mina
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 172
Age : 42
Локација : Tetovo
Расположение : vremevo me utepa!!!!
Поени : 18394
Registration date : 2008-07-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by macush88 on 07.11.08 15:10

јас студирам ама земам 100 евра пензија од мајка ми се додека сум редовен студент па така да исто како да работам а плус сум дома со лина и плус земам некој денар. супер нели?
avatar
macush88
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 309
Age : 29
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 18078
Registration date : 2008-08-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Janaxxxx on 09.11.08 0:22

Maja напиша:Јас сум дипломиран градежен инженер, завршив во рекордно време и за среќа ми се исплати учењето зошто веднаш најдов работа по струка flower
Во принцип задоволна сум од работата иако долго време чекав решение за неопределено. Тоа беше главната причина до сега што не се решив за бебе, ама штом сите коцки се поклопија, не се размислував ни еден ден :afro:


Предлог за РБ: Завршив втор степен германски и професорката што ни предаваше кажуваше дека по интернет држи часови на наши кои живеат во Германија, Швајцарија, Австрија.....Можеш да побараш и ти нешто такво :big hug:
Mozes da mi kazes koja e taa profesorka i kako da stapam vo kontakt? Fala
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 18138
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by lela on 09.11.08 0:24

Jana imas besplatna strana da ucis germanski preko internet,samo utre ke ti ja pisam webstranata.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20887
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Janaxxxx on 09.11.08 0:31

mene ne mi treba jas znam ucev i vo skopje pred da dojdam 1 god i tuka skoro 1 godina fala bogu se nauciv kolku tolku tuku mi treba za edna drugarka ona isto sega dojde tuka da zivee. Bas bi bilo dobro ako mi pises fala mnogu! flower
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 18138
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by lela on 09.11.08 0:33

Utre ke se potrudam da go najdam.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20887
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Mama Ane on 12.11.08 13:49

По професија сум професор по одделенска настава, но за жал не работам по струка, иако најмногу сакам да работам со дечиња
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што сте по професија?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 14 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот